Lada ostmine Venemaalt.

Lada ostmine Venemaalt.

Hea võimalus oma Lada rahaks teha ja vastupidi
Foorumi reeglid
Tähistused alamfoorumis:
M: müük
O: ost
V: vahetus

Igasugune lisainfo auto seisukorra ja tehtud tööde kohta on abiks müümisel-kasuta seda ära lisades võimalikult palju ostja jaoks vajalikke detaile nagu info ülevaatuse, kindlustuse või ka rooste hulga kohta. Kuulutust tehes mõtle, millisele kuulutusele sina reageeriksid, ja vastavalt ehita üles oma müügiteema või ostusoov.
Vasta
p
Pöhjaläti
Foorumi kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 29 Apr 2023 10:38

Lada ostmine Venemaalt.

Postitus Postitas Pöhjaläti »

Tere!Kas keegi oskab anda asjalikku nöu Lada ostmiseks Venemaalt.Tänan!
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Re: Lada ostmine Venemaalt.

Postitus Postitas logman »

"Lada" on kaup nagu iga teinegi. Nagu triikraud või rull niiti ja käärid. Ehk siis auto ostmine välisriigist on nagu välisriigist triikraua ostminegi.
Kas valid kataloogist oma auto välja või lähed ise kohale ja ostad. Ostetud saab selle igatepidi.
Kuna aga tegemist on hetkemõistes äärmiselt "eksootilise maaga", siis kehtivad praegusel ajal selle maa kodanike või firmadega sõlmitavate äritehingute kohta ka omamoodi reeglid. Laias laastus tuleb siis kindlasti tegemist teha mõistega impordi- ehk tollimaks. Teine asi, millega peab arvestama on EU-s kehtestatud keskkonnanõuded. Need ei pruugi alati kokku sobida Ladale tehasest sisse söödetutega (kui on tegemist uue autoga).
Kõige selle bürokraatia poole ja lisamaksudena kasseeritavate summade suurustega saab kindlasti tutvuda kontakteerudes mõne tolliosakonna töötajaga. Seega kokkuvõttes pole diil kindlasti midagi võimatut. Teha saab, iseasi kui mõtekas on lõplik tulemus. Rahanduslikus mõttes.

Pigem oleks oodanud teemat selle kohta, kus seisnuks mustvalgel kirjas a'la - "Millise kuradima kadalipu ma pidin läbima, et seda autot venest saada!" See oleks juba lugemine olnud ;)
o
olevtoom
Foorumi kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: 04 Nov 2019 11:11
Asukoht: Tartu
Autod: VAZ 2103

Re: Lada ostmine Venemaalt.

Postitus Postitas olevtoom »

Kõigepealt tuleks uurida, kas veremaalt ostetud autot siin ka registreerida saab (ja mu sisemine hääl ütleb, et ei saa, kas või saastenormide sobimatuse tõttu).
Kasutaja avatar
SexSix
Foorumi kasutaja
Postitusi: 2501
Liitunud: 22 Juul 2007 17:18
Asukoht: Viljandimaa
Autod: 013

Re: Lada ostmine Venemaalt.

Postitus Postitas SexSix »

Kui on kas või ÜKS samasugune auto Transpordiameti registris, siis arvele võtmine nagu Sjerra toomine Hollandist.
j
Jass
Foorumi kasutaja
Postitusi: 257
Liitunud: 26 Sept 2017 15:54
Asukoht: Harjumaa, Tallinn
Autod: Supermirafiori 2,0TC; Croma 2,0; Tipo 1,6; Punto 1,2

Re: Lada ostmine Venemaalt.

Postitus Postitas Jass »

Täpsustuseks - et kas uut või kasutatud?

Как приобрести автомобиль за территорией РФ?
Для приобретения автомобиля за рубежом рекомендуем обращаться к официальным дилерам LADA в соответствующих странах.

Как купить иностранцу автомобиль в России
Источник:
https://niavto.ru/poleznaya-informaciya ... -avtomobil
Ise tuues on küll kole suur risk...
Newton: mida kergem auto, seda suurem sõidurõõm.
p
Pöhjaläti
Foorumi kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 29 Apr 2023 10:38

Re: Lada ostmine Venemaalt.

