Serveri kuumaks!!!

Serveri kuumaks!!!

Ettepanekud ja probleemid
m
mess
Ladaklubi Liige
Postitusi: 847
Liitunud: 22 Apr 2002 11:45
Asukoht: Tartu
Autod: '95 Audi A6
Kontakt:

Serveri kuumaks!!!

Postitus Postitas mess »

Nüüd siis on see päev kätte jõudnud, kus ladaklubi on lõpuks lõplikult oma domeeniga laulatatud ning päris oma virtuaalserveri rentinud.

Kuna tegemist on tõepoolest rentimisega, siis on vältimatu ka väike kümnise kogumine klubiliikmetelt, kuna omast taskust ei tahaks seda iga kuu maksta. Serveri kuutasu on 100 EEK.

Kuna läbi minu sai asi aetud ja minu firmast sai ka hosting kaubeldud, siis olen nõus hakkama laekuriks ning võtan vastutuse arvete tasumise eest.

AGA kuidagi tuleb korraldada siiski tasu kogumine. Kuna pisut on ka aega, siis enne ma arve numbrit ei anna, kui asi on selgeks arutatud.

Kõikidelt liikmetelt nii kui nii raha kätte ei saa, seda ma ei loodagi. Minu ettepanek on aga järgmine:

Foorumis on ca: 100 liiget, kes on teinud üle 50 postituse. Loeme neid aktiivsemateks liikmeteks, ning maksustame need näiteks 15 Eesti krooni suuruse esialgu ühekordse maksuga. Eeldades, et mõned jätavad tasumata, peaks selle rahaga suutma foorumit käigus hoida terve aasta.
Nende, kes jätavad mingiks n kuupäevaks, mille kokku lepime,maksu tasumata, kasutajanimed kustutatakse.

Et maksjad ei tunneks, et nendega on ebaõiglaselt käitutud, võiksime vastutasuks luua näiteks spetsiaalse meililisti, kuhu laekub olulisem info näiteks Lada Campide jt olulisemate kokkusaamiste kohta, samuti uuemast ladaklubi atribuutikaga nännist jms.

Igatahes ootan teiepoolset vastukaja!
Kas kerenumbri ümber saab auto ehitada?
o
olaaf
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 4924
Liitunud: 12 Juun 2002 09:16
Asukoht: nõmme
Autod: 2105 s1300, 1119

Postitus Postitas olaaf »

iga üks 15.- :D
siis ei tohiks summa laekumisega küll probleeme tekkida..:rolleyes
kuna foorumit loevad paljud ja paljud ka postitavad (sh kindlasti ka läbu :()
olen siis teine selles loodetavasti hirmus pikas vastajate reas kes on nõus ilma mõtlemata maksma..

seega - astugem ette mehed ja naised
Männiku laiali Garage
"90 percent of carb problems are ignition related.."
r
Rahu
Foorumi kasutaja
Postitusi: 95
Liitunud: 05 Nov 2002 14:20
Asukoht: Ülenurme, Tartumaa
Autod: VW Bora

Postitus Postitas Rahu »

Mina olen ka nõus maksma aga see kuidas seda organiseerida on samuti küsimus.
See annetuste varjant on mõeldavam. Regamisel kohe ära toodud et tuleb annetada serveri heaks ja kui pole annetust (min 10,- eeku näiteks) laekunud 1 kuu peale regamist kustutatakse kasutaja foorumist. See aeg (võib ka väiksem olla) on vajalik foorumiga tutvumiseks ja sisseelamisek. Kui see varjant ei sobi peaks hakkama mõtlema suduslikule maksustamisele. Nii et avaldage konto ja teeme annetustega algust.
Muidugi peaks kõigile liikmetele vastavasisulise maili saatama et nüüd head liikmed annetage ja kui pole seda tehtud mingi 6 kuu jooksul tõmbame teid lihtsalt maha.
EDU UUENDUSTES!
m
mess
Ladaklubi Liige
Postitusi: 847
Liitunud: 22 Apr 2002 11:45
Asukoht: Tartu
Autod: '95 Audi A6
Kontakt:

