Ettepanekud klubi, foorumi ja koduka paremaks funktsioneerimiseks

Ettepanekud klubi, foorumi ja koduka paremaks funktsioneerimiseks

Ettepanekud ja probleemid
Vasta
k
kj
Foorumi kasutaja
Postitusi: 178
Liitunud: 31 Okt 2005 22:35
Autod: BMW E34 TDS, Renault Megane

Postitus Postitas kj »

Noorliige on see kes on alla 16 aasta vana ? või 18?
d
doris
Postitusi: 588
Liitunud: 18 Nov 2003 14:51
Asukoht: Nõmme
Autod: 2105, 21083
Kontakt:

Postitus Postitas doris »

Algaja, Huviline ja aktiivne kasutaja tulevad vastavalt postituste arvule automaatselt nime alla.
Teinekord kui käsitsi liimemeid vastu on võetud siis admin on kirjutanud Foorumi liige nime juurde. Ega sel eriti vahet pole.
Ja ladaklubi liige on siis see kes on täisealine ja ladat omav liige. Noor liige siis vastavalt alaealine ja klubi liikmeskonda vastuvõetud aktiivse üritustelt osavõtu eest jms
Kui midagi jäi selgusetuks siis võib alati juhatuse käest üle küsida - nad oskavad vast täpsemalt öelda
Roolin nii kuis jaksan
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

Lisaks juurde ,et Foorumi Liige on isik ,kes on maksnud foorumi serveri rendiks mingi summa. Kunagi kui foorum veel savijalgadel seisis ja olid väga pingelised ajad ,siis koguti kiiresti kokku päris märkimisväärne summa (seda hetkel enam ei tehta) ,et kogu andmebaas hukka ei saaks. Uurige foorumist ajalugu ,päris huvitavat lugemist leiab. ;)
Ladaklubi Liige on isik ,kes kuulub klubisse ja maksab liikmemaksu.
Noorliikme staatuse alused leiab klubi põhikirjast ,põhikiri ise on kah foorumis olemas.
Ladaklubi laekur on isik ,kelle käes on klubi kassa ja kes annab süstemaatiliselt teavet klubi rahalisest hetkeseisust.
Ladaklubi.ee kiri on foorumi adminnide nime all. Administraatorid tegelevad teadagi millega (ei vaja vist selgitamist).

Need küsimused jääksid küsimata tegelikult ,kui oleks huvi ,aega ja viitsimist tuhnida vot neis osades:
http://www.ladaklubi.ee/foorum/forumdisplay.php?fid=23
http://www.ladaklubi.ee/foorum/forumdisplay.php?fid=38

Ajalugu peaks mu meelest mingil määral iga aktiivse kasutaja staatuseni jõudnu teadma.
v
veiko
Suletud kasutaja
Postitusi: 150
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas veiko »

Ega ausalt öeldes pole viitsinud seda põhikirja lugeda küll kuna pole plaanis liikmeks astuda, aga nüüd huvi pärast selle noorliikme kohta lugesin, sain siis teada, et alla 18.a
Eks selle klubi ajalooga on vist nii, et keda huvitab ja kes tahab/viitsib, see uurib niikuinii, olenemata postituste arvust foorumis, iseenesest see vähemalt 50 postitust foorumis ("Aktiivne kasutaja") mingi näitaja ju pole.
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

