2106, MuKi14, 1985

2106, MuKi14, 1985

Võimalus foorumi külastajatel oma Ladat lähemalt tutvustada
Foorumi reeglid
Autoteema pealkirja vormistamine:
Auto mudel, kasutajanimi, väljalaskeaasta n: 2107, Revolutsionäär, 1989
Tasuks lisada ka märgend kujul projekt-MUDEL n: projekt-2107

Teemasse palun lisada juttu oma masinast ja lisaks ka pildimaterjali.

Pildimaterjali üleslaadimisel kasutada võimalusel foorumi pakutud funktsionaalsust, sest välistelt saitidelt viidatud pildid kipuvad ajaga kaduma.
Vasta
Kasutaja avatar
MuKi14
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1149
Liitunud: 01 Veebr 2007 21:41
Asukoht: Pärnu
Autod: 2106

2106, MuKi14, 1985

Postitus Postitas MuKi14 »

Sai siis ka uus auto muretsetud, päris muretu see aparaat mul olnud pole. aga mis seal ikka, mina olen rahul. Hiljem kirjutan rohkem auto kohta. Praegu nii palju, et oli vanema mehe kasutuses, sõitnud on see 40000 ja talve pole kunagi näinud. Põhja alt on tõsine 5+, väljast aga vajab iluravi. :P


Pilt


Pilt


Pilt

Huvitavad vargapoldid, nimelt kaüvad pealt keerates ringi ja mul selle võtit pole, kui aeg tuleb küll need alt ära saab...:P


Pilt


Nüüd siis paar pilti sellest mis Mootoris toimub...


Pilt


Pilt


Pilt

nii palju tean rääkida, et Klapp õnneks pooleks ei läinud, küll aga jooksis pähe. Nimelt on ketitald pooleks läinud ja kett nii lõtv olnud, et on plokikaant närinud ja paar hammast üle hüpanud. Selle tulemusena siis jooksid klapid pähe. Tuleval nv-l vaatan asja lähemat üle, see nv polnud tosooli kuhugi lasta ja polnud eriti aega tegeleda ka...

Plaanidest nii palju, et järgmine aasta plaan koolis käima hakata sellega... Vaatab mis saama hakkab.;)

Pildid

[Muudetud: 12-10-2009 MuKi14]
i
iisak
Foorumi kasutaja
Postitusi: 351
Liitunud: 19 Aug 2008 11:14
Asukoht: Tallinn
Autod: 3.0 tdi Q '05

Postitus Postitas iisak »

Need vargapoldid on ekstsentriku põhimõttel. Ehk n.ö üks ring ei asu täpselt keskel, vaid ääres ja n.ö küljega keerab. Iga treial peaks sobiva võtme valmis treima.
Edu ehitamisel.
Ostan ükskõik mis seisukorras "Togliatti" kirjaga esiebleeme.
Kasutaja avatar
GTA
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1316
Liitunud: 03 Dets 2003 21:37

Postitus Postitas GTA »

Viimases hädas võid suure kuumusega mingi mutrijuraka ka peale keevitada neile vargapoltidele, kui võtit ei leia või treida ei viitsi.
Auto tundub päris viisakas, aga sa oled vist ka bee?ide needuse alla langenud nagu minagi:D

Talveks töötle kroomvidinad seespoolt mingi määrdega ära... Moviliga näiteks. Näevad kauem sama ilusad välja!
Meskimeni seadus - Kunagi pole aega teha midagi korralikult aga alati on aega ümber teha
VAZ 2105 - "kopika" värskem teised, millele vaid ühe pika joonlauaga varustatud disainerite meeskond püüdis anda veidi nooruslikuma välisilme
Kasutaja avatar
hanzz
Foorumi kasutaja
Postitusi: 37
Liitunud: 04 Okt 2009 12:53
Asukoht: Tallinn
Autod: Honda Accord, Vaz 2103

Postitus Postitas hanzz »

Tundub korralik masin, kuigi eks see paratamatus, et iga vazi puhul midagi ikka vaja nokitseda, ei lõppe see iial:D
Kasutaja avatar
MuKi14
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1149
Liitunud: 01 Veebr 2007 21:41
Asukoht: Pärnu
Autod: 2106

Postitus Postitas MuKi14 »

Algselt postitas: GTA
Viimases hädas võid suure kuumusega mingi mutrijuraka ka peale keevitada neile vargapoltidele, kui võtit ei leia või treida ei viitsi.
Auto tundub päris viisakas, aga sa oled vist ka bee?ide needuse alla langenud nagu minagi:D

Talveks töötle kroomvidinad seespoolt mingi määrdega ära... Moviliga näiteks. Näevad kauem sama ilusad välja!
Eks ma vaatan kuidas ma need sealt alt ära saan, neid kasutama hakata plaanis küll ei ole. :D Nõustun, olen bee?ide autode needuse all... :P Mul maitsevad kõik heledamad värvid... :lol See talv ma autoga ei liikle, Karbiliistud võtan küljest küljest ära, need müün kellelegi, kes originaali tagaajab. :P

