uued ladad !

uued ladad !

Jutud vabal teemal / huvitavad pildid ja viruaaltuuning
Kasutaja avatar
PuZuP
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1734
Liitunud: 08 Aug 2002 23:52
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Autod: 2106 '79
Kontakt:

Postitus Postitas PuZuP »

Põhimõtteliselt oleks neid masinaid registrisse saada ainult kerenumbri muutmise põhimõttel...kel auto kere ikka ribadeks, saaks kerenumbri muutmise teel endale tuttuue lada...lihtsalt bürokraatia ;)
...parem kaotada üks minut oma elust, kui kaotada oma elu ühe minutiga...Pilt
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3999
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

Algselt postitas: vend
hmm...krt mul peaks venemaal mingi sugulane elama...kui talle raha anda ja ta endale sellise ostaks ja siis ise sellega eestis ringi sõitma hakkaks siis peaks ju sellise lada omamine olema käkitegu...:P...öelge kui ma eksin..
Suurt ei eksi ,aga lisanduvad väikesed ebamugavused.
Ülevaatust teed Venemaal ja mingi intervalli tagant peab auto omanik venesse nägu näitama ,et piiritemplit saada. Vot nüüd ei mäleta enam kui tihti seda külastust teha tuli ,aga see on vajalik tõestamaks ,et autot müüdud pole.
v
vend
Suletud kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas vend »

Algselt postitas: logman
Algselt postitas: vend
hmm...krt mul peaks venemaal mingi sugulane elama...kui talle raha anda ja ta endale sellise ostaks ja siis ise sellega eestis ringi sõitma hakkaks siis peaks ju sellise lada omamine olema käkitegu...:P...öelge kui ma eksin..
Suurt ei eksi ,aga lisanduvad väikesed ebamugavused.
Ülevaatust teed Venemaal ja mingi intervalli tagant peab auto omanik venesse nägu näitama ,et piiritemplit saada. Vot nüüd ei mäleta enam kui tihti seda külastust teha tuli ,aga see on vajalik tõestamaks ,et autot müüdud pole.

hmm...aga kui sugulane tuleb mul oma autoga eestisse ja tagasi läheb ilma siis on ainult ülevaatus vaja ju venemaal teha...ma ei tia kuidas venemaal on selle asjaga aga eestis antakse uutele autodele 3 aastat üv`d ju....põhimõtteliselt tegelen juba selle asjaga....et saaks endale ka siis uue ja korraliku SIKSi....ise eelistan 06`te....
m
moosmoosik
Foorumi kasutaja
Postitusi: 636
Liitunud: 25 Okt 2003 16:00
Asukoht: Tallinn/Mustamäe
Autod: ei ainsatki ladat enam !

Postitus Postitas moosmoosik »

Algselt postitas: PuZuP

Irw...tüübikinnitused on neil kõigil olemas...kuidas sa muidu oma ladaga ringi sõidad
nagu ma ütlesin tüübikinnitused on meie registri jaoks ainult kuni aastani 1998 k.a.
minu masin on 1990a.
kõnealused aga juba palju uuemad...
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3999
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

Algselt postitas: vend
hmm...aga kui sugulane tuleb mul oma autoga eestisse ja tagasi läheb ilma siis on ainult ülevaatus vaja ju venemaal teha...ma ei tia kuidas venemaal on selle asjaga aga eestis antakse uutele autodele 3 aastat üv`d ju....põhimõtteliselt tegelen juba selle asjaga....et saaks endale ka siis uue ja korraliku SIKSi....ise eelistan 06`te....
Einoh ,väljendusin tiba segaselt ,need vahepealsed auto "näitamised" (mitte ainult TÜV) tuleb kah omanikul ikka koos autoga läbi viia.
Kunagi üks venelasest töökaaslane käis niimoodi oma kuuega piiri taga tilberdamas. Võis olla kord kolme kuu tagant ,no ei mäleta täpselt....
Aga eks uuri asja ja kui tingimused maha ei löö ,anna minna.

