kas saaks autosse kuidagi toppida ka tavalist võimendit ja venekõlareid ?

kas saaks autosse kuidagi toppida ka tavalist võimendit ja venekõlareid ?

Arutlused autoaudio teemal
k
karmo
Foorumi kasutaja
Postitusi: 23
Liitunud: 18 Dets 2009 00:50
Asukoht: Kivi-Vigala
Autod: Ost-müük

kas saaks autosse kuidagi toppida ka tavalist võimendit ja venekõlareid ?

Postitus Postitas karmo »

oleks päris hea kui autos tümpsuksid S30- ned. et kuidas ja kas neid üldse oleks võimalik autosse paigaldada?
h
Hõljuk
Foorumi kasutaja
Postitusi: 53
Liitunud: 12 Juun 2004 11:16
Asukoht: Vilj.
Autod: Auto puudub

Postitus Postitas Hõljuk »

Need kõlarid saad ikka panna aga siiski vajad autosse mõeldud võimendit. Teoreetiliselt on muiduigi võimalik osta 12V->220V muundur ja panna tavaline toavõim kuid see ei tasu ära.
d
demon555
Foorumi kasutaja
Postitusi: 88
Liitunud: 08 Nov 2002 11:10
Asukoht: Tallinn
Autod: Golf 3, Z
Kontakt:

Postitus Postitas demon555 »

üldjuhul, kui sul korralik makk, mis pole päris iidajast, siis see toidab ilusti s30-d ära....milleks siuksele asjale võimu??? Mul endal clarioni makk vana kassetikas ja see toitis ilusti ära 2 x s30 ja lisaks veel oli autus 4 taolist aint parema tümpsuga kasti.....ainuksesks segavaks teguriks 6 kasti juures oli see, et pagass täis....a kui s30-d paned...soovitan pagassi panan....ja siis ette tavalised vb ka twiiterid.
k
karmo
Foorumi kasutaja
Postitusi: 23
Liitunud: 18 Dets 2009 00:50
Asukoht: Kivi-Vigala
Autod: Ost-müük

Postitus Postitas karmo »

suured tänud:wow
d
demon555
Foorumi kasutaja
Postitusi: 88
Liitunud: 08 Nov 2002 11:10
Asukoht: Tallinn
Autod: Golf 3, Z
Kontakt:

Postitus Postitas demon555 »

milleks te ajate võimendajat taga :kuri s30....see tähendab 30w...üldjuhul ikka korralik makk mis autusse sobib ikka juhtub vähemalt 4x40w olema
z
zikz
Foorumi kasutaja
Postitusi: 346
Liitunud: 08 Veebr 2003 22:12
Asukoht: Tallinn
Autod: citroen,fiat,renault

Postitus Postitas zikz »

Algselt postitas: demon555
milleks te ajate võimendajat taga :kuri s30....see tähendab 30w...üldjuhul ikka korralik makk mis autusse sobib ikka juhtub vähemalt 4x40w olema
s30 ei tähenda 30 watti ja vene vatid teise skaala järgi kui lääne 4x40 on max võimsus mis on müügiartikkel tegelt, sellega poel midagi teha din skaalas anatakse tavalsielt 22w kuid seegi vale nii et tegelikult eriti üle 18w kanali kohta välja ei tule, kuigi kui panna maki taha siis heli vb isegi täica kuulatav olla(endalgi nii oli kunagi)
tavalist võimendit on võimalik panna autosse aga pole mõtet sellel asjal ja vaata mitme oomised on kõlarid mida kõrgem takistus seda rohkem nad võimu vajavad selle pärast poel ntx mõtet panna maki taha 8omise takistusega kõlareid
d
demon555
Foorumi kasutaja
Postitusi: 88
Liitunud: 08 Nov 2002 11:10
Asukoht: Tallinn
Autod: Golf 3, Z
Kontakt:

Postitus Postitas demon555 »

seda ma tean ise ka et see pole see...a autumakil...millel nt 4 väljundit ja iga neist nu ok selle järgi 18w...siis ned ei tohiks minuteada iseseisvad olla...seega 4x18= 64.....ok ärge pahandage kui see vale on...a niuke arusaam minul.... nu mul toidab makk ära ilusti s30 (millel taga 30w kirjas) ja lisaks veel 2x15w ja samamoodi mängivad nagu võimu taga...
k
k2ba
Suletud kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas k2ba »

tava võimu saab arvuti ups-i abil järgi panna...mis tuleb ymber teha
v
Valdz
Aasta Projekt
Postitusi: 612
Liitunud: 04 Mai 2002 17:33
Asukoht: Jüri
Autod: 1971 BA3-2101
Kontakt:

Postitus Postitas Valdz »

UPSid ja 12->220 converterid annavad välja kandilist pinget, pistikupesast tuleb siinuseline...

