K: kas keegi on osalenud kirjalikul enampakkumisel?

K: kas keegi on osalenud kirjalikul enampakkumisel?

Jutud vabal teemal / huvitavad pildid ja viruaaltuuning
Vasta
Kasutaja avatar
SexSix
Foorumi kasutaja
Postitusi: 2501
Liitunud: 22 Juul 2007 17:18
Asukoht: Viljandimaa
Autod: 013

K: kas keegi on osalenud kirjalikul enampakkumisel?

Postitus Postitas SexSix »

K: kas keegi on osalenud enampakkumisel, a,la riik müüb kirjalikul enampakkumisel traktorit?
Kasutaja avatar
Qunts
Foorumi kasutaja
Postitusi: 367
Liitunud: 11 Sept 2012 19:48
Asukoht: Planeedil MAA; Tallinn.
Autod: Vaz 2105, 2107 ja Zaz 966
Kontakt:

Postitus Postitas Qunts »

Olen osalenud ja suht võimatu võita kuna mehed maalt pakkuvad ulme summasid, nagu näiteks osta.ee lehel.
Ei ole nii rikas, et osta odavat ....
Kasutaja avatar
SexSix
Foorumi kasutaja
Postitusi: 2501
Liitunud: 22 Juul 2007 17:18
Asukoht: Viljandimaa
Autod: 013

Postitus Postitas SexSix »

Ma olengi mees maalt:D
Sai siis osaletud ühe traktori enampakkumisel. Osavõtutasu ja tagatisraha makstud. Pakkumise panin posti neli päeva enne pakkumise esitamise tähtaega. Aga kiri jõudis kohale alles viiendal päeval?!
Kui ma olen tasunud osavõtutasu ja tagatisraha, järelikult olen teinud otsuse osaleda enampakkumisel. Kui ma olen teinud pakkumise (kirja teele saatnud, neli päeva enne pakkumise esitamise tähtaega), järelikult võtan osa enampakkumisest.
Muidu ei kirjutakski, aga minu tehtud parimat pakkumist ei taheta arvestada. Kusjuures helistasin paarkümmend minutit peale tähtaega, et uurida, kui suure pakkumisega traktor müüdi. Ja ütlesin oma tehtud pakkumise summa. Kirja saatsin lihtkirjana.
a
Arvos
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1103
Liitunud: 31 Jaan 2010 22:57
Asukoht: Tallinn, Saue
Autod: 2105, Volvo V70, Mazda 6 BMW 740Individual, mõned Transitid, mõned JAWA-d ja MF70-d ja ZIL-131

Postitus Postitas Arvos »

Jah, kahjuks jääd sina kaotajaks. Lihtkirja eest ei vastuta keegi. Olen ise viinud ühe riigihanke pakkumise kohale. Pakkumise ümbrikule oli märgitud - Mitte avada enne seda kuupäeva kell 10.05. Et kiiret polnud ja olin enne 10 samahästi kui kohal, käisin veel kusagilt läbi ja paar minutit peale 10 olin olemas, ümbrik näpus. Aga selgus, et pakkumisi võeti vastu kella 10.00.-ni. Mulle ei öelnud seda keegi enne. Kobiseti küll, et kell on 10.03 aga siiski heast südamest löödi pitsat peale ja võeti vastu. Kes hiljaks jääb, see ilma jääb. Kahjuks. Saada aegsasti kas tähitult või kulleriga ning võta kinnitus. Kahju muidugi, et ilma jäid.
Üks VAZ peab autopargi hulgas alati olema.
Kasutaja avatar
Qunts
Foorumi kasutaja
Postitusi: 367
Liitunud: 11 Sept 2012 19:48
Asukoht: Planeedil MAA; Tallinn.
Autod: Vaz 2105, 2107 ja Zaz 966
Kontakt:

Postitus Postitas Qunts »

Kui pakkumise päev oli neljandal päeval siis sa ju ei osalenud, muidu oled sina ju eelis seisus kus saad vaatata pakumised üle ja 5 päeval teha omapoolse pakkumise.
Oksioni kirjelduses oli ju selgesõnaliselt öeldud mis päevaks ja kellaks peavad olema pakkumised esitatud.
Ei ole nii rikas, et osta odavat ....
Kasutaja avatar
SexSix
Foorumi kasutaja
Postitusi: 2501
Liitunud: 22 Juul 2007 17:18
Asukoht: Viljandimaa
Autod: 013

Postitus Postitas SexSix »

Puust ja punaselt. Osavõtutasu ja tagatisraha maksin 26. 03. 2014. Pakkumise panin posti 27. 03. 2014. Pakkumiste esitamise lõpptähtaeg oli 31. märts 2014 kell 12.00. Kuna kirjal on kuupäev 27. 03. 2014, järelikult olen teinud pakkumise enne 31. 03. 2014. Ja paarkümmend minutit peale kirjade avamist helistasin, et mis pakkumine võitis, ja ütlesin oma pakkumise summa, mis oli neljandat päeva Eesti posti pikkades koridorides teosammul teel sihtkohta.
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

Praktiliselt tegi SexSix nagu kõik õigesti. Samas polnud pakkumine komisioni laual õigeks ajaks. Komisioni ei saa siin süüdistada. Eesti posti võid kohtusse kaevata.
Võtame teoreetilise võimaluse, et mina sain pakkumise nüüd omale. Ma küll rahul poleks sinu õigusega. Sul võib olla postkontoris tuttav ja lasid kirja tembeldada ära sinu mainitud kuupaäeval. Peale pakkumise lõppemist helistasid kohe ja küsisid kui suur oli pakkumine ja ütlesid ka oma pakkumise. Siis kirjutasid selle ruttu paberile ja viisid ise komisionile postkasti.
Variante võib veel genereerida mitmeid. Näiteks hoidis sinu tuttav postipoiss poollahtist ümbriku oma käes ja siis viskas õige numbriga selle kasti. Nii on ka tigitaalselt jägitav rada täiesti olemas sinu kasuks.

See mõttekäik ei olnud sinu süüdistamine pettuses, vaid minupoolne arvamine, miks komision just nii käitub.
Kompromiss komisioni poolt võiks olla sinu osalustasu ja tagatisraha (makstakse nagunii tagasi) tagasimakse.
C
Kasutaja avatar
SexSix
Foorumi kasutaja
Postitusi: 2501
Liitunud: 22 Juul 2007 17:18
Asukoht: Viljandimaa
Autod: 013

Postitus Postitas SexSix »

Kindlasti on nelja eurine pakkumiste vahe ka pinnuks silmas.:D
Kasutaja avatar
SexSix
Foorumi kasutaja
Postitusi: 2501
Liitunud: 22 Juul 2007 17:18
Asukoht: Viljandimaa
Autod: 013

Postitus Postitas SexSix »

Aega läks aga asja sai! Traktor kodus õuepeal.
Vasta