Niva 2121 vibreerib.

Niva 2121 vibreerib.

Kõik 4x4 seonduv
Sventson21
Foorumi kasutaja

Niva 2121 vibreerib.

Postitus Postitas Sventson21 » 17 Mär 2020 18:20

Tervist. Mure siis Lada Niva 2121-ga. Mure siis selline,et autos meeletu vibra. Vahet pole mis kiirusel. Nii nagu gaasi anda nii hakkab vibreerimine pihta. Proovinud vahekasti asendit muuta. Ehk siis keerata nii vasemale kui paremale. Eemaldatud ka tagumine kardaan prooviks ei muutu midagi. Pukse vahetatud ,ei muutu midagi.

Kasutaja avatar
Tony_2106
Foorumi kasutaja
Autod: VAZ 21063 ja VAZ 21053
Kontakt:

Re: Niva 2121 vibreerib.

Postitus Postitas Tony_2106 » 18 Mär 2020 14:35

Mu vanaisa Nival oli ka vibratsiooni probleem. See algas alates 30km/h. Nii seletas mulle mu tädipoeg. Kui gaasi juurde anda ning kiiremini sõita, siis läheks see vibratsioon hullemaks. Tädipoeg oli vaadanud kõik veovõllid üle ja ei leidnud viga. Kirjutasin seoses selle probleemiga kasutajale VäikeMägilane ja kirjeldasin talle eelpool nimetatut. Nüüd tsiteerides veidi teda, arvas ta nii ning andis soovitusi, mida kontrollida. Lisaks uurisin ka hindade kohta:

Kui kõige esimene asi mida võiks arvata on:

1) käigukasti otsas olev muhv
2) lühike/eesmine kardaan
3) tagumine, pikk kardaan
4) või siis kardaani ristid.
5) Lisaks võib olla ka vahe- või käigukasti kinnituspadjad katki.

Uutel Nivadel kardaaniriste ei ole, vaid on kuulliigendid, mis veidi töökindlamad. Viimased on aga ca 2x kallimad kui ristidega asjad. Samuti on suur hinnavahe, kas AvtoVAZi kardaanid või nn. B-varuosa jupid (kõige odavam komplekt tuleb ca 230.-, AvtoVAZ-i oma ca 300.- ning kuulliigenditega ca 450.-)

Edel
Foorumi kasutaja
Autod: VAZ-21061`84, VAZ-2102`74, VAZ-21063 `87, Moskvits-2140`81, Honda Civic 1,4` 97
Kontakt:

Postitus Postitas Edel » 19 Mär 2020 00:39

Sventson21 kirjutas:Tervist. Mure siis Lada Niva 2121-ga. Mure siis selline,et autos meeletu vibra. Vahet pole mis kiirusel. Nii nagu gaasi anda nii hakkab vibreerimine pihta. Proovinud vahekasti asendit muuta. Ehk siis keerata nii vasemale kui paremale. Eemaldatud ka tagumine kardaan prooviks ei muutu midagi. Pukse vahetatud ,ei muutu midagi.

Kõigepealt peaks kindlaks tegema, millal ja kuidas vibreerib. Kas kohapeal mootori pöördeid suurendades? Sõites, millisel sagedusel väristab, kas sagedus vastab mootori või ratta pöörlemise sagedusele? Kui mootori sagedus, võib kardaani ja/või käigukasti otsas olevat muhvi vaadata. Kui rattad (sagedus pöörlevast kardaanist üle 2 korra aeglasemalt), peaks vaatama rehvid ja veljed üle. Kui vibra on tugev, tasub vaadata, kuidas ratas balansipingis jookseb. Kui rehv on laines või paistes (karkass puruks) siis pole tasakaalu raskuste lisamisest kasu. Kardaani vibrast ei pruugi alati lahti saada ka uute ristide panekul. Miskil põhjusel kipuvad mõned kardaanud ka siis vibreerima jääma, kui väliselt on võllid korras ja sirged ning ristid korralikult kohal ning võllid täpselt samas asendis koostatud kui enne olid. Samas olen ise VAZ 2106 kardaani komplekteerinud mitmest erinevast komplektist ja sõites ei värvista mitte kusagilt. Võib värvistada veel pooltelje püsikiirusliigend, kui see kulunud on. Sel juhul ta peaks sõites pöörates ka ragisema. Ise olen ka mootori ja käigukasti patju vahetanud, ei ole mina mitte kunagi mingit vahet teinud. Pikem on ikka kas kardaan või rattad.
Minul on Ziguli, aga mis on sinul?

Mel
Ladaklubi Liige
Autod: 3x fwd, 5x rwd

Postitus Postitas Mel » 19 Mär 2020 23:37

Ma teeks esimese panuse käigukasti ja vahekasti vahel olevale ristile/liigendile.

Vanematel autodel on seal rist, uuematel püsikiirusliigend. Esimene neist nõuab ka detaili korrasoleku puhul oluliselt suuremat vajadust vahekasti täpseks paika sättimiseks.

Lisaks varasemates postitustes mainitule vaataks ka, kas esimene differ ikka kinni ja kas korpus (kinnitused) terved.

Mine “Niva ja 4x4”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist