ketileevendi vahetus
ketileevendi vahetus
-
rR_A_I_T
- Foorumi kasutaja
- Postitusi: 30
- Liitunud: 27 Veebr 2006 22:27
- Asukoht: saaremaa
- Autod: puudub hetkel
ketileevendi vahetus
kas keegi annax nõu kuidas vahetada ketileevendit?
See pidi olema suht keeruline.
Pealkiri? ja järgmine kord kui ei ole vormistatud korrektselt ning otsingut ei viitsi kasutada, siis teema kustutamisele.
See pidi olema suht keeruline.
Pealkiri? ja järgmine kord kui ei ole vormistatud korrektselt ning otsingut ei viitsi kasutada, siis teema kustutamisele.
-
aarvejomm
- Foorumi kasutaja
- Postitusi: 117
- Liitunud: 01 Dets 2005 08:34
- Asukoht: Kilulinn->Lelle->Rakvere
- Autod: Traktor tüüpi Mondeo
OK, Et kui mees ei viitsi otsingut kasutada. Et sul lihtsam oleks siis võtad kätte võtme 10-8 vänt keered 10 võtmega (juhul kui sul ei ole liblikad) maha õhupuhasti kaane (kokku 3 mutrit koos seibidega), seejärel eemaldad sama võtme 8mm poolega õhupuhasti ( kokku originaalis 4 mutrit) võtad lahti karterituulutusvooliku õhupuhasti kopsiku küljest+imivooliku, paned õhupuhastikopsiku ilusti auto kõrvale. Eemaldad ikka veel sama võtme 10mm poolega klapikambrikaane mutrid, seejärel eemaldad seibid(nn. liblikad). Tõstad maha klapikambrikaane (ettevaatust pidurivõimendi vaakumvoolikuga). Ehhee ja paistabki ketileevendi. kui sul on originaal 01 oma siis lähenedes autole juhi poolt näed sa vasakut kätt seda va ketileevendit. Tal on otsas ca. 7mm auk millest on väga hea traat läbi pista. seda sa ka teed. Seejärel lähened autole paremalt. Lõdviku all paremat kätt on üks pisike kübarakujuline "junn" mida saab 13 mm võtmega keerata. Keerad selle junni lahti ja aitad kummiheebliga keti lõdvaks surudes keti pingutustallale, siis keerad ketipinguti uuesti kinni. Leevendi lahtikeeramiseks on otsakaane küljes kaks polti mis on keeratavad 10 mm võtmega, keerad eelpoolmainitud poldid lehti ja tõstad juba ennem kinnitatud traadi abil vana ketileevendi välja. Uue paigaldad kah igaks juhuks traadi abil, sätid paika ja keerad kaks polti kinni ( pane tähele et leevendi tald asetseks paralleelselt ketiga, kui ei siis võib juhtuda et kett on plokikaande siise söönud) Kui leevendii on paigaldatud siis lase ketipinguti "lahti" märkad, et kett läheb plaksuga pinge alla. Pinguta kett vastavalt käsiraamatule ja oma sisetundele, paigalda klapikambrikaas ja õhupuhasti koos filtri ja kaanega ning HEAD TEED