Täpsustasin:
Registreerid auto venes ,tehn.ülevaatused läbid ka venes. Vene toll annab teatud ajavahemiku ,kui kaua võib auto Eestis viibida. Saab aeg läbi ,pead venesse minema ja aega pikendama. Kui ei pikenda või on tähtaeg ületatud ,hakatakse turja ,sest kahtlustavad automaatselt tollimaksust kõrvalehiilimist (näiteks auto lammutamine ,kere numbri vahetamine ja müümine võimisiganes...).
Seda kas sa Eesti kodanikuna saad venes masinat enda nimele registreerida kahjuks ei tea ,aga ka siin võivad venelased kaikaid loopida ,sest meie riikidevahelised suhted ei ole just kiita.
Venelastega asju ajades läheb ikka palju hapukurki ühiselt joodu kõrvale.;)
Nõukaaja lõpul kasutati läbirääkimisteks "valvejoodikuid" kel suur janu ja tervis korras.

Arvan ,et see vene numbritega masinaga ringisõitmine mõeldav vaid uue autoga ja aastate möödudes kui juba lagunema kipub jne... müüd ta sinnasamasse jälle maha ning alustad taas uuega kui veel närve ja soovi on.
k
krister
Foorumi kasutaja
Postitusi: 249
Liitunud: 09 Aug 2004 12:53
Asukoht: Tallinn, Lilleküla
Autod: 2101 '80

Postitus Postitas krister »

Mind hakkas ka huvitama Venest auto toomine, õigemini küll uue kere toomine. http://www.ladaonline.ru andmetel maksab näiteks tuliuus 05 kere ca 20000kr. Uus auto maksab ca 60000 kr.

Reaalsusesse tagasi tulles - Toljatti linn asub ikka jube kaugel, transpordi ja "maksude" peale läheb kindlasti liiga palju raha... Kuid ikkagi on huvitav mõelda, mis Ivangorodis/Narvas juhtub kui sinna saabub auto treileriga, koormaks 05 kere. Milliseid dokumente soovitakse, kas üldse sellise kaubaga saab venest välja ja Eestisse sisse jne.
m
moosmoosik
Foorumi kasutaja
Postitusi: 636
Liitunud: 25 Okt 2003 16:00
Asukoht: Tallinn/Mustamäe
Autod: ei ainsatki ladat enam !

Postitus Postitas moosmoosik »

Algselt postitas: krister
Mind hakkas ka huvitama Venest auto toomine, õigemini küll uue kere toomine. http://www.ladaonline.ru andmetel maksab näiteks tuliuus 05 kere ca 20000kr. Uus auto maksab ca 60000 kr.

Reaalsusesse tagasi tulles - Toljatti linn asub ikka jube kaugel, transpordi ja "maksude" peale läheb kindlasti liiga palju raha... Kuid ikkagi on huvitav mõelda, mis Ivangorodis/Narvas juhtub kui sinna saabub auto treileriga, koormaks 05 kere. Milliseid dokumente soovitakse, kas üldse sellise kaubaga saab venest välja ja Eestisse sisse jne.
sa ikka leiutad jalgratast. sa võid selle uue masina siia tuua aga sa ei saa seda eestis arvele võtta..
k
krister
Foorumi kasutaja
Postitusi: 249
Liitunud: 09 Aug 2004 12:53
Asukoht: Tallinn, Lilleküla
Autod: 2101 '80

Postitus Postitas krister »

Algselt postitas: moosmoosik
sa ikka leiutad jalgratast. sa võid selle uue masina siia tuua aga sa ei saa seda eestis arvele võtta..
Minu teada näiteks Nõukogude ajal siin müüdud toorikkeredel ei olnud kere numbrit, kui see süsteem ei ole muutunud, siis saab sinna ju oma "vana" nr sisse lüüa. Võibolla saab tehasest kere tellides öelda, mis kere nr. tuleks sisse lüüa. Variant B on keevitustööd.
Aga jah, jalgratta leiutamine on see küll...
Kasutaja avatar
PuZuP
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1734
Liitunud: 08 Aug 2002 23:52
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Autod: 2106 '79
Kontakt:

Postitus Postitas PuZuP »

Algselt postitas: moosmoosik
kõnealused aga juba palju uuemad...
Kõnealused masinad pärinevad keskeltläbi '96-ndast aastast...krt ma pead nüüd ei anna mis aastal lõpetati 06-te tootmine, kuid seal pundis on ka 06-d, mis on vanemad 98-ndast aastast...
...parem kaotada üks minut oma elust, kui kaotada oma elu ühe minutiga...Pilt
m
Mel
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1391
Liitunud: 15 Juun 2002 11:54
Asukoht: Tallinn
Autod: 3x fwd, 5x rwd

Postitus Postitas Mel »

06-te tootmine pole tegelikult lõpetatud, vaid neid toodetakse ikka edasi. Tõsi viimased paar aastat ei tooda neid mitte Avtovaz, vaid hoopiski I?i tehas. See tehas toodab ühtlasi ka I?e, mis kasutavad 06-e tehnikat. Samuti pannakse seal kokku ka Nivasid ning erinevaid Kia mudeleid. Juba lähitulevikus lõpeatakse I?ide tootmine. Hiljem tehakse sama Ladadega ning tehas hakkab tootma ainult Kiasid, mis on osutunud väga populaarseks venemaal.
Seega, kes tahab, saab Venemaal veel ka uue 06 osta.

Selline asi nagu kerevahetus pole Eestis lubatud. Mõnda aega tagasi uurisin ise ARK-ist, kas kerevahetus oleks võimalik. Selle peale öeldi, et nõukogude ajal oli see lubatud, kuid enam mitte.
Kasutaja avatar
yzone
Foorumi kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 13 Juul 2003 19:23
Asukoht: Viimsi
Autod: kollane

Postitus Postitas yzone »

Kusjuures pole sugugi uus asi neid ladasi seal platsipeal näha. Aastatel 1998-2000 leidus seal kah neid (kindlasti ka varem). Oli erinevaid mudeleid ja erinevaid värve. :)
Meenub kuidas sai nurutud, et lähme Muugale sikse luurama:)
k
kopec
Foorumi kasutaja
Postitusi: 314
Liitunud: 17 Mai 2003 21:32
Asukoht: Kui kodus,siis Rakvere!
Autod: japs

Postitus Postitas kopec »

olen küll tolliasjanduses võhik,kuid ehk annaks asja korraldada nii,et tood omale varuosadeks.(kui tüübikinnitust pole,siis kardan,et tolliplatsilt sa sellega kaugemale ei pääse)
Ära osta omale autot,mida sa lükata ei jaksa!-Al Bundy
t
taux3
Suletud kasutaja
Postitusi: 62
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas taux3 »

täna vaatasin pealtnägijast mingit "azerbadzaani" nafta stuffi, aga:o
seal näitas ka linnapilti ja päris mitmetes kaadrites olid ladad:D...just, just .... kaldun arvama, et just needsamad valged 07-med...(arvan ,et samad ladad, kuid kihla vedama ,ega vaidlema ma ei hakkaks ,kui keegi teisiti arvab...) küll ikka vennad kärutasid seal nendega, kui ma ei eksi siis ka mingid riigi tegelased:o
z
Zero
Foorumi kasutaja
Postitusi: 351
Liitunud: 09 Aug 2003 21:37
Asukoht: Viimsi
Autod: E46

Postitus Postitas Zero »

Jah, tahtsin just mainida, et tänases Pealtnägijas näitas azerbadziaani linnapilti ja seal olid tõesti eriti korralikud 05-d ja 07-d ringi liiklemas.
See võib olla täiesti võimalik, et need sinna sattusid...
r
Rocky
Foorumi kasutaja
Postitusi: 220
Liitunud: 06 Apr 2002 17:04
Asukoht: Otepää
Autod: 2103

Postitus Postitas Rocky »

Ärgem muidugi unustagem mis kliima Azeirbadziaanis on. See ju tõsiasi, et kui ikka teede soolatamiseks raha pole hoiab see kõvasti autosid kokku!
Vasta