Ühe reisi kirjeldus.

Ühe reisi kirjeldus.

Leidsid netis mõne huvitava pildi? Tahad teistega seda jagada. tee seda siin!
Kasutaja avatar
SexSix
Foorumi kasutaja
Postitusi: 2501
Liitunud: 22 Juul 2007 17:18
Asukoht: Viljandimaa
Autod: 013

Norra.

Postitus Postitas SexSix »

Keegi ahetas telefoniotsas, et kui ilus siin on! Paluks kommentaare.:lol
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

 
SexSix kirjutas:Keegi ahetas telefoniotsas, et kui ilus siin on! Paluks kommentaare.:lol
Äi kõnele su'ga siin keski :(.
Ikke ise pead olema see kirjutajarott.

Niisiis. Pikk jutt teadagi mis jutt...
Paar linki ja lool lõpp :D.
Lõpp ka ses mõttes, et missioon hakkab oma otsa leidma.
Eile oli viimane sedasorti tööpäev, mil harveri saag puus käis, täna pesin masina puhtaks ning jäi metsaveerde ootama hetke, kui ta treilale pakin ning arvatavasti mõne sadama poole teele saadan.
Põmm - ja tehtud. Kaks ja pool aastat minu elust, umbkaudu.

Kuna olen seda lugu siit linkinud ka ühte rännumeeste foorumisse ja nagu täna selgus, et seda ka loetakse, siis laon siia lingi pildireale, mis klõpsatud möödunud aasta juunis Gaskoonias.
Leidub inimesi, keda nähtav olustik kindlasti sedavõrd huvitab, et hinges tekkinud Lupiac'i külastamise soov ühel päeval teoks teha.

Sündis-kasvas Lupiaci lähedases Castelmore'i nimelises mõisas üks kuulsaks kirjutatud musketäride kapten (hr. Charles Ogier de Batz de Castelmore), kes 15-aastase noorukina kodunt lahkus võttes ette pika-pika reisi Pariisi suunale.
Maailmatuntuse omistas talle loomulikult kirjanik Alexandre Dumas ning nõnda see ema perenime all esinenud mees meile kõigile tuntuks saigi :).

https://www.facebook.com/media/set/?set ... 0bbb260967

Lisan ka faili d'Artagnani muuseumi ja tema sünnikodu asukohaga.
Avanenud guugligloobuse pildil tuleb lennukõrgust tõsta ja Lupiacist nõks loode suunas (maanteel D 102) see mõisamaja asubki. Koordinaadid peaks iga reisihimuline juba ise oskama leida ;).
Lahke muuseumitädi on kah üsna võimeline seletama, kus see loss täpselt asub - mulle suutis selgeks teha igatahes :lol.

d'Artagnani muuseum.kmz
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

Ahh, toon veel mõned eredamad hetked siia lagedale, kui juba lobisemiseks läks...

Aastavahetus '11-'12 Andorras.

Juttu ei hakka lisama. Sai juba ammu sel teemal laterdatud ja ega uued muljed lahjemad ole. Seega - olen parem vait... :)
Lisan vaid, et ootan ainult juhust, mida kallis Aeg ühel päeval kindlasti pakub ning siis olen viuhtigi! seal tagasi. Ilmtingimata, kahtlusteta.

https://www.facebook.com/media/set/?set ... ae4addc421

Monte Jaizkibel Baskimaal

Mäed on mind alati köitnud.
Igatepidi vahva koht, kus saab neli-viis Baskimaa linna rahulikult peopesale laiali laotada. TomTom'i navis punkt sees ja leidmisega ei tohiks probleemi tekkida. Garmini ja muude aparaatide kohta mul info puudub, aga guugli gloobuselt on ta samuti hõlpsasti leitav ja sealt saab vajadusel koordinaadid ;).

https://www.facebook.com/media/set/?set ... e4aabf5c47

Irumugarrietta.