Postitus Postitas mess »

Esialgne postitaja Rahu
Mina olen ka nõus maksma aga see kuidas seda organiseerida on samuti küsimus.
See annetuste varjant on mõeldavam. Regamisel kohe ära toodud et tuleb annetada serveri heaks ja kui pole annetust (min 10,- eeku näiteks) laekunud 1 kuu peale regamist kustutatakse kasutaja foorumist. See aeg (võib ka väiksem olla) on vajalik foorumiga tutvumiseks ja sisseelamisek. Kui see varjant ei sobi peaks hakkama mõtlema suduslikule maksustamisele. Nii et avaldage konto ja teeme annetustega algust.
Muidugi peaks kõigile liikmetele vastavasisulise maili saatama et nüüd head liikmed annetage ja kui pole seda tehtud mingi 6 kuu jooksul tõmbame teid lihtsalt maha.
Muidu oleks asjaga päri, aga see võtab rohkem aega - mida üldiselt ei ole - ja orgunni meie poolt. Siis peab pidevalt jälgima, et kes kui kaua juba liige on olnud ja kas tõmbame vee peale või mitte. Ühekordse tasuga oleks praegu lihtsam, paneme kuupäeva paika, millaks peab olema makstud ja kui pole siis vesi peale. Kuna tegemist on ka aktiivsemate liikmetega, siis need peaksid rohkem foorumis ringi liikuma ja saavad info ka kätte. Kui aastakese ära oleme elanud, eks siis vaata jälle mis saab, selleks ajaks võib olukord juba hoopis teine olla.

Harvemate kasutajate puhul ei jõua siis seda hala jälle ära kuulata, et miks ta jälle bänni on saanud. Pealegi siis hakkab see, et mina panin 30 aga sina ainult 10 EEK ja nüüd tahetakse jälle juurde.

Pealegi osavamad hiilivad ikka kõrvale N: mõni vend, kes paneb ainult vahest kuulutusi üles, tal suht savi, mis nime alt ta seda teeb, ta võib kasvõi igaks korraks omale uue kasutaja teha. Ma arvan, et need kes on aktiivsemad liikmed, need on huvitatud oma kasutajanimede säilitamisest.

Aga igasugused teistsugused arvamused on ikkagi teretulnud!
Kas kerenumbri ümber saab auto ehitada?
m
mess
Ladaklubi Liige
Postitusi: 847
Liitunud: 22 Apr 2002 11:45
Asukoht: Tartu
Autod: '95 Audi A6
Kontakt:

Postitus Postitas mess »

Esialgne postitaja pvr
minu alandlikk arvamus ka siia sappa, 15 eeku pole sellise autoajakirja eest mingi raha niii et see tuleb ka minu poolt. avatri sataatusesse võix märkida näitex maxnud liige, neil kes on ylekandega hakkama saanud.
Aga ikkagi jääb mulle kysimus, mis saab minusugustest (konkreetsel juhul kyll minust) kes antud hetkel ladat ei oma kuid tunneb sygavat austust automargi vastu ja ei pea ka väikest annetust paljux, kas mul säilivad samad õigused teiste foorumi kasutajatega jne ???


(pisike egoistlik purse SRY)
Foorumi kuutasu ja lada omamine pole iseenesest ju seotud. Kui inimene on ikka asjast huvitatud, läbu ei postita ja asjalikku informatsiooni edastab, siis ei saa kelleltki foorumis olemise õigust ära võtta, et tal ladat pole.

OK niipalju, kui ma nüüd tagasisidet olen saanud, siis 15 EEK'u vastu ei protesteeri keegi. Nüüd aga küsimuse teine pool:
Kas minu pakutud variant sellest, kellelt raha koguda ja mis teha nendega, kes jätavad maksmata, on samuti vastuvõetav?

PS! Motamees hea kild :D
Kas kerenumbri ümber saab auto ehitada?
o
olaaf
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 4924
Liitunud: 12 Juun 2002 09:16
Asukoht: nõmme
Autod: 2105 s1300, 1119

Postitus Postitas olaaf »

nendele, kes jätavad maksmata tuleks saata e-kiri hoiatusega, et teie kasutajakonto läheb kohe kohe kustutamisele.. ja kui te soovite seda vältida siis palun kandke summa üle (kui seda saab SUMMAKS nimetada) ja saatke adminnile vastavasisuline email, et "olen nüüd maksnud.."
ja saatma peaks maili kõigile kes pole adminnile saatnus e-maili, et olen nüüd maksnud!!! siis väheneb jalavaev veelgi
ja kui keegi kasutab seda e-maili valesti (ntx kirjutab 3lk sellest, miks ta ikka maksta ei saa ja kui raske tal ikka majanduslikult praegu on..)
ka see on õige, et need, kes tundmatud võivad kasvõi iga kord uue kasutaja teha, selle takistamieks vaja juba keerulist ip-de filtrit millel pole ka mõtet..

aga see on hea mõte, et uutel liitujatel kaob ilma maksmata foorumi kasutajakonto kas siis 15 või 30 päeva jooksul.
kusjuures teha võiks nii, et iga kasutaja peab ise jooksma ja meile saatma
mitte, et adminnid peavad kogu aeg higistama hanza netis :D

need siis minu mõtted...
Männiku laiali Garage
"90 percent of carb problems are ignition related.."
h
heiki.k
Foorumi kasutaja
Postitusi: 60
Liitunud: 29 Sept 2002 17:16
Asukoht: Tallinn, vana&hea Eesti Vabariik
Autod: VAZ 2103 “74
Kontakt:

Postitus Postitas heiki.k »

Olen ka muidugi nõus maksma aga konto numbrit pole veel ju üles pandud ja ma homme ära kroonusse- siis mul ju ei millegi eest konto lukku. Kui välja saan, siis oleks nõus kohe maksma, kui konto olemas:cool:
Selle pärast ei ole nõus, et ka need vanad tegijad, kes ei maksa kaotavad konto.
Parim ettepanek oli see, et need, kes maksavad, nende nimed pannakse kuskile välja- siis kohe näha kes hingega asja juures ja kes priileivasööja!
Uued tulijad peaksid aga jah mingi aja jooksul ära maksma nii nagu olaaf pakkus.
m
mess
Ladaklubi Liige
Postitusi: 847
Liitunud: 22 Apr 2002 11:45
Asukoht: Tartu
Autod: '95 Audi A6
Kontakt:

Postitus Postitas mess »

Seda kuupäeva, millaks maks makstud peab olema ja liikmeid kustutama asutakse, võiks ajada suht kaugesse tulevikku, sest tõesti, endal on ka vahest mingi kuu pooleteisene auk tulnud, enne kui taas foorumit külastama saab minna.

Meeldetuletusmailid on suht loomulikud asjad, enne kui otseselt ei teavita, ei kustutata kedagi. Samuti tuleks list ülesse, et kes juba maksnud, ning kui keegi rohkem maksis, siis ka see märgitakse teistele eeskujuks ära. Maksmisest eraldi meili teel polekski teavitada vast vaja, piisab kui maksekorraldusele on selgituseks lisatud foorumnikasutajate nimed, kelle eest on makstud, sest sõber võib tõesti sõbra eest maksta, mõnel pole internetipanka, siis pangasaali teenustasu pole ju mõtet maksta. Samuti kui üle 100 inimese saadab mulle nii maksekorralduse kui meili, siis... :sein

Uute kasutajate puhul ei ole minumeelest seetõttu mõtet kohe raha küsima hakata, et see tekitab inimeses kohe psühholoogilise tõrke, kui tema käest raha nõutakse, ilma et oleks jõudnud sisse elada ja nii võib nii mõnigi väärtuslik aju kaotsi minna. Kui inimene on juba sisse elanud, teinud piisava hulga postitusi ning tunneb et foorum on tema jaoks vajalik, siis on ta ilmselt valmis ka oma rahakotti kergendama, et foorum edasi püsiks. Need kes lihtsalt postituste arvu pärast läbu eetrisse pritsivad, nemad ju nii kui nii ei maksa ja kui ei maksa, siis tõmmatakse vesi ka peale.

