Niva radiaator?

Niva radiaator?

Kõik 4x4 seonduv
Vasta
r
Roadrunner16
Foorumi kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 23 Sept 2009 17:46
Asukoht: Keila
Autod: NIVA

Niva radiaator?

Postitus Postitas Roadrunner16 »

Tere!
Olen kuulnud, et mingitel vene Vaz-idel on peal tehase poolt elektri vent mootori jahutamiseks. Sooviks teada, mis mudelitel täpsemalt ja kas seda venti saab koos radiaatoriga paigaldada ka nivale? Ehk siis kas nival on teistest ladadest erinev radiaator või mitte?
Endal Nival radiaator katki ja tahaks paigaldada siis juba elektriventiga koos selleks sobiva radiaatoriga.
m
Mel
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1391
Liitunud: 15 Juun 2002 11:54
Asukoht: Tallinn
Autod: 3x fwd, 5x rwd

Postitus Postitas Mel »

Ma ei teagi täpselt, milline vanemal Nival radikas on.
Uuemale, alates 1993, aastast ümber tegemata hakkama ei saa. Samas valadavalt ei ole ka nendel autodel elektrilist ventilaatorit.
2000 ja uuematel Nivadel on kaks elektrilist venti radika ees. Samas jällegi kõigil 2000date esimeste aastate omadel ei pruugi elektrilisi vente olla.
Tagaveolistelt tasub elektrilist ventilaatorit otsida 03, 06, 04, 05 ja 07 kapoti alt, aga jällegi, alati ei pruugi seda ka olla.
r
Roadrunner16
Foorumi kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 23 Sept 2009 17:46
Asukoht: Keila
Autod: NIVA

Postitus Postitas Roadrunner16 »

Iseenesest aasta on 78 ja hetkel siis laiutab radika all nurgas auk. Mõtlesin, et kui näiteks mõnel 03-el on elektrivent tehase poolt siis ilmselt on radika kinnitused ikkagi samad mis ilma elektriventita mudelil ja kui vanemal nival oleks( on) tehasepoolt sama radikas mis ilma el.ventita 03-el peaks nivale istuma ka el.ventikaga varjant?

Sai nüüd natuke keeruliselt mõeldud aga midagi pole teha:P

Neid uuematüübi vente panna ei saa kuna radika ees istub suur 12000lbs-ine vints

[Muudetud: 24-9-2009 Roadrunner16]
m
Mel
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1391
Liitunud: 15 Juun 2002 11:54
Asukoht: Tallinn
Autod: 3x fwd, 5x rwd

Postitus Postitas Mel »

Originaalis on elektrivendi kinnitused just radiaatoril. Erinevate tagaveoliste radikad on ka erinevate kinnitustega. Oluline on mitte unustada, et venti tööle lülitav andur asub radikal.
Samas natukene tööd ja saab radika-kere kinnitused alalti sobivaks teha. Sama lugu on ka vendi kinnitustega. Mina tegin ise eraldi kinnitused/abiraami ja selle kinnitasin kerele.
Kasutaja avatar
ToM
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1066
Liitunud: 26 Juun 2007 00:24
Asukoht: Kohila/Tallinn
Autod: 2107, 2101

Postitus Postitas ToM »

Niva radikas peaks olema ju natuke suurem kui klassiku oma? Igatahes olen mingite rallikate peal näinud Niva oma (kork on teisel pool).
m'kay
r
Roadrunner16
Foorumi kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 23 Sept 2009 17:46
Asukoht: Keila
Autod: NIVA

Postitus Postitas Roadrunner16 »

Kui autot eestpoolt vaadata, siis on minu Nival kork vasakul. Ülemine toru tuleb välja paremalt ja alumine vasakult.
r
Roadrunner16
Foorumi kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 23 Sept 2009 17:46
Asukoht: Keila
Autod: NIVA

Postitus Postitas Roadrunner16 »

TEEMA LUKKU!!

Tänud kasutajale UK kellelt sain elektri venti anduri ja radika:lol
Vasta