Bmw r4 mootor siksile

Bmw r4 mootor siksile

Mootoriga ja sisse/väljalaskega seonduvad teemad
Vasta
o
oliver06
Foorumi kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 04 Dets 2020 00:26
Autod: lada 21063, 03, 01

Bmw r4 mootor siksile

Postitus Postitas oliver06 »

Tervist!
Olen siit foorumist ka varem küsinud, et mis mootorid läänekatest sobiksid ladale ja olen otsustanud, et kunagi võiks enda 06le peale aretada bmw r4ja mootori.
Praegu hetkel täpselt ei tea millist aga olen vaadanud vanema m40b16 1.6 73/75kw poole ja sai ka arki kirjutatud, et kas sellise kombinatsiooni saaks legaalseks ja vastus tuli jaatav.
Nüüd siis uurin maad, et mida peaks selle jaoks ümber tegema. Leidsin ka ühe kokkuvõtva juhise:

Ma kirjutan ka siis mis teha tuleb m40 paigalduseks e30 karteriga:
1)mootori paika tõstmiseks tuleb hooratas küljest võtta, koos kastiga ei mahu kuidagi
2)stabikas tuleb paigaldamiseks ära võtta
3)uued mootorikäpad tuleb teha
4)uus käigukasti tunnel
5)uus käigukastitala
6)käiguhoovastik tuleb ülilühikeseks teha(üle 10 cm lühemaks)
7)kardaanile sai tehtud vahetükk(siksi flansilt maha treitud, vahepuks treitud ja bmw kardaan otsa keevitatud- ei ole vibratsiooni)
8)juhtmestik siksi omaga kokku viidud
9)tuleb näidikute sisud ära vahetada ja tagasilla sisse andur panna spido jaoks
10)palju väiksemaid asju ntx. gaasitross, sidurivooliku jätkamine, väljalase ja kütusesüsteem.

Siin on kirjeldatud selle mootori paigaldust bmw kkastiga aga kas oleks ka võimalik teha mingi vaheplaat ja jätta lada orig kast? Seda 75kw peaks see kast küll kannatama.
Kui nii pidi teha siis mida peaks ümber tegema? Olen kuulnud ja näinud, et on radika peal olevat tala ette poole viidud. Aga kas midagi veel?
Kasutaja avatar
JussK
Foorumi kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 19 Aug 2021 10:50
Asukoht: Tallinn
Autod: 21063

Re: Bmw r4 mootor siksile

Postitus Postitas JussK »

Elan suht värskelt seda enda auto peal läbi, karpa majandus ja väga mannetu 1.3 mootor viskas üle. Eks igavus mängis ka suurt rolli :roll:
Mina valisin 1.8 kasuks, M40B18 siis. E30 karteriga. Karteril kasti poolses otsas tugevndus ribid, neid pidin pisut lõikama roolivarda jaoks.
Vahele läks ka koos kastiga aga seda ainult sellisel juhul kui ülevalt radika tala eest ära lõigatud. Uutest mootorikäppadest ei pääse tõesti. Käigukasti tala mina tegin originaali ringi hästi natukene ja sai ilusti paika. Seda siis bmw käigukasti kasutades, mis tundub ausalt odavam ja parem lahendus kui siksi kast mingi vaheplaadiga. Juhtmestiku puhul ise olen läinud pigem 0'ist tegemise rada. Saab oluliselt töökindlama kaitsmekarbi peale üle kolida ja armatuuri alust juhtmestiku palju puhtamaks.
Näidikute puhul variante pigem kaks, originaalid küll sobivad oma välimuselt aga kas neid ka tööle saab. Mina proovin igaljuhul. Spido puhul kasutan tõenäoliselt mingit gps-i varianti.
Gaasitross ja gaasipedaal vaja paigutada mingid teise auto omad. Olen näinud ka bmw pedaali, ise tõenäoliselt kasutan volvo 240 oma. Kinnitub kahe poldiga tulemüürile.
Sidurivoolik lihtsam lasta teha nt hydroscandis alates peasilindrist kuni töösilindrini armeeritud torust. Lihtsam hooldada kui peaks vajadus tekkima. Väljalaske tagumise otsa ideeliselt võid jätta sama, kollest kuni keskosani vaja ringi teha kindlalt.
Kütusesüsteem bmw oma on tagasivooluga. Ehk tagasivoolu toru vaja panna kindlalt ja paaki ka ots kuhu see siis tagasi voolab.
Proovisin ise panna paagisisest pumpa, kuid see tasemeanduriga koos ei mahu. Võibolla on väiksemaid pumpasi ka kuid see mis mul näppu hakkas oli tsipa liiga suur. Läheb pagasniku põhja boschi 044 replica.
Kuna minu autol radikas oli vähe kehvemapoolsem siis otsustasin E30 radika paigutada kapotihingede vahele ja elektrivent, sest visko sinna enam ei mahu ja ega tegelikult ilma kojata suvel võib hätta jääda. Lisaks millele soovitan tähelepanu pöörata on salongisoojendus. Endal see osa täitsa lahtine veel ja pole suutnud välja mõelda kuidas talvel klaasid puhtad oleks ning varbad soojas. Võimalik, et tuleb mingi aftermarket salongiahi koos puhuriga panna. Originaal salongiradika torud tulemüüris sellise koha peal, et voolikuid sinna vedada ei saa. Kui just väga suurt vahet ei jäta silindripea ja tulemüüri vahele.