Samuti üks mägi baskide maalt, Hipaania riigist.
Tegelikult on neid lausa kolm tükki hunnikus (Aiako Harria) ehk siis lisaks veel Erroilbide ja Txurrumurru, kuid neil teistel ma ei käinud. Hullud nimed, eksole, aga selline too baskide keel on.
Vahva vaade nii Donostiale (Baskimaa pealinn) kui teistele baskide aladele.

https://www.facebook.com/media/set/?set ... 1335378aa3

Kui Hispaaniasse just mägede kaifimise pärast minna, siis siin on Püreneedesse pürgijale hea koht eeltöö tegemiseks:
http://www.mendikat.net/
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

Ehh, ja loomulikult Baskimaa pealinn -

Donostia...

ehk hispaaniapäraselt San Sebastián.
Mulle meeldib see kohalikukeelne nimi rohkem, lihtsalt nii on.
Ja samuti meeldib mulle selle Hispaania loode-osas asuva maa nimi - Euskadia. Nii kutsuvad baskid ise endi kodumaad, mis suurriigi käpa alla seatud.
Taas linn, mis ei väsita ja kus puhkan alati mõnuga. Ka edaspidi, kindlasti! :)

https://www.facebook.com/media/set/?set ... e32819660f
Kasutaja avatar
SexSix
Foorumi kasutaja
Postitusi: 2501
Liitunud: 22 Juul 2007 17:18
Asukoht: Viljandimaa
Autod: 013

Norra kohta võiks pajatada...

Postitus Postitas SexSix »

...Viaccess.
Kasutaja avatar
SexSix
Foorumi kasutaja
Postitusi: 2501
Liitunud: 22 Juul 2007 17:18
Asukoht: Viljandimaa
Autod: 013

Mõttetera.

Postitus Postitas SexSix »

Mida ilusamad vaated reisijale seda raskem sõita juhile. Seda siis Norra kohta.
Kasutaja avatar
SexSix
Foorumi kasutaja
Postitusi: 2501
Liitunud: 22 Juul 2007 17:18
Asukoht: Viljandimaa
Autod: 013

Mõni pilt Norrast.

Postitus Postitas SexSix »

Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

See kutse on võimas.
Ja meeletu.
Ja tohutut valu tekitav.

Ma olen üheksa ja rohkemgi kuud pidanud kannatama seda häält endas, mis aina hüüab ja hüüab.
Veel kahe päeva eest ei lootnud, et juhus veel sedamoodi naeratab nagu 2009 aasta maikuus, mil sain teate, et ikkagi on tormikahjustuste rookimisele minek.
Neljapäeval ehk siis 17.01.13. aga kostus minuni üks äärmiselt oluline telefonikõne.
Ja mu ootusi ning unistusi tabas õnnenool.

Olime parajasti töökojas ja putitasime oma ajutises töökohas Valmet 860 käru pulstunud sisuga balansiiri.
Toimunud vestlus andis tööle hoopis teise tooni. Öösel ei saanud korralikult magadagi ja järgmisel päeval peale pilli kokkuladumist leidsin eneses veel jõudu, et öösel metsagi minna ning pooleliolev tööjärg lõpetada.
Eilse seisuga on masin ja muu kola kenasti ning täie tervise juures omanikele üle antud. Esmaspäeval jääb vaid tõmmata joon alla paberlikele formaalsustele ehk siis lõpetada siinne leping oma pikaajalise tööandjaga ning asungi teele.

Tagasi sinna maale, mis oli üle kahe aasta minu teiseks koduks ja mille külge ma nii kõvasti kasvasin, et viimased üheksa siin Eestimaal viibitud kuud tundusid painajaliku unenäona.

Seega - käntseldan enese jaoks ära kõik Ladaklubi selle poolaasta sees asetleidvad üritused ja esmaspäeval, 21. jaanuaril asun taas teele.
Karksi - Antverpen - Moustey.
Lihtne! :)
Kasutaja avatar
SexSix
Foorumi kasutaja
Postitusi: 2501
Liitunud: 22 Juul 2007 17:18
Asukoht: Viljandimaa
Autod: 013

Postitus Postitas SexSix »

See kutse on võimas. Kas kliima? Või keskkond? Või lihtsalt kodust ära?
...õnnenool...majanduslik?
Öösel ei saanud korralikult magadagi...Ma vist nii vana kala, et reisipisik ei sega und.
...lõpetada siinne leping oma pikaajalise tööandjaga...Kas uus ja hullem? Kelle põrriga siis tööd tegema hakkad? Eesti omaga? Edu.
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

Vau! Kohe nii palju norivaid küsimusi, aga olgu siis.
Teeme ausalt, vassimata. See pole presidendi küsimusekampaania, millele vastates sunniksin enesele asju ette kujutama, nagu paljud tegid :P (miks on Eestis hea elada? - tra, naerma ajab, sorry :lol ).