Postitus Postitas Pöhjaläti »

Jutt on siis kasutatud Ladast......näiteks VAZ 21011,21013.
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Re: Lada ostmine Venemaalt.

Postitus Postitas logman »

Jass kirjutas: 30 Apr 2023 14:43
Ise tuues on küll kole suur risk...
Olles sinu laotud lingil olevad juhised läbi lugenud, tekkis küsimus, et milles see ise kohapealt ostmise-toomise risk seisneb?

Kleebin siia veel lisaks ühe lingi, kus kogu ostujärgne toimetus kuni kodupiiri ületamiseni täht-tähelt kirjas.
https://ambmotors.ru/poleznaya-informac ... yi-rf.html
Mitte midagi keerulist ega kaelamurdvat selles tegelikult pole.
Kui on ikka kange tahtmine, tavalisest rohkem suutlikkust ja kannatlikkust ning loomulikult raha, siis ma ei näe tegevuses mitte mingisugust takistust peale ühe küsimuse - "Kuidas tänapäeval blokaadi tingimustes maksmise protsess toimub?"-
j
Jass
Foorumi kasutaja
Postitusi: 257
Liitunud: 26 Sept 2017 15:54
Asukoht: Harjumaa, Tallinn
Autod: Supermirafiori 2,0TC; Croma 2,0; Tipo 1,6; Punto 1,2

Re: Lada ostmine Venemaalt.

Postitus Postitas Jass »

logman kirjutas: 30 Apr 2023 22:42
Jass kirjutas: 30 Apr 2023 14:43
Ise tuues on küll kole suur risk...
Olles sinu laotud lingil olevad juhised läbi lugenud, tekkis küsimus, et milles see ise kohapealt ostmise-toomise risk seisneb?-
Ametnikud kipuvad ajaliselt venitama. „Uduse” tähe eest dokumendil küsiti lisaraha ja siis tuli nägemine tagasi. Maantee kontrollpostides peatatakse välismaalasi, otsitakse auto vigu, et teenida lisaraha jne.
Palju oleneb ka sellest, kust osta – inimese käest, turult, autokauplusest.

Venemaa sõjalisest tegevusest tulenevalt võib esineda ka muid probleeme.
Newton: mida kergem auto, seda suurem sõidurõõm.
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Re: Lada ostmine Venemaalt.

Postitus Postitas logman »

No ma ei tea kahjuks jah, millised on venes viimased arengud ja kuhumaale negatiivses või positiivses mõttes välja on jõutud.
Minu autoreisi kogemused piirduvad vaid 2015. aasta nelja päeva pikkuselt üksinda korraldatud eksperimentaalreisilt. Ma ei saa kuskiltki otsast öelda, et eesti numbrimärgiga autoga ringi liikudes oleksin mingisugusegi kõrgendatud tähelepanu osaliseks saanud.
Tavalised inimesed, kes elavad meie jaoks natuke ebatavalisemas keskkonnas. Eks igal maal ja igas riigis ja iga rahvuse seas on idioote. Igatahes juhtusid minu rajad ristuma äärmiselt külalislahkete ja sõbralike inimeste omadega.
1.jpg
1.jpg (204.64 KiB) Vaadatud 5727 korda
2.jpg
2.jpg (400.14 KiB) Vaadatud 5727 korda
3.jpg
3.jpg (113.47 KiB) Vaadatud 5727 korda
4.jpg
4.jpg (332.22 KiB) Vaadatud 5727 korda
5.jpg
5.jpg (244.71 KiB) Vaadatud 5727 korda
6.jpg
6.jpg (232.22 KiB) Vaadatud 5727 korda
7.jpg
7.jpg (262.28 KiB) Vaadatud 5727 korda
8.jpg
8.jpg (297.57 KiB) Vaadatud 5727 korda
9.jpg
9.jpg (92.66 KiB) Vaadatud 5727 korda




Kuna tollelt reisilt sain ainult ja ainult positiivseid kogemusi, siis mõne aasta pärast veetsime juba natuke suurema kambaga nädala jagu päevi st.Peterburis.
Tegelikult teeksin seda hea meelega veel ja veel.
Juba olid uued plaanikesedki peas valmis küpsetatud, aga siis tõmbasid kehtestatud piirangud piirid kinni ja möödunud aastal lahkus kõige tipuks maisest elust hää sõber ja reisukaaslane.
Ilma temata ei näe ma veel tunneli lõpus sellist valgust, et võiks uuesti maailma avastamisega jätkata. Kahjuks nii on hetkel.
j
Jass
Foorumi kasutaja
Postitusi: 257
Liitunud: 26 Sept 2017 15:54
Asukoht: Harjumaa, Tallinn
Autod: Supermirafiori 2,0TC; Croma 2,0; Tipo 1,6; Punto 1,2

Re: Lada ostmine Venemaalt.

