1. leht 1-st

Simcad.

Postitatud: 28 Mai 2007 20:43
Postitas logman
Ühel aprillikuu viimasel päeval, täpsemalt 28.aprillil, otsustasime töökaaslasega käia ära lähedalasuvas rauamaagi kaevanduses, mis nüüdseks muuseumiks muudetud. No nagu seda on Kohtla-Nõmme põlevkivi oma. Pääs 5 euri per kärss oli seda igatahes väärt, kuigi erilist erutust mulle ei pakkunud. Sama masendav, pime ja rõske nagu Eestimaa allmaakäikudeski. Vahe ehk ainult selles, et seintest õhkus roostest niiskust ja jahedust rohkem, kui möödunud augustis SummerCambil kogetu ja sealses (saksamaal asuvas) urkas olid käigud käsitsi raiutud, kiiruseks 40cm päevas.... Masinaid kasutati vaid suruõhul töötavate piikvasarate näol, lõhkeaine polnud moes. Miks?, ei küsinud ega tahtnudki küsida, sest vana mees, kes ekskursiooni juhtis, rääkis täiesti tundmatut nn. "maa-alust" germaani dialekti, millest meil kummalgi ühtki tuttavat sõna kõrvad ei registreerinud :P No midagi sai ikka sotti kah, aga minimaalselt.
Lõpuks sealt tagasi maapeale sooja kätte naastes olime juba lahkumas, kui äkitselt ummistas parkla mingine vanatehnikaaustajate punt, kes kõik vurasid paraja mürina saatel kohale imelike pisikeste sitikate roolis. Sitikad olid Simcad, üks MG kah hulka eksinud. Silmad jõllis peas, sain kuidagi fotokal patareid vahetatud ja pildimasina värisevikäsi videoreziimile ümber lülitatud.
Video, mille kiirelt jäädvustasin, asub >>siin<<.

Eks vaadake ja mõelge, kiitke heaks või laitke maha....
Igatahes minus tekitas nähtud pilt küll tunde, et kui midagi teha, siis sama korralikult, stiilselt. Kas ilus originaal või muudetud ja võimsamaks ehitatud lihtsalt vinge. Sellises rodus võiksid ka meie ladad liikuda. Pornopedetuuning, vineerist riiulid jne. on ammugi aut!

Simcapildid algavad sellest ülesvõttest.
Kellelegi pole keelatud vaadata ka täit albumit.
Kui huvi tekkis, kus ma veebruarist saati "kadunud" olin, siis algus on siin ja lõppes see kevad Berliini külastamisega maikuus.

[Muudetud: 28-5-2007 logman]

Postitatud: 28 Mai 2007 21:15
Postitas kopec
Kui ma ei eksi,siis Simca kasutas esimesena variaatorkäigukasti seeriaautodel.

Postitatud: 28 Mai 2007 21:44
Postitas logman
Huvilised leiavad kuhjaga infot googlist.
Näiteks: http://en.wikipedia.org/wiki/Simca_1000

Postitatud: 29 Mai 2007 01:54
Postitas samara_i
Algselt postitas: kopec
Kui ma ei eksi,siis Simca kasutas esimesena variaatorkäigukasti seeriaautodel.
Ma arvan, ett sul on läinud nüüd Simca ja Daffi segi :P
Variaatori arendas Daf, ehk mis siis hiljem Volvo 66. ;)
http://en.wikipedia.org/wiki/Variomatic