Velgede puhastamine vanast värvist. Kuidas ?

Velgede puhastamine vanast värvist. Kuidas ?

Praktilised nõuanded, kuidas koduste vahenditega ja odavalt midagi ehitada
Vasta
v
visible
Foorumi kasutaja
Postitusi: 251
Liitunud: 19 Jaan 2005 20:30
Asukoht: Haapsalu
Autod: 2101 '72

Velgede puhastamine vanast värvist. Kuidas ?

Postitus Postitas visible »

Tekkis küsimus, et kuidas siinsed foorumikasutajad on saanud oma autode plekkvelgedelt vana värvi maha. Ise olen näinud siiani, vähemalt enda arvates, kõige raskemat teed pidi ja hakkasin kaabitsate ja muu sellise kraamiga värvi maha koorima, kuid kuna see pole eriti efektiivne ( ühele veljele kulub umbkaudu 6h ), siis huvitaks, et mida kasutavad teised veljede puhastamiseks ? Üks võimalus, mis peast läbi käis, oli liivaprits, kuid sellega tekib see küsimus, et kuna ise pole varem sellega kokku puutunud, siis kas keegi oskab öelda, milline jääb pind peale liivapritsi alt läbi käimist ? Kannatab sellele üldse pärast värvida või tuleb hakata esmalt siluma seda ?

Nii, et kõik huvitavad ideed siia teemasse oodatud. ;)
Kasutaja avatar
siksaator
Foorumi kasutaja
Postitusi: 631
Liitunud: 18 Aug 2007 21:05
Asukoht: Tallinn
Autod: VW Golf III

Postitus Postitas siksaator »

Kõige mõtekam oleks vast tõesti liivapritsitada:P. Mul töö juures liivipritsitakse ka masinate velgi (oleneb mida tuuakse)- näiteks kui hakatakse sõiduauto velge pritsitama, siis keeratakse tiba liivapritsi võimsust maha ja vsjoo:P. Pind jääb ilus, nii et värvida on neid lausa lust ja tulemus jääb alati eht:P( liivapritsitatud velgi värvin mina:P). Sõiduauto ühe velje peale läheb umbkaudu 2-3 minutit, oleneb muidugi liivapritsist:P

[Muudetud: 27-7-2008 siksaator]
v
visible
Foorumi kasutaja
Postitusi: 251
Liitunud: 19 Jaan 2005 20:30
Asukoht: Haapsalu
Autod: 2101 '72

Postitus Postitas visible »

Algselt postitas: siksaator
Kõige mõtekam oleks vast tõesti liivapritsitada:P. Mul töö juures liivipritsitakse ka masinate velgi (oleneb mida tuuakse)- näiteks kui hakatakse sõiduauto velge pritsitama, siis keeratakse tiba liivapritsi võimsust maha ja vsjoo:P. Pind jääb ilus, nii et värvida on neid lausa lust ja tulemus jääb alati eht:P( liivapritsitatud velgi värvin mina:P). Sõiduauto ühe velje peale läheb umbkaudu 2-3 minutit, oleneb muidugi liivapritsist:P

[Muudetud: 27-7-2008 siksaator]
Selge, tänud info eest igatahes. Ega siis midagi muud üle jäägi kui otsida kuskilt inimene, kes liivapritsi töid teostaks ja lasta ära teha, sest see kaabitsatega kaapimine on paras sunnitöö. :spin
g
grimes
Foorumi kasutaja
Postitusi: 910
Liitunud: 14 Jaan 2005 15:15
Asukoht: Tallinn
Autod: Lada 2105 83a. Ford scorpio 4x4 2.8
Kontakt:

Postitus Postitas grimes »

Ise enda tööjuurde tuuakse kh tavaliselt velgi mis on liivapritsist läbi käinud...
Pind jääb tal jh kõige puhtam ja parema nakkuvusega värvi jaoks.
Ise siis pulbervärvis töötan.
Värvkate jääb väga kena ja tugev peale :)
Kasutaja avatar
corrado
Foorumi kasutaja
Postitusi: 805
Liitunud: 27 Veebr 2006 08:28