Postitus Postitas Jass »

Peterburi oli ka minu lemmiklinn Venemaal. Meeldisid sealsed vaatamisväärsused, muuseomid, intelligentsed, toredad inimesed, väga heade elektroonikakomponentide ostmise võimalus ja head söögikohad. Ka kohalike külalislahkus oli super.

Piiteri tuttavad olid esimesed, kes õnnitlesid mind, kui Eesti sai vabaks.
Aga arvasid, et neil on sinna väga pikk tee...

Sealne olukord muutus juba 90-datel, kui Balti riikide kodanikele ei müüdud tanklates autokütust- bensiini.
Hiljem tekkisid kooperatiivid, kust sai kallima hinna eest vabalt bensiini osta - tangiti autost väljumata ja puhastati ka esiklaas.

Eks see baltlastesse suhtumine ole eri aegadel olnud erinev. Aga poliitiline olukord seoses sõjaga on pingeline ja praegu sinna ei läheks.

Enama kui 20 aasta jooksul häiris mind kõige rohkem nende liikluskultuur.

Aga positiivsed mälestused on ülekaalus.
Newton: mida kergem auto, seda suurem sõidurõõm.
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Re: Lada ostmine Venemaalt.

Postitus Postitas logman »

Reisimistest võiks rääkida-kirjutada nähtavasti lõputult. Venemaast vähem, Euroopast kindlasti rohkem.
Eks ole elus nähtud nii mõndagi, nõukaaeg sai varakult läbi ja umbes viimased viisteist aastat olen püüdnud tööd-tegemised sättida selliselt, et elades ses maailmajaos, mida Euroopaks nimetatakse, mul igav ei hakkaks.
Aga siiski - armees sundaega teenides sai nähtud toda idapoolset eluolu tiba rohkemgi, kui üks 18-19 aastane poisike nägema oleks pidanud.
Nimelt veetsin kaks suve viljakoristustöödel ja seetõttu polnud minu tolleaegsed tegemised väga piiratud. Tavaline stand by stiilis paigalseisev soldatielu asendus vahepeal mõneks ajaks tsiviilisiku omaga. Oli võimalus vaadata maailma rohkem ja teisema nurga alt, kui teistele eakaaslastele tol ajal näidati. Nemad elasid kuskil betoonaedikutes, mind lasti mõlemal suvel ehk siis kord aastas tiba kauemaks kui kolmeks kuuks sellest aiast välja. Sain vabamas maailmas korrektselt keele suhu ja õppisin natuke kohalikke kombeid. Kulus marjaks ära.

Aga et teemas püsida ja potentsiaalset autoostjat igasuguste sõjajuttude ja muude nurga taga varitsevate ohtudega mitte ära hirmutada, siis kleebin siia ühe loo, mis minuga juhtus 2021. aastal, mil otsustasin niiöelda kombata piire, et ellu natuke vürtsi lisada.
Kogemus oli niivõrd vahva, et kirjutasin sellest lausa raamatu :D

_____________________________
Asi sai alguse käesoleva aasta juunikuu kuuendal või seitsmendal päeval, mil Norramaal tulevikust ja õndsast vanaduspõlvest unistades otsustasin ühe tööpingi enesele soetada.
- Noh, selle mõttega, et mida kuradit sa mees selle suure rahaga, mida siin tehastes kokku kühveldad, ikka peale hakkad...
.... Et kui kodumaise ametliku pensionisüsteemi ja -fondi oled juba nii ehk naa otsustanud kuradile saata ja edasi pead lootma ainult ja ainult iseenesele (nagu siiani oleks seda sinu eest keegi teine teinud??? 😃 ), siis why not to investeerida mõni kopik tuleviku kindlamaks muutmise tarbeks?