Kõigepealt see "kutse".
Vastus võib tunduda sarkastiline, aga ütlen, et kui oled võõrsil olemise pisiku verre hankinud, siis tead, mida see tähendab. Kui pole, siis pole mõtet ka seletada. Lähme lihtsalt tülli ja seda pole mulle tarvis.
2005. aastal, mil oli võimalus Rootsi minna, ajasin nina püsti, olin uhke oma Eestimaa looduse, eluolu, inimeste ja kõige muu üle. Nõelasin kõiki, kes kaasa kutsusid ja loopisin mürgiseid repliike teemal, et kaduge minema jah, jääb teid siin vähemaks.
Enam nii ei mõtle. Sest meil ei ole siin suurt miskit alles, mille üle uhkust tunneksin.

Hea koht tsitaadi puistamiseks...
"Ei tohiks olla maha salatud, et vabalt ringiliikumine on meil alati tuju tõstnud.
See on nagu ühendatud meie mõistuses põgenemisega ajaloo, pealesurumise, seaduste ja ärritavate oblikatsioonide eest.
Täielik vabadus!
Ja tee on alati viidanud läände..."
/Christopher Johnson McCandless


Õnnenool.
Jah, nii majanduslik kui ka emotsionaalne. Rohkem emotsionaalne. Ikkagi teada-tuntud paik, kus õnnetu-olemiseks pole lihtsalt põhjust. Vähemalt minu jaoks mitte.
Tean, mida sealsed looduslikud võimalused ja keskkond mulle pakuvad ja hetkel (juba aastaid tegelikult) on see ülim, mida vajan, et taas end üles leida.
Ma pole ammu teinud oma aparaadiga mitte ühtegi looduspilti ega kirjutanud kuskile mõnd lugu. Lihtsalt ei tule. Ei tule ja kõik! Võiks ju mõelda, mispärast see minu seest välja ei tule, aga vastus on hoopis hirmutav - ei tule, sest seda pole enam minus. Jube. Oli, aga enam järsku pole? Hakka või jooma nagu enamus kultuuriinimesi ennasthävitavalt taolise kriisi korral talitavad, kuid see poleks siis enam kaugeltki mina. See poleks minulik.

Reisipalavik. :lol
Vene kroonus oled käinud?
Oma eelviimast või viimast päeva mäletad?
Või seda hetke, mil said teada oma kojusõidupäeva?
Kuidas magasid viimasel ööl?
:D.

Töö on sel korral täiesti vastupidine endisele.
Lähen metsa istutama, uut looma.
Vaat nii! :cool:
Kasutaja avatar
SexSix
Foorumi kasutaja
Postitusi: 2501
Liitunud: 22 Juul 2007 17:18
Asukoht: Viljandimaa
Autod: 013

Rootsi metsa istutama.

Postitus Postitas SexSix »

Mul üks kolleeg läks rekka roolist Rootsi metsa istutama aga varsti oli roolis tagasi. Siiamaani. Konnas tohutud väljad vaja täis istutada. Arvatavasti siis masinaga see töö?
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

Ei ole masinaga.
Käsitsi. Vaid oma hingejonn, kaks kätt ja -jalga abiks.
Tuleb vilistada päevade või nädalate viisi kallavale talvisele vihmale, mis pole selline sirtsutamine nagu siin kodumail nägema-tundma harjutud. Kui sajab, siis sajab. Noh, umbes nii nagu hetkel Eestis, et kui on külm, siis on külm. Ühtejutti, ilma iga tunni taguse kõikumiseta то плюс, то минус - то сухой, то мокрый.
Tuleb vilistada päevade või nädalate viisi kukalt kõrvetavale päikesele, mis pole samuti selline hetkevälgutamine nagu siin kodumail nägema-tundma harjutud. Kui on päike, siis on päike. Ilma rünkpilvedeta. Selge, sinine kiirgav taevas. Valus vaadata, aga kuradima ilus.
Kindlasti raske. Frangis pesitsev tööandjagi ütles, et see pole konditsioneeriga kabiinis istuda ja nuppe näppida.
Kuigi, see kont., mis mu masinas oli, polnud õige kont. kah ja ma tean, mis tunne on, kui pole seda õiget. Nagu polekski midagi.
Elame-näeme. Enneaegu püssi põõsasse ei viska.
Kasutaja avatar
SexSix
Foorumi kasutaja
Postitusi: 2501
Liitunud: 22 Juul 2007 17:18
Asukoht: Viljandimaa
Autod: 013

Sama siin!

