1. leht 1-st
Mis akut osta?
Postitatud: 13 Okt 2010 22:20
Postitas makuke
Tervist,
Hetkel pole autol akut aga ei oska sixile osta. Palju käivitamisvool peab olema ja mitu ampertundi? Mootor 1600cc
Aitäh
Postitatud: 13 Okt 2010 22:49
Postitas apsu
selline jurakas saab ilusti hakkama

55Ah ja 460A käivitusvoolu
[Muudetud: 13-10-2010 apsu]
Postitatud: 14 Okt 2010 10:22
Postitas makuke
Aga mis oleks sellised min. andmed, millega ka hakkama saab?
Mis on see käivitusvool, millest suuremat ei tohiks läbi starteri lasta?
akukeskusest vaatasin selle:
EP60 Electric Power Ca-Ca 12 V 60ah 540A 242mm 175mm 175mm - + 1 090.-
[Muudetud: 14-10-2010 makuke]
Postitatud: 14 Okt 2010 11:00
Postitas olaaf
mismõttes min andmed?
08 kõrge surveastmega mootori on siiani käima pannud 40Ah pisike aku 360A.
aga ega see õige asi ikka pole.
Kui auto mootor kulunud ning vähegi käiamist tahab külmaga, siis mina valiks mõne 72ah ja käivitusvool 600A vähemalt.
Korras mootoriga 55Ah ja võimalikult suur käivitusvool enam kui küll.
Postitatud: 14 Okt 2010 11:14
Postitas logman
Minimumandmeid anda ei oska, aga kui aku suudab süütepoolile niipaljukestki sisse sööta, et säde veel tekiks, siis siit leiab lisavahendi:
http://s3.images.drive2.ru/car.journal. ... iginal.jpg
Kasutusõpetus videol:
Postitatud: 14 Okt 2010 12:47
Postitas jukii
Müüa oleks tutikaid banneri akusi. 55AH . hind 650 eek tk.
Postitatud: 14 Okt 2010 21:50
Postitas petz
Ladale läheb "+-" klemmipaigutusega aku! Kui aku klemmidega vaataja poole, siis pluss vasakul ja miinus paremal. See hästi näha ka apsu lisatud pildil. Saksa autodel näiteks teistpidi.
Lisaks aku seisukorrale tasuks üle vaadata ka starteri ja elektrijuhtmestiku (ühendused aku miinuse ja kere-mootori vahel jms).
Postitatud: 14 Okt 2010 22:29
Postitas Mel
http://outcat-cs.tecdoc.net/ows/en/2D4C ... ramesetJsp
Tootjate kodulehtedel autod ja nn tehasestandardi järgi akud olemas.
Postitatud: 15 Okt 2010 00:02
Postitas Laada
Algselt postitas: apsu
selline jurakas saab ilusti hakkama
55Ah ja 460A käivitusvoolu
[Muudetud: 13-10-2010 apsu]
Kusjuures nende exide akude kohta kusagil foorumis isegi teema oli ja kasutajate kogemustest tuli välja, et enamus selle kaubamärgi toodangust sureb maru kiiresti (isegi garantiiaja jooksul) maha. Suhtusin algul sellesse juttu natuke skeptiliselt, kuid kuna nüüd ka omal sama marki aku avaldab u aastase kasutamise järel vanadusnõrkuse tundemärke siis ise seda marki akut enam ei osta ning teistele samuti ei soovita.
Postitatud: 15 Okt 2010 00:28
Postitas logman
Eks nende akudega on nagu kõigi muude varuosadegagi - kunagi ei tea, mille otsa joppad.
Toodetakse allhanke korras, ühes ja samas angaaris liimitakse külge eksaidi, banneri ja reilaidi jne. kleepsud ning siis läbi ematellija müüki. Tootjaks EU.
Postitatud: 15 Okt 2010 02:34
Postitas Arvos
Exide on ainult kaubamärk. Kui on USA-s toodetud aku, on hästi, kui Hiinas, siis ei ole hästi. Kusagilt pole aga aku pealt võimalik välja lugeda tootjat. Lüüakse exide läraki peale ja läks. Mina ei usalda exide-i, kellegi autol oli peal ja esimeste külmadega oli jama majas. Ei aidanud ka laadimine.
Poola akusid ka enam ei osta, huvipärast ära katsetatud. Esimene pidas vastu pool aastat (talvine periood), suure vaevaga sai ära vahetada garantiikorras teise samasuguse vastu, see pidas väheke üle poole aasta. Asja nimi oli JENOX TAXI, isend pidi olema veel vähe vastupidavam, taksodele toodetud. Pärast seda maaletoojalt erinevatele autodele paar Monbat akut (Bulgaaria), sellega pole siiani probleeme olnud. Mina paneks VAZ peale Monbat 62 Ah, käivitusvool 510A. Hind maaletooja laost 695.- 55Ah/480-sega hinnavahe vaid 52.- eek.