Eks ole näha kas see kompott selliselt tööle hakkab aga võiks :)
p
P4int
Foorumi kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: 25 Okt 2018 20:55
Asukoht: Tallinn

Re: Bmw r4 mootor siksile

Postitus Postitas P4int »

Mul 06'le Niva monopritse peale pandud ja selle tarbeks samuti tagasivooluga küttering tehtud. Paagisisest pumpa tõepoolest leida ei ole, kui just ei ole 05/07 paak, kus originaalis juba pump sees istub, aga neid Eesti pinnal eriti palju ei liigu. Lasin paagi põhja Hydroscand'ist ostetud pisikese väljavõtte keevitada ning sinna läks mingi suvaline 4bar'i pump otsa. Hetkel toimetab kenasti. Pealevool sai ca 8mm vasktorust tehtud ja tagasivool käib mööda originaal toru.
o
oliver06
Foorumi kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 04 Dets 2020 00:26
Autod: lada 21063, 03, 01

Re: Bmw r4 mootor siksile

Postitus Postitas oliver06 »

kuidas sul ilu võre muidu istub kui radika tala ette poole viidud?
Kasutaja avatar
Kytt
Ladaklubi Juhatus
Postitusi: 2075
Liitunud: 29 Okt 2002 11:32
Asukoht: Tallinn
Autod: 2x2102,21013 & Toyota

Re: Bmw r4 mootor siksile

Postitus Postitas Kytt »

Mina kasutan oma 02 juures mazda 626 paagisisest pumpa, mahub koos ülejäänud kolaga sealt august sisse täitsa talutavalt
Kasutaja avatar
zajetz
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1085
Liitunud: 14 Nov 2002 15:31
Asukoht: Tallinn, Nõmme(Pääsküla)
Autod: 4x 2101x ; 626 ; Auris hybrid

Re: Bmw r4 mootor siksile

Postitus Postitas zajetz »

Kytt kirjutas: 08 Apr 2022 13:24 Mina kasutan oma 02 juures mazda 626 paagisisest pumpa, mahub koos ülejäänud kolaga sealt august sisse täitsa talutavalt
Hea tahtmise korral saab tõesti klassiku paaki el.pumba uputada. Ainus probleem oli alguses kaabli läbiviiguga mis kippus kütust lekkima aga see ka nüüd lahendatud. Mul mõlemal autol pumbad paagis. Salongisooja torud saab ladal väga mugavalt ümber paigutada.
Kasutaja avatar
Hulkur
Foorumi kasutaja
Postitusi: 697
Liitunud: 14 Juun 2006 11:43
Asukoht: V-Maarja Vald
Autod: Uaz,Gaz ja Lada + Lugematul hulgal läänekaid.
Kontakt:

Re: Bmw r4 mootor siksile

Postitus Postitas Hulkur »

zajetz kirjutas: 09 Apr 2022 16:31
Kytt kirjutas: 08 Apr 2022 13:24 Mina kasutan oma 02 juures mazda 626 paagisisest pumpa, mahub koos ülejäänud kolaga sealt august sisse täitsa talutavalt
Hea tahtmise korral saab tõesti klassiku paaki el.pumba uputada. Ainus probleem oli alguses kaabli läbiviiguga mis kippus kütust lekkima aga see ka nüüd lahendatud. Mul mõlemal autol pumbad paagis. Salongisooja torud saab ladal väga mugavalt ümber paigutada.
Ma kasutaksin paagivälist pumpa... BMW e30 näiteks.. Paarkümpi maksab. Ei pea ju seal mingi reissing kallis tükk olema.
t
twist
Foorumi kasutaja
Postitusi: 547
Liitunud: 20 Dets 2008 15:44
Asukoht: Raplamaa
Autod: 2101

Re: Bmw r4 mootor siksile

Postitus Postitas twist »

Hulkur kirjutas: 10 Apr 2022 18:32 Ma kasutaksin paagivälist pumpa... BMW e30 näiteks.. Paarkümpi maksab. Ei pea ju seal mingi reissing kallis tükk olema.
Sekundeerin. Lisaks on 044 nii rõvedalt vali pump, et raske omi mõtteidki mõelda kui selline on autosse paigaldatud.
Kasutaja avatar
JussK
Foorumi kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 19 Aug 2021 10:50
Asukoht: Tallinn
Autod: 21063

Re: Bmw r4 mootor siksile

Postitus Postitas JussK »

zajetz kirjutas: 09 Apr 2022 16:31 Salongisooja torud saab ladal väga mugavalt ümber paigutada.
Ega juhuslikult pole miskit fotot ? :) Täitsa pakuks huvi mis lahendusi keegi kasutanud on.
Hulkur kirjutas: 10 Apr 2022 18:32 Ma kasutaksin paagivälist pumpa... BMW e30 näiteks.. Paarkümpi maksab. Ei pea ju seal mingi reissing kallis tükk olema.
Tead nüüd kus see info välja tuli siis isegi leidsin, e28 pumba lihtsamini kui 30 oma aga ega mis seal suurt vahet. Kui jääb rõvedalt häirima sis saab edasi vaadata
Kasutaja avatar
Hulkur
Foorumi kasutaja
Postitusi: 697
Liitunud: 14 Juun 2006 11:43
Asukoht: V-Maarja Vald
Autod: Uaz,Gaz ja Lada + Lugematul hulgal läänekaid.
Kontakt:

Re: Bmw r4 mootor siksile

Postitus Postitas Hulkur »

Mul on pump svammisees(et vähendada vibratsioon) ja mõlemad organid on kinnitatud tagaistme seljatoe raamile. Seal hea soon kuhu kohe ümarad asjad sobivad.
Kasutaja avatar
vasepoiss
Foorumi kasutaja
Postitusi: 66
Liitunud: 19 Juul 2015 21:19
Asukoht: Tamsalu
Autod: 21051

Re: Bmw r4 mootor siksile

Postitus Postitas vasepoiss »

Endale sai kiiruga selline lahendus tehtud
DSC_0194.JPG
DSC_0194.JPG (234.22 KiB) Vaadatud 6216 korda
Vasta