Viimane klassikaline Lada võetakse tootmisest. Mälestusrongkäik Esmaspäeval 17.09!

Viimane klassikaline Lada võetakse tootmisest. Mälestusrongkäik Esmaspäeval 17.09!

Jutud vabal teemal / huvitavad pildid ja viruaaltuuning
Kasutaja avatar
veljo15
Foorumi kasutaja
Postitusi: 379
Liitunud: 25 Juul 2010 17:47
Asukoht: Harjumaa,maidla
Autod: 2101 - 210V8 - 2105 - 2106 - 2x2107 - Niva - Vis

Viimane klassikaline Lada võetakse tootmisest. Mälestusrongkäik Esmaspäeval 17.09!

Postitus Postitas veljo15 »

Ladapisik--PISIK KOGU ELUKS !!!
Kasutaja avatar
VäikeMägilane
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1473
Liitunud: 06 Sept 2002 20:12
Asukoht: Mägi-Eesti
Autod: 2107, Niva, VFTS
Kontakt:

Postitus Postitas VäikeMägilane »

Festina lente!
m
Mel
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1391
Liitunud: 15 Juun 2002 11:54
Asukoht: Tallinn
Autod: 3x fwd, 5x rwd

Postitus Postitas Mel »

Seltsimehed, viimane aeg on öökapile tolmama jäänud ostuluba realiseerida :)
Kasutaja avatar
VäikeMägilane
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1473
Liitunud: 06 Sept 2002 20:12
Asukoht: Mägi-Eesti
Autod: 2107, Niva, VFTS
Kontakt:

Postitus Postitas VäikeMägilane »

 
Mel kirjutas:Seltsimehed, viimane aeg on öökapile tolmama jäänud ostuluba realiseerida :)
seda siis ainult 2104-le
aga eks kusagilt "laost" ikka veel 07 ka saab;)

Muidu selle Iževski tehasest veerenud masinad just väga kvaliteediga ei hiilanud (kvaliteet siinkohal võrduses AutoVazi omaga)
Festina lente!
m
Mel
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1391
Liitunud: 15 Juun 2002 11:54
Asukoht: Tallinn
Autod: 3x fwd, 5x rwd

Postitus Postitas Mel »

Venemaal esinduses 07 veel olemas. Päris korralik laovaru olla tehtud enne liini sulgemist.
Iževski kvaliteet olla kohati selline 90ndate oma. Mingi venelaste autoajakiri kirjutas isegi seal toodetud Kiast kui suurest õnnetusest. Peale kahte tootmisaastat tulid koreakad ise kohale ja hakkasid kvaliteedikontrolli tegema. Umbes 1,5 aastaga olla kord majja saadud. Paraku pole loodetud tootmisarve kaugeltki täis saadud enam.
m
markoj
Ladaklubi Liige
Postitusi: 80
Liitunud: 30 Apr 2012 23:17
Autod: Bohse Euro-Star (Lada), Bohse Safari (Lada)

Postitus Postitas markoj »

Viimane võimalus veel see auto Saksamaalt soetada. Kuna ta peaks vastama euro-normidele, siis ilmselt meil registreerimisega probleeme ei teki.
http://home.mobile.de/AMAUTOHAUSANDERA3 ... _167579851
Lada Bohse BD 60L ehk Bohse Eurostar, 1989
Lada Bohse BDS ehk Bohse Safari, 1993

Olnud:
VAZ 21083 lahtine ehk Lada Samara Fun, 1991
Kasutaja avatar
nymmik
Foorumi kasutaja
Postitusi: 559
Liitunud: 26 Dets 2006 00:04
Asukoht: Hüüru
Autod: Zaz965
Kontakt:

Postitus Postitas nymmik »

Kas ajame esmaspäeval matuserongkäigu kokku?
Kasutaja avatar
VäikeMägilane
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1473
Liitunud: 06 Sept 2002 20:12
Asukoht: Mägi-Eesti
Autod: 2107, Niva, VFTS
Kontakt:

Postitus Postitas VäikeMägilane »

Noh, kuidas võtta - ökoloogilisest asbektist lähtudes võibolla võiks ikkagi edasi toota, kui aind koned ökomaks tehtaks.
Punktist a punkti b kulgemiseks venemaa ja ka eesti teedel pole nagu vahet mis auto on, peaasi et kohale veab ja talvel käima läheks.

muidugi 9kilo eest sellist asja ei soetaks, pigem 4-5 võiks uue 7-e hind olla.
Festina lente!
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

Räägi, Mägilane... :D
Kui saakski mootori ökoks, siis ei vasta turvalisus nõuetele.
Kui viidaks turvalisus ihaldatud tärnide tasemele, on kere kuju ajast ja arust.
Kui tehakse uued joonised, saadetakse kõik lõpuks kuradile, sest nii sünniks uus mudel.
Uued mudelid on aga juba olemas :D.

Ja teine asi veel...
See on ju Venemaa! :)
Kord on sitt otsas, siis jälle ämbrid tuuri pandud.