Tava võimudel on sees trahvod, mis ei suuda effektiivselt seda UPSi väljaantavat voolu tarbida ja tekib soojus e. kuumeneb sul see krempel üle.


Eriline elektroonik pole, nii et võin ka eksida...:rolleyes
l
laizk
Suletud kasutaja
Postitusi: 173
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas laizk »

seletage mulle ära, mis mõte on ehitada ringi UPS, et panna tavaline võim? kui see UPSi raha, tavaline võim ja kogu jama, mis sellega kaasneb + alati ei pruugi töötada kokku liita on ju kasvõi odavam osta juba autovõim:yllatunud
z
zikz
Foorumi kasutaja
Postitusi: 346
Liitunud: 08 Veebr 2003 22:12
Asukoht: Tallinn
Autod: citroen,fiat,renault

Postitus Postitas zikz »

ei olegi mõtet panna tava võimu autosse, tavakõlarid võib panna küll autosse kui rumist kahju pole ntx s90 mütsus 160w võimu taga väga hästi
n
Nimetu
Foorumi kasutaja
Postitusi: 91
Liitunud: 24 Mär 2002 22:40
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Nimetu »

Algselt postitas: demon555
üldjuhul, kui sul korralik makk, mis pole päris iidajast, siis see toidab ilusti s30-d ära....milleks siuksele asjale võimu??? Mul endal clarioni makk vana kassetikas ja see toitis ilusti ära 2 x s30 ja lisaks veel oli autus 4 taolist aint parema tümpsuga kasti.....ainuksesks segavaks teguriks 6 kasti juures oli see, et pagass täis....a kui s30-d paned...soovitan pagassi panan....ja siis ette tavalised vb ka twiiterid.
Sellist süsteemi ma küll autosse ehitada ei soovitaks. Sealt korraliku heli ei tule.
Nagu enne öeldud on enamus veneaegsed toakõlarid 8 oomised ja ei ole mõeldud automaki või autovõimendi taha mängima. Teiseks ei sobi auto niiskesse keskkonda ka nende kõlarimaterjal (ärge nüüd hakake ütlema, et mul on mitu aastat autos ilusti mänginud ja midagi pole viga. Endal kogemus olemas, kuidas sellises keskkonnas näiteks bassikõlar enam korralikult ei mängi.).

Kui ei taha eriti raha raisata helitehnikale, siis soovitaks mingid ovaalid taha aknalauale osta. Korralikult installides teevad need kindlasti paremat häält, kui mingid täisribakastid pagassis.

Muidugid veel parem oleks, kui osta mingid komponentkõlarid ja need siis ette ustesse ja armatuuri installida ( näiteks mingi aeg tagasi turule tulnud Arizona Eagle kompod on hetkel akustika.ee poes ainult 650 krooni. Juba oma originaal hinnaga (990.-) on neid nimetatud väga hea hinna/kvaliteedi suhtega kompodeks ). Ja kui sellise süsteemi puhul jääb ikka veel bassi väheks, siis võiks juba subwoofri ja võimendi peale mõelda.

Aga see on kõik ainult minu kogemus ja arvamus, ning kui keegi arvab et minu põhimõtted on valed, siis parandage mind.
l
laizk
Suletud kasutaja
Postitusi: 173
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas laizk »

teooria võib sul õige olla, aga vaata: isegi see komplekt maksab 650 eeki. kõlarid on tavaliselt kuskil pööningul niisama olemas. ja enamusel pole palju kahju, kui need pärast 3 aastat ausat tööd enam ei mängi
z
zikz
Foorumi kasutaja
Postitusi: 346
Liitunud: 08 Veebr 2003 22:12
Asukoht: Tallinn
Autod: citroen,fiat,renault