Midagi, kiri teele ja jäin ootele, et mida seepeale kostetakse:
Доброго Вам дня!
Интересует меня вопрос о доставке станка в Эстонию.
Сколько это выходит (транспорт) и возможно ли это вообще считая текущую обстановку или мечтаю я слишком крупно?
Ян.
Vastus ei lasknud end pikalt oodata...
Здравствуйте!
Любые вопросы о стоимости и доставке можно задать международному перевозчику +7 (912) 8......0. Вы можете позвонить или написать Viber, Whatsapp, Telegram или текстовое сообщение на этот номер.
Эта компания организует международные перевозки. С их помощью мои машины были доставлены в Турцию, Германию, Италию, Францию и Португалию.
Владимир.
Midagi, tuli siis võtta ühendust selle kauba turustaja ja tarnijaga, sest kui sisteem selline, siis ongi sisteem selline...
Läks klahvide klõbinal uus kiri teele ja vastus saabus mõne päeva pärast...
Добрый день!!!
Извините, что раньше не написала!
Стоимость станка без Учета доставки - 1890 евро
Доставка 520 евро
Итоговая сумма 2410 евро
С уважением,
Катерина
ООО "ПраймТорг"
- "No nii!", rõõmustasin. Sobrasin PraimTorgi koduka läbi, leidsin, et tegemist on igati eeskujuliku kaubandusettevõttega, mis süvendas usaldust.
Vaatasin tootja kodulehel samuti veel pisut ringi, avastasin sealt mõned vajalikud lisavidinad-kodinad-pudinad, mis normaalse töö jaoks marjaks kindlasti ära kuluvad ja saatsin omad soovid teele.
Kõik ilus-kena, tahtmistega arvestati, meilile laekus leping, millele vaja allkiri anda, pluss tore list kirjaga lõpus "Итого:».... - €“ numbriga, mis tol hetkel jalust maha ei löönud.
Tehtud-mõeldud, sain kuidagi läbi ussiemmi ka selle lepingu telefonis allkirjastatud (kurat, tänapäeva tehnika on ikka ülivõimas, et otse kaapelauale saad omad pooksud ja taavid näpukesega veetud ning sedamoodi kasvõi surmaotsusele kolm risti alla maalitud) ja arvegi sealsamas kenasti tasutud.
Läks mõni päevake, saabuski mailboksi Katja poolt kinnitus, et papp ja plekk on läbi digitraadipuntra õnnelikult pärale jõudnud ning nüüd tõstab Vladimir pingi tootmisliinil kindlasti rohelise lipukese.
Kalendris loojus juunikuu üheteistkümnes päev, Norras aga mitte. Polaarpäev. Tõmbasin toa aknakesele paksud kardinad ette ja uinusin õndsas teadmises, et peagi olen kõva meistrimees valmis 🙂
Saabus juuli, nädalake tollest kuust Norramaal läbi hammustatud, suundusin koduteele...
- „Voi vittu, kus siin on alles tegemist kuhjunud ja milline kuumus õhus valitseb!“, oli esmamulje. Noh nagu alati, kui igalt pikale veninud reisilt kodumaa õhku hingama pääsen. Tavaline teema, ei midagi uut minu jaoks.
Juulikuu viieteistkümnendamal päeval laekus Katjalt meeliülendav teade:
Добрый день!
Станок готов, ждем отправку!
- "Ohhoii jopp!“, kilkasin õnnest ja lülitasin oma tegemistele sisse uue käigu, sest no kuhu pekki sa mees selle pingi nüüd paigutad, kui töötoas jube korralagedus valitseb ja kogu sinu elu jooksul kogunenud varandus endiselt mööda tuba laiali vedeleb selmet riiulites pakituna kasutamist oodata! Aga riiulid pole veel valmis saanudki...
Aeg veeres omasoodu. Töö tähe ja tehatahtmise sildi all.
