Millega liimida aknaklaasi tõstuki külge?

Millega liimida aknaklaasi tõstuki külge?

Välimusega ja salongiga seonduvad teemad
Vasta
r
rallymies
Foorumi kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 25 Apr 2007 10:20
Asukoht: Põlva
Autod: vaz 2101
Kontakt:

Millega liimida aknaklaasi tõstuki külge?

Postitus Postitas rallymies »

Küsiks sellist asja,et millega liimida akna tõstukit klaasi külge? Kas selle jaoks ei ole mingit spetsiaalset liimi olemas?

või mõni muu variant kuidas need 2 omavahel kokku panna?

[Muudetud: 5-28-2007 Priidic]
Pluss on massis ja kõik on sassis
Kasutaja avatar
PuZuP
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1733
Liitunud: 08 Aug 2002 23:52
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Autod: 2106 '79
Kontakt:

Postitus Postitas PuZuP »

Klaasiliim või siis originaalis toorkumm, mis niisutatakse bensiiniga ja siis surutakse klaas koos kummiga tõstuki soone vahele...
...parem kaotada üks minut oma elust, kui kaotada oma elu ühe minutiga...Pilt
v
Villem666
Foorumi kasutaja
Postitusi: 99
Liitunud: 20 Mär 2006 08:26
Asukoht: Hiiumaa
Autod: 2101
Kontakt:

Postitus Postitas Villem666 »

Tere!

Kuna siin oli taoline teema siis ei hakka uut teemat tegema. Mure iseenesest selles et oleks vaja ühte head liimi millega liimida kummipaati.
Kas keegi oskab midagi head soovitada?

Tänan tähelepanu eest.
Kasutaja avatar
kristjan92
Ladaklubi Liige
Postitusi: 854
Liitunud: 08 Jaan 2007 22:14
Asukoht: Tamsalu
Autod: Lada Nova 21053 92' , Seat Cordoba 01'

Postitus Postitas kristjan92 »

ehk kummi lapakas ja kummiliim või siis kontaktliim vms.:spin

[Muudetud: 11-02-2007 kristjan92]
Tehnika lolli käes on vanaraud!
Autosõit on nagu keeleoskus – seda tuleb praktiseerida; lõputult praktiseerida.
Kasutaja avatar
Kytt
Ladaklubi Juhatus
Postitusi: 2067
Liitunud: 29 Okt 2002 11:32
Asukoht: Tallinn
Autod: 4x2102, Jeep & Toyota

Postitus Postitas Kytt »

Algselt postitas: Villem666
Tere!

Kuna siin oli taoline teema siis ei hakka uut teemat tegema. Mure iseenesest selles et oleks vaja ühte head liimi millega liimida kummipaati.
Kas keegi oskab midagi head soovitada?

Tänan tähelepanu eest.

aga sa vaata www.kalale.ee seal kuskil kindlasti kirjas ;)
k
Kult
Foorumi kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 14 Mär 2006 16:07
Asukoht: Pärnu/Tartu
Autod: 013

Postitus Postitas Kult »

Kummiliim. usu või mitte aga sellega saab hakkama. Otsid paraja kummitüki karestad liimitavad pinnad kas liivapaberiga või vana riiviga (väga tõhus arvan ma) ja liimid.
Muidugi on olemas mingid spets liimid. Olen Tartus Tähe tänava poes näinud: metallpurgis ja koos hunniku paikadega 99.-
v
Villem666
Foorumi kasutaja
Postitusi: 99
Liitunud: 20 Mär 2006 08:26
Asukoht: Hiiumaa
Autod: 2101
Kontakt:

Postitus Postitas Villem666 »

Suured tänud. :)
m
Mahno
Foorumi kasutaja

Postitus Postitas Mahno »

Aga klaasi tõstuki külge saada on kõige mõtekam nii, et võtad mõne vanakooli renniga kinnituse ja kasutad seda. See liimimine on seal kahtlane värk ja vähemalt tehasevariandis kipub sageli lagunema.
m
mihkel144
Suletud kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas mihkel144 »

