Metallpinnad läikima

Metallpinnad läikima

Praktilised nõuanded, kuidas koduste vahenditega ja odavalt midagi ehitada
Vasta
v
visible
Foorumi kasutaja
Postitusi: 251
Liitunud: 19 Jaan 2005 20:30
Asukoht: Haapsalu
Autod: 2101 '72

Metallpinnad läikima

Postitus Postitas visible »

Mõtlesin, et annan siinsetele foorumikasutajatel ka teada oma tänasest leiust. Nimelt mööda poodi niisama ringi vaadates avastasin juhuslikult autovahade seast 1Z firma spets vaha, mis on mõeldud kroomdetailide ja muude metallpindade poleerimiseks. Kuna ka eelnevalt on olnud selle firma toodetega ainult postitiivseid kogemusi, siis otsustasin ilma pikema mõtlemiseta, et võtan asja ära. Nüüd sai siis ka asi ära proovitud ja tulemused on vähemalt minu jaoks küll kergelt hämmastamapanevad. Tuhmid karbiliistud tegi peale mõningast nühkimist ilusateks säravateks. Pudelile oli ka kirjutatud, et eemaldab kerge rooste metallpindadelt. Kuna ise seda eriti ei uskunud ja ausaltöeldes, ei oodanudki, sai niisama huvi pärast proovitud asja tahavaate peegli peal, kus oli paar roostetäppi ning mis oli plaanis just välja vahetada, kuna uus peegel juba olemas. Ja oh imet - asi toimib reaalselt. Kõik väikesed ja natukene suuremad roosteplekid olid täiesti kadunud, mitte mingit jälge enam nendest. Jäi küll alles jala ümber olev rooste, mis aga on ka juba natukene sügavamale söönud ennast. Peale vaha nägi peegel igatahes välja selline :

Pilt

Pilt

Pilt

Peale peegli proovisin veel sama asja ka niisama õlikorgi peal ja jahutusvedeliku paagi peal. Võtab väga hästi vana mustuse maha, hõõrudes on kohe näha, kuidas pooridest hakkab mustust välja tulema ja tulemus on küllalti hea.

Pilt

Pilt

Ja toote enda pudel näeb välja selline :

Pilt

Maksis asi ise kõigest 50.-, kuid vähemalt esmase proovimise järgi võin öelda, et väärt igat krooni sellest.
Võin ka kohe igaks juhuks siia juurde lisada, et minul pole mitte mingit seotust antud toote edasimüüjatega, et ma nüüd mingit vägevat reklaami teen. ;)
Kasutaja avatar
reiner
Ladaklubi Liige
Postitusi: 2371
Liitunud: 12 Dets 2005 17:55
Asukoht: Keila
Autod: 4 x Lada

Postitus Postitas reiner »

Millisest poest sa seda ainet leidsid? Ja kas mingi tavalise lapiga nühkisid või millega?
Lower your standards and you'll never be disappointed!
v
visible
Foorumi kasutaja
Postitusi: 251
Liitunud: 19 Jaan 2005 20:30
Asukoht: Haapsalu
Autod: 2101 '72

Postitus Postitas visible »

Algselt postitas: reiner
Millisest poest sa seda ainet leidsid? Ja kas mingi tavalise lapiga nühkisid või millega?
Haapsalus on selline kauplus nagu Jare see, kes seda müüb. Nende juppide puhul nühkisin jah tavalise puuvillase lapiga. ;)

[Muudetud: 30-7-2008 visible]
v
VAZ
Foorumi kasutaja
Postitusi: 517
Liitunud: 22 Nov 2006 20:21
Asukoht: pole paikne
Autod: 21063

Postitus Postitas VAZ »

Ise olen ka pikemat aega juba mõelnud mingit vahendit osta kroompindade poleerimiseks, kuid pole suutnud otsustada millist ja siis kergema vastupanu teed läinud ning lihtsalt vahaga üle tõmmanud. Nüüd siis tean mida osta, hea et sa tegid selle teema :)

Autovahadest soovitan teile Eagle One NANOWAX-i, tegemist on väga hea vahaga, muidugi ega hind ka just kõige odavam sellel pole. Ise kasutan seda ja väga rahul, enne seda olid mul igasugused erinevad vahad, a`la Turtlewax jne. nüüd kasutan seda juba 2 a ;)


Summercambiks BA3-id läikima ! :cool:

[Muudetud: 29-7-2008 VAZ]
Uutest CCCP aegsetest BA3-i varuosadest huvitatud.
r
rennu21
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 30 Aug 2008 14:06
Asukoht: tallinn
Autod: opel vectra

Postitus Postitas rennu21 »

no turtele see sitt jäägu siiski "rikastele" kuid mis puutub "vaestesse" kes tahavad kvaliteeti siis meil vaieldamatud liidrid auto hoolduses: autogym, presto, malco.
tean seda kuna töötan auto pesulas
ma olen normaalne, hääled mu peas ütlesid seda
Kasutaja avatar
skizoteq
Foorumi kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 30 Juun 2008 01:29
Asukoht: Tallinn
Autod: Sest olen paandunud ladafänn

Postitus Postitas skizoteq »

Mis rikastesse ja vaestesse juttu sa ajad rennu21 ? Tutrlewax nüüd küll nii kallis ei ole olen kasutanud isegi seda ja tulemus polnud üldse nii hull ?
p
Predator2005
Foorumi kasutaja
Postitusi: 111
Liitunud: 16 Dets 2006 18:59
Asukoht: Tallinn
Autod: VAZ 2107, VAZ 21214, Vectra C, Honda CB600F
Kontakt:

Postitus Postitas Predator2005 »

Mina kasutasin siis AutoGlym (kroomile) väga hea asi. Hea autokeemia firma on Pr..ta ja M...o. <40 aastat turul, USA toodang. Mul on pantud BestWax ja juba 3 kuud seisab autos ja veel toimub. Muugiesindus on aint uhes kohas Tallinnas. Hinnad ei ole kallid, aga kvaliteet on Super.
VABANDUST ÕIGEKIRJA EEST!!!
MINU SPONSOR- LIIKLUSPOLITSEI!!!!!!
Vasta