Algselt postitas: Veiko...
Eks selle klubi ajalooga on vist nii, et keda huvitab ja kes tahab/viitsib, see uurib niikuinii, olenemata postituste arvust foorumis, iseenesest see vähemalt 50 postitust foorumis ("Aktiivne kasutaja") mingi näitaja ju pole.
Täpselt õige.
Meil on muideks klubis liikmeid ,kes postituste arvult oleks Algaja silti kandvad. Tean kahte sellist meest.
Need Algaja ,Huviline ja Aktiivne kasutaja tekkisid siis ,kui lõigati ära järgmine automaatselt lisanduv staatus - Liige. Enam-vähem praegune süsteem hakkas toimima peale 2004.a septembrit ,kui sai paika esimene juhatus. Siis lõpetati ära ka postituste arvu pealt liikmeks saamine ja raha annetanutest said kas Foorumi Liikmed või Ladaklubi Liikmed sõltuvalt sellest ,kas nad esitasid avalduse ja kas see sisseastumisavaldus ka rahuldati või mitte. http://www.ladaklubi.ee/foorum/viewthread.php?tid=5358
v
veiko
Suletud kasutaja
Postitusi: 150
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas veiko »

Kui saladus pole, siis mis põhjustel sisseastumisavaldusi rahuldatud pole (kui selliseid juhuseid on olnud)?:puzzled
k
kj
Foorumi kasutaja
Postitusi: 178
Liitunud: 31 Okt 2005 22:35
Autod: BMW E34 TDS, Renault Megane

Postitus Postitas kj »

ja sellist alajaotust nagu Liikmete autod näevad ainult Ladaklubi liikmed või ka need foorumi liikmed kes on mingi raha kandnud ? tahaks ka näha neid aga sellepärast ju liikmeks ei astu, aga mingi väikse annetuse saaks kyll ntx teha...:)
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

Algselt postitas: Veiko
Kui saladus pole, siis mis põhjustel sisseastumisavaldusi rahuldatud pole (kui selliseid juhuseid on olnud)?:puzzled
Paljud arvavad ,et juhatuse laiskusest (ka ise olin varem seda meelt) ,aga see pole nii. Juhatus oleks võinud ja peaks ka nüüd tegelikult andma teada ,kas "tagasi lükatud" vms. See on küll laiskusest ,olgem ausad.
Avaldusi ei rahuldata sellepärast ,et need endised potentsiaalsed kandidaadid ei ole käinud üritustel ,ei ole end näidanud jne. Foorumis postitamine ei anna suurt midagi. Klubitegevus toimub väljas ,looduses erinevates maakondades ühiste ettevõtmiste näol.
Toon ühe näite:
Summercambiks oli laekunud paar avaldust. Dasfilt ja VRT-lt. Dasf on korraldanud Aravete ürituse ja aktiivselt osa võtnud Wintercambist ,Võrtsugrillist ning Summercambist. Samuti käis ta Tshehhimaal jne.jne. Ta on näidanud end väga võimeka isikuna ja tal on tugevad soovitajad. Pole kahtlustki ,et see avaldus peale maksude laekumist rahuldatakse.
VRT avaldus on kustutatud. Kelle poolt ,ma ei tea.... võis ka ise tagasi võtta. Temal olid soovitajad kahtlased ,ei tea ,kas mõtles ise välja või mis ja pealegi pole teda ennem üritustel nähtud temaga tutvutud. Ei teki vist küsimust ,miks tema veel klubi liikmeks ei saa. Samas kui tal jätkub indu ja tahtmist ikkagi klubiperesse sisse murda ,siis tee sinna on alati avatud. Tulgu järgmistele kokkusaamistele ,aidaku üht-teist organiseerida ,leidku klubiliikmete seast soovitajad ,tehku uus avaldus ,maksku sisseastumismaks+liikmemaks ja asi korras. Ja otse loomulikult ootame teda seejärel alati kokkusaamistele.
Pole palju ,aga tasub enne mõelda ,kui postitada. Enda kogemuste põhjal võin öelda ,et kolme-nelja üritusest osavõtu järel on nii klubil kui ka kandidaadil pilt selge kellega-millega tegemist.
Algselt postitas: kj
ja sellist alajaotust nagu Liikmete autod näevad ainult Ladaklubi liikmed või ka need foorumi liikmed kes on mingi raha kandnud ? tahaks ka näha neid aga sellepärast ju liikmeks ei astu, aga mingi väikse annetuse saaks kyll ntx teha...:)
Täpselt sama jutt ,mida just Veikole seletasin. Lood suhted ,kontakteerud klubi liikmetega ,näitad ennast ja saad ,kui küsid. Astu toast välja ,tule vaata ,mis maailmas toimub :)