Algselt postitas: hanzz
Tundub korralik masin, kuigi eks see paratamatus, et iga vazi puhul midagi ikka vaja nokitseda, ei lõppe see iial:D
Nokitsemist jagub, see mulle meeldibki... :P Vähemat praegu veel. :spin

[Muudetud: 12-10-2009 MuKi14]
Kasutaja avatar
MuKi14
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1149
Liitunud: 01 Veebr 2007 21:41
Asukoht: Pärnu
Autod: 2106

Postitus Postitas MuKi14 »

Kuna see NV oli Ilmamees väga ebaarmas siis autot ma teha ei suvatsenud, selle eest hakkab järgmine nädal vaheaeg, küll siis jõuab. :P
Praegu on mul paar küsimust, nimelt, palju maksavad uued välja ja sisse laske klapid, ja kas kõik klapid on ühe sugused, (2101 kaanel ja 21011 kaanel)? Kuri plaan on tekkinud võtta oma pruuni aparaadi plokikaas, ahvatlevad numbrid 2101, ei tea, äkki annab jõudu juurde.;)
Kasutaja avatar
MuKi14
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1149
Liitunud: 01 Veebr 2007 21:41
Asukoht: Pärnu
Autod: 2106

Postitus Postitas MuKi14 »

Niisiis, sai teise 06 plokikaas peale tõstetud, kaane eemaldamisel selgus, et mitte ainult ei jooksnud 4 silindri sisse-ja väljalaskeklapid pähe vaid ka 3 silndri sisselaskeklapp, kolvidel olid väiksed täkked peal. Nüüd on igal juhul 2101 kaas peal ja seis on järgmine; auto jõudlus on täiesti olematu, tühikäigul uputab karpa üle, sooja mootoriga käivitub kalvasti, starterit andes kostuvad imelikud klõpsud (need arvatavasti kulunud hoorattast), salongis on nii jube lehk et sinna olen paigutanud 2 lõhna kuuske. :D. Plussidest nii palju et tehnika toimib kõik 5+ põhjaalune on samuti 5+ veermik 5+ (va. rehvid ja esisilla lahkujooks) ei kolise ega mölise, rooli loksu pm ei olegi auto käitub nii nagu peab, mootor nurrub ka vaikselt, ainult, et tühikäigul puterdab. Nokitsemist veel on... :)
Kasutaja avatar
MuKi14
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1149
Liitunud: 01 Veebr 2007 21:41
Asukoht: Pärnu
Autod: 2106

Postitus Postitas MuKi14 »

Vargapoldid on alt ära, keevitasin keerleva osa kinni ja torutangidega tulid lahti nagu naksti. Auto soojendusega on mingi jama, kui seisan või lihtsalt kulgen aeglaselt on autos hea soe (mõnemehe mõistes paras saun), aga kui sõitma hakkan hakkab leiget puhuma. see pole veel kõik kui mõnda aega kõrgema tuuriga sõita sureb auto ära vaevalt töötab tühikäigulgi, tõmbab hingest kinni, pakun, et uputab üle ja/või säde on nõrk. aga eks ma homme uurin.
Praeguse seisuga olen jõudnud järeldusele, et see 1.3 pole kellegi mootor, tagant tuul liigutaks ka autot kiiremini... mootor iseenesest sõtnud ~40000 km natuke rohkem tegelikult. tean et saaksin selle mootori ka liikuma panna aga kütusekulu suurendamise idee mulle ei maitse. Eks näis mis saab proovin kusagilt 1.5 või 1.6 mootori saada, kui kellelgi vedeleb selline asi kusagil võiks vahetust teha, võin anda kaks 011-ne plokki ja ühe kaane peaks ka leidma vast, või siis mõne 06 jupi vastu (terve 06 seiseb mul varuosateks, et siis selle pealt midagi), Seniks aga Päikest - kui see kunagi kusgil paistma peaks. :P
Kasutaja avatar
MuKi14
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1149
Liitunud: 01 Veebr 2007 21:41
Asukoht: Pärnu
Autod: 2106

Postitus Postitas MuKi14 »

Auto küll ei pidanud see aasta lund nägema, aga kes meist suudaks rwd funnile vastu panna... :lol



Pilt


Pilt


Pilt

Nii palju siis veel, vahetasin kapa ära, nii hakkas auto liikuma ka, poleks uskunud, et nii vähesest aitab. Ma olen rahul selle aparaadiga praegu, seda uut mootorit ma vaatan veel kui keegi midagi ei paku siis aitan seda mootorit kaasa. Seniks aga Lund kõikjale... ;)

[Muudetud: 7-11-2009 MuKi14]
Kasutaja avatar
siksaator
Foorumi kasutaja
Postitusi: 631
Liitunud: 18 Aug 2007 21:05
Asukoht: Tallinn
Autod: VW Golf III

Postitus Postitas siksaator »

Ulualust pole autol?:puzzled
Kasutaja avatar
MuKi14
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1149
Liitunud: 01 Veebr 2007 21:41
Asukoht: Pärnu
Autod: 2106

