Vilin sidurist/käigukastist

Vilin sidurist/käigukastist

Käigukasti, vedrustuse, pidurite ja veermikuga seonduv
Vasta
Kasutaja avatar
Raunop
Foorumi kasutaja
Postitusi: 98
Liitunud: 12 Mai 2020 18:14
Autod: VAZ 2105, Subaru Forester

Vilin sidurist/käigukastist

Postitus Postitas Raunop »

Mõned nädalad tagasi sai vahetatud sidurikomplekt (uus, Sachs) ja lisaks ka käigukast (kasutatud 4 käiguline). Mingi aeg peale seda hakkas kusagilt siduri-kasti mehhanismist kostma vilisemine, selline vahelduva amplituudiga. Vilin on kogu aeg olemas, kui siduripedaal on üleval (sidur ühendatud), olgu siis kohapeal seistes või sõidu ajal, hääl muutub koos mootoripööretega veidi. Kui sidur alla vajutada, siis heli kaob ja lahti lastes tekib taas.

Esialgu arvati, et uus survelaager on surnud ja sai uus pandud. Nüüd nädalake peale vahetust on täpselt sama hääl tagasi. Mina kahtlustan, et asi pole survelaagris vaid hoopis käigukasti sisendvõlli laagris (internetiotsing viitab justkui sellele).
Kui sidur on ühendatud (pedaal üleval), siis ei tohiks survelaager ju rolli mängida või olen ma millestki valesti aru saanud?

Vilinat saab kuulda siit:
https://youtube.com/shorts/BjFLH7CzNUk?feature=share
b
Ba3666
Foorumi kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 01 Okt 2021 21:20
Asukoht: TLN
Autod: 2106 1600

Re: Vilin sidurist/käigukastist

Postitus Postitas Ba3666 »

Ise vastasid oma küsimusele, kasti võlli laager läbi mis asub vända kuljes (soovitan osta originaal laager)
v
Viljam
Foorumi kasutaja
Postitusi: 19
Liitunud: 11 Aug 2019 19:35
Autod: 2106

Re: Vilin sidurist/käigukastist

Postitus Postitas Viljam »

Hei

Kui siduri õrnal vajutamisel vilin kaob, siis tõenäoliselt probleem hooratta sees/taga olevas väikeses laagris. Samuti kontrolli, kas käigukasti mõlemad poltide juhtpuksid ikka alles.

Mul oli sama probleem, juhtpuksi kadumine viis laagri ülemäärase koormuse tõttu selle kulumiseni.

Edu!
e
entson
Foorumi kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 11 Veebr 2016 22:27
Asukoht: keila

Re: Vilin sidurist/käigukastist

Postitus Postitas entson »

Tõukuri ja lahutushargi vahel peab olema lõtk 4-6mm, survelaager ei tohi vastu korvi puutuda( kas tagastusvedru on?). Kui paned käigu sisse ja vajutad siduri alla ja hääl kaob on vigane käigukasti poolne laager ,vastasel juhul vända otsa laager.
Vanakooli mees
Vasta