Teine argument on see, et kuna summad pole suured, siis teatud portsu raha eest saab juba pikka aega serverit üleval hoida. Kui kell kukkuma hakkab, siis saab ju vastavalt olukorrale midagi välja mõtelda - selleks ajaks võib olla on juba ammu MTÜ koos stabiilse liikmemaksu ja oma rahakotiga modustatud, või vastupidi pole selleks ajaks ladaklubis enam kedagi - need olid kaks äärmuslikumat varianti, aga lühidalt öeldes tuleb olukorraga pidevalt kohaneda.
Kui aga raha kogu aeg tiksutada, siis võib mingeid üleääke tekkida - no ei jagu summa täpselt kuude arvuga, mis siis teha. Mina ei tahaks, et mind vasakule panekus süüdistama hakatakse, pealegi peab siis pidevalt nö. raamatupidamist pidama ja aru andma.
Kas kerenumbri ümber saab auto ehitada?
m
mess
Ladaklubi Liige
Postitusi: 847
Liitunud: 22 Apr 2002 11:45
Asukoht: Tartu
Autod: '95 Audi A6
Kontakt:

Postitus Postitas mess »

Esialgne postitaja effekt
aga ei märganud ikka veel võimalust teha esimene ülekanne:yllatunud:yllatunud käed kohe kibelesid raha maksma, aga kuhu ja kellele ei tea:( pange konto nr. üles ja siis vaatab edasi. kas raha vastuvõtmisest on teil ka kahju:D kas ei ole võimalik saata konto nr. meilile, või panna lehekülje päisesse statistika järgi, et oleks kõigile näha?:)
Krt aru ma ei saa kas inimesed ei oska või ei viitsi lugeda.
Omast arust sai öeldud, et enne arvenumbrit ei tule, kui pole selgeks tehtud, kuidas TÄPSELT maksmine toimub, ning millised on mängureeglid.

See kui kaks-kolm meest mulle 15 EEK'u kannavad, on vähe abi. Enne kui kaarte mängima hakata tuleb selgeks teha mis mängu mängutakse, ning millised on reeglid.

Et teema on kuidagi vaikseks jäänud, siis saadan kõigile meilid, et antud teemaga tutvuda ning kui mingiks tähtajaks ütleme 20. oktoobriks ei ole ühtegi asjalikku ettepanekut tehtud, siis läheb käiku pakutud stsenaarium. Mõistlikud soovitused võetakse muidugi arvesse.

Paluks mitte teha postitusi, et a'la andke arvenumber kohe kannan, see tuleb omal ajal nii kui nii. Teema on püstitatud selleks, et arutada süsteem läbi nii, et see võimalikult paljudele sobiks, mitte ainult, et mina ütlen ja nii on.
Kas kerenumbri ümber saab auto ehitada?
Kasutaja avatar
berg
Foorumi kasutaja
Postitusi: 751
Liitunud: 31 Mär 2002 13:31
Asukoht: pealinnas
Autod: 210V8 - A6 - Chevy Van - Plymouth Valiant - Isuzu Trooper
Kontakt:

Postitus Postitas berg »