Postitus Postitas SexSix »

...see pole konditsioneeriga kabiinis istuda ja nuppe näppida...:D
Kasutaja avatar
Jonx
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1451
Liitunud: 06 Nov 2003 21:53
Asukoht: Kärdla
Autod: 2101
Kontakt:

Postitus Postitas Jonx »

 
logman kirjutas:esmaspäeval, 21. jaanuaril asun taas teele.
Karksi - Antverpen - Moustey.
Lihtne! :)
Kuidas seal ilm siis on? Praegu ja märtsis/aprillis? Plaan on kevade poole autoga Lõuna Euroopat vallutada
Autoorienteerumine, Linnaseiklused, Seikluskoolitused, Suvepäevad - http://www.seiklusministeerium.ee
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

Hetkel kallab nigu oavarrest.
Tutvusin mõne tunni eest norrakate ilmalehega http://www.yr.no/place/France/Aquitaine/Moustey/
Ja pikem, nädala perspektiiv on samuti lirts http://www.yr.no/place/France/Aquitaine ... /long.html

Tean möödunud aastast seda, et märtsi lõpus enne kojusõitu läksid ilmad kuldseiks. Päeval viskas varjus kogunisti +22-25*C kanti.
Siis jäin lambist haigeks. Kohe väga haigeks. Palavik püsis pea nädal aega 38-40*C juures. Ei teagi, kuskohast tolle tobeda viiruse hankisin. Poolteist nädalat olin sirakil, nii et kolm päeva ei tulnud voodist rohkem välja, kui vajalikud WC-käigud...
Tänu sellele viibis ka kojusõit.
Aprillis õnneks ilusad ilmad jätkusid ja peale haigevoodis nõrkemist hakkasin tasapisi jõudu katsetama, end proovima.
Käisin ookeani ääres jalutamas ja viimaseid pilte klõpsimas. Tegime veel reisikese linna, kuhu esimesel korral, 17. juuni hommikul 2009. maandusin, et jääda. Võtsin Mimizani rannas pisut päikesti. Lühidalt siis - taastusin ja valmistasin end kojusõiduks ette. Päris terveks sain alles Antwerpenis, kuhu loll juhus sundis kõrvale põikama. Magasin seal neli tundi kuskil kesklinnas oma polo-punnis. Möödakäijad ei pannud miskit pahaks. Kui mees on väsinud, siis ta on väsinud ja teda ei segata mitte nii nagu siin Eestimaal, kui Summercambi hommikul enne Kiltsi jõudmist kerget unekest tee veerel võttes miskine tropp hommikul tülitama tuli, et "ööbin eramaal"... (mis kuradi rahvas need eestlased on!???)... tahtsin karjuda....

A aprill-mai ja isegi juuni on veel sellised kuud, mil turismihoog pole õiget funki sisse saanud ja kindlasti tasub proovida. Kuigi ilma peab hoolega passima, sest ikkagi selgemaid päevi on vähem kui pilviseid.
Juuli-august-september, need on kindlapeale minek. Siis viskab ikka nädalate viisi selget kuiva ilma. Kuigi - aastad pole vennad. Igal juhul tasub jälgida, mis ilmakaardil toimub. Atlandi vood ikkagi väga lähedal.

Pildil Atlandi rand. Korjasime karpe. 27. märts 2012.

Pilt

Ja 29.märts möödunud aastal. Surfar ka pääle jäänud. Taotluslik.

545571_367114863332874_1569198359_n-1.jpg-thumb.jpg
Kasutaja avatar
SexSix
Foorumi kasutaja
Postitusi: 2501
Liitunud: 22 Juul 2007 17:18
Asukoht: Viljandimaa
Autod: 013

Kuidas selle asjaga on?

