1. leht 1-st
Pleksi-klaasist külje aknad
Postitatud: 01 Juul 2006 21:06
Postitas GhostRider
Kas tänava-sõidu laadale võib panna küljeklaaside asemele pleksiklaasist klaase?Et kas ülevaatusel võib probleeme tulla.Esi ja tagu klaas jäävad originaalid.
Postitatud: 01 Juul 2006 21:23
Postitas Hõljuk
Tean paaril autol neid pikemat aega olevat ja pole mingit ütlemist olnud. Seaduses näpuga järge ajades vb leiaks mingi punkti, et klaas peab purunema pisikesteks kildudeks vms, kuid usun, et sellega nokkima ei hakata... ei pruugi märgatagi, et sul teistmoodi klaasid.
Postitatud: 01 Juul 2006 21:49
Postitas motamees
Pleksiklaasi kasutada ei tohi. Tean ühte juhtumit pisibussiga, millel olid taga salongis kaks pleksiklaasist akent, mis saadeti ülevaatuselt tagasi. Originaalklaasid olid suhteliselt nii kallid, et buss läks mahakandmisele.
Postitatud: 02 Juul 2006 00:27
Postitas Raxo
Kui kallis selline pleksiklaas ka on?
Postitatud: 02 Juul 2006 01:06
Postitas veiko
Liiga jõhker vist kui mingi õnnetuse (ei peagi omal süül olema) tõttu küljeklaasist mingi suur terav jurakas näkku kinni lendab. Või siis ise nägupidi sinna "purika" otsa lendad. Väiksemate kildude kriimustus võib olla pisiasi selle kõrval.

Postitatud: 02 Juul 2006 11:10
Postitas GhostRider
aga rallis kasutatakse ka pleksiklaasi, et kergem oleks. Ja rallis juhtub tunduvalt rohkem õnnetusi kui tänavaliikluses.
Postitatud: 02 Juul 2006 11:38
Postitas logman
See ei ole päris pleks ,mida rallis kasutatakse. Pleks on väga haige ,vana ja laialivalguv rahvapärane nimetus kõigile orgaanilisest materjalist tundmatutele "klaasidele". Ma nimetaks toda juba rohkem tselluloidiks.
Tegelikult on neid orgaanilisi läbipaistvaid materjale ikka roppu moodi eri tugevuste ja paksustega saada. Kallid on. Näiteks mu metsapilli esiklaas on u. 1 sendimeetri paksune. Nimetaks teda "kuulikindlaks". Talub löögijõudu 8t/ruutcendile.
Olen kunagi ostnud veotraktorile makrolonist "pleksi" (ta pole pleks!) paksusega vaid mõni mm. Haamriga puruks lüüa ei õnnestunud ,aga palk kukkus ikka ühel tüübil tuppa küll.

Tasub uurida turvaklaasidega tegelevatest firmadest.
Uue aja leiutised on nanotehnoloogial kaetud orgaanilised materjalid - väga vastupidavad ,kerged ,kriipimatud turvaklaasid. Tüüp sellist ,nagu mu harveril. Maksavad kõva raha kindlasti ,u. 7-8000.- ruutmeeter.
Postitatud: 02 Juul 2006 12:05
Postitas Jan
Ralliautodel kasutatakse sellist asja nagu polükarbonaati. Plastikuga tegelevatest firmadest täitsa ostetav kaup, aga hind on suht soolane, lada klaasiring va esiklaas läheb u 1k maksma. Täiesti saadaval on ka toonitud polükarbonaati.
PS: tänavaauto kõik klaasid peavad olema vastava märkega (E või e) seega teemaalgataja küsimusele vastates - ei tohi mingit plastikut sinna panna
Postitatud: 03 Juul 2006 09:57
Postitas toni
Njahh...
Ralliautodel kasutatakse tõesti polükarbonaati, rahvakeeli pleksiklaasi, mis kokkupainutamisel peab olema purunematu ning minimaalse paksusega 1,2 mm (vist oli). Saada on seda näiteks Proplastikust, ning maksab ca 400 EEK leht, millega terve Lada vabalt ära paneb. Tänavaliikluses seda küll kasutada ei tohi, pealegi läheb suht kiiresti "uduseks" ehk teisisõnu ei kannata nühkimist/tolmust pesemist jne...
Postitatud: 31 Juul 2006 10:47
Postitas pavlik
Mina oma Lada klaasidelt küll ühtegi jee tähte ei leidnud, ei tohigi enam sõita?:P Eks ta tegelikkuses ole nii, et kui panna "pleksi" tahvlid samamoodi, nagu rallikatel kombeks (st kruvidega ukse raami külge), siis suure tõenäosusega ülevaatuselt läbi ei saa (vähemalt igalpool mitte). Aga on võimalik ka lihtsalt originaalklaas plastiga asendada, tihendid jäävad paika ja keegi ei tee vahet, kaalusääst on märkimisväärne ikkagi.
Postitatud: 31 Juul 2006 11:17
Postitas ccve
pleksi ja õige klaasi vahe ongi vist ainult kaalu sääst. Kui ohutuseks panna klaasi asemele pleks siis seda ei tasuks , pleks mureneb mitte kildudeks vaid suurteks tükkideks mis on väga teravad , klaas mureneb kildudeks ning ei tee muret. On ka kirjas ,et klaasid PEAVAD murenema kildudeks. Ja ega sea suurtvahet ka pole kui lüüa pea vast pleksi või klaasi..
Postitatud: 31 Juul 2006 17:17
Postitas motamees
Algselt postitas: pavlik
Aga on võimalik ka lihtsalt originaalklaas plastiga asendada, tihendid jäävad paika ja keegi ei tee vahet, ...
Miks sa arvad, et teised sinuga ühel tasemel on mõistuse poolest?
Postitatud: 02 Aug 2006 14:58
Postitas Jan
Tänavasõiduks autot kasutades ei ole see kaaluvahe nii suur et polükast aknad ennast ära tasuks, targem on pooliku paagiga sõita või ise paar kuud hommikuti jooksmas käia
Kusjuures polükarbonaat ei anna selliseid suuri teravaid kilde nagu pleksiklaas, sest ta on elastne. Oma projektikale panin algul plastikust klaasid ja suurt tagaakent haamriga puruks lüüa ei õnnestunud, ainult lömmi läks:D