Ootame, millega uuem põlvkond hakkama saab ;).
Kasutaja avatar
VäikeMägilane
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1473
Liitunud: 06 Sept 2002 20:12
Asukoht: Mägi-Eesti
Autod: 2107, Niva, VFTS
Kontakt:

Postitus Postitas VäikeMägilane »

Minu nägemus on et asi teeks oma tööd ja seda soodsa hinnaga.

Ja et käsi vahel õliseks saab - noh, pole ka suurem tragöödia.
See turvalisuse asi...kui ma sõidan teada tuntud teedel sõnaotseses mõttes poodi piima järele ja vahest naabrile/sugulasele külla...kui pauk tulekski, siis on kaks varianti, kas olid alkoga liialdanud või lihtsalt uljas ja vale kiirus antud olukorras - igaljuhul ISE oled süüdi.

Nostalgia meeleolust ma parem ei räägigi, miks ma žiguliga ka tulevikus edasi sõidaksin. Kui saaks uue, seda enam.

Mul on suguvõsas ja tutvusringkonnas ikka kõvasti peresid kodanikke, kes ei torma trendiga kaasa ja sõidavad mõtleva peaga ning arvestavad kaasliiklejatega ning kes ei näe siiani vajadust VAZi vahetamist millegi muu vastu.
Ja sõidetakse siis kui ikka väga vaja, enamus ajast kas jalgratas või takso (restost tulles;).

ilmselt räägiksin sama juttu kui kolmest bemarit (83-90) edasi toodetaks - lihtsalt minu jaoks on järgmine samm tõesti mingi ulme hübriid või suisa õhus liiklev "sõiduauto" mis kannustaks võibolla seda katsuma

Auto on auto, pole vahet kas mersu või lada, 4 ratast, rool, pidurid, istmed, plekk kast ümber ja maapõuest tuleva õli põletiga kapoti all on nad kõik.
erinevused on ainult pisiasjades (nagu nahk istmed või parkimis andur)

ja seda juttu "aga kui keegi teine sulle sisse sõidab" pole vaja hakata rääkima. Kui roolis, siis hoia meeled lahti ja keskendu. Ei juhtu sinuga midagi, kunagi.

Siit tuleneb, et autosõit ei ole just väga "easy" tegevus tegelikult, suht koormav ja pingestav-eriti tänapäeval kui autod on juhtidest kordades üle.

Muidugi seab uute normidega EL VAZile piirid ette, aga se on juba poliitika ning...ei kattu minu nägemusega, sest kui ikka hakata neid summasid ja kahjusid keskkonnale kokkulugema, siis ma kahtlen siiralt kas VAZi omanikk ikka oma Euro 0-ga suurema jalajälje jätab, kui seda nt. superöko Euro 5 volkari 1.4 TSFI autom.kastiga omanik...
mõtlemisainet on ja mitte vähe.

Elagu VAZ, hea et endal veel mõni alles on.
Festina lente!
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

Jutt jummala õige ja kattub ka minu mõtteviisiga.
Eks ma seepärast ju vana auto rajale sättisingi, et sõitmine pükse jalast ei viiks (ekonoomika kütuse pealt).
A sa rõõmusta, et saad oma kauni kopikaga euruupa histoorikuid sõita, kui võhma peaks tekkima :).
a
Arvos
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1109
Liitunud: 31 Jaan 2010 22:57
Asukoht: Tallinn, Saue
Autod: 2105, Volvo V70, Mazda 6 BMW 740Individual, mõned Transitid, mõned JAWA-d ja MF70-d ja ZIL-131

Postitus Postitas Arvos »

 
nymmik kirjutas:Kas ajame esmaspäeval matuserongkäigu kokku?
Mõttel on jumet. Aga kas asjad käivad nii kähku? Kõikidel omad plaanid jne; ei kannata nii kiiresti ringi teha.
Üks VAZ peab autopargi hulgas alati olema.
m
Mel
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1391
Liitunud: 15 Juun 2002 11:54
Asukoht: Tallinn
Autod: 3x fwd, 5x rwd

Postitus Postitas Mel »

Keskkonnasõbrallikus on vägagi kahe otsaga asi ja nii täpselt ongi nagi Mägilane kirjutas.
Väga keskkonnavaenulik tegevus on osta uus auto iga 3-5 aasta tagant. Autoga peaks sõitma vähemalt 10-12 aastat (aastane läbisõit umbes 25000km), siis on keskmise auto tootmiseks kulunud keskkonnakoormus umbes sama kui igapäevasest kasutamisest tulenev. Hübriididel on see nö nulli jõudmise aeg veelgi pikem ja sellele lisandub kulukas auto keskkonnale kahjutu lammutus.
Näiteks on keskkonnale hoopis kasulikum, kui inimene, kes sõidab aastast alla 10 000 km, kasutab edasi 20-30 aastat vana Ladat, kui ostaks uue ja tänapävase "keskkonnasõbraliku" auto.

Linnades auto kasutamine pole mitte niivõrd keskkonnavaenulik tegevus, vaid just tervistkahjustav tegevus - müra, heitgaasid, lenduvad mikroosakesed jne. Ühistransport (sealhulgas mitte diiselmootorid), jalgratas ja oma jalad on parimad lahendused.