Garaažis sisustus juba enam-vähem korrektsemat pilti loomas, meenus see tellitud pingike ja hakkasin vaikselt muret tundma, et kuhu ta siis nii kauaks nüüd jääb...???
29.juulil saatsin Katjale päringu, teisel augustil suvatses preilna siis lõpuks vastata:
Добрый день!
По информации с завода должны в течение недели отгрузить, буду держать Вас в курсе! К сожалению, сроки поставки сдвинулись, большой наплыв заказов 🙁
Aeg lendas.
24.august, minu kiri:
Добрый день!
Уже три недели прошло от последнего контакта с Вами.
Есть ли какой либо дополнительной информаций о доставке?
Ян.
30.august:
Добрый день!
Уже 4 недели прошло от последнего контакта с Вами.
Вопрос стоит. Тот же самый.
???
Ян.
Ja järgmisel päeval vastus:
Добрый вечер!
Приносим извинения за такую задержку с отправкой! Завтра постараемся решить вопрос с водителем!!
Oooookei... ....
-
Ma olen elanud kuus aastat Prantsusmaal ja tean selliseid olukordasid.
- „Rahu, ainult rahu ja kõik laabub, küll näed, mees...“
Sitaks seisnud sealsetes supermarketites järjekorras oodates, millal lõpuks ometi kassatöötaja tuttava ostjaga kõigi maailmade kõikvõimalikud juhtumised ja probleemid omavahel ära saavad räägitud, et lõpuks ometi ka teiste ostjatega tegelemiseni järg jõuaks. On ju venelased ajalooliselt palju prantslaste kultuuri ja isegi kultuuritust oma ühiskonda sisse vedanud ja nii see lihtsalt on ja onGI!, nii et pole siin iniseda midagi teiste rahvuste kallal, vaata milline sa ise peeglist välja paistad...
9.september:
Добрый день! Девять суток с последнего контакта.
Какие известия?
Ян
Ja vastus:
Добрый день!
Извините за такой долгий перерыв! План повали отгрузить в понедельник, водитель только вернулся в Россию, планируем или завтра или понедельник.
Selge, loomulikult извиняюсь, Ваше высочество! Ja nelja päeva pärast, 15.septembril muutun juba nii närviliseks, et unustan kogu viisakuse ja tülitan daamet juba minule omases kõigile tuttavas torkivas toonis:
Добрый день!
Я надеюсь что груз уже движется.
Или ощибаюсь?
Ян
Seepeale tuleb uus lubadus – „Esmaspäeval.“
- „Jälle?!!!“ Selge. Ощибся.
- „No t*** sinuga siis...“
- „Hakkad saama, raibe....!“ ja see mõte enam mu peast välja ei lähe.
Esmaspäeval ei kiput ei kõput, kolmapäeval trummeldan juba jalaga vastu endiselt suletud ust ja saadan ultimaatumi teele...
Доброе утро!
Станок вчера был загружен?
Напомню Вам, что по договору* (см. ниже) Вы обязаны были доставить станок в течение 70 дней. Сегодня прошло 99 суток от получений моего денежного перевода, а товар так и не прибыл!
Я до сих пор был с Вами довольно терпеливый, но где то существуют и мои границы терпеливости и вот теперь Вы дошли до этих границ.
Если товар не прибудет в Эстонию в течение недели со сегодняшнего дня, т.е. до 30. сентября я вынужден расторгнуть контракт, а вы обязаны вернуть мне все деньги в сумме ......-€.
Ян.
___________________
*2. УСЛОВИЯ И СРОКИ ПОСТАВКИ
2.1. Продукция поставляется на условиях поставки, указанных в п.1.1 настоящего Контракта, в течение 70 дней со дня получения Продавцом предоплаты. Продавец оставляет за собой право поставить Продукцию в более ранний срок.