Postitus Postitas corrado »

mind juba tükkaega vaevanud küsimus, et kas liivapritsimise jaoks peaks rehvid ka maha võtma velgedelt? Oleks tahtnud oma sigulli talvekad ära värvida:)
Ahjaa, kruntima peaks ju kah peale pritsi või mitte?(tavalise värviga värvimisest käib jutt)

[Muudetud: 27-7-2008 corrado]
c
CozmonauT
Foorumi kasutaja
Postitusi: 644
Liitunud: 20 Okt 2003 21:14
Asukoht: Saku/Haapsalu
Autod: BMW V8, Pontiac V8
Kontakt:

Postitus Postitas CozmonauT »

liivapritse ja muid pritse üldse igast erinevaid, nt veel ka ju klaasiprits ja haavliprits jne. plekkveljele liivaprits vist jah midagi hullu ei tee, aluvelje võib väga kergelt struktuurseks muuta ja siis pärast ennem värvimist mölla pritspahtliga nii mis jube. pulbervärvimisel vähe teine tehnoloogia, akrüüli või vesivärviga värvides muidugi krunt ennem alla, aga veermiku detaile võiks alati ikka pulbervärvis lasta teha, sest siis on asi kena ning vastupidavam ;)

visible, haapsalu kandis on lähim liivaprits vist Parilas, päris korraliku tööd tehakse seal, ainult kindlasti peab ennem mainima, et nad ettevaatlikult teeks velje pinda rikkumata.

pulbervärvimist peaks teostama palivere kandis mingi tegelane. kes täpsemalt seda ma ei tea.
Kasutaja avatar
viaccess
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1927
Liitunud: 19 Apr 2003 20:01
Asukoht: Valga
Autod: 2101, Izh Jupiter 5, Vis 23464
Kontakt:

Postitus Postitas viaccess »

Kui viitsid otsi mu sinise kopika teemast infot ühe keemia kohta. Gasket & Carbon stripper oli toote nimi... Värv tuleb ilusti maha, aga roostet pead nühkima ikkagi. Mu autol veljed käisid liivapritsi alt ja siis tavalise autoemailiga värvitud.
EDU!
Jupid Venemaalt!
v
visible
Foorumi kasutaja
Postitusi: 251
Liitunud: 19 Jaan 2005 20:30
Asukoht: Haapsalu
Autod: 2101 '72

Postitus Postitas visible »

Algselt postitas: viaccess
Kui viitsid otsi mu sinise kopika teemast infot ühe keemia kohta. Gasket & Carbon stripper oli toote nimi... Värv tuleb ilusti maha, aga roostet pead nühkima ikkagi. Mu autol veljed käisid liivapritsi alt ja siis tavalise autoemailiga värvitud.
EDU!
Kaalusin ka vahepeal sinu auto teemat vaadates selle keemia ostmist, kuid usun, et liivaprits on siiski oluliselt efektiivsem variant. ;)
Algselt postitas: CozmonauT
visible, haapsalu kandis on lähim liivaprits vist Parilas, päris korraliku tööd tehakse seal, ainult kindlasti peab ennem mainima, et nad ettevaatlikult teeks velje pinda rikkumata.

pulbervärvimist peaks teostama palivere kandis mingi tegelane. kes täpsemalt seda ma ei tea.
Parilas peaks seda teostama OÜ Parila Auto või mis ta iganes on ? Kui nii, siis järgmine nädal käin sealt kohe läbi.

[Muudetud: 27-7-2008 visible]
m
martvl
Foorumi kasutaja
Postitusi: 238
Liitunud: 15 Dets 2005 16:41
Asukoht: Karinu küla;Rakvere
Autod: Vaz 21051,Gaz 21R vw golf 2,Kawasaki ninja

Postitus Postitas martvl »

kas valuvelgi kah võib liivapritsi lasta või mitte ?
selline värvikiht koorub et kraabin lihtsalt värvi maha või võib pritsi saata ?
üks õige Ladafänn ehitab ka külmaga oma autot :D
Kasutaja avatar
siksaator
Foorumi kasutaja
Postitusi: 631
Liitunud: 18 Aug 2007 21:05
Asukoht: Tallinn
Autod: VW Golf III

Postitus Postitas siksaator »