On olemas küll spets liim, aga see maksab hirmus palju.Mõtekas oleks lasta klaasitöökojas ära liimida, küsivad mingi 100 eeku, kuid töö on korralik ja annavad garantii ka.Lasin liimida mõlemad kolmnurga sulgurid ja klaasitõstuki ja peavad tänase päevani.
k
kki
Foorumi kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 02 Mai 2009 19:57
Autod: Et lugeda foorumit ja teha postitusi mind huvitavate teemade kohta. Kunagi oli konto, nüüd enam ei tööta ja kasutajanime ei ole

Postitus Postitas kki »

Ise olin sama probleemi juures korduvalt, sai liimitud igasuguste erinevate liimidega, aga pidama ei jäänud, mingi hetk ikka põrutas lahti kui uks kinni lüüa. Lõpuks esimese kolmnurkklaasi originaalkinnituse sain pidama. Selleks kasutasin Done Deal klaasiliimi. Peale kahepäevast testperioodi (500 km sõitu, ukse kinnilöömisi kümneid ja kümneid), on kinnitus endiselt küljes. Vähemalt ei pea igasuguseid "tuuning"-lahendusi kasutama, et kolmnurkakent suletuna hoida ning saab originaalkinnitusi kasutada. Vot.

Liim 59 krooni, ettevalmistus ja liimimine 5 minutit. Abivahenditeks piiritus ja lapp pindade puhastamiseks ning lapik-kruvikeeraja vana liimi eemaldamiseks, samuti võib vaja minna peenemat liivapaberit vana kinnituse puhastamiseks.

Kui aega leian, proovin ka tagaklaasi tõstuki peal (see väike klemm, mis seda klaasi üleval hoiab ja kunagi tehases klaasi külge liimitud oli - suhteliselt nüri lahendus, ei tea miks seda vanemat töökindlat renniga varianti edasi ei kasutatud...). Ajutise lahendusena tagaklaasi üleval hoidmiseks tegin ise sellise 10 cm pikkuse U-liistu, millele puurisin sisse 2 auku, samuti tegin seda trossi küljes oleva metallplaadiga ning neetisin omavahel kokku.
a
Arvos
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1110
Liitunud: 31 Jaan 2010 22:57
Asukoht: Tallinn, Saue
Autod: 2105, Volvo V70, Mazda 6 BMW 740Individual, mõned Transitid, mõned JAWA-d ja MF70-d ja ZIL-131

Postitus Postitas Arvos »

Algselt postitas: PuZuP
Klaasiliim või siis originaalis toorkumm, mis niisutatakse bensiiniga ja siis surutakse klaas koos kummiga tõstuki soone vahele...
Mina olen samuti toorkummi ja bensiiniga seda asja ajanud ning siiani edukalt. Bensiiniga üle lastud toorkumm läheb kenasti libedaks ja laseb klaasi tõstuki renni suruda. Ära kuivades jääb üsna kõvasti kinni.
Üks VAZ peab autopargi hulgas alati olema.
e
Elts
Postitusi: 339
Liitunud: 02 Jaan 2005 00:05
Asukoht: Rae vald,Järveküla küla
Autod: 2107(1991);21083(1997)
Kontakt:

Postitus Postitas Elts »

Mul tagumise aknaga samuti probleem. Väike metallist jublakas tuli klaasi küljest lahti.
Et siis kas klaasiliim, millega klaase autole paigaldatakse , jääb sedagi hoidma?
Kasutaja avatar
robi
Ladaklubi Liige
Postitusi: 494
Liitunud: 10 Sept 2003 21:43
Asukoht: Tallinn
Autod: 2107 1992
Kontakt:

Postitus Postitas robi »

Mina soovitan klaasi kinnitamiseks samuti kasutada originaallahendust. Sobiva toorkummi peaks leidma kas veerenni või torrero kauplusest.
e
Elts
Postitusi: 339
Liitunud: 02 Jaan 2005 00:05
Asukoht: Rae vald,Järveküla küla
Autod: 2107(1991);21083(1997)
Kontakt:

Postitus Postitas Elts »

Kas siis antud lahendus ei olegi originaal?


Probleem lahendatud!
Sai Peterburi mnt Autoklaas“is käidud ja üks tubli taat liimis kokku.
Läks maksma kõigest 50 eeku.



[Muudetud: 22-8-2010 Elts]

[Muudetud: 23-8-2010 Elts]Pilt
Vasta