ÜTLEN täiesti julgelt, et normaalne oleks, kui ladaklubi saaks ametlikuks... kõik liikmed maksaksid aastas 50-150 krooni. üritustele oleks kaasatud auhinnad, korraldus oleks parem jne jne jne... need liikmed kes teatud ajaks maksu pole maksnud kustutatakse. siis peaks ka liitumisel olema teatud vorm, et enne ei saa kasutajanime parooli, kui on raha üle kantud... võimalikud on ka postituste piirangud... nii et kui keegi tahab nt mingit paari postitusega teemat teha, nt midagi müüa, siis ta ainult maksab nt 25 kr või veel vähem ja teatud postituste arv on ainult... kõik sellised asjad oleksid väga head... eelkõige KLUBI AMETLIKUKS!!! need on minu arvamused. ma 99% kindel, et keegi ei viici seda vastutust enda peale võtta ja asja mu mõtetest NAGUNII ei saa, aga unistus on see ikkagi! Paluks et keegi ei saaks vihaseks jne... olen ikka ka ladapere liige juba ammu ja arvamust võib ju ikka avaldada!!! aga muidu ma olen alati võimalikult palju käsi ja mingi raha meie klubi heaolu nimel ei saa probleemiks... jõudu ja jaksu edaspidi! :)
CSG AUTOHOOLDUS www.csg.ee Autohooldus, keretööd ja modifitseerimine. 58 100 793
t
trv
Foorumi kasutaja
Postitusi: 73
Liitunud: 07 Aug 2003 20:16
Asukoht: Põltsamaa
Autod: lada 2101
Kontakt:

Postitus Postitas trv »

olen berg-i jutuga nõus, aga kuidas fikseerida neid, kes teevad ainult paar postitust? minupoolne mõte olex teha ka klubikaart...nagu on seda vw klubis-nemad saavad oma kaardiga ka soodustusi ja muid värke.
aga eelkõige siis klubi ametlikux.
.:streetrace lada:.
Müüa palju lada juppe!!!
v
Valdz
Aasta Projekt
Postitusi: 612
Liitunud: 04 Mai 2002 17:33
Asukoht: Jüri
Autod: 1971 BA3-2101
Kontakt:

Postitus Postitas Valdz »

Nagu ma algul ütlesin ei tohiks halvaga küll seda maksu teha. :(
Minu ideeks oleks see,
* et kes maksab raha, sellel tuleb foorumis avatari Ladaraideri või RPM“i asemele Ladaklubi sponsor, liige või midagi sarnast. Tärnid muidugi maximum.
*Siis võiks anda suuremad õigused chatis, foorumis.
*Või veel näiteks müügikuulutusi ei saa need postitada/lugemist, kellel raha maksmata.


See hoiaks MEID Ladahuvilisi koos, ei peaks kedagi sundima maksma. Sest kui mulle oleks Klubi liikmeks registreerimisel vastu vaadanud MAKSA RAHA, siis oleks see küll mõtlema pannud kas ikka tasub.Praegu ma ei kahtle hetkegi, et olen nõus maksma.
c
Critical
Foorumi kasutaja
Postitusi: 224
Liitunud: 11 Mär 2002 21:13

Postitus Postitas Critical »

See kasutajanimedega majandamine läheks vähe keeruliseks, kes see ikka viitsib jälgida seda kes maksnud ja kes mitte. Pakun välja et maksnud saavad omale nime alla klubi liikme staatuse ja teised on lihtsalt tavakasutajad. Samas piiraks tavakasutajatel ligipääsu lihtsalt osadesse foorumittesse (NT: Liikmete autod ja Üritused, võib ka mingi lisa teemad juurde teha klubilistele, kus saab klubijuttu ajada) ja võtaks tavakasutajatelt ära ka avatari kasutamise võimaluse siis lihtsam vahet teha kes liige ja kes mitte.

