2105, Thor, 1982

2105, Thor, 1982

Võimalus foorumi külastajatel oma Ladat lähemalt tutvustada
Foorumi reeglid
Autoteema pealkirja vormistamine:
Auto mudel, kasutajanimi, väljalaskeaasta n: 2107, Revolutsionäär, 1989
Tasuks lisada ka märgend kujul projekt-MUDEL n: projekt-2107

Teemasse palun lisada juttu oma masinast ja lisaks ka pildimaterjali.

Pildimaterjali üleslaadimisel kasutada võimalusel foorumi pakutud funktsionaalsust, sest välistelt saitidelt viidatud pildid kipuvad ajaga kaduma.
Vasta
Kasutaja avatar
Thor
Foorumi kasutaja
Postitusi: 45
Liitunud: 10 Okt 2009 10:59
Asukoht: Saue
Autod: 2105 #7

2105, Thor, 1982

Postitus Postitas Thor »

Tere

Olles olnud üpris pikalt siin foorumis liige otsustasin lõpuks ka teema teha, kuna olen jälle tagasi "juurte juures".
Kõik algas sellest, kui sain 18 ja esimeseks autoks omale Lada. Oli kena kapsaroheline 1.3 063 aastast 1988. Elu oli ilus, noorus hinges, raadios
olid rõõmsad rütmid ning neiude miniseelikud olid lühemad kui Maxima tsekid. Kündsin sellega paar aastat ringi kuni lõpuks vanarauda ta läks, kuna kere oli hapu ja noorel poisil tema jootmiseks raha nappis. Kahju on siiani, oleks võinud ikka alles hoida.

Pilt

Fast forward ~10 aastat ja hakkasin otsima omale masinat millega talvel rallitada. Algselt oli mõttes e36 aga sobiva hinnaga ühtegi ei leidunud, niiet jõudsingi ringiga tagasi Ladade juurde. Valitus sattus jälle 063, seekord oranži värvi, samuti 1.3 mootoriga.
Oli see auto üpris läbi omadega, pidurid ei võtnud, kogu sillaosa oli lödi nagu üle-eilne kartulisalat. Tööd oli palju, et temast sõidukõlbulik asi saada.

Pilt

Ilma eriti pikemalt mõtlemata said plaani võetud VFTS tiivad, kleepsumajandus ja selline värk.

Pilt
Pilt

Ja kuna värv oli vastav, sai viljeletud natukene "General Lee" vibe-i

Pilt

Üpris kiiresti sai selgeks, et see ei ole piisavalt vahva ja sai hakatud linna pealt kleepse kerjama. Seejärel väike kleepsutuuning ette võetud ning jäin lund ootama.

Pilt

Peale lume tulekut sain mõne korra küljetada, kui saabus saalekolks. Ega's midagi, sai auto jälle maja seina äärde jäetud ja plaani pidama hakatud. Otsustasin, et selle 1.3 remontimine on üpris perspektiivitu ning otsisin fb müügigruppidest 1.5 mootori ja sai see Saaremaalt ära toodud. Sellega oli ka väike mure, nimelt eelmine omanik kurtis ka et mingi kahtlane hääl on sees. Aga kuna nagunii oli plaanis see tükkideks võtta siis polnud sellest väga lugu.

Pilt

Veerenni poes ära käidud hakkasime mootorit lahti võtma, selleks ajaks oli aeg jõudnud juba kevadesse ning enam lumele kiirustamise muret ei olnud.

Pilt

Kenaks üllatuseks osutus see, et see imelik hääl, mida eelmine omanik kuulis - oli katkine väljalaske kollektori tihend. Kogu mootori sisu oli normis, plokk ja kolvid kenasti mõõdus ja väntvõll ka täitsa sirge.

(Vahepeal õnnestus ka vähe seksikamad veljed leida, 15" OZ racingud)
Pilt

Aga tagasi mootori juurde. Mootorisse said sisse uued saaled-rõngad ja kõik tihendid. Kaane sisse uued sääretihendid ning klapid sooveldatud ja tihedaks tehtud.

Pilt

Pilt

Pilt

Niih, mootor jälle koos, suverehvid all ja kõik vahva. Käisin ka Olavi juures, kes karpa korda tegi ja ka süüte kenasti toimima pani.

