jama külmkäivitusega 2106 1500cc

jama külmkäivitusega 2106 1500cc

Mootoriga ja sisse/väljalaskega seonduvad teemad
h
hautz
Postitusi: 2275
Liitunud: 08 Jaan 2007 22:55
Asukoht: elva
Autod: 2x lada2101

Postitus Postitas hautz »

Algselt postitas: arvejomm
Kulla hautz loe palun eelnevaid postitusi enne kui midagi kirja paned.

Käivitusgaasiga pole proovind ja ei kavatse kah. mootor peab toimima ilma igasugu abivahenditeta. Elu on näidanud lihtsalt, et igasugu abivahendeid proovides ja kasutates jäädki neid kasutama, sest avastad, et elu on niimoodi lihtsam. ilmselt hakkan töötava auto pealt ükshaaval detaile ringi tõstma (uuesti) ja proovin sedamoodi asja tuuma süveneda.
Mida ma valesti ütlesin?:yllatunud

Kütet on siis karpas kui käivitada?
võta karpa lahti(enne käivitust) ja vaata kas kütet on düüsideni,kui ei ole siis küttusepump,(või õürnalt lekkib toru)

Käivitusgaas ei kõlba muuks kui püromaanitsemiseks,kui panna selle asemel kütet karpasse aitab ka paremini:ylbe

Juppide ümbertõstmiseks teine auto kõrvale ja järjest juppe vahetama?:P
.._____
./_____\ -KOPIKAS :)
(OIIIIIIO)
.U........U
i
Indy
Foorumi kasutaja
Postitusi: 659
Liitunud: 07 Aug 2005 01:54
Asukoht: Põhja-Tallinna linnaosa
Autod: VAZ 21011 -`80 (projekt), Nissan Primera 2,0 TD
Kontakt:

Postitus Postitas Indy »

[/quote]Kütet on siis karpas kui käivitada?[/quote]
Eelnevalt oli kirjas, et kütus on karburaatoris olemas!
a
arvejomm
Foorumi kasutaja
Postitusi: 117
Liitunud: 01 Dets 2005 08:34
Asukoht: Kilulinn->Lelle->Rakvere
Autod: Traktor tüüpi Mondeo

Postitus Postitas arvejomm »

Olku jutus mõte sees, kuid pinge langus annab märku juba siis kui küünlad on pealt maas ja kontrollida sädet (ei ole enam sinine ja on rohekas-kollakas või siis säde hakkab "rändama" mööda elektroodi tööpinda) Muidugi pole paha idee aku koormust mõõta käivitamisel!
Ka uued NKG küünlad sai igaks elujuhtumiks stendis kontrollida pea 20 atm juures oli veel särtsu küll ja küll
o
olaaf
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 4925
Liitunud: 12 Juun 2002 09:16
Asukoht: nõmme
Autod: 2105 s1300, 1119

Postitus Postitas olaaf »

küünlad maas on mootorit palju lihtsam ringi ajada
kas akut oled teise töötava isendi vastu proovinud vahetada?
mõõda käivitades pinget akul seisnud mootoriga.
ja kui käima ei lähe üldse siis proovi kas bensiini või startgaasi lasta juurde testiks - kui siis ei luba on süütesüsteem süüdi
Männiku laiali Garage
"90 percent of carb problems are ignition related.."
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 4002
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

Kas see startgaas on eeter?
Mina pole veel mitte kunagi ühestki karpamootorist sellega pauku kätte saanud.
Võib-olla oli sitt eeter (neid ka mitut sorti, parimaks pean ACE oma).
Diislitega teine asi - surve suurem ja lagisevad väga hästi külmkäivitusel.
i
Indy
Foorumi kasutaja
Postitusi: 659
Liitunud: 07 Aug 2005 01:54
Asukoht: Põhja-Tallinna linnaosa
Autod: VAZ 21011 -`80 (projekt), Nissan Primera 2,0 TD
Kontakt:

Postitus Postitas Indy »

Algselt postitas: logman
Kas see startgaas on eeter?
Mina pole veel mitte kunagi ühestki karpamootorist sellega pauku kätte saanud.
Olen ise näinud, kuidas meditsiinilise eetriga - 27° juures mootor käivitus (tegemist oli küll Volga moooriga)

[Muudetud: 15-2-2008 Indy]
a
arvejomm
Foorumi kasutaja
Postitusi: 117
Liitunud: 01 Dets 2005 08:34
Asukoht: Kilulinn->Lelle->Rakvere
Autod: Traktor tüüpi Mondeo

Postitus Postitas arvejomm »

teemast kõrvale kaldudes on narkoosi eeter ehk siis vana hea õuka mida võrokatega koos küüslauku peale hammustades ka joodud on tõesti mootori käivitamiseks parim. Igasugu tänapäevased "spets" gaasid, mis seniajani kätte on sattund ikka täielik saast. Loomkatsed tehtud AVIA mootoriga. Vanemad mehed peaks teadma, et see tehnika virtuoos ei kipu juba -1 kraadi juures eriti pauku tegema.
a
arvejomm
Foorumi kasutaja
Postitusi: 117
Liitunud: 01 Dets 2005 08:34
Asukoht: Kilulinn->Lelle->Rakvere
Autod: Traktor tüüpi Mondeo