- „Niih! Küll ma juba tean, kuidas võlglastelt raha tagasi pressida!“
Tra, ma olen ju ometigi üheksakümnendate mees ja mäletan ideaalselt, kuidas tööandjaid pitsitada tuli, et need mulle kuuluva papi välja maksaksid. Kuu aega hiljem, kaks kuud hiljem, pekki, vahet polnud, aga minu raha on minu ja raha ja sinu raha on sinu raha! Neid asju ei tohi mitte ükski inimene iialgi sassi ajada!
Midagi, nahhui, läks järgmisel päeval uus kiri teele mõttega, et ma pommitan sind raiska nii kaua, kuniks ära tüdined ja alla annad! Asi mul siis need paar rida visata ja igas kirjas päevade arvu vähendada...
Praktiliselt copy-paste, pohhui...
Ela siis teadmises, et loendur selja taga stabiilselt allapoole, nullile lähemale tiksub ja ühel päeval kirves pea kohal langeb!
Доброе утро!
У Вас осталось семь суток, чтобы станок находился в Эстоний.
И не надо мне врать, что нет водителей, нет машин итд...
Откройте пожалуйста любой домашний сайт транспортных фирм и всё там есть. Доставка от Воронежа до Санкт Петербурга на базу DSV и от Санкт Петербурга с машиной DSV в Эстонию.
Машины DSV катаются на линий Tallinn - Peterburi несколько раз в неделю.
https://www.dsv.com/en/countries/europe/russia
Я сделал бы это все сам, но видите - мои деньги сейчас уже три месяца в Ваших руках, включая с суммой, которая как мы оба хорошо знаем, была предусмотрена для транспорта.
Ян.
Ja kaheksa minuti pärast vastus:
Добрый день!
Поняла Вас. И по срокам и по Доставке.
Kannatus oli nii piiril, et põrutasin veel ühe kirja teele olles enne konsulteerinud ühe tüübiga DSV-st:
Ещё...
Беседовал с парнем DSV. Сказали, что вполне возможно. С методом step by step. С Воронежа на пол дороги куда нибудь... Липецк, Москва... what ever...
У них много машин разбросано, могут собрать с дороги, если хорошо договорится. Но(!!!!) надо все таможенные бумаги правильно оформлять на конкретный номер машины. Логистика должна быть точным, четким и правильным!!!
Как я понимаю, Вы конкретно с этим и занимаетесь уже много лет. Должны уметь, одним словом. Опыт то есть.
Тут ещё один сайт Вам: https://europiir.ee/ru/kontakt/
Через Петербург или Псков. Для меня без разницы куда в Эстонию. В Тарту, Таллинн, Выру или прямо Вильянди...
Всё равно надо дальше сам таскать и действовать.
Так что работайте, а не сидите сложа руки
Ян.
Ja viie päeva pärast, 28.septembril uuesti...
Добрый день!
Пять суток прошло.
Трое осталось.
Какие успехи?
Ян.
Septembrikuu viimasel päeval sain vastuse:
Добрый день!
В понедельник Ваш станок выходит из Воронежа!
Авто идёт через СПб, оттуда прямая машина на Таллин.
Уточните пожалуйста таможенный пост.
С уважением,
Катерина
„Nonii! Lõpuks ometi ajasid jalad kõhu alt välja, sa kuradi unine mõrd!“
Õpetasin ja täpsustasin siis veel meie edasise suhtluse käigus, et kuis ja mis, jagasin linke meie tollipunktide tööst ja asjadest, mida tegelikult kõrgestisündinud preili, olles „suure ja tähtsa“ väliskaubandusega tegeleva ettevõtte direktor ja juhataja ja asjaajaja ja sekretär ja kes-kõik-veel ühes ja samas isikus, peaks omandatud kogemuste ja kõrghariduse toel ju ometigi ise ka teadma...
6.oktoobril piiksus telefon kaks korda.
Esimene kiri Katerinalt, et pink on autosse topitud ja hakkab liikuma.
Ja teine Vladimirilt, pingi autorilt ja tootjalt:
Здравствуйте!
Сегодня ваш станок уехал к вам!
Владимир.
Olgu siinkohal öeldud, et vahepeal sai kontakti hoitud ka sellesama Vladiga ja pidi temagi tunnistama, et tal on tarnija tegevusetuse tõttu minu ees päris häbi.
Väga normaalne sell on. Päriselt ka. Olen teda näinud video vahendusel, temaga kirja teel suhelnud ja mitte ühtegi etteheidet tema suhtes teha ei saa. No kui, siis ainult seda, et ta tarnija osas täieliku tühmapea otsa sattus ja paremat kompanjoni siiani leida pole viitsinud, sest probleeme on Katerina tööga ka varemalt ette tulnud.
Kui Vladimir oli saatnud mulle pildi, kuidas mu pink tema tööruumis vedeleb,
1.jpg
1.jpg (324.29 KiB) Vaadatud 5686 korda
kontakteerusin ka ametnikega, kes vene viisat väljastavad, et oleks läinud ja selle Voroneži treti ise ära teinud ning rahu maa peal...
- „Tutkit, brat. Sittagi sa ei saa – pandeemia.“, oli vastus. Ema-isa matustele võid sõita, niisama venesse reisimine unusta veel pikaks ajaks ära.
