K: Dokumendid

K: Dokumendid

Jutud vabal teemal / huvitavad pildid ja viruaaltuuning
Vasta
Kasutaja avatar
Oja
Foorumi kasutaja
Postitusi: 123
Liitunud: 15 Apr 2012 20:07
Asukoht: Järvamaa

K: Dokumendid

Postitus Postitas Oja »

Tervist!
Tegin vahetuskaupa auto auto vastu. Mina sain 05. Aga sellel pole dokumente ja ei ole aimu ka kas auto on ARK'is või ei ole. See kelle käest ma ta sain ütles, et tema tõi ta mingi vanamehe käest, kes oli dokumendid ära kaotanud.
Et kas on üldse võimalik see auto legaalselt teedele saada? Olen kuulnud, et kui osta sama värvitooniga 05 dokumendid, siis saab auto uuesti arvele võtta?
"I live my life a quarter mile at a time." - Dominic Toretto
Kasutaja avatar
Kytt
Ladaklubi Juhatus
Postitusi: 2075
Liitunud: 29 Okt 2002 11:32
Asukoht: Tallinn
Autod: 2x2102,21013 & Toyota

Postitus Postitas Kytt »

Legaalsel teel on asi ju väga lihtne, otsid auto algse omaniku üles, lähete koos ARKi ja teete omanikuvahetuse, mille käigus sa autole uued dokud saad.
Olen kuulnud, et kui osta sama värvitooniga 05 dokumendid, siis saab auto uuesti arvele võtta?
Niisiis, ostad dokumendid ja lähed nende ning autoga ARKI. Seal tahetakse näha kerenumbrit ja mis nad siis avastavad....kerenumber ei vasta dokumentides olevale - tulevad politsei ja kohus ja jõudu sulle edaspidiseks ;)
h
Hendrikk
Foorumi kasutaja
Postitusi: 126
Liitunud: 05 Mär 2012 18:21
Asukoht: viljandi
Autod: vaz 2108 samara

Postitus Postitas Hendrikk »

Kas see ei kehti enam, et kui auto välismaalt ning ilma dok, siis maksad arki vist oli300eurr ja saadki uued dokid... kuskilt kuulsin seda...
,,kiirus sõltub mootorist ja juhiistme ning roolivahelisest tihendist mitte auto välimusest ...''
Kasutaja avatar
Kytt
Ladaklubi Juhatus
Postitusi: 2075
Liitunud: 29 Okt 2002 11:32
Asukoht: Tallinn
Autod: 2x2102,21013 & Toyota

Postitus Postitas Kytt »

 
Hendrikk kirjutas:Kas see ei kehti enam, et kui auto välismaalt ning ilma dok, siis maksad arki vist oli300eurr ja saadki uued dokid... kuskilt kuulsin seda...
Ehk siis varastan näiteks Lätist auto ja tulen maksan Eestis 300 ning saangi auto ametlikult endale :D
h
Hendrikk
Foorumi kasutaja
Postitusi: 126
Liitunud: 05 Mär 2012 18:21
Asukoht: viljandi
Autod: vaz 2108 samara

Postitus Postitas Hendrikk »

Auto ei tohi olla registris sees
,,kiirus sõltub mootorist ja juhiistme ning roolivahelisest tihendist mitte auto välimusest ...''
a
Arvos
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1109
Liitunud: 31 Jaan 2010 22:57
Asukoht: Tallinn, Saue
Autod: 2105, Volvo V70, Mazda 6 BMW 740Individual, mõned Transitid, mõned JAWA-d ja MF70-d ja ZIL-131

Postitus Postitas Arvos »

 
Hendrikk kirjutas:Kas see ei kehti enam, et kui auto välismaalt ning ilma dok, siis maksad arki vist oli300eurr ja saadki uued dokid... kuskilt kuulsin seda...
Aitäh. Hea huumor:D
Üks VAZ peab autopargi hulgas alati olema.
Kasutaja avatar
k6lu
Foorumi kasutaja
Postitusi: 173
Liitunud: 27 Veebr 2009 09:31
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Autod: 2x2101, 2106, Nissan Murano, Fiat Barchetta

