95 VS 98 bensiin Samarale?

95 VS 98 bensiin Samarale?

Teemad, mis puudutavad uuemaid esiveolisi Ladasid - 08/09; 110/111/112 ja teised.
Vasta
s
Suurmiis
Foorumi kasutaja
Postitusi: 42
Liitunud: 10 Nov 2008 00:09
Asukoht: Saku
Autod: Vajalik info!!

95 VS 98 bensiin Samarale?

Postitus Postitas Suurmiis »

Vaatasin kiirelt foorumi läbi ja seda teemat pole käsitletud. Kas 2002a. Samaraga on kasulikum sõita 95 või 98 benaga????
95 oli keskmine kulu sajale, kompu arust 7,1-7,7!
98 oli keskmine........................................ 6,5- 6,6! Seda kõike suvel!
Tõmme parem ja töö sujuvam ja kokkuvõttes sõidab pikema maa...

Küsimus on aga kas lihtsalt 98 üleminek äkki mootorit sõelaks ei lase??
Millise bensiiniga sõidate teie- Eestis?
i
IZH
Foorumi kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 22 Okt 2011 16:08

Postitus Postitas IZH »

Ei juhtu selle mootoriga midagi, pane aga 98 edasi.
Kasutaja avatar
atzkarik
Ladaklubi Liige
Postitusi: 785
Liitunud: 01 Aug 2005 20:52
Asukoht: Tallinn(Kalinini rajoon)/Männiku laiali garage
Autod: vaz 2101,2107

Postitus Postitas atzkarik »

Huvitav, et sul erineb kütusekulu bensiinist. Mul ka 2002 aasta samaar ja kütuse kulul vahet ei ole. Ainuke asi on see kui tankida 98 bensiini siis töötab sujuvamalt (ei puterda) ning takumiku düno ütleb, et liigub ka natukene paremini (aga see võib petlik olla).

Pritsungil erilit vahet ei ole mis bensiini sa kasutad kuna detonatsiooni anduri järgi keeratakse vastavalt süüdet.
Kas varasemaks või hilisemaks.
Võistlusauto ei saa mitte kunagi valmis, ta läheb ühel hetkel lihtsalt starti!
m
MargusR
Foorumi kasutaja
Postitusi: 244
Liitunud: 20 Apr 2010 21:17
Asukoht: Rakvere
Autod: Subaru Forester 2009

Postitus Postitas MargusR »

Ligi liiter sajale vahet-tundub veidi kahtlane.Aga kui raha nagu putru oleks,siis sõidaks ise ka 98-ga:D
Vene raud on lollikindel iga ilmaga.
Kasutaja avatar
SexSix
Foorumi kasutaja
Postitusi: 2501
Liitunud: 22 Juul 2007 17:18
Asukoht: Viljandimaa
Autod: 013

Raha nigu putru.

Postitus Postitas SexSix »

E95-1,324 versus E98-1,364. Hinnavahe a,la 3%. Küttekulu 6,5L versus 7,1L on vahe 8,5%. Et küsimus siis kumba bensiiniga peab raha olema kui putru?
m
MargusR
Foorumi kasutaja
Postitusi: 244
Liitunud: 20 Apr 2010 21:17
Asukoht: Rakvere
Autod: Subaru Forester 2009

Postitus Postitas MargusR »

Njah kuram nati nihu läks arvestus:D
Vene raud on lollikindel iga ilmaga.
s
Suurmiis
Foorumi kasutaja
Postitusi: 42
Liitunud: 10 Nov 2008 00:09
Asukoht: Saku
Autod: Vajalik info!!

Postitus Postitas Suurmiis »

Tegi isegi mõttelise arvestus, noh meedias kah käras, et kui palju mingi küttega sõita saab aga kasulikusest tervikuna ei sõnagi! Arvestasin, et mootor käib sujuvamalt, tõmme parem ja kulub huvitavalt vähem ( mootori töötemperatuur langes kusjuures kah 2 kraadi), et mootorile üldisemalt kasulikum, kui asi nn puhtam.
Kasulikust arvestades, peaks mootor lihtsalt kauem kestma, kui miskit solki ette ei anna?
Ja hind on täpselt selline, et jätan kuus 4 õlle ostmata ja paagihind jääb samaks. Nii et minu arust kasulikum on E98- tänasel päeval. Mingi hetk kontrollin küünaltelt kuidas asi on meeldinud, E95-ga kogusid servad mingit nõgi kergelt.

Seega võib soovitada, hetkel.
Kasutaja avatar
Sander
Foorumi kasutaja
Postitusi: 379
Liitunud: 28 Apr 2011 19:09
Asukoht: Tallinn
Autod: VAZ 2101, VAZ 21011
Kontakt:

Postitus Postitas Sander »

Väga hea teema.
Proovin kindlasti ka oma 01'el 98'ga sõita.Eks näis kas mootor hakkab paremini tööle või mitte.
Ma olen kuulnud, et 98 annab tõmmet juurde veidi jne aga kütusekulu kohta polegi varem midagi kuulnud.
Annan kindlasti teada, kuidas mootor tööle hakkab siis 98'ga.(Ilmselt juhtub see homme ja teen video ka)
www.autokleebised.ee - Läbi minu saab kleepse soodsamalt ja võite saada ka oma kujundatud kleepse jne.
o
olaaf
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 4924
Liitunud: 12 Juun 2002 09:16
Asukoht: nõmme
Autod: 2105 s1300, 1119

Postitus Postitas olaaf »

 
Sander kirjutas:Väga hea teema.
Proovin kindlasti ka oma 01'el 98'ga sõita.Eks näis kas mootor hakkab paremini tööle või mitte.
Ma olen kuulnud, et 98 annab tõmmet juurde veidi jne aga kütusekulu kohta polegi varem midagi kuulnud.
Annan kindlasti teada, kuidas mootor tööle hakkab siis 98'ga.(Ilmselt juhtub see homme ja teen video ka)
Karburaatormootoril ilma midagi muutmata ei anna 98 mitte midagi peale suurema rahakulu tanklas juurde.
lada mootorile on ette nähtud oktaanarv 93, kõik mis sellest ülevapool on sulaselge raiskamine, kuna surveaste on väga madal.

Ära ei tohi unustada ka seda, et 98 põleb kauem kui 95 ja selleks et saada kätte sama võimsust peaks süütenurka reguleerima varasemaks.

Õigem oleks loomulikult tõsta surveastet..
Männiku laiali Garage
"