Niimoodi siis.
Kokkuvõttes hakkas jää liikuma, nagu armastas Ostab Bender öelda ja minuga hakkas nüüdsest iga päev kontakti hoidma transpordifirma omanik või korraldaja või kes-iganes... Samuti naine, Olga seekord.
Ja ei möödunud needki päevad ilma minupoolse imestuste momentide ega kulmukergitamisteta, sest millegi pärast oli Olga otsustanud saata auto Voronežist Eestisse läbi Valgevene. Okei, ma saan aru, et kui tõepoolest oleks ses mersu bussikus asunud veel mingisugune lisakaup peale minu joobannõi painutuspingi, mis kõigile nüüd juba tõsiseks ruumi röövivaks tülinaks oli muutunud, siis küll jah...
...aga buss reisis praktiliselt tühjalt ja Lätis mitte mingisugust vahelaadimist ei toimunud!
Niisiis, tuletame meelde, et kaup hakkas liikuma 8. oktoobril.
Olgu öeldud, et Katerinaga suhtlemises lõin tema viimasest teatest alates ukse jäädavalt kinni ja selle asemel, et kultuurikeskusest väljuda, varusin uue laari popkorni, sisenesin järgmisse kinosaali ja hakkasin huviga jälgima ekraanil toimuvat. Uue kinufilmi pealkirjaks sai - „Доставка Груза“.
Ян, добрый вечер! Меня зовут Ольга. Мой водитель везёт Вам груз из Воронежа. Хочу уточнить таможню назначения. Сегодня нам прислали два разных адреса в Нарве.
Может есть таможня поближе к месту выгрузки? Мы едем из Беларуси через Латвию, получается большой перепробег.
Selge! Saatsin meie Lõuna-piiri kohta igasugust informatsiooni. Õnneks on kõigil ametlikelt kodukatelt võimalik valida lugemiseks veel venekeelset varianti ja see on tegelikult suur pluss hoidmaks normaalseid sõbralikke suhteid meie EU Ida-poolsete naabritega.
Добрый вечер!
Но если через Латвию, то это конечно другое дело. До сих пор был речь про Петербурге и Нарвы.
Тогда нам нужно найти пограничный пункт между Латвией и Беларусью чтобы попасть в Евросоюз.
Из Латвий в Эстонию самый надёжный вариант Валка-Валга или Айнажи-Икла.
Конецный пункт назначения находится около Вильянди.
Вот точно в этом месте:..... (ja saatsin kaardilingi)
Вы можете уточнить точный запланировнный маршрут по карте?
Ян.
Veel täpsustusi, nõuandeid-siia-sinna ja ootamist. Aga hing oli juba rahulikum, sest jää ju ometi liikus. Медленно, но уверенно.
Kahe päeva pärast, 11. oktoobri hommikul võtsin Olgaga ühendust, et kaugel tavaar ka olla võiks...
Ян, доброе утро! Возникли проблемы с пересечением границы. Латвийцы вернули и не разрешили въезд. Сейчас стоит в очереди на Привалках, будем пытаться проехать через Литву.
Но там очень большая очередь.
Буду держать вас в курсе.
- „Niih!!!???“, ajasin silmad pungi...
Peale selle kirja ressiiverdamist taipasin, et kui eelmine film oli vaata et pooleldi väga traagilise sisuga õudukas, siis seekord olin istunud komöödiafilmide saali. Pugisin popkorni ja jälgisin edasitoimuvat huviga, üsna naljakas oli. Päriselt kah.
Soovisin mõttes autojuhile palju kannatust ja saatsin Olgale „meeliülendava“ pildi Privalki piiripunkti ootejärtsu graafikust.
2.jpg
2.jpg (414.27 KiB) Vaadatud 5686 korda
Kolmapäev, eile, 13.oktoober.
Telefonisse laekus hommikul sõnum -
Ян, доброе утро! Водитель на таможне, документы сдал. Ольга.
- „Ебааааать! I am happy, as hell!!!!“
- „Kas tõesti on mu kannatuste kannatamised lõpuks ometi vilja kandnud???“
No ei suutnud ära imestada, et olin oma jonnakusega veelgi jonnakama eesmärgi saavutamisele kohe-kohe pärale jõudmas, sest tollitoimingud olin juba reedel ära toimetanud ja jäigi ainult oodata, millal bussiku juht tavaariga Võrus Põllu uulitsasse veereb ning seal Elinile vajalikud dokumendid ulatab. Lihtsalt suppppperrrr!!!! 🙂
Järgnes kolm tundi tühja passimist oma tillukeses töötoakeses, sest autojuht oli hakanud veel teel mingi kuradima raskeveoki maksu tasumisega jahmerdama... Keegi puupea oli talle „head nõu“ andnud, et see laieneb ka kaubikutele. Teavitasin siis teda kiirelt, et unustagu ära ja ärgu kuulaku igasuguseid õelaid petiseid, kes välismaalt saabunud külalisi oksa üritavad tõmmata.
Täpselt kell 13:50 eile, 13. oktoobrikuu päeval saabus minu kena, armas, kauaoodatud nunnu tööpingike siis hoovile.
3.jpg
3.jpg (528.91 KiB) Vaadatud 5686 korda
4.jpg
4.jpg (177.78 KiB) Vaadatud 5686 korda
5.jpg
5.jpg (506.66 KiB) Vaadatud 5686 korda