Mis puudutab auto mugavust, st öeldakse, et vana auto pole mudav. Mu meelest näiteks vana Lada on linnas pea ideaalselt mugav auto sõita. Enamikest uutest autodest nähtavus on suisa olematu - ei näe auto algust ja lõppu. Parkimine ja manööverdamine on paras piin. Vastukaaluks enamikul 70ndatel toodetud autodel seda probleemi pole. Minu jaoks on auto mugav sõita siis, kui ma näen, kus mu auto paikneb ja mis mu ümber toimub. Mina ei tunne ka roolivõimendist puudust. Lisaks on mugavus ka see, et auto katki minnes lähen poodi võtan riiulilt varuosa ja kahe tunni pärast saan sõita. Kui pole tegemist just õlifiltriga, siis enamikel juhtudel öeldakse - tellime, kolme (heal juhul) päeva pärast saame kätte. Ja seda ka levinud massiautode puhul ja margiesinduses. Viimati polnud näiteks Ford Scorpio piduriklotsegi Tallinnas koheselt võimalik leida. Ja sama asja olen kohanud ka Golf 3-ga.

Oma elu suurimad avarii napikad olen teinud just turvaliste veojõu jms kontrolli täis ja ABSiga autodega. Nt lörtsivaalus leidis elektroonika, et nüüd tuleb vedu tagant võtta ja autot veel pidurdama hakata kah ja kui siis püüdsid autot "päästa" nullis sama elektroonika ka edasised tegevused. Või siis "kiilakal" teel ABS nö laseb pidurid lahti.
Õnneks saab ABSist vabaneda enamikel juhtudel kaitset eemaldades. Samas kõige uuematel keerab see kogu muu elektroonika pea peale ja sõit jääb üldse sõitmata.

Kahjuks saab Eestis liigelda vaid 6-7 kuud vana autoga, sest muul ajal kahju autot soola sisse ajada.
Kasutaja avatar
Kytt
Ladaklubi Juhatus
Postitusi: 2075
Liitunud: 29 Okt 2002 11:32
Asukoht: Tallinn
Autod: 2x2102,21013 & Toyota

Postitus Postitas Kytt »

 
nymmik kirjutas:Kas ajame esmaspäeval matuserongkäigu kokku?
Aga ajame.
Leinalindid külge ja teeme väikse ringi linna peal.
Pakun välja kogunemise kell 19.00 Mustamäe keskuse maaaluses parklas.
Kasutaja avatar
Kytt
Ladaklubi Juhatus
Postitusi: 2075
Liitunud: 29 Okt 2002 11:32
Asukoht: Tallinn
Autod: 2x2102,21013 & Toyota

Postitus Postitas Kytt »

Vastukaja matuserongkäigu ideele na tagasihoidlik, kas tõesti sõidame esmaspäeval nymmikuga kahekesi(ilusa ilma korral lubas siiski ka Ronn oma neljaga ühineda)
Kasutaja avatar
viaccess
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1927
Liitunud: 19 Apr 2003 20:01
Asukoht: Valga
Autod: 2101, Izh Jupiter 5, Vis 23464
Kontakt:

Postitus Postitas viaccess »

Kas ka Valgas on huvilisi? Teeks ka lõunapoolses linnas ühe matuse!!!!
Jupid Venemaalt!
Kasutaja avatar
sansa
Ladaklubi Liige
Postitusi: 737
Liitunud: 30 Sept 2010 15:04
Asukoht: otepää
Autod: BA3 2101, 2105,21013, Viamobile

Postitus Postitas sansa »

Kui kell 19:00 toimub ja mõni ladamees veel kohale ilmub, siis võin Valka kohale veereda.
Žiguliga juba igav ei hakka.
l
lada
Foorumi kasutaja
Postitusi: 496
Liitunud: 24 Veebr 2008 20:23
Asukoht: Tallinn
Autod: 2106

Postitus Postitas lada »

Ma võin ka tulla Tallinnas kaasa veerema
p
Priidic
Ladaklubi Liige
Postitusi: 614
Liitunud: 14 Mär 2002 00:25
Asukoht: Tallinn
Autod: Samara Baltic

Postitus Postitas Priidic »

 
Kytt kirjutas: 
nymmik kirjutas:Kas ajame esmaspäeval matuserongkäigu kokku?
Aga ajame.
Leinalindid külge ja teeme väikse ringi linna peal.
Pakun välja kogunemise kell 19.00 Mustamäe keskuse maaaluses parklas.

Tulemas, pühin tolmu masinalt!
9x mõtle, 1x postita!!! :cool:
Kasutaja avatar
sansa
Ladaklubi Liige
Postitusi: 737
Liitunud: 30 Sept 2010 15:04
Asukoht: otepää
Autod: BA3 2101, 2105,21013, Viamobile

Postitus Postitas sansa »

Kas Lõunas ka midagi toimub?
Žiguliga juba igav ei hakka.
Vasta