Liivaprits

Liivaprits

Praktilised nõuanded, kuidas koduste vahenditega ja odavalt midagi ehitada
Vasta
l
loonik
Foorumi kasutaja
Postitusi: 142
Liitunud: 30 Dets 2011 20:33
Asukoht: Aruküla, Harjumaa
Autod: Vaz 21013

Liivaprits

Postitus Postitas loonik »

Kuna vana auto noorendamise juures on väga suur osa rooste eemaldamisel ja mina olen suhteliselt laisk - siis otsustasin netist leitavate õpetuste abil isikliku liivapritsi ehitada. Vaja selleks oli sobilikku anumat, kuulkraane ja torujuppe, keevitust ning düüsi tegin süüteküünla portselanist.
Sisse lasen umbes 8 atm. rõhku. Õhu toodab 300 liitrise paagiga 500 l/min tootlikusega Leedu kompressor SO-7.
Alla selle tootlikuse jääks kompressor lahjaks.
Liivaks kasutan poes müüdavat peeneima fraktsiooniga sõelutud liiva. Koti hind ca 2,5 euri.

Düüs on selline:



Pilt

Pilt
Prooviks lasin käru veljed üle. Liiva kulus 2 velje peale 1,5 kotti. Puhastasin mõlemalt poolt.
Pilt
Kasutaja avatar
zajetz
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1085
Liitunud: 14 Nov 2002 15:31
Asukoht: Tallinn, Nõmme(Pääsküla)
Autod: 4x 2101x ; 626 ; Auris hybrid

Postitus Postitas zajetz »

osta männikult saad odavamalt :D
l
loonik
Foorumi kasutaja
Postitusi: 142
Liitunud: 30 Dets 2011 20:33
Asukoht: Aruküla, Harjumaa
Autod: Vaz 21013

Postitus Postitas loonik »

Arvan, et ei saa. Seadeldis läks maksma mitte rohkem kui 60 euri. Kui aga Männiku vahet mitmeid kordi erinevate juppidega sõita ja teenuse eest maksta siis tuleb maksumus milline?
Kui aga pead silmas liiva hinda ja Männiku karjääri siis sõelumata ja märg liiv ei sobi. Esimene osake mis on suurema läbimõõduga kui 5 mm ummistab toru.
 
zajetz kirjutas:osta männikult saad odavamalt :D
Kasutaja avatar
Kytt
Ladaklubi Juhatus
Postitusi: 2074
Liitunud: 29 Okt 2002 11:32
Asukoht: Tallinn
Autod: 2x2102,21013 & Toyota

Postitus Postitas Kytt »

zajetz mõtles männikul olevaid ettevõtteid, neidsamu kes su ehitusmarketitest ostetud liiva tegelikult toodavad/pakendavad, seal 25kg kott pea euro odavam ;)
Kasutaja avatar
zajetz
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1085
Liitunud: 14 Nov 2002 15:31
Asukoht: Tallinn, Nõmme(Pääsküla)
Autod: 4x 2101x ; 626 ; Auris hybrid

Postitus Postitas zajetz »

p
PikkPresident
Foorumi kasutaja
Postitusi: 43
Liitunud: 27 Mär 2013 21:03
Asukoht: Lõunamaa taeva all

Postitus Postitas PikkPresident »

Kas loonik on nii lahke, et avaldab "suure saladuse"? Millise mõõduga on kraanid/voolikud? Ja kuidas küünla seest keskelektroodi lihtsalt ja valutult kätte saab?
Ja ma tei säändse viguri, et osti hindäl Žiguli
Kasutaja avatar
Qunts
Foorumi kasutaja
Postitusi: 367
Liitunud: 11 Sept 2012 19:48
Asukoht: Planeedil MAA; Tallinn.
Autod: Vaz 2105, 2107 ja Zaz 966
Kontakt:

Postitus Postitas Qunts »

Mida sa jamad selle küünlaga ???
Mine Järvel asuvasse tööriista marketisse ja osta liivapritsile mõeldud düüside komplekt (viis erinevat mõõtu)
Kui mina eelmine aasta ostsin oli hind 8 €
Ei ole nii rikas, et osta odavat ....
p
PikkPresident
Foorumi kasutaja
Postitusi: 43
Liitunud: 27 Mär 2013 21:03
Asukoht: Lõunamaa taeva all

Postitus Postitas PikkPresident »

 
Qunts kirjutas:Mida sa jamad selle küünlaga ???
Mine Järvel asuvasse tööriista marketisse ja osta liivapritsile mõeldud düüside komplekt (viis erinevat mõõtu)
Kui mina eelmine aasta ostsin oli hind 8 €
Tänan soovitamast! Järvele Tööriistamarketisse vaevalt et satun, kui siis Tartusse. Olen seda komplekti isegi vaadanud, mingi pilt on silma ees. Samas selle komplekti kasutamise puhul kujuneb "pistoleti" valmistamine keerulisemaks kui küünla puhul. Pealegi vanad küünlad ju tasuta käes. Alternatiivina on pruugitud ka eelmisest riigikorrast pärinevaid kaitsmeid, aga kui jätkusuutlik see on?

Üksvahe plaanisingi tehasepüstolit osta (sellist, kuhu need Tööriistamarketi düüsid käivad), aga parasdoksaalsel kombel pole Eesti netiruumist sellist asja enam leidnud. Pakutakse värvipüstolit meenutavat varianti või siis sellist, mis kotist voolikuga liiva imeb. Selline isegi kunagi oli, aga kuna tollal oli mul plastmassist kolvirõngaga (!) viimseid hingetõmbeid tegev tilluke komprerssor ja puudus veefilter, siis ei saanud seda praktiliselt kasutada. Saigi sõbrale ära antud.
Ja ma tei säändse viguri, et osti hindäl Žiguli
Vasta