Postitus Postitas k6lu »

 
ErXxOja kirjutas:Tervist!
Tegin vahetuskaupa auto auto vastu. Mina sain 05. Aga sellel pole dokumente ja ei ole aimu ka kas auto on ARK'is või ei ole. See kelle käest ma ta sain ütles, et tema tõi ta mingi vanamehe käest, kes oli dokumendid ära kaotanud.
Et kas on üldse võimalik see auto legaalselt teedele saada? Olen kuulnud, et kui osta sama värvitooniga 05 dokumendid, siis saab auto uuesti arvele võtta?
Kui tegid vahetus kaupa, kas ostu/müügi lepingu ikka sõlmisid?

Kui see olemas siis läheb asi juba vähe lihtsamaks.

Kirjuta auto kere nr üles ja mine MNTsse (ARK) ja las vaatavad arvutist järgi kas auto on arvel või utiilis.

Kui on auto arvel, siis pead otsima omaniku(auto omaniku) ja minema temaga MNTsse(kui dokid kadunud) autot ümber vormistama. Omanik peab kirjutama lihtsalt et, dokid kadunud ja soovib uusi (taastada) maksab umbes 20 euri + ümber vormistamine. Vbl pead ka autot näitama.

Kui auto on utiilis, siis 90% võib kindel olla, et seda sa arvele ei saa. Aga 10 % siiski on lootust, et saad arvele. (mul vedas ja sain auto arvele, muidugi võttis see aega ja palju jooksmist ja paberimajandust) Kõik oleneb sinu suhtumisest ja tahtest.

Edu ;)
Kasutaja avatar
Oja
Foorumi kasutaja
Postitusi: 123
Liitunud: 15 Apr 2012 20:07
Asukoht: Järvamaa

Postitus Postitas Oja »

 
k6lu kirjutas: 
ErXxOja kirjutas:Tervist!
Tegin vahetuskaupa auto auto vastu. Mina sain 05. Aga sellel pole dokumente ja ei ole aimu ka kas auto on ARK'is või ei ole. See kelle käest ma ta sain ütles, et tema tõi ta mingi vanamehe käest, kes oli dokumendid ära kaotanud.
Et kas on üldse võimalik see auto legaalselt teedele saada? Olen kuulnud, et kui osta sama värvitooniga 05 dokumendid, siis saab auto uuesti arvele võtta?
Kui tegid vahetus kaupa, kas ostu/müügi lepingu ikka sõlmisid?

Kui see olemas siis läheb asi juba vähe lihtsamaks.

Kirjuta auto kere nr üles ja mine MNTsse (ARK) ja las vaatavad arvutist järgi kas auto on arvel või utiilis.

Kui on auto arvel, siis pead otsima omaniku(auto omaniku) ja minema temaga MNTsse(kui dokid kadunud) autot ümber vormistama. Omanik peab kirjutama lihtsalt et, dokid kadunud ja soovib uusi (taastada) maksab umbes 20 euri + ümber vormistamine. Vbl pead ka autot näitama.

Kui auto on utiilis, siis 90% võib kindel olla, et seda sa arvele ei saa. Aga 10 % siiski on lootust, et saad arvele. (mul vedas ja sain auto arvele, muidugi võttis see aega ja palju jooksmist ja paberimajandust) Kõik oleneb sinu suhtumisest ja tahtest.

Edu ;)
Ostumüügi lepingut ei teinud.
Eks näis, proovin kerenumbri järgi, kahtlus isegi, et auto võib põhjanaabrite registris olla. :o

Aitäh.
"I live my life a quarter mile at a time." - Dominic Toretto
Vasta