Postitatud: 15 Okt 2010 08:54
Postitas Mel
Exide ja Centra on näiteks sama grupi akud - toodetakse ühes ja samas tehases Poolas. Nüüd ostsin Centra, eks paistab, kuidas vastu peab.
Päritolumaa puhul tuleb süveneda joonkoodi numbritesse - üldjuhul näitavad need ära tootjariigi, isegi kui suurelt peale kirjutatud made in EU.
Mind on väga üllatanud tehases autodele pandud originaal akud. N Renaultil oli Renault kaubamärgiga aku (tootjast mitte sõnagi). Nival oli mingi Venemaa aku ja mõlemad pidasid vastu 7 aastat. Väga muljetavaldav kogemus oli Nissan Almera tehase akuga - pidas vastu enam kui 9 aastat, siis ei suutnud talvel suurte külmadega käivitada. Lisaks terve selle suve sõidutas veel mu Ladat ning alles nüüd hakkab lõplikke väsimuse märke näitama.
Võrdluseks millegi pärast poest ostetud akud (ka kallimad) üle 3-4 aasta pole kestnud. Aga on isegi ka kogemust, kus aku andis otsad alla aasta.
[Muudetud: 10-15-2010 Mel]
Postitatud: 15 Okt 2010 16:29
Postitas hautz
Mul hakkab jälle Monbat Premium 75Ah(720A) aku otsi vaikselt andma vist. Pool aastat tagasi sai garantiiga välja vahetatud. Tundub, et helitehnika ei meeldi akule, ilma kondekata:P
Postitatud: 15 Okt 2010 22:38
Postitas Sage
ja kondekas päästab su aku????:lol
Postitatud: 15 Okt 2010 22:54
Postitas Erx
Mul sai ka just üks Monbat otsa, oli vist poolteist aastat vana. Hetkel diisel Primeral peal 80Ah Raylite ja jookseb kuues aasta. Praegu veab ilusti, aga kõvade külmade ajaks peab vist uue ostma. Eelmine oli samuti Raylite ja pidas ka üle 5-e aasta, diisli puhul pole paha. Järgmiseks ostan Varta, on küll vähe kallim, aga mitmel tuttaval väga hästi vastu pidanud ja kiidetakse.
Postitatud: 15 Okt 2010 23:17
Postitas apsu
ma usaldan küll Exide akut. Eelmine pidas auto peal 6 aastat vastu, praegune tõmbas eelmise aasta -32 kraadiga käima nagu naksti, kui mingid Monbatid ja Bannerid kustusid tuimalt (ühe auto peal oli pool aastat vana banner, -20 kraadi ja asi oli täiesti kustunud).
Postitatud: 16 Okt 2010 00:03
Postitas Arvos
Algselt postitas: Mel
Võrdluseks millegi pärast poest ostetud akud (ka kallimad) üle 3-4 aasta pole kestnud. Aga on isegi ka kogemust, kus aku andis otsad alla aasta.
Täiesti nõus, viimase aja trend ongi, et iga paari-kolme aasta tagant saab uue aku osta. On jäänud mulje, et tehakse meelega viletsaid, et äri ikka käiks ja kaup liiguks. Saime tuttuue Zil-131.-e ja sellel oli vene originaalne uus aku peal, 75 Ah. Talvel kõvade külmadega läks auto pikalt käima. vahel ikka oli tükk jantimist, enne kui läks. Aga enne läks ta alati käima, akut tühjaks ei suutnud käiata. Kui see aku ükskord läbi sai, läks peale kolakas Fullmen, 170Ah. Üle kahe korra suurema mahtuvusega. Talvel mõne nõrga niutsatuse tegi ja tühi ta oligi. Ka Vartaga pole olnud meeldivaid kogemusi, üks sai VAZ-i peal kähku otsa ja Transitile ostetud kahest akust läks üks enne auto peale jõudmist kohe garantiisse vahetusse. Kukkus kolmanda tühjakslaadimisega kokku; purk vahelt kadunud.
Mis aga puutub mainitud Raylite“i, siis see on ilmselt järgmine, mille tahaks ära proovida. On kuulda olnud, et see pidi tõesti olema norm aku. Akukeskus igatahes kiitis selle üles korralikult aga kuna ta ise neid müüb, siis kiidujutt erilist tähelepanu ei pälvinud.
Kasutatud aku.
Postitatud: 16 Okt 2010 11:21
Postitas SexSix
Ma kolan mööda lammareid, Rootsis. Mitu aastat tagasi sai ostetud 150 SEK- i eest Statoili ?! aku. Käisin siis Viljandis Aabovos testimas ja test näitas , et aku annab välja rohkem kui kirjas. See siis kasutatud aku, mis kestab siiani. Kuskil 6-7-8 aastat tagasi sai see ost tehtud.
Tundub jah, et mida uuem aku seda kehvem.