Postitus Postitas zikz »

inimesed lihtsalt ajavad erinevat kvaliteeti taga, kui osadele piisab köögi raadiost siis ei ole see piisav kõigile, osad panevad lihtsad nyx s30 sisse mille lagi oli 16khz? ja alumine ots ak midagi head ei olnud(60hz äkki?),kuid osadele piisab sellestki kuid on ka inimesi kes ajavad taga head heli korraliku kvaliteeti mudiugi mängivad s30ned pareminini kui minigd pisikised junnid
d
demon555
Foorumi kasutaja
Postitusi: 88
Liitunud: 08 Nov 2002 11:10
Asukoht: Tallinn
Autod: Golf 3, Z
Kontakt:

Postitus Postitas demon555 »

ok alumine ots on 80 ja ülemine 180kHz...a kellel raha pole siis need muidugi head....aint siis ette vaja panna ka midagi kõrgemate helide jaoks, sest kui need pagassis siis üldjuhul aint bass tuleb ette...mul hetkel ka mingi kastid...täica ok.....a kes otsivad kvaliteeti, need viskavad pagassi 2x1000w sub+tavakõllid 500w ja siis ette twiiterid ja tavalised 500w ka...vut siis hea...ja nende toiteks 3x1500w võimud :cool:
z
zikz
Foorumi kasutaja
Postitusi: 346
Liitunud: 08 Veebr 2003 22:12
Asukoht: Tallinn
Autod: citroen,fiat,renault

Postitus Postitas zikz »

Algselt postitas: demon555
ok alumine ots on 80 ja ülemine 180kHz...a kellel raha pole siis need muidugi head....aint siis ette vaja panna ka midagi kõrgemate helide jaoks, sest kui need pagassis siis üldjuhul aint bass tuleb ette...mul hetkel ka mingi kastid...täica ok.....a kes otsivad kvaliteeti, need viskavad pagassi 2x1000w sub+tavakõllid 500w ja siis ette twiiterid ja tavalised 500w ka...vut siis hea...ja nende toiteks 3x1500w võimud :cool:
asi pruugi üldse käia nii aj kvaliteet ei pea oleam võimas süsteem kui tavakõlarid pagasis siis sealt jah just madala otsa helisid tuleb läbi sest kõrged ei levi läbi takistuse ja sa võid osta turult omale kõlarid millel kirjas 500w esitex nad poel nii võimsad ja teisex ega kõlaritel pole aint võimsuse taluvuse väärtusi seal on palju muud kah, ühesõnaga need pole ka kvaliteetsid ja kolmandax loeb ka install
d
demon555
Foorumi kasutaja
Postitusi: 88
Liitunud: 08 Nov 2002 11:10
Asukoht: Tallinn
Autod: Golf 3, Z
Kontakt:

Postitus Postitas demon555 »

see mis mul eelpool mainitud kõlarite stuff....need supakad ja need tavakõllid....supakad olid JBL ja 500w olid impact....nii et ple mingid turu rämps ja lisaks laki tuningus supikate jaoks kast
z
zikz
Foorumi kasutaja
Postitusi: 346
Liitunud: 08 Veebr 2003 22:12
Asukoht: Tallinn
Autod: citroen,fiat,renault

Postitus Postitas zikz »

kui juba siukeste wattide ja kahe suppa peale siis pole enam üldsielt sq vaid spl, tegelt hakkab see jutt siin väga OTks ära kiskuma
d
demon555
Foorumi kasutaja
Postitusi: 88
Liitunud: 08 Nov 2002 11:10
Asukoht: Tallinn
Autod: Golf 3, Z
Kontakt:

Postitus Postitas demon555 »

kle OT jeh :D ok....ühesõnaga teema lõpetuseks....pane s30 julgelt autusse tavalise maki taha ja asi ants :spin
n
Nimetu
Foorumi kasutaja
Postitusi: 91
Liitunud: 24 Mär 2002 22:40
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Nimetu »

Ei mina ei aja peale siin kindlat reeglit et nii peab olema nagu mina ytlesin. See on lihtsalt enamlevinud ja ärakatsetatud reegel. Mul oli oma sixis näiteks ees 3ribaline kompode süsteem ja pagassis võimu taga woofer. Kes mu auto teemat vaadata viitsib, see näeb.
Hetkel autoga, millega sixi kõrvalt veel sõidan, on üldse süsteem ilma woofrita. Ainult esikõllid võimu taga. Aga see on juba kergelt võistlustasemel ja sellest pole üldse mõtet hetkel rääkida. Ühesõnaga maitse asi mida keegi ja kuidas kuulab.

Ja seda ma tõesti ei teadnud et S30 on 4 oomine :D
Kes ütles et inimene iga päev ei õpi.
Vasta