Küsimus auto reg numbrikohta

Küsimus auto reg numbrikohta

Jutud vabal teemal / huvitavad pildid ja viruaaltuuning
Vasta
Kasutaja avatar
k6lu
Foorumi kasutaja
Postitusi: 173
Liitunud: 27 Veebr 2009 09:31
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Autod: 2x2101, 2106, Nissan Murano, Fiat Barchetta

Küsimus auto reg numbrikohta

Postitus Postitas k6lu »

Oskab keegi vastata kas sellised reg numbrid nagu pildil, olid Eestis kasutusel kui jah, siis mis aastatel.

Ette tänades K6lu

Pilt
Kasutaja avatar
student
Foorumi kasutaja
Postitusi: 68
Liitunud: 24 Sept 2014 21:10
Asukoht: Tartu
Autod: jaapanlased

Postitus Postitas student »

Kui ma õieti mäletan, siis kuni 94 aastani . Aga vahetus läks lahti juba varem mu meelest. Enne seda olid musta taustaga valged numbrimärgid, siis muudeti valgeks taust, aga mis aastal see muutus oli, seda peaksid meie isad mäletama .
I Mosse 408E (topelttuledega, ootab paremaid aegu, -müüdud) II Mosse 408, -emex. Lada 21063- leidis oma puu,-Emex. Ülejäänud jaapanlased. Teen ka vaikselt naha ja polsterdustöid. PS või mail romm.koma@gmail.com
Kasutaja avatar
Kytt
Ladaklubi Juhatus
Postitusi: 2074
Liitunud: 29 Okt 2002 11:32
Asukoht: Tallinn
Autod: 2x2102,21013 & Toyota

Postitus Postitas Kytt »

Lähtuvalt Valdo Prausti väidetest automoto foorumis
Valgetest numbritest 1982-92
Kuju A 0000 EA (esimene täht väiksem ja liikus piki vene tähestikku) - kasutati eraautodel. Eriseeria O 0000 EA (nn \"oinanumber\") oli kasutusel joobnuna sõitnud juhtidel ja muude raskete eksimuste sooritajatel, mille sõiduki numbrimärgid läksid teatud ajaks sundvahetusse O-seeria omade vastu.
0000 EAA (viimane täht liikus piki vene tähestikku) oli kasutusel asutuse autodel.
Nii A 0000 EA kui ka 0000 EAA said minu andmetel täies mahus välja antud. Tekkinud numbrikriisis anti 1990. aasta paiku välja veel numbrimärke kujul EAC 0000 (st tähed ja numbrid omavahel vahetatud). EAC 0000 seeriast olen näinud ainult C (slaavi S) seeriat, teiste seeriate väljaandmise kohta puuduvad mul andmed.
0000 (tagurpidi-E)ST oli valitsusautode eriseeria ja ka ainsad numbrimärgid ES seeriast, mida valgete numbrite juures välja anti. Viimased EST-numbrid anti numbrinappuses tavalistele eraautodele. Mingil lühikesel ajal (ca 1991) oli valitsusautode eriseeria ka 0xxx EAO.
Kasutaja avatar
k6lu
Foorumi kasutaja
Postitusi: 173
Liitunud: 27 Veebr 2009 09:31
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Autod: 2x2101, 2106, Nissan Murano, Fiat Barchetta

Postitus Postitas k6lu »

Tänan vastuste eest :)
Vasta