Krt. ,ma olen seda kõike juba kuskil seletanud....:puzzled Ahjaa! http://www.ladaklubi.ee/foorum/viewthread.php?tid=10345
Ja siin kah: http://www.ladaklubi.ee/foorum/viewthread.php?tid=10795
w
wilson
Foorumi kasutaja
Postitusi: 534
Liitunud: 13 Mär 2004 19:45
Asukoht: haapsalu
Autod: 21053
Kontakt:

Postitus Postitas wilson »

on hakkanud silma asi et keegi ei kasuta otsingut ja kohe tehakse uus post selle pärast! teeks ettepaneku võtta keegi moderaatoriks kes tegeleks asjaga.
väljanäeks see siis nii:Keegi teeb uue postituse nt : Porilapatsid? moderaator siis kasutaks otsingut ja kui midagi ei leia siis lihtsalt post ära kustutada,sest nagu näha on sa võid ju teemasse kirjutada et kasuta otsingut,kuid peale kahte postitust on ikka sama teema ja ei kasuta seda keegi.tean omast käest seda,kuna algul olin ise samasugune!

Ootan vastusidet!
c
CozmonauT
Foorumi kasutaja
Postitusi: 644
Liitunud: 20 Okt 2003 21:14
Asukoht: Saku/Haapsalu
Autod: BMW V8, Pontiac V8
Kontakt:

Postitus Postitas CozmonauT »

tegelikult ma ütleks et see otsingu kasutamine on ikka pras keberniit.. tahad mingi asja kohta otsida, siis kurat teab mis sõna alt sa otsingus sa ta leida võid.
w
wilson
Foorumi kasutaja
Postitusi: 534
Liitunud: 13 Mär 2004 19:45
Asukoht: haapsalu
Autod: 21053
Kontakt:

Postitus Postitas wilson »

seda kyll.on ka see et yhel ja samal lehel on nt kaks sama teemat.ma olen 90% leidnud otsingust mida vaja on olnud!
Kasutaja avatar
Jonx
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1451
Liitunud: 06 Nov 2003 21:53
Asukoht: Kärdla
Autod: 2101
Kontakt:

Postitus Postitas Jonx »

Minu arust on just mõttetu kirjutada inimesele kes abi palub, et sorry kasuta otsingut. Parem oleks talle see asi ära seletada, mida ta teada tahab.. Ja kui seletada ei oska siis pole vaja mingit mõttetut posti teha, et otsi ise, või kasuta otsingut..

No tõesti sorry, aga foorum ongi selleks et inimene saaks küsida ja teised vastata. Ja kui tõesti ongi see teema juba mingi 10 korda läbi räägitud siis las ta tuleb ka 11 kord.. Nagu ka vanad inimesed on rääkinud. Kordamine on tarkuse ema...

Küsimus wilsonile: Mix peab inimeste st foorumi kasutajate elu nii raskeks tegema? Vb moderaator on asjaga rohkem kursis ja leiab vb tõesti kähku, aga kui olen uus siin foorumis, siis äkki ma ei leia. Ja probleem jääb lahendamata. Peax nagu sõbralikum olema teiste liikmete vastu mitte õelutsema

Mõtteid mõlgutas Jonx
Autoorienteerumine, Linnaseiklused, Seikluskoolitused, Suvepäevad - http://www.seiklusministeerium.ee
Kasutaja avatar
PuZuP
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1734
Liitunud: 08 Aug 2002 23:52
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Autod: 2106 '79
Kontakt:

Postitus Postitas PuZuP »

