auto küljele panek

auto küljele panek

Kust saab mis-iganes-asja? Kes teeb mis-iganes-tööd?
Vasta
l
laizk
Suletud kasutaja
Postitusi: 173
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

auto küljele panek

Postitus Postitas laizk »

ma olen kuulnud, et on olemas mingid rakmed või asjad, millega saab auto küljele tõmmata, et siis autopõhjaga hea mässata. kas keegi teab, kust neid saada või saaks keegi natukeseks laenata?
Kasutaja avatar
Jonx
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1451
Liitunud: 06 Nov 2003 21:53
Asukoht: Kärdla
Autod: 2101
Kontakt:

Postitus Postitas Jonx »

Auto lihtsalt tõstetaxe kummuli. Kutsud paar sõpra appi ja keerate auto yhe kyljepeale. Uste vahelise posti asetad tagavara ratta peale... Aku võtad muidugi maha ja töö võib alata..
Autoorienteerumine, Linnaseiklused, Seikluskoolitused, Suvepäevad - http://www.seiklusministeerium.ee
t
trim
Foorumi kasutaja
Postitusi: 133
Liitunud: 16 Apr 2004 06:56
Asukoht: kose
Autod: vaz 2106 sl
Kontakt:

Postitus Postitas trim »

mul on müüa kaks siukest asja mis pannakse rataste asemele ja siis saab auto külili lükata nende peale mul on neid kahed ja ühed võib maha küll müüa kui soovi on hinnast räägiks siis kui huvi on
l
Laurix
Foorumi kasutaja
Postitusi: 133
Liitunud: 27 Mai 2002 15:09
Asukoht: Harjumaa
Autod: M400/1 Omega2.4
Kontakt:

Postitus Postitas Laurix »

siiski ütlen et sama hea on ise tõsta küliti ja panna ratas alla vot sedasi: http://www.hot.ee/lally2/siks02 säästad raha ja saad kõik vajalikud asjad tehtud, siks ei ole raske, kaksi tõstab ära, sest kui ta juba küljel on, siis kerge tasakaalus hoida kuni teine ratta toeks sätib...nii igaksjuhuks, kui esimest korda tõstate, siis vbl kasulik veel paar julgestajat appi võtta!;)
põlluralli rules
t
tvxtvx
Foorumi kasutaja
Postitusi: 23
Liitunud: 13 Apr 2003 20:18
Asukoht: Eesti põhjapool
Autod: 21013

Postitus Postitas tvxtvx »

Ma ei soovi sammuti kummi alla panna, kuna ise olen nii teinud. Autoks ei olnud siis küll VAZ, vaid ZAZ. juhtus siis jrgmisi lugusid: esimesel korral oleks peaaegu keskmine post kõveraks läinud, kuna kumm oli kuidagi s***sti all; teisel korral sattus kumm valesse kohta, ja hea oli, et klaas veel terveks jäi; kolmandal korral oleks auto peaaegu katusele keeranud (kuna üks jobu pani kummi valesti alla); ja neljandal korral juhtus selline lugu, et kui autu sai uuesti ratastele keeratud, siis oli õliloik maas (selgus et suurem osa õlist oli vahepeal otsustanud mootorist lahkuda :spin ).
Kokkuvõttes eih tasu minuarust see kummiga jamamine oma vaeva ära, kuna alati võib midagi juhtuda ja see võib tuua suht suurt kahju, ja ega see rakis ka eriti midagi eih maksnud, alles siin müüdi ühte ju 250 kr. eest. Nii et teha ühekordne invasteerin ja on muretum oma autut remontida. :)
i
itimees
Suletud kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas itimees »

mingid rakised mida mina näinud olen on nn "tööstuslikud" neile käib mingi hüdro vahele, et sellega veab masina püsti. need olid küll asjalikud, aga ise olen kõik masinad selle kummimeetodiga teinud, midagi pole viga. kuigi ühel fordil vajus sild ära
v
viva
Suletud kasutaja
Postitusi: 30
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas viva »

Kuidas need rakised siis ikka töötavad, et nendega ei saa üle keerata ja õli mootorist välja ei valgu ning jõuab autot üksi keerata? Äkki on kellelgi mõni pilt?
k
kenu
Foorumi kasutaja
Postitusi: 195
Liitunud: 14 Mai 2002 15:37
Asukoht: Valga
Autod: 05
Kontakt:

Postitus Postitas kenu »

See ratta külgposti alla panek tundub kuidagi kahtlane, kui autu juures midagi teha ja ratas ära peaks libisema on tulemus ikka:(

Ega kellelgi jooniseid või korralikke pilte nimetatud rakistest ei ole. Kevadel oleks vaja autut alt teha ja talvel paras aeg sellised asjandused valmis teha, või laenab mõni järeletegemiseks.
Kasutaja avatar
yzone
Foorumi kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 13 Juul 2003 19:23
Asukoht: Viimsi
Autod: kollane

Postitus Postitas yzone »

Võta ühendust kasutaja Zero'ga. Tal peaksid olema need vidinad müügis.
h
hullmaks
Foorumi kasutaja
Postitusi: 112
Liitunud: 08 Jaan 2004 14:31
Asukoht: Tallinn, mustamäe
Autod: vaz2105
Kontakt:

Postitus Postitas hullmaks »

õli voolab välja, kui auto ajada vasakule küljele, siis tuleb õlimõõtevarda august.. Abiks on õli mootorist välja lasta ennem kui külili keerad
-
r
rene07
Foorumi kasutaja
Postitusi: 271
Liitunud: 07 Jaan 2005 11:35
Asukoht: Tallinn
Autod: Vaz 2107, Niva 2121, Jaapani masuudipress...Pajero...

Postitus Postitas rene07 »

kummi peab natukene tühjemaks laskma et ta koos autoga veerema ei hakka ja seda peab ka jälgima et ei tõsta sinnapoole kaldu kus on siksi mootoril karteri tuulutus kuna sealt võib natuke tilkuda!:lol
t
tiit
Foorumi kasutaja
Postitusi: 622
Liitunud: 06 Nov 2003 09:52
Asukoht: hiiumaa
Autod: 21083 1995
Kontakt:

Postitus Postitas tiit »

Need toed mis ratta asemele käivad on suht mõttetud. Endal ka ühed seisavad kodus. üksi nendega nagunii autot küljele ei keera. hea vast selles suhtes et kummi ei pea alla panema keeramise käigus aga kui ikka suurem töö plaanis siis pead nagunii ära toestama mõlemalt poolt. Endal on praegu kasutada selline rakis mille paned autole stangekinnituse poltide külge (üks ette teine taha) siis keerad auto üles ja kee“rad teda üksi mispidi tahad. Aku tuleb muidugi igal juhul eemaldada ja õliaugud kinni panna. Teatud juhtudel võivad ka muud vedelikud hakkata välja jooksma
t
trim
Foorumi kasutaja
Postitusi: 133
Liitunud: 16 Apr 2004 06:56
Asukoht: kose
Autod: vaz 2106 sl
Kontakt:

Postitus Postitas trim »

endal selline rakis kodus et paned auto mõlemase tungraua auku ja siis hakkad tõstma ülesse ja seda veel originaal tungrauaga... sedasi vast ei ole hästi aru saad mis moodi see toimib aga ma teen paar pilti ja viskan siia ülesse ...
t
trim
Foorumi kasutaja
Postitusi: 133
Liitunud: 16 Apr 2004 06:56
Asukoht: kose
Autod: vaz 2106 sl
Kontakt:

Postitus Postitas trim »

no nii pildid siis nüüd siin

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
l
laurts
Suletud kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas laurts »

Kui kõrgele nii tõsta saab?
Ise ikka alla ka julged minna?
t
trim
Foorumi kasutaja
Postitusi: 133
Liitunud: 16 Apr 2004 06:56
Asukoht: kose
Autod: vaz 2106 sl
Kontakt:

Postitus Postitas trim »

auto saab lasta täiesti külje peale kui on olemas ka rakised mis rataste alla panna ... endal on olemas ka need kuid ei viitsinud hakata garaazist kola alt välja otsima et pilti teha ... nagu ikka auto küljele panekuga läheb see lõpp suhteliselt äkki kuid ka üksi saab ilusti hakkama ... olen ka niisama all käinud kui kuid kui miskit suuremat tegemist on siis olen ikka ennem ära toestanud ja siis kindla tundega auto alla ... lihtsalt igaks juhuks ...
Vasta