madmur kirjutas:On kellelgi viimase aja kogemusi Kiievi ja seal asuvate lada varuosasid müüvate poodidega - Mõni aadress, hinnad jm?
Sai siis mõned nädalad tagasi Kiievit külastades Oxecot-i vihjete põhjal see ülejõe asuv auto varuosade turg üles otsitud. Aadressiks leidsin olevat Perova Boulevard 19.
Pilt 10 aasta tagusega võrredes sarnane. Võrdlemisi väikeselt maalapilt võib leida kümneid ja kümneid putkasid, mida ilustavd automarkide sildid, mis annavad aimu, kelle tooteid sealt otsida tasub.
Palju geneerilisi putkasid, kus müüakse akusid, ksenoontulede kitte ja kõike muud. Ainult Ladale spetsialiseerunud putkasid oli äkki 5-6. Üle tee asuvast kaubamajast saab kohvi või õlle näppu haarata ja varuosasid müüvate putkade vahel ka mõned burksiputkad, kus 50-100 kohaliku eest kõhu täis saab.
Poelette, kus müüdav kaup hindadega välja oleks pandud, reeglina ei ole (kaup tihedalt riiulitele ladustatud) ja huvipakkuvat tuli küsida. Umbkeelsele turistile oli see muidugi paras väljakutse. Õnneks oli mõningatest detailidest pilt olemas.
Hindadest suurt ülevaadet ei oska teha aga tundus hulga soodsam olevat võrreldes *.com saitidega, kus juppe tellida saab. Mõned väiksemad plastikud ja kummijupid sain sentide eest. Karburaatori, mis ladapower lehel 150 dollarit saab sealt kätte 80 dollari eest (maksta tuli küll kohalikus rahas).
Müüjad paistsid pigem ausad ja turistile erimaksu ei paistnud kohalduvat st. hind oli erinevatest putkades samaväärne ja sarnane Ukraina veebilehtedel olevaga.