Heliisolatsioon autole

Heliisolatsioon autole

Praktilised nõuanded, kuidas koduste vahenditega ja odavalt midagi ehitada
t
Ted
Foorumi kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: 21 Juul 2002 01:16
Asukoht: Tallinn
Autod: seven replica

Postitus Postitas Ted »

viimases autolehes on sel teemal päris asjalik jutt. soovitan.
Kasutaja avatar
Ronn
Ladaklubi Juhatus
Postitusi: 570
Liitunud: 22 Jaan 2003 22:41
Asukoht: Tallinn
Autod: 21043 - 2.0L
Kontakt:

Postitus Postitas Ronn »

Äkki keegi viitsib selle teksti ära skännida? Või kui see on liiga raske siis võiks teksti ümber kirjutada:puzzled
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

Rääkisin ühe tuttavaga heliisolatsioonist. Ta rääkis et ta oli omale pannud ajalehepaberit. Pintsliga paksu õli ja siis leht peale jälle õli ja leht. Nii oli kihtidega saanud paksu isolatsiooni. Peale selle õli rooste vastu ka. Ja saab panna igasugu nurki ja keerulisi kohti.
C
r
rix
Suletud kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas rix »

aaga mina tegin nii, et panin mootori ja kabiini vaheseinale vooliumiga isoveri, alt määrisin seina korralikult mastiksiga kokku. Põrandale panin samuti kihi mastiksit ja õli ning siis 1cm paksuse penoplasti ja sai vaiksem küll!
Kasutaja avatar
Pets
Foorumi kasutaja
Postitusi: 101
Liitunud: 10 Dets 2002 21:40
Asukoht: Haapsalu
Autod: 21011

Postitus Postitas Pets »

mul kukkus välja nii:

Pilt
arvan et katusekattematerjal teeb sama töö mis too 300 eegune pigimatt, ps. kaal on materjalidel praktiliselt sama
j
jeejee
Foorumi kasutaja
Postitusi: 371
Liitunud: 14 Jaan 2003 21:06
Asukoht: Tallinn
Autod: 21051

Postitus Postitas jeejee »

kui keegi nüüd ütleks, et ka praktikas sellest ruberoidist seal kasu on, siis teeks ise ka nii :spin
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

Autolehes oli ju kirjas et on ka praktikas kasu. Kallimatel autodel see (mitte ruberoid aga taoline materjal) juba tehasest küljes.
Ma alustasin ju tööd poest ostetud originaalse helisummutiga. Omadustelt täpselt sama. Ainult SUUR hinnavahe.
C
Kasutaja avatar
Ronn
Ladaklubi Juhatus
Postitusi: 570
Liitunud: 22 Jaan 2003 22:41
Asukoht: Tallinn
Autod: 21043 - 2.0L
Kontakt:

Postitus Postitas Ronn »

Kas see on täitsa tavaline katusekatte materjal ja kui palju see maksab ja kui suure pinna saab ära katta?
j
jeejee
Foorumi kasutaja
Postitusi: 371
Liitunud: 14 Jaan 2003 21:06
Asukoht: Tallinn
Autod: 21051

Postitus Postitas jeejee »

ma tean, kui vajalik on heliisolatsioon, mind huvitas hoopis see, kas just sellest ruberoidist kasu on?
Kasutaja avatar
Pets
Foorumi kasutaja
Postitusi: 101
Liitunud: 10 Dets 2002 21:40
Asukoht: Haapsalu
Autod: 21011

Postitus Postitas Pets »

nagu eelpool juttu oli pole see ruberoid(tõrvapapp), vaid pigimatt mille karkassiks on kiudvõrk ja yhel kyljel lihtsalt mingi hall kivi. paksuselt pea sama mis heliisolatsioonimatt(võimalik et umbes 0,5 mm õhem), olen suht kindel et kõrvagakuuldavat vahet sellel "kallil" pigimatil ja odaval katusekattel pole
e
effekt
Foorumi kasutaja
Postitusi: 225
Liitunud: 26 Aug 2003 12:39
Asukoht: kristiine
Autod: 523i sedaan
Kontakt:

Postitus Postitas effekt »

põhimõteliselt, võid sa ka võtta ja liimida ukse külge siselohvist lõigatud suured kummi tükid. see materjal mis sinna panna peab lihtsalt olema elastne, et ta hakkaks heli summutama. edu mõtlemises ;)
jahil
s
stn8832
Suletud kasutaja
Postitusi: 18
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas stn8832 »

heh mapanin kah oma autole matid vahesinast kuni esiistmete alla välja ei aidanud midagi :kuri
e
effekt
Foorumi kasutaja
Postitusi: 225
Liitunud: 26 Aug 2003 12:39
Asukoht: kristiine
Autod: 523i sedaan
Kontakt:

Postitus Postitas effekt »

Algselt postitas: stn8832
heh mapanin kah oma autole matid vahesinast kuni esiistmete alla välja ei aidanud midagi :kuri
tekkib küsimus, et mis müra sa sellega summutada mõtlesid, kui müramati põrandale panid? ega sellest uks vaiksema mütsatusega sul ei sulgu!! müra (mootori müra) ärahoidmiseks tuleb kõigepealt korrastada mootor ja mootoriruum oleks vaja isoleerida mingi vildi või muu sellise materjaliga, mis müra neelaks, aga siis on oht, et midagi sul seal kärssama läheb.
jahil
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

Algselt postitas: stn8832
heh mapanin kah oma autole matid vahesinast kuni esiistmete alla välja ei aidanud midagi :kuri
Millega sa seda "ei midagi" mõõtsid. Kõrvaga tuntava tulemuse annab ikka kompleksne tegutsemine. Ühe paani müraisolatsiooni panek ei ole kindlasti kõrvaga tuntav. Kindlasti aga mingi täpse mõõteriistaga. Kuidas siis muidu lux autod vaikseks saadakse? - ikka kogum müravastaseid meetmeid.
C
e
euro666
Suletud kasutaja
Postitusi: 36
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas euro666 »

mul oleks seda katuse katet pakkuda kui keegi soovib andku teada aja mõtleb hinna ka välja!!! nii mul tööjuures pakkuda selliseid asju:
http://www.ehitusmarket.ee/index.php?la ... oup=304002
e
euro666
Suletud kasutaja
Postitusi: 36
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas euro666 »

nii siis siin ka teine leht kus hinnakiri: http://www.ehitusmarket.ee/index.php?la ... est&sword=
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

See "bitumen" on ju sama variant,mis ruberoid. Ainult algsena on üks rullis ja teine purgis. Lõpplahendusena mõlemad plekil laiali ja hangunud olekus. Vahe ainult hinnas.
Seda "bitumenit" kasutasin ma kohtades kuhu ruberoidi panna ei saanud. Saab panna pintsliga(puutükiga) ja pihustiga(spetsiaalne). Enne pihustisse panekut lahjendasin lahustiga.
C
l
Laurimetall
Foorumi kasutaja
Postitusi: 488
Liitunud: 26 Mär 2004 22:34
Asukoht: Tartu(Ihaste)
Autod: Vaz 21061

Postitus Postitas Laurimetall »

Sõbra ainult 22 000 sõitnud export 21063 oli kogupõhjaakune kaetud sellise vatiinimoodi asjaga ,mille peal oli tõrva kiht . on ikka palju vaiksem ,kui minu ilma isolatsooninita auto
z
Zero
Foorumi kasutaja
Postitusi: 351
Liitunud: 09 Aug 2003 21:37
Asukoht: Viimsi
Autod: E46

Postitus Postitas Zero »

Aga kui see vatiin niiskust saab?
Siis pole see auto põhjale üldse hea.
p
pikkpoiss
Suletud kasutaja
Postitusi: 81
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas pikkpoiss »

see vatiin pigi kattega on minu8 arust ladal orginaalis juba sees.:cool:
Vasta