Postitus Postitas SexSix »

http://www.youtube.com/watch?v=Z00_0ENS ... re=related
Sa fless poleks tohtinud seda linki siia panna!:kuri
Nüüd on kõigil ila lippamas ja kange soov minna Hispaaniasse omi ladasid nende Seat'idega seal joonele seadma....:D
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

http://www.seat124.com/foro/viewtopic.php?f=3&t=38324

:D, peaks minema vää? Pole üldsegi minust kaugel too Jaca linnake Püreneedes.
Kolm ja pool tundi sõitu..
Kena koht :).
______________

A mis niisama ikka lõõpida, lisan siis paari sõnaga endast ka, kui kedagi peaks huvitama... ja seda just Hispaania poole pealt. Natuke ikka :puzzled

Eile peatus põllu serval üks valge ilmetu käkkauto nagu nad siin kõik on. Ja sellest väljus kaks tumeda olemisega noormeest.
Nohh, nüüd siis kaagid kohal, mõtlesin...
Üks neist rääkis prantsuse keeltki.
Mina ei rääkinud, sest ei räägi lihtsalt.
Teine pures ainult hispaania oma.
Seda ma ka ei räägi. Samal põhjusel, mis üle-eelmises lauses :D.
Aga aru saime sellegipoolest.
Nemad fraants ja spanja, mina anglee... :P... Krt., kui vahva :).
Tööd otsisid. Arvasid, et kui eestlane siin orja moodi põllul rabeleb, siis kõlbaks neilegi.
Kahjuks polnud mul neid millegagi rõõmustada, kuigi oli äärmiselt hale hetk. Mõlemad paistsid üpris nälginud olemisega, eriti see teine, kes ainult hispaania keelt kõneles. Too oli muide lausa Marokost pärit.
Hispaanias olla elu üpriski mäda... :(
Tegelikult tean seda isegi, et inimesed seal vaikselt koopereeruvad, tööl ei käi (meie mõistes), makse ei maksa ja naabrid üritavad siis üksteist sõbralikult toetades naturaalmajandust meelde tuletades enesel elukest sees hoida.
Tegelikult oleks neilt paljutki õppida, a eks elu ise ka varsti õpetab ;).

Kena kevadet teilegi!
Lehva-lehva...
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

Juhhei!

Eestimaalase mõistes suur suvi meil siin käsil, aga teades-tundes siinseid ilmaolusid on ikkagi tegemist veel kevadega.
Paar-kolm päeva rammestavat pluss kolmekümmet, a see võib minutite vältel pöörduda kõleda tuulega sajuseks laksuks...
Nii et kevad. Endiselt.
Kes tagasi kodus, kes aga jätkuvalt teel. Teel millegi poole. Isegi ei tea, mille poole. Võit on see kohe kindlasti, mille poole rühin, õigemini rühime. Mul siin üks vahva kaaslane veel... :puzzled
Aaa, see võit vää?
- Eks ikka kõige rohkem enese üle, mis muud ;)
...muu võib igaüks ise juurde mõtelda vastavalt rikutuse või vooruslikuse tasemele... :D.

Laadna, pilti kah...
Hää meelega topiks pagasnikusse ja lohistaks koju, aga ei jätku ruumi ja ei jätku ka aega kojusõiduks. Ei tahagi, et jätkuks. Aega.

Nägens-lugens!
:cool:

DSC_0073.jpg-thumb.jpg
Kasutaja avatar
SexSix
Foorumi kasutaja
Postitusi: 2501
Liitunud: 22 Juul 2007 17:18
Asukoht: Viljandimaa
Autod: 013

Postitus Postitas SexSix »

Mis selle diislijuraka hind olla võib? Vahetükk ka olemas?
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

See motortšik vedeles Mont de Marsani lammaris. Ligemale ei pääsenud, värati võti ettevõtte omaniku käes ja polnud mahti lähemalt kaema minna.
Eks kui kunagi taas sinnapoole asja, üritan üle vaadata.
Kuigi jah, siinsete jahimeeste seas on nihvik ülimalt popp pill ja ma ei julge laiemalt lubada, et kas too kone enam üldse sääl alles on.
Enamus lada maastureid uuemast soost, sinise märgi ja suurte tagatuledega ehk siis ikkagi poest ostetud ja põletavad gaasi. Diisleid näeb harvemini ja need on vägagi hinnas.

Panen siia ühe lingi, millel isegi aeg-ajalt kui viitsimist, silma nuuman.
http://www.leboncoin.fr/

Eriti põnev on sinna otsingusse kategooriaks visata Voitures ja aastaks ehk Année'ks pista noh ütleme '60-'80...
Üpris vinget kulda liigub siin maal ;).
Vasta