Jonx, vaata see on kahe otsaga asi...
Inimesi on erinevaid...on need, kes tulevad viisakalt ja ütlevad, et vabandust otsisin, aga otsingust ei leidnud või küsib märksõnu...talle seletatakse asi ära...viisakalt...pakutakse abi...mis iganes veel...
Aga kui tuleb foorumisse inimene, kes on sama päev registreerinud, sama päev juba on leidnud liikmeksastumise teema ja juba tahab registreeruda...ja kõike kogu raha eest, ning samas nõuab odava raha eest sitaks palju eesleid kapoti alla, turbot ladale ning 30 tolliseid velgi :P...
On ju kohe näha, et inimene ei võta esiteks Lada kui autoga seonduvat tõsiselt, sest enamike noorte nokkade ja tilka näppivate noorte seas on ju ikkagi arusaam, et Lada kõlbab vaid põlluralliks ja lõhkumiseks...aga RÕHUTAN - õnneks on väga toredaid erandeid....
Seega jõuame välja järjekordselt vanarahva üteluseni, et nii kuidas koer külale, nõnna küla koerale...
Mõistad ju isegi, et keegi ei jõua, ega ka enam viitsi lasteaiakasvatajat mängida...
Kui aga keegi tunneb, et soovib enda peale võtta uute liikmete nö. "dresseerimise", siis andke ainult teada...korraldame ära...

VRT-ga oli asi järgmine...
Soovitajaks oli pandud ka minu kasutajanimi, ning mina selle postituse ka ära kustutasin, sest selline nimi, VRT, oli isikuna minu jaoks täiesti võõras...
Suhtlesin temaga U2U teel ning tegin selgeks, et nii need asjad ikkagi ei käi...
Inimene kuulas ära ja tegi omad järeldused...
SummerCampil oli ta kohal (maastikumängu võitnud meeskonna liige)...
Ajas juttu, suhtles inimestega ja oli muidu aktiivne...
Väga tore...nii peabki...

Logmani ettepanek avalduste rahuldamise või tagasilükkamise kohta sai ka kõrva taha pandud...ja ka juba käiku lastud...

vot nii...

Küsimusi, probleeme, ettepanekuid? Aga palun...selleks teema siin ongui :)

PuZuP
...parem kaotada üks minut oma elust, kui kaotada oma elu ühe minutiga...Pilt
r
Raxo
Foorumi kasutaja
Postitusi: 853
Liitunud: 19 Juul 2002 18:45
Asukoht: Rakvere
Autod: 2101 '72 | Chevy '00 | Hornet '01 | Scania '97
Kontakt:

Postitus Postitas Raxo »

Algselt postitas: wilson
väljanäeks see siis nii:Keegi teeb uue postituse nt : Porilapatsid? moderaator siis kasutaks otsingut ja kui midagi ei leia siis lihtsalt post ära kustutada,sest nagu näha on sa võid ju teemasse kirjutada et kasuta otsingut...
Misasja? Kui ühtegi teemat selle kohta pole, siis tuleks seegi ära kustutada?



Teen ettepaneku wilson otsingumootoriks ennistada :spin
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

Wilson pani kindlasti puusse oma tekstiga. E ta nüüd nii pahatahtlik kah pole.
Aga vahel on tõesti nii ,et tahaks mõne nokatsi kohe pauguga "otsingusse" virutada. Olen isegi selle asja täide viinud.
Teine variant (mõistlikum tegelikult) on postitada viide lingile ,kus tean ,et seda asja kindlasti on arutatud. Ja kui ma tean ,et vastus on olemas ,siis leian raudselt ka lingi. Raiskan selle paar minutit ,tont temaga ,vähemalt ei jää foorumisse sisenejal haput maitset Ladaklubist ja selle foorumist.
Vaadake näiteks tänaste postituste seas olevat "porilapakaid". Dzidzi on teinud mu arust väga õige otsuse: http://www.ladaklubi.ee/foorum/viewthread.php?tid=11005 Kahjuks on algne Vardo13 küsimus kadunud.
Paari päeva jooksul (isegi mõnest tunnist piisab) tuleks sellisel postitusel (küsimus ja viitega vastus) silm peal hoida ja siis alles kustutada. On ju võimalik vaadata ka kas Vardo võis seda Dzidzi nõuannet lugeda või mitte. Statistikas jäljed maas ,kui keegi on sisse loginud.
Kolmas võimalus ,mida viimasel ajal üha tihedamini kasutan: Hoian näpud paigal ,klõpsin hiirega järgmisele mind huvitavale teemale või login välja ja sulgen akna. ;)
w
wilson
Foorumi kasutaja
Postitusi: 534
Liitunud: 13 Mär 2004 19:45
Asukoht: haapsalu
Autod: 21053
Kontakt:

Postitus Postitas wilson »

teine võimalus oleks veel teha sedasi.kui tuleb uus post seotud millegiga mis on ennem foorumist läbi käinud,siis võiks selle vanema posti lingi copyda "uude" posti ja teema lihtsalt sulgeda!
v
veiko
Suletud kasutaja
Postitusi: 150
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

"?iguli" raamat digitaalseks!

Postitus Postitas veiko »

Oleks selline ettepanek, et äkki keegi, kellel heas seisukorras "?iguli" raamat olemas on, saaks ja viitsiks selle skanneerimise teel nö. digitaalseks muuta? Selline mõte tekkis nähes mosseliiga meeste saidil olevat mosse raamatut: http://www.mosseliiga.ee/materjal/Soidu ... ts1986.pdf
Selle raamatu lingi võiks siis kusagile nähtavasse kohta ka panna. Neid väljaandeid peaks olema (vähemalt) 2 versiooni (kahte olen näinud), seega ideaalne oleks kui saaks erinevad versioonid kasutajatele nähtavaks teha.;)
(.pdf-failide vaatamiseks parim programm on Foxit Reader: http://us01.foxitsoftware.com/foxitread ... _setup.exe
d
doris
Postitusi: 588
Liitunud: 18 Nov 2003 14:51
Asukoht: Nõmme
Autod: 2105, 21083
Kontakt:

Postitus Postitas doris »

see väga hea idee - mul olemas eestikeelsed:
sõiduauto "Ziguli" Uve Soodla, Kalju Vainola 1984a
B-kategooria autod V.Klennikov, N.Iljin, J.Burlakov 1983a
lisaks veel sõiduautode remont Heiki Rütman 1986a
Autode elektriseadmed Kalju Aleksius 1982
Ja terve rida venekeelseid raamatui Samaratest ja klassikutest

Püüan scanneri programmis uurida kuidas oleks võimalik et lehed tuleksid järjest mitte eraldi failina ja ehk siis saaks selle suure töö ka tehtud millalgi
Roolin nii kuis jaksan
v
veiko
Suletud kasutaja
Postitusi: 150
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas veiko »

Algselt postitas: doris
sõiduauto "Ziguli" Uve Soodla, Kalju Vainola 1984a
Tohoh, või isegi 84. a see raamat välja antud, mitmes trükk see on? Omal mul üks 70-ndatest päris versioon ainult (kahjuks scannerit ei oma:( )
d
doris
Postitusi: 588
Liitunud: 18 Nov 2003 14:51
Asukoht: Nõmme
Autod: 2105, 21083
Kontakt:

Postitus Postitas doris »

Algselt postitas: Veiko
Algselt postitas: doris
sõiduauto "Ziguli" Uve Soodla, Kalju Vainola 1984a
Tohoh, või isegi 84. a see raamat välja antud, mitmes trükk see on? Omal mul üks 70-ndatest päris versioon ainult (kahjuks scannerit ei oma:( )
Minul siis tegemis kolmas, ümbertöödatud trükk
Roolin nii kuis jaksan
Vasta