K: Plastik tsentreerimisrõngad vs pronks/metall?

K: Plastik tsentreerimisrõngad vs pronks/metall?

Käigukasti, vedrustuse, pidurite ja veermikuga seonduv
Vasta
v
Vazmjorka
Foorumi kasutaja
Postitusi: 222
Liitunud: 05 Mär 2017 19:03
Autod: Lada Samara 2109 (снегурочка) ja Vaz 2106 (Vazmjorka)

K: Plastik tsentreerimisrõngad vs pronks/metall?

Postitus Postitas Vazmjorka »

Tere

Sai žigulile soetatud valuveljed. Auguvalemiga 4x100. Alla lähevad detsentrik poltidega. Esimese sillaga kõik korras, keskava velgedel treitud kunagi 58,1 peale. Istuvad ilusti alla ka sest rummul laiust piisavalt (2cm).
Probleem tagumistega. Nimelt velgedel keskava algul koonuses. Koonuse algus on umbes 70mm ja 5-6mm pärast tuleb õige mõõt 58,1mm. Tagumisel poolteljel ulatub kandev pind ainult 3-4mm välja. Velg ei jää kandma keskmise osaga.
Variant osta tsentreerimisrõngad 58,1–>60,1 ja väidetavalt pidavat poltidega tõmbama velje plastiku peale koonuse osaga ja ongi mure murtud. Pidavat olema vastupidavad ja tugevad ning kandvad plastikud.
Ei ole olnud kokkupuudet plastikrõngastega ja ei oska öelda hetkel nende kasutamise kohta miskit. Teine variant treida ise pronksist/metallist tsentreerimisrõngas ja velgedel treida keskava nõksu suuremaks. See oleks viimane variant treida velgi. Hetkel 58,1 keskava ja treida kannataks ainult paar milli, sest liiga suureks treides jääb väga õhukeseks poltide sein ja mine sa tea millal alumiinium velg võib sealt lõhki minna.

Teine variant on lasta teha flantsid mis kinnituvad poltidega vazi rummu külge ja flantsi küljes siis kas tikud või poltidega uus velg alla millel juba mõõt 4x100. See välistab detsentrikpoltode kasutamise tagumisel sillal.
Flantside kasutamine tooks velje umbes 2cm väljapoole.
Ehk kellegil olnud kokkupuudet ja oskab kaasa rääkida antud teemal.

Veljed siis 13tolli laiusega 5,5 ja ET neil 38.
.... ________
.. /_________\ BA3 2106-2103 ;)
. (OOIIIIIIOO)
. U...............U
p
P4int
Foorumi kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: 25 Okt 2018 20:55
Asukoht: Tallinn

Re: K: Plastik tsentreerimisrõngad vs pronks/metall?

Postitus Postitas P4int »

Teist marki autol pidasid plastikrõngad kenasti. Kui algul ilma suutsid ratta alt ära väristada, siis hiljem kahe aasta jooksul iga päev sõitmisega ei olnud enam ühtki probleemi.
Siin on küll see koonuse asi pisut teine ja sellega mul kogemusi pole :D
Kasutaja avatar
Viin
Foorumi kasutaja
Postitusi: 849
Liitunud: 22 Aug 2008 21:35
Asukoht: Pärnumaa/Tallinn
Autod: BA3 2105 & Riva Junior
Kontakt:

Re: K: Plastik tsentreerimisrõngad vs pronks/metall?

Postitus Postitas Viin »

Muidu on mul plastikust rõngastega head kogemused aga selline koonuse peal istutamine ei tundu väga kauakestev ja turvaline lahendus. Pigem lase treialil teha õiges mõõdus tükk lada keskava ja velje järgi. Plastikust nagunii õiget tükki ei leia. Mul olid plastikust tsentreerimisrõngad ka 4x100 velgede ja tavaliste poltidega, muresid polnud.
Kasutaja avatar
martin13
Foorumi kasutaja
Postitusi: 163
Liitunud: 28 Aug 2013 17:58
Asukoht: Haapsalu
Autod: 2105 rallikas, 2105, 2106, BMW e30

Re: K: Plastik tsentreerimisrõngad vs pronks/metall?

Postitus Postitas martin13 »

Ütlen ausalt, mina pole kunagi kasutanud tsentrõngaid. Alates 2012 aasta sõitnud rallit erinevate 4x100 velgedega, mõnel veljel keskava 1cm suurem kui rumm ja 2015 aastast saati suvel igapäevaselt samamoodi smurfil 4x100 ja suurema keskavaga velg. Ei ole lahti logistanud ja ei värista ka.
Kasutaja avatar
Viin
Foorumi kasutaja
Postitusi: 849
Liitunud: 22 Aug 2008 21:35
Asukoht: Pärnumaa/Tallinn
Autod: BA3 2105 & Riva Junior
Kontakt:

Re: K: Plastik tsentreerimisrõngad vs pronks/metall?

Postitus Postitas Viin »

martin13 kirjutas: 15 Nov 2021 20:22 Ütlen ausalt, mina pole kunagi kasutanud tsentrõngaid. Alates 2012 aasta sõitnud rallit erinevate 4x100 velgedega, mõnel veljel keskava 1cm suurem kui rumm ja 2015 aastast saati suvel igapäevaselt samamoodi smurfil 4x100 ja suurema keskavaga velg. Ei ole lahti logistanud ja ei värista ka.
Vale valemiga velje alla panek muidu korralik meelitamine. Kui ühe poldi liiga rutakalt kinni keerad siis viskab juba tuntavalt. Mul Astral ka grammi võrra suurema keskavaga veljed all (poldivalem õige), neid tuli ükskord uuesti paigaldada kuna jõhker vibra tuli sisse. Ise võib sättida ja möllata, kuid teistele seda ei julgeks soovitada. Tsentreerimisrõngad aitavad seda protsessi lihtsustada. Viimaste 05-le alla pandud valukatega koos treisin ka rummud väiksemaks. Nüüd on 57mm ja paljud veljed istuvad hästi alla.
Vasta