Maksmise kohapealt niipalju et üks variant oleks läbi SMSi maksmine. See oleks mugav ja kasutatav kõigile, sest siin foorumis on üsna palj noori ja osadel ei pruugi panga kontotki olla kuid tahaks ka oma panuse anda.
SMS teenuse saab aadressilt http://mari.mobi.ee ainsaks miinuseks on see et mobiili makse puhul saab endale ainult 40% Kuid samas annaks seda teenust kasutada ajutiste kasutajate puhul, kes ütleme 25 eeku eest saavad kuuks ajaks foorumile ligipääsu.
Kasutaja avatar
robi
Ladaklubi Liige
Postitusi: 494
Liitunud: 10 Sept 2003 21:43
Asukoht: Tallinn
Autod: 2107 1992
Kontakt:

Postitus Postitas robi »

ettepanekuid on päris palju, ise pooldan kontole maksmist ja märget liikme nime alla a la sponsor või nii (kõlab ka uhkelt). foorumi piiranguid mittemaksjatele ma ei soovita kuna keegi ei taha siga kotis osta ja uute potensiaalsete liikmete tulek oleks takistatud. Usun et vajaliku summa serverimaksuks saab kokku mitmekordselt ja jääb veel ülegi ise oleks nõus umbes 25.- kuus aga kui juba nelja liikmega kuu saab makstud siis tuleb lõpuks heal juhul kord aastas maksta

P.S. võib ju kuskil lehe nurgas kuvada ka ladaklubi arve hetkeseisu et kui raha otsa hakkab saama siis head samariitlased kohe aitavad eelarvet tasakaalustada.
Kasutaja avatar
Ronn
Ladaklubi Juhatus
Postitusi: 570
Liitunud: 22 Jaan 2003 22:41
Asukoht: Tallinn
Autod: 21043 - 2.0L
Kontakt:

Postitus Postitas Ronn »

Mina pakuks välja aga sellise asja, et see koht, kuhu on kirjutatud "Külastage ka jututuba" sinna võiks tulle mingi firma reklaam (Bänner)??? Firma maksab ladaklubile, et ta saaks oma bännerit seal hoida ja me teeksime talle ju head reklaami ka ja saadud raha läheks serveri kuumaksuks. Kas mõni admin oskab öelda kui palju külalisi käib päevas ladaklubi.ee lehel?
Kasutaja avatar
overspeed
Foorumi kasutaja
Postitusi: 914
Liitunud: 31 Okt 2002 18:46
Asukoht: Eesti VABAriik, mitte KRDI euroliit
Autod: Omapärane Vene Tehnika
Kontakt:

Postitus Postitas overspeed »

15 EEK-i aastas ei ole mullegi probleem: nöus igatipidi. Nendega, kes ei maksta, vöib teha nii, et lugeda saavad (sisselogida vast ka saavad), kuid postitusi teha ei saa. Kui olla ladaklubi liige, siis ka liikmemaksu maksta aastas, kui oled niisama uitaja, siis piisab vaid lugemisest.
Ja nüüd üks isiklik arvamus: see variant, mis Ron pakkus (no offence), mulle ei meeldi. Seda reklaami näeb siin netis mujal niigi palju ja käib kergelt närvidele. Pluss see ka, et kui mingi reklaam siin ladaklubi lehel vilgub :sein (ei salli neid vilkuvaid reklaame), jätab see külastajatele sellise mulje, et "näe, mehed ei saa ise hakkama ja teenivad raha mingi reklaamiga". Ning see reklaam kaasab arvatavasti lisatööd ja lepinguid ka administraatoritele.
Arrogance diminishes wisdom.
m
muf
Foorumi kasutaja
Postitusi: 13
Liitunud: 17 Mai 2003 11:07
Asukoht: põltsamaa
Autod: 71`ziguli 2101
Kontakt:

Postitus Postitas muf »

Tasuline võiks olla autode ost müük nagu kuuluduse lehde panemine. Ka võiks olla mingi sugusd asja kohast reklaami. Tulud läheks maksuks ja üriduste korraldamiseks.
t
timthal
Suletud kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas timthal »