Algselt postitas: martvl
kas valuvelgi kah võib liivapritsi lasta või mitte ?
selline värvikiht koorub et kraabin lihtsalt värvi maha või võib pritsi saata ?
Ei tee see liivaprits midagi nendele valuvelgedele viga, kui mõistlikult kasutada;). Endal töö juureski on liivapritsitatud valuvelgi ja tulemus on üsna hea:P

[Muudetud: 21-8-2008 siksaator]
m
martvl
Foorumi kasutaja
Postitusi: 238
Liitunud: 15 Dets 2005 16:41
Asukoht: Karinu küla;Rakvere
Autod: Vaz 21051,Gaz 21R vw golf 2,Kawasaki ninja

Postitus Postitas martvl »

ja kus su töökoht asub ?
palju 4 velge makmsa läheks?
koos värvimisega ?
üks õige Ladafänn ehitab ka külmaga oma autot :D
Kasutaja avatar
siksaator
Foorumi kasutaja
Postitusi: 631
Liitunud: 18 Aug 2007 21:05
Asukoht: Tallinn
Autod: VW Golf III

Postitus Postitas siksaator »

Algselt postitas: martvl
ja kus su töökoht asub ?
palju 4 velge makmsa läheks?
koos värvimisega ?
Enam ma seal tööl ei ole, kuna valmistun kooliks:spin. Aga muidu tutvused on ikka sees:P. Töökoda ise asub Karksi- Nuias:rolleyes. Unustasin mainida, et seal liivapritsitakse ja krunditakse- seega lõpp värv tuleb endal kuskil peale lasta või lased hoopis kellegil teisel värvida:P. Aga muidu oli 100 krooni üks velg:P
t
terminaator
Foorumi kasutaja
Postitusi: 31
Liitunud: 26 Juul 2009 21:23
Asukoht: läänemaa
Autod: liinipuss/jalgratas

Postitus Postitas terminaator »

Algselt postitas: CozmonauT
liivapritse ja muid pritse üldse igast erinevaid, nt veel ka ju klaasiprits ja haavliprits jne. plekkveljele liivaprits vist jah midagi hullu ei tee, aluvelje võib väga kergelt struktuurseks muuta ja siis pärast ennem värvimist mölla pritspahtliga nii mis jube. pulbervärvimisel vähe teine tehnoloogia, akrüüli või vesivärviga värvides muidugi krunt ennem alla, aga veermiku detaile võiks alati ikka pulbervärvis lasta teha, sest siis on asi kena ning vastupidavam ;)

visible, haapsalu kandis on lähim liivaprits vist Parilas, päris korraliku tööd tehakse seal, ainult kindlasti peab ennem mainima, et nad ettevaatlikult teeks velje pinda rikkumata.

pulbervärvimist peaks teostama palivere kandis mingi tegelane. kes täpsemalt seda ma ei tea.
uuemõisas teeb sellist tood ka sanco(uuemõisa alkooli taga)

ja pulbervärvimist teeb ka taeblas vana kutsekas (sõber seal tööl ja saab soodsamalt kui muidu!;)
m
mootorid
Foorumi kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 05 Apr 2010 13:35
Asukoht: Eesti
Autod: Huvi

Postitus Postitas mootorid »

Viska lõkkesse põleb korralikult puhtaks:)
Kasutaja avatar
PuZuP
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1734
Liitunud: 08 Aug 2002 23:52
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Autod: 2106 '79
Kontakt:

Postitus Postitas PuZuP »

Algselt postitas: mootorid
Viska lõkkesse põleb korralikult puhtaks:)
Ega siis metalli struktuur ju ei muutu... :sein
...parem kaotada üks minut oma elust, kui kaotada oma elu ühe minutiga...Pilt
m
mihkel1
Foorumi kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 23 Mär 2012 20:57

Postitus Postitas mihkel1 »

kas liivaprits jätab alumiinium veljele ka mingid jäljed, et pahteldama peaks hakkama?
t
twist
Foorumi kasutaja
Postitusi: 547
Liitunud: 20 Dets 2008 15:44
Asukoht: Raplamaa
Autod: 2101

Postitus Postitas twist »

 
mihkel1 kirjutas:kas liivaprits jätab alumiinium veljele ka mingid jäljed, et pahteldama peaks hakkama?
Jah, väga poorseks jätab pinna. Alu velgesid oleks mõtekam soodaga pritsida.
Vasta