Ei läinud kolme päevagi 🙂
Paluks eesriie!
Lahkun kinosaalist ja suundun peldikusse rõõmupisaraid välja valama...
p
Pöhjaläti
Foorumi kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 29 Apr 2023 10:38

Re: Lada ostmine Venemaalt.

Postitus Postitas Pöhjaläti »

Ja mis ma kogu selle romaaniga peale hakkan?
o
olevtoom
Foorumi kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: 04 Nov 2019 11:11
Asukoht: Tartu
Autod: VAZ 2103

Re: Lada ostmine Venemaalt.

Postitus Postitas olevtoom »

Pöhjaläti kirjutas: 08 Mai 2023 08:51 Ja mis ma kogu selle romaaniga peale hakkan?
No seda võib lugeda näiteks.
j
Jass
Foorumi kasutaja
Postitusi: 257
Liitunud: 26 Sept 2017 15:54
Asukoht: Harjumaa, Tallinn
Autod: Supermirafiori 2,0TC; Croma 2,0; Tipo 1,6; Punto 1,2

Re: Lada ostmine Venemaalt.

Postitus Postitas Jass »

Paistab, et Lux Express sõidab endiselt Tallinn-Peterburi ja Helsingi-Peterburi liinidel. Kui oleks mingeid tõsisemaid probleeme, siis see nii ei oleks.

Vana 2101 Lada ei kuulu ka vene maffia huviorbiiti :)

https://dzen.ru/media/id/5ec43b730238ee ... 082ac3783d

Ametnike jaoks peab mingi hulk raha alles jääma. Parem oleks see reis teha kahekesi.

Eks kõik sõltu nagu elus ikka juhustest - olla valel ajal vales kohas.
Newton: mida kergem auto, seda suurem sõidurõõm.
Kasutaja avatar
VäikeMägilane
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1464
Liitunud: 06 Sept 2002 20:12
Asukoht: Mägi-Eesti
Autod: 2107, Niva, VFTS
Kontakt:

Re: Lada ostmine Venemaalt.

Postitus Postitas VäikeMägilane »

Hetkel ei saa tavaline Eesti kodanik viisat idanaabri juurde (LUXiga reisivad peamiselt hallipassi vandid).

Ainus viis on rääkida mingi tüübiga kellel halpass või mõlemad-maksta papp tasku ja toob auto siia. Arvele (ametlikult) saab võtta kuni 2009või 10aasta üheveduseid masinaid (euro 0/1) ning mu teada nivasid vist kuni 2019? kuniks kehtis Euro 5. Euro 6 nivasid mu teada ei ole.

Lihtsam oleks vaadata lõunaeuroopa või saksamaa poole, kust lihtsam toomine ja valik suurem kui siinkandis.
Festina lente!
Vasta