Ladaklubi ei ole juriidiline isik, teda võib käsitleda seltsinguna, seega võib ta vastu võtta vaid annetusi. Igasugune sanktsioonide rakendamine mittemaksjatele võib arve omaniku suhtes tekitada maksuameti kõrgendatud huvi, kuna eelnevat tegevust saab vaadelda teenuste ostu-müügina.Kui mõni firma, kes on Ladaklubi lehele riputanud tasuta reklaami maksab sponsorluse korras serverirendi arve on see puhas heategevus .
z
zar
Foorumi kasutaja
Postitusi: 84
Liitunud: 18 Aug 2003 13:42
Asukoht: võru
Autod: fordiine
Kontakt:

Postitus Postitas zar »

Ma oleks kah selle poolt, et kes mingi (mis kokku lepitakse) summa on üle kandnud, need saavad omale mingi sponor või miskit säärast nime taha
kui huvi on, siis miks ka mitte!?
Kasutaja avatar
Pets
Foorumi kasutaja
Postitusi: 101
Liitunud: 10 Dets 2002 21:40
Asukoht: Haapsalu
Autod: 21011

Postitus Postitas Pets »

Läbi lugenud kõik postitused, on pea praktiliselt tühi uutest ideedest. Pakutud variantidest on paljud head, osadega ei tahaks sugugi leppida. Riputada ladaklubi lehele mõne firma reklaam on neist minuarvates halvim, üks õige klubi(ei pea siin silmas mingeid suuri organisatsioone) peaks ikka enda majandamisega ise toime tulema(vähemalt niikaua kui summad ei yleta mitmeid tuhandeid, saab see raha makstud liikmete jõul).
Olen märganud ürituste järelkajades probleemi, et puudub konkreetne organiseerijate TIIM, ehk juhtkond, kes paneks paika reeglid tegeleks seadusandluse, rahade, paberite, t-särkide, kleebiste jms.
siinkohal pakun välja valida klubi juhtkond, !!!mis ei pea koosnema direktorist ja asjaajajatest!!!, vaid lihtsalt grupp, kes omavhel arutades valiksid välja pakutud ideedest parimad, kinnitaks need paberile pannes, ning saadaks e-mailina, kõigile siiani registreerinud kasutajatele sellest koopia, koos teatega tasuda liikmemaks, see jääks igaühe otsustada kas ta teeb seda või mitte. Vastavalt sellele oleksid foorumis ka liikmed ja külalised, kes tahab saada liikmeks maksku raha!
Kindlasti tekib kõigil küsimus, kes valida sinna nn. JUHTKONDA, eks ikka pädevamad tegijad, !!!aga neid on ju palju!!!, kõik Eestimaa peal laiali. Arvan et mõistlik oleks suurematesse keskustesse(vabandan tegijate ees kes elavad väljaspool suuremaid linnu) valida omad juhid, kes siis omavahel moodustaksidki juhtkonna. Alguses võib tunduda see väga äge, aga tegelikult on see küllalt suur vastutus, mõelgu ise iga juhtkonda pürgija see oma peas korralikult läbi, ärge sattuge hetkevaimustusse, ärge arvake et just teie olete see kõige tulihingelisem klubimees/naine(kas meil üldse on klubis ka õrnema soo esindajaid???). Kord kui Ladaklubiga liitusin arvasin ennast olevat kõige kõigem. Pean tunnistama, et olen olnud foorumist eemal kuu poolteist, aeg millal mõtlesin, kas tõesti tahan/viitsin kuuluda kuskile klubisse, nüüd kus olen jõudnud veendumusele jah, saan aru tõelistest tegijatest kellel on sadu postitusi, millel on sisu, miite mingi paarisõnaline kommentaar.

Siinkohal otsustagu igaüks ise, kas nõustub minu jutuga või mitte, igaühel on õigus oma arvamusele. Et mitte venitada otsutamisega ja lõpmatu nämmutamisega siin teemas(nii kaotaks teema aktuaalsuse), soovitaksin langetada kellelgi konkreetne otsus!
Vasta