Pilt

Pilt

... seejärel sai ette võetud seiklus Saaremaale mille käigus selle auto teekond minu jaoks lõppes. Põhjuseid võib otsida mitmeid, aga ausalt öeldes oli šikaan kitsas ja kiirus liiga suur.

Pilt

Sõit lõppes kivihunnikus, mille tulemusel oli kogu nina kõver nagu Balti Jaama pomps pühapäevasel ennelõunal - ning otsustasin selle auto taastamisest loobuda.
Kusjuures puust jäi puudu vähem kui meeter ehk olukord oleks võinud lõppeda hulga hullemini. Mina ja kaasreisija pääsesime vaid ehmatusega.

Pealt sai maha võetud kõik mis võtta sai, mootor-käigukast-laiendid-rattad-lisatuled-raadio, ning kere liikus järgmise omaniku kätte (seetõttu ka numbrimärk varjatud). Tänaseks on see auto saanud kõvasti keevitamist ja tõotab saada ilusaks kuueseks.

Ning seejärel hakkasin otsima uut kere, ning jõuamegi selle teema põhilise auto juurde mis on sinepikollane vana viiene aastast 1982.
Masinal sees kummaline sisu mis on nii nõme, et omamoodi lausa äge.
Aga auto ise oli tehniliselt hämmastavalt heas korras. Käisin ülevaatuspunktis, et lasta üle vaadata ning siis tasapisi remontima hakata. Selgus, et ainus viga oli üks läbi põlenud suunatule pirn, vat kus vedas, ülevaatus tehtud nigu niuhti.

Pilt

Pilt

Pilt
Viimati muutis Thor, 03 Mai 2021 20:07, muudetud 2 korda kokku.
Üks test on väärt rohkem kui 1000 ideed.
Kasutaja avatar
Thor
Foorumi kasutaja
Postitusi: 45
Liitunud: 10 Okt 2009 10:59
Asukoht: Saue
Autod: 2105 #7

Re: 2105, Thor, 1982

Postitus Postitas Thor »

Kuna VFTS on hinges siis loomulikult sai selle auto saatuseks külg ees liikumine lumel ning kõrvalistel kruusateedel.
Kuna keegi tubli plekimees on seal vahetanud tiibu ja need mitte kuigi sirgelt külge pannud - siis sellest autost mingit ilusat masinat ei saaks niiehknaa. Tagumised tiivad on ~2cm seespool kui peaks.

Ostes peal olnud mootor oli üpris hõre ning jääb tuleviku tarbeks. Peale läks 1.5 kirju 06 pealt koos käigukasti ja sumpsiga. Lisaks radikas koos moodsalt automaatse el ventilaatoriga.
Ning kirju pealt võetud tiivad samuti.

Mingi omapärane stiil, et stanged on kerest kaugele toodud, sai kõrvaldatud.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Ning mis rallikas on see ilma kleepsudeta? Järjekordselt sai peotäis hangitud ja peale kleebitud.

Pilt

Pilt

Pilt

Samuti paigaldasin lisatuled, nähtavus palju parem ning alumised valgustavad kurvi sisse. Lisaks annab juurde ka vanakooli rallika nõksu.
Tuled sai järjekordselt võetud 06 küljest, kuhu need sai paigaldatud sest originaaltuled olid nagu 4 munavõileiba. Ausalt, öösel ei näinud mitte midagi.

Pilt

Sõbrapilt ja ühe retrohõngulise rullikaga

Pilt

Vahepeal said esisilla õõtsa puksid vahetatud punaste polüde vastu. Lisaks roolivardad ning šarniirid. Samuti tagasilda uued amordid.

See Eestimaa suvi on ikka üürike, teed kaks-kolm asja ära ja läbi ta ongi.

Pilt

Pilt

Moe pärast said külge ka sinised porilapakad.

Pilt

... ja sama kähku oleme jälle kevadhooajas tagasi. Lühidalt kahe postitusega kaetud 2.5 aastat toimetamist.

Pilt

Pilt

Püsige lainel ning ärge kihutage.
Üks test on väärt rohkem kui 1000 ideed.
Vasta