Postitus Postitas MuKi14 »

Otseselt ulualust ei ole jah. Talveks plaan present üle tõmmata, garaa?is on vanaisa kullatükk, sinna ma oma prahti viia ei või... :P
v
Varblane
Foorumi kasutaja
Postitusi: 217
Liitunud: 12 Nov 2007 23:06
Asukoht: Tallinn,Nõmme
Autod: 2103

Postitus Postitas Varblane »

Kui presendi lihtsalt peale tõmbad siis ei soovita seda, niiskus tekib alla mis ära ei lähe.Kui aga present ei puutu autoga kokku siis on ok.Mis see vanaisa kullatükk on kui küsida tohib?:D
Kasutaja avatar
MuKi14
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1149
Liitunud: 01 Veebr 2007 21:41
Asukoht: Pärnu
Autod: 2106

Postitus Postitas MuKi14 »

Ma panen selle nii, et õhk läbi käiks ikka. Seal on vanaisa valge 2140 aastast 77, mis on ostetud 7000 rubla eest Tallinnast ja on sellest ajas saati meie peres olnud, selle ostmise kohta on veel ka oma lugu... :rolleyes
t
tann
Foorumi kasutaja
Postitusi: 251
Liitunud: 18 Mär 2009 09:52
Asukoht: viljandimaa/jõgevamaa
Autod: vaz 21063 91a.(müüdud), golf 3 97 a., vaz 2107 92a.

Postitus Postitas tann »

päri huvitavad jutud mootorist.
aga kas salongist ka mingit pilti tulemas on?
mats maalt:D
Kasutaja avatar
MuKi14
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1149
Liitunud: 01 Veebr 2007 21:41
Asukoht: Pärnu
Autod: 2106

Postitus Postitas MuKi14 »

No ikka saab, seest on küll nagu uus, kui lõhn välja arvata. :P
Auto veel niipalju, et päris originaaliks ei jää, tahaks ise midagi sellist sleeperi sarnast, oleks huvitavam koolis käia. Tuleva kevade ja suvega tahaks aparaadi 100% valmis saada, siis hakkan autoga igapäev kooli paugutama. Seda aega ma juba ootan...:P
Kasutaja avatar
MuKi14
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1149
Liitunud: 01 Veebr 2007 21:41
Asukoht: Pärnu
Autod: 2106

Postitus Postitas MuKi14 »

Autoga ma enam ringi ei sõida, küll aga vahepeal nühin ja käin käivitamas ja erandlikult ka "tuunin". :P


Pilt


Pilt


Pilt


Pilt


Pilt


Pilt


Pilt



Pilt


Pilt

Kui auto külma mootoriga töötab siis tuleb plokivahelt õli, Saksa päritolu plokitihendiga pole mul sellist probleemi olnud aga praegu on mul seal grafiidist vene toodang, vb piisaks kaane üle pingutamisest aga eks näis.


Pilt

Salongist ka paar pilti... :P


Pilt


Pilt

Siin on veel mõned pildid mida ma siia üles ei riputanud. Eks me jää siis kõik nüüd lund ootama.
Valge 06 on hetkel sõbra garaazis valmistame seda lumetulekuks ette, oma autoga ma talvel ei sõida. ;)
Seniks aga päikest! Mikk
Kasutaja avatar
MuKi14
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1149
Liitunud: 01 Veebr 2007 21:41
Asukoht: Pärnu
Autod: 2106

Postitus Postitas MuKi14 »

Vahepeal on juhtunud nii et olen leidnud endale uut mootori, kuna 1.3 ei jõua 5. käiku maanteel lükata. Endal ka lõbusam. :P
Kasutaja avatar
MuKi14
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1149
Liitunud: 01 Veebr 2007 21:41
Asukoht: Pärnu
Autod: 2106

Postitus Postitas MuKi14 »

Nii nii, reedel vahetasin 1.3 ära 1.6 vastu, kasutaja Marek504 käest sai soetatud sportlikum väljalase. Nüüd hakkan kerel väiksemaid iluvigu kaotama ja muud nipet-näpet nikerdama. Talve jooksul tegin täpselt nii palju, et panin esiistmetele rullikutega turvavööd, muud midagi. Eks näis mis kestev kevad ja tulev suvi veel toovad:bouncing .
Seniks aga päikest. :cool:
l
lada
Foorumi kasutaja
Postitusi: 496
Liitunud: 24 Veebr 2008 20:23
Asukoht: Tallinn
Autod: 2106

Postitus Postitas lada »

Kena kuuene, ära siis roostel lase võimust võtta.
Mu autol samasugused istmed.
Edu igatahes!:)

[Muudetud: 20-4-2010 lada]
Kasutaja avatar
MuKi14
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1149
Liitunud: 01 Veebr 2007 21:41
Asukoht: Pärnu
Autod: 2106

Postitus Postitas MuKi14 »

Tänan ! :)

Paar Pilti ka:


Pilt


Pilt


Pilt
Vasta