1. leht 1-st
miks sumpsis paugub?
Postitatud: 12 Apr 2004 13:37
Postitas kopec
kas olete tähele pannud kuidas wrc masinad pauguvad,kui mootoriga pidurdada.mul hakkas tegema midagi analoogset,kuigi mitte nii intensiivselt.kas seal toimub mingi järelpõlemine?
Postitatud: 12 Apr 2004 14:48
Postitas jackal
WRC masinad pauguvad kuna neil on peal paugusüsteem, mis ei lase turborõhul langeda käiguvahetusel ja tänu sellele nad pauguvad, peale WRCde pauguvad ka teised turboga autod kui neile süsteem peale .
A järelpõlemine võib küll olla kui sumpakuskilt vahelt katki või kuskilt vahelt saab õhku. Endal oli ka sumpa katki ja sis kui mingi 4000 pööret ja yle panid ja sis maha lasid gaasi sis lõi leegi välja

Postitatud: 12 Apr 2004 20:37
Postitas mess
Teine võimalus, et segu liiga rikas, siis ka põlemata kütusejäägid süttivad kuumas summutis ning tekivad paugud.
Isa Audil oli kunagi sama "mure" edasi ei läinud, aga häält tegi nagu WRC päris naljakas oli

Postitatud: 12 Apr 2004 20:40
Postitas motamees
Ma küll WRC masinatest tea suurt midagi aga versioon rõhulangemise kohta tundub imelik.
Paugud tulevad põlemata benast. Kui need põlemata gaasid õhku saavad siis süttivad ja pauguvad. Wrc-del sellepärast rohkem et seal ikka seda bena läbi lastakse julmalt. Ja gaasi maha lastes õhku põlemiseks vähe.
Katkise summari ja rikka segu puhul paugud summutis. Terve ja lühikese sumbutiga ja rikka seguga võib paugu ja tuleleegi sumbuti otsa saada.
See minu versioon asjast.
Postitatud: 12 Apr 2004 21:16
Postitas serbin
Algselt postitas: motamees
Ma küll WRC masinatest tea suurt midagi aga versioon rõhulangemise kohta tundub imelik.
see turborõhu ülalhoidmise versioon on täitsa õige;)
Postitatud: 12 Apr 2004 23:31
Postitas effekt
Algselt postitas: serbin
see turborõhu ülalhoidmise versioon on täitsa õige;)
olen ka samal arvamusel (teadmisel)
aga, et tavalisel sõiduautol paugub, siis pakun ühe asjana, et süütenurk vale. kunagi sai 2,0 pritsungiga sierrat tehtud ja algselt mõtlesin ka, et segu paigast, aga peale süüte reguleerimist kadus paukumine.
Postitatud: 13 Apr 2004 09:09
Postitas Laada
Antud juhul on mõeldud ikka juhtumit kus katkise summuti tõttu asi paugutama hakkab. Võibolla tõesti õnnestub kuidagi ka vale süütenurgaga asi paukuma saada.
Ma ka wrc'dest miskit ei tea aga ikkagi tundub kõige tõesemana motamehe variant.
Kui keegi teistmoodi väidab siis äkki seletatakse ka mulle ja teistele mismoodi see turborõhu ülevalhoidmine praktiliselt toimib? Loogika ütleb, et kui kusagil turbo piirkonnas mingid põlemata kütusejääkidest tingitud plahvatused toimuksid siis oleks turbiinist üsna ruttu ribad järgi.
Postitatud: 13 Apr 2004 10:20
Postitas juimar haagis
Wrc masinatel on siis selline süsteem, nagu ALS ehk anti lag system, mis hoiab käiguvahetustel turbo pöörded üleval . Siin veel üks võõrkeelne lehekülg, mis seletab seda pikalt
http://www.rallycars.com/Cars/bangbang.html
Postitatud: 13 Apr 2004 10:33
Postitas ghost
Mul oli autol sama situatsioon. Mootoriga pidurdades (mäest alla sõites gaasi maha lastes käik sees etc) hakkas sumbutist kostma mootori häälest eristatavat podinat, vahel harva tegi ka mõne tugevama popsu. Eriti see ei häirinud aga puht sportlikust huvist üritasin vea välja juurida. Esiteks avastasin summuti pütis ühe augu, mis oli vastu põhja ja seega altpoolt märkamatu. Vahetasin selle osa summutist välja. Teiseks sai sõbra juures stroboga süüde õigeks sätitud, kolmandaks kontaktivahe parajaks ning neljandaks karburaator korralikult ära reguleeritud. Peale neid toiminguid kadusid paugud ja popsumine - ka mootoriga pidurdades.
Postitatud: 13 Apr 2004 10:38
Postitas effekt
Algselt postitas: Laada
Kui keegi teistmoodi väidab siis äkki seletatakse ka mulle ja teistele mismoodi see turborõhu ülevalhoidmine praktiliselt toimib? Loogika ütleb, et kui kusagil turbo piirkonnas mingid põlemata kütusejääkidest tingitud plahvatused toimuksid siis oleks turbiinist üsna ruttu ribad järgi.
fordil on veel üks väike elektrooniline jubin mootori ja õhupuhasti vahel, mida tuleb aeg-ajalt puhastada, kuna muidu see kiilub kinni ja pöörded jäävadgi üles. ei oska kõike täpsete nimedega enam nimetada, kuna ei ole paar aastat sellega tegelenud. üks asi veel! see süsteem ei ole ainult wrc masinatel, vaid seda annab paigaldada kõigile turboga masinatele. üldiselt ei tea, et keegi seda eestis paigaldanud oleks ja ka meie masinad (kitsing, murakas) käisid vastavalt siis, escort cosworth soomes ja corolla saksamaal selliseid jubinaid saamas. lihtsamalt siis, et salongis on nupp, mille sisse lülitades hakkab süsteem tööle ja pärast katse lõppu tuleb see koheselt välja lülitada.
Postitatud: 13 Apr 2004 11:35
Postitas kopec
sumps korras,kuid asi vist siiski karbussis.installin ikka veel omale yht solex,it ja korralikult paikka pole seda veel saanud.olge siis meheks kaasa m]tlemast
Postitatud: 24 Apr 2004 11:44
Postitas jackal
Eestis arvatavasi paigaldatakse ka neid paugu süsteeme. Kuna paljud raffaralli 4wd autod on omale peale lasknud panna.