Postitus Postitas arvejomm »

No ni noo nii. Täna siis hommikul külma miinus 5 kraadi ja käivitus nigu üks auto käivituma peab, korra võtit ja tiksub. Eile oli ainult korra kõvasti "aevastanud" sõidu ajal. ja käivitus ilma igasugu lisa operatsioone tegemata, st. ei saand remontida juba eelmisest laupäevast saadik. Elus on asju mis vahest jäävadki saladuseks, sest vene lukkseppadel on hea vanasõna mida soovitan paljudel kasutada. "ära sega tehnikat töötamast"
Ilmselt oligi vaja üht korralikku aevastust ,mida vahest väga harva võib täheldada näiteks vene veokitel. Kohalik tuletõrje gaz66 ei töötand aastaid normaalselt (uuest peast saati). kõik targad mehed remontisid ja mässasid-tolku ei miskit. mõni aeg tagasi objektile sõites aevastas nii, et igast võimalikust avast käis tuli ja suits välja:flaming, ja peale seda hakkas arendama kiirusi, mida pole selle masina juures enne nähtud. ETKVLi Rakvere baasis oli old kunagi üks zil mis oli sama pulli teind. peale aevastust hakkas tööle ja toimis edumeelselt kuni kapini.
Üldiselt müstiline on see elu, aga vaatame mis tulevik toob
l
Laurimetall
Foorumi kasutaja
Postitusi: 488
Liitunud: 26 Mär 2004 22:34
Asukoht: Tartu(Ihaste)
Autod: Vaz 21061

Postitus Postitas Laurimetall »

See aevastus viitab lahjale segule või varasele süütele. Mõtlesin siin ,et võiksid veel vaata kui õhupuhasti kaane maha võtad ja toore trossi tõmbad ,kas siis toore klapp sulgub täielikult.
a
arvejomm
Foorumi kasutaja
Postitusi: 117
Liitunud: 01 Dets 2005 08:34
Asukoht: Kilulinn->Lelle->Rakvere
Autod: Traktor tüüpi Mondeo

Postitus Postitas arvejomm »

SEE "aevastus" ei viita paraku, ei lahjale segule, ega ka mitte varasele süütele. see on niivõrd spetsiifilise heliga pauk, et seda peab reeglina ise kuulma. Internetifoorumis on seda väga raske lahti seletada. Lahja segu või varase süüte väike tsihh käib välja karpast. Sellest tulenevad ka mitmed humoorikad ütlused inimese aevastuse teemal.
l
Laurimetall
Foorumi kasutaja
Postitusi: 488
Liitunud: 26 Mär 2004 22:34
Asukoht: Tartu(Ihaste)
Autod: Vaz 21061

Postitus Postitas Laurimetall »

Mul on selline probleem lihtsalt ,et kõik peab olema kirjeldatav füüsika seaduste alusel ,sellepärast see aevastus ja pauk ei saa lambist tulla. Eriti hea ,kui oleks asja tagamad teada saanud ,mis probleem oli ja mis selle aevastuse esile kutsus jne. Kui nüüd asi korras ,siis võib arvata ,et sai korda ja viga enam teada ei saagi. Kuid kõik mis lambist korda saab võib sama lambist ka jälle jamama hakata.
a
arvejomm
Foorumi kasutaja
Postitusi: 117
Liitunud: 01 Dets 2005 08:34
Asukoht: Kilulinn->Lelle->Rakvere
Autod: Traktor tüüpi Mondeo

Postitus Postitas arvejomm »

Eks ta võib ikka jah tagasi tulla selles ple kahtlustki. See on huumoriga pooleks nigu M täht vene tehnika juures ( K 750 M , Voshod 3M, Vihr 30 M, Saljut 2M, Veterok 8 M Jne.) M täht ongi see et tahan töötan-ei taha ja ei tööta, tahan joon kisselli- ei taha ei joo kisselli. ammu aastaid tagasi juhtus ühes "N" vetelpäästejaamas selline lugu: Meestel oli ideaalses korras Vihr tüüpi paadimootor, mis käivitus absoluutselt iga ilmaga. mitte kunagi mitte mingit probleemi. kui ühel ilusal päeval sadas sisse rajooni vetelpäästeosakonna kontroll. kõik oli tibin tobin ja ilusti korras, kontrollid olid end asutanud juba minekule kui mehed tahtsid veel pisut oma korras tehnikaga uhkustada. Mõeldud tehtud, kuid kui seda ülikorras mootorit käivitama hakati ei teind see mitte kõssugi. Loomulikult pandi ka vist väike miinus kirja jne. Järgmisel päeval oli motorist juba end valmistunud remonttöödeks kui mõtles, et proovib korra. Mootor käivitus peale esimest hooletut tõmmet koheselt! ja niimoodi veel mitu head hooaega järjest kuni kap remondini.
Selle loo näol ei ole tegemist "linnalegendiga" kuna mu isa oli tol ajal selles samas jaamas tööl. Lool on ka väike moraal: Alati ei ole võimalik (leida adekvaatset seletust);(olla kindel) säärasele keemiliste ja füüsikaliste protsesside keerulisele kogumile, mida tänases ühiskonnas iga indiviid omada võib.;)
Vasta