21063,Marko512 ,1986

21063,Marko512 ,1986

Võimalus foorumi külastajatel oma Ladat lähemalt tutvustada
Foorumi reeglid
Autoteema pealkirja vormistamine:
Auto mudel, kasutajanimi, väljalaskeaasta n: 2107, Revolutsionäär, 1989
Tasuks lisada ka märgend kujul projekt-MUDEL n: projekt-2107

Teemasse palun lisada juttu oma masinast ja lisaks ka pildimaterjali.

Pildimaterjali üleslaadimisel kasutada võimalusel foorumi pakutud funktsionaalsust, sest välistelt saitidelt viidatud pildid kipuvad ajaga kaduma.
m
Marko512
Foorumi kasutaja
Postitusi: 31
Liitunud: 30 Juun 2011 10:22
Asukoht: Jõgeva

Postitus Postitas Marko512 »

Täna ja eile sai nokitsetud kerelihvimise kallal.Mootori ruumi on veel pisut vaja nühikda ja siis on sellega ühelpool.PS üldse ei meeldi see lihvimise töö.Liivapritisiga oli sildasid poole mugavam puhtaks teha.Hetkel pole taldlihvijat ka,et oma tööd kergemaks teha.Sai ka uuritud,et kui lasta ära värvida siis öeldi 600EUR.Parem vist ise teha ja saab ülejäänud raha eest üks kõik mida muud teha.Aga pilte tuleb ka millagi juurde.Ahh jaa.Kolvirõngad,karteri ja eest väntvõlli tihend sai ka täna muretsetud.
o
olaaf
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 4924
Liitunud: 12 Juun 2002 09:16
Asukoht: nõmme
Autod: 2105 s1300, 1119

Postitus Postitas olaaf »

Mootori pilte vaadates tekkisid mõned küsimused:

Kui rõngad said miskid vene omad siis pane nad ükshaaval enne silindrisse ja kontrolli et vahed paigas oleks kaliibriga!
kolviga järele lükates saad kenasti ühele joonele. On juhtunud, et vahet pole ollagi uutel rõngastel.
Kas silindripinnal hooni jäljed on veel näha või lasid üle hoonida? Kas kolb ei loksu silindrites ülemäära?
Kui silinder on kulunud ovaalseks on uute rõngaste paigaldusega võimalik mootor mitte käivituvaks muuta, kuna esialgu kompresiooni ei teki - kui sattusid kroomiga kaetud rõngad, siis võib juhtuda, et ei töötagi sisse.

Plokikaanes võtsid klapid ka välja ja puhastasid/soveldasid, või pidasid kõik klapid eeskujulikult? (väga harva esinev nähtus.) Kui vähegi võimalik soovitan plokikaanest surveastme tõstmise eesmärgil veidi maha lasta lihvida, paraneb ökonoomsus ja veab paremini edasi ka. 1300 mootoril võiks 0,8mm maha võtta küll :)
Kas juhtpuksid olid väga kulunud (klapid loksusid?)?
Praegu oleks väga hea vahetada ka klapisääre tihendid näiteks!
Edu!
Kas tagumine vända simmerling on korralik? Seda on samuti ebamugav vahetada kui mootor komplektne ja küljes juba.
Männiku laiali Garage
"90 percent of carb problems are ignition related.."
m
Marko512
Foorumi kasutaja
Postitusi: 31
Liitunud: 30 Juun 2011 10:22
Asukoht: Jõgeva

Postitus Postitas Marko512 »

Plokikaanest lasen maha lihvida kindlasti.Klappide osas on mul üks tuttav mees olemas kes sellist tööd teinud küll ja on osav selles.Nii et tema vaatab kaane üle ja loomulikult lähevad sääretihendid ka uued.Tagumine väntvõlli tihend on juba uus küljes.Silindrites on hoonimis jälgi veel isegi näha.Kolvirõngad on "Prima" firma omad.Maksid 26euri koguni :P
Aga eks paistab mis sellest mootorist tuleb :D
m
Marko512
Foorumi kasutaja
Postitusi: 31
Liitunud: 30 Juun 2011 10:22
Asukoht: Jõgeva

Postitus Postitas Marko512 »

Mõni pilt siis sellest kui kaugele olen jõudnud selle masinaga :)
PiltPiltPiltPilt
m
Marko512
Foorumi kasutaja
Postitusi: 31
Liitunud: 30 Juun 2011 10:22
Asukoht: Jõgeva

Postitus Postitas Marko512 »

Nüüdseks on siis esi- ja tagaotsas veel alt poolt stanget pahteldada ja lihvida.Siis saab krunt värvi peale lasta.Mootoris on ka juba kolvid koos uute rõngastega sees.Vaja veel pisut eurosid koguda ja siis saab lasta kaane ära portida ja hooratta kergemaks teha.Siis uksed alumised ääred vaja veel liivapritsiga üle lasta ja samuti kabott seest pooltPiltPiltPiltPiltPiltPiltPiltPiltPiltPiltPilt
m
Marko512
Foorumi kasutaja
Postitusi: 31
Liitunud: 30 Juun 2011 10:22
Asukoht: Jõgeva

Postitus Postitas Marko512 »

Nüüd siis mõned pildid velgedest mis minu valdusesse sattusid.14" 4tk,15" 2tk ja siis sai ka tehtud kaks 13" laiemaks.
PiltPiltPiltPiltPiltPilt
i
ivo1992
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 12 Juul 2009 17:00
Asukoht: Võru
Autod: Siks on elu :P

Postitus Postitas ivo1992 »

Ole hea . Upita järgmine kord normaal mõõtudes pildid üles. Endal ja teistel ka parem teemat lugeda.
Muidu edu edaspidiseks.
h
heigovahesaar
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 01 Sept 2012 11:11
Asukoht: Tartu, Nõo

Postitus Postitas heigovahesaar »

:oSul on väga kena töö juba tehtud selle autoga.
Mul teadmistest jääks küll puudu, et ise midagi üles remontida.
m
Marko512
Foorumi kasutaja
Postitusi: 31
Liitunud: 30 Juun 2011 10:22
Asukoht: Jõgeva

Postitus Postitas Marko512 »

egas mul ka neid teadmisi pole eriti.Eks ikka tuttavatelt uurinud,et kuda lihvida jne.Suur lootus on nüüd ,et see kuu saab alustada värvimisega :D
m
Marko512
Foorumi kasutaja
Postitusi: 31
Liitunud: 30 Juun 2011 10:22
Asukoht: Jõgeva

Postitus Postitas Marko512 »

Tervist taas.Täna veeres siis minu garaazi üks lada poiss juurde.Seisnud taas oma 4-5 aastat.1.5L mootoriga mis hetkel ei tee häält ka,kuna eelmise omaniku poolt on veel plokikaane peale paneks pooleli.Kere seisu ma väga vaadanud isegi pole ütlen ausalt :D Sai rohkem juppide pärast osted.Ja ennem lammutamist ka mõned lõbusõidud teha :D Mõned pildid ka siis.
PiltPiltPilt
Need jupid sain ka veel masinaga kaasa.Pilt
Ja äkki oskab keegi öelda mis vinge virgur see on ????
Pilt
Taas kohtumiseni Marko
w
Walter
Ladaklubi Liige
Postitusi: 502
Liitunud: 03 Veebr 2006 18:39
Asukoht: Tallinn, Kohila
Autod: 2x2105,Y60,Paskaak.

Postitus Postitas Walter »

Arvan et klapi reguleerimise abinõu indikaator kella jaoks.
MännikuLaiali.
m
Marko512
Foorumi kasutaja
Postitusi: 31
Liitunud: 30 Juun 2011 10:22
Asukoht: Jõgeva

Postitus Postitas Marko512 »

on ka aimu milline see kell välja näeb ??
Kasutaja avatar
k6lu
Foorumi kasutaja
Postitusi: 173
Liitunud: 27 Veebr 2009 09:31
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Autod: 2x2101, 2106, Nissan Murano, Fiat Barchetta

Postitus Postitas k6lu »

 
Marko512 kirjutas:on ka aimu milline see kell välja näeb ??
Endalgi selline vidin olemas.

Pilt
m
Marko512
Foorumi kasutaja
Postitusi: 31
Liitunud: 30 Juun 2011 10:22
Asukoht: Jõgeva

Postitus Postitas Marko512 »

Nüüd olen siis hädas selle uue masin mootoriga.Mure siis seesugune.Võtmes keerates ei taha isegi mitte lubada.Aga tõmmates suts ja käib.Mootoril jõudu on ka.Ainult et toorest ei saa päris maha lükata siis sureb ära.Klapid sai ka üle reguleeritud ja märgid üle korntrollitud.Oskab äkki keegi juhendada ,et mida teha??
m
Marko512
Foorumi kasutaja
Postitusi: 31
Liitunud: 30 Juun 2011 10:22
Asukoht: Jõgeva

Postitus Postitas Marko512 »

Sain lõpuks ise asja korda :D kuigi ei teagi mida ma tegin talle :) susisin süüdet hirmsalt ja lõpuks võttis asjad omaks.Nüüd tahab veel sipa timmi pobiseb tühikäigul.
m
Marko512
Foorumi kasutaja
Postitusi: 31
Liitunud: 30 Juun 2011 10:22
Asukoht: Jõgeva

Postitus Postitas Marko512 »

Täna siis sai ostetud uus aku,et oleks hea mootorit sättida.Aga võta näpust vaevaliselt veab nagu oleks aku tühi,kuid käima läks.Siis juba soojema mootoriga suri ära ja enam ei käivitunud.Jätsin asja präegu katki uurin homme veel edasi,et kus see probleem on :)
Vasta