Võimalus foorumi külastajatel oma Ladat lähemalt tutvustada
Foorumi reeglid Autoteema pealkirja vormistamine:
Auto mudel, kasutajanimi, väljalaskeaasta n: 2107, Revolutsionäär, 1989
Tasuks lisada ka märgend kujul projekt-MUDEL n: projekt-2107
Teemasse palun lisada juttu oma masinast ja lisaks ka pildimaterjali.
Pildimaterjali üleslaadimisel kasutada võimalusel foorumi pakutud funktsionaalsust, sest välistelt saitidelt viidatud pildid kipuvad ajaga kaduma.
Spiooni pilt... Kärust niipalju, et tahtis auto haakekonksu kinnitused ära rebida, küll hüppas ja rapsis taga. Rehvideks 195/50R10 ja 7 atti rõhku sees.
Pilt tehtud 29.detsember 2007.
See on väga hea käru, OÜ Ants, kui kedagi huvitama peaks.
Ma kah viimasel kuul paar korda seda kasutanud Transporteri järel.
Muide, kui sellega autot vedada, siis mitte mingil juhul ei tohi rihmadega autot kere küljest kinni tõmmata, vaid ainult veermikust (rattad, sillad).
Siis mängib koorma enda vedrustus kõik konarused kenasti välja ja haagis ei sanguta nii palju.
Algselt postitas: SexSix
Varuosa nr,21013-5000014.XTA210130K49...Arvake aasta ise ära.
Ladal selline tähistus, aastast '80: A-1980, B-1981, C-1982 ... K-1990 Õige?
Meskimeni seadus - Kunagi pole aega teha midagi korralikult aga alati on aega ümber teha VAZ 2105 - "kopika" värskem teised, millele vaid ühe pika joonlauaga varustatud disainerite meeskond püüdis anda veidi nooruslikuma välisilme
Mingi aeg pani ARK peale kerevahetust uue kere numbri (õigemini numbris oleva tähe) järgi ehitusaasta- K-1989. Aga nüüd jätab sama aastaarvu mis oli enne dokumentides. See "nn tutikas toorikkere"ongi uus toorikere. Kellel huvi võib jälgida kuidas valmis punane auto. Pildile on jäänud uue tagasilla piduritrummel aga olemas seal ka uus mootor ja käigukast. Auto ei koosne ainult nendest asjadest... oi kui palju puudu veel! Vaja sattuda Leetu, sealt saab päris palju nõuka aegseid-toodetud osi aga ka mitte kõike enam.
Mis s... see uuesti! Arvatavasti sel suvel veel liikuma ei saa. Tahaks jah uue teha, kokku ostetud päris palju staffi aga ega vist ei ole võimalik lihtsalt kõike enam leida, eriti veel nõuka aekset orginaal. Pildil oleva asja paarilise leidsin Riiast. See siis lahendatud. Mõtled küll mis see siis ära ei ole aga juba tekkib orginaal poltide, mutrite ja seibide leidmisega probleeme!
Kuna garaazi hõivas kere sai punane pargitud vahekäiku oma garaaziukse ette. Välisvärav käib meil ka lukku,võõrastel siia asja ei ole. Mingi aeg tekkis meile elanik-prükkar. Siis hakkas kusekas ninna. Loomulike vajadusi tehakse kuhu juhtub! Väravad koguaeg lukustamata või päris pärani. Linnas käies käin garaazi juures ja lukustan väravaid.Lugematuid kordi! Täna siis oli väravad kõverad ja lukk kadunud. Hing kargas täis-kutsusin politsei. Joodikud lällasid prükkari poksis. Kõigile tehti tausta uuring, võõrad saadeti minema. Aga prükkarit minema ajada ei saa-omanik. Nüüd ajasin siis punase üürigaraazi mille võtmed hetk varem sain.
Sai täna värsket õhku hingamas käidud. Panin garaazis esisilla osasi ritta, et mis olemas ja mis puudu. Pildilt on puudu vedrud ja üks käändtelg läinud jalutama
LADA koosneb küll vaid mõnest osast aga pea ei pea kinni, mõne asja ostnud topelt mõni osa jällegi puudu! Peenikest puru veel kõvasti puudu.
Kere vaeseke kahte värvi: punane-must, st et peab värvimise peale mõtlema. Tarts,iga sai eietatud... karm aga tõde. Peab hakkama "kolmandat pensionisammast koguma". Eks ootan soemat ja ilusamat aega... sillad alla ja aidaa valgasuund rataste alla.
Sai siis käidud ühe vanahärra juures osi ostmas. Tagasilla tala, esisilla tala, 4 komplektset õõtshooba, palansiir, käändteljed, 4 vedru (esimesed- ja tagumised), 3 reaktiivvarrast, tagunised piduriklotsid plus peenikest natuke.
Siin siis näha nõukaaekset transameeste tööd. Mitmekesi keret tõstes ja tassides teise kohta ei ole võimalik ust pahupidi ja nii kõveraks ajada. See on juhtunud liini peal või hiljem tõstukiga tõstes. Praak kere.
Ühe autoga pakuti kaasa uut tagasilda. Auto jäi küll ostmata aga 2102 uue tagasilla ostsin ära. Sild ei ole küll komplektne aga parem kui mittemidagi. Ehk hakkab nüüd asi liikuma... sillad alla...
Alumisi õõtshoobasi kaks paremat ja kaks vasakut. Täna siis võrdlesin neid (üks paar ostetud ühest kohast aga teine paar erinevatest kohtadest). Ja tuli välja, et ainult ühel õõtsal on rooliotsa piiraja!? Pildil on nähtav ristkülikuna keevitatud õõtsa külge(teisel ei ole). Nüüd palve neile kellel kindlasti orginaal (tehasest külge pandud ja siiani auto küljes alumised õõtsad), et vaataksite,kas on alumised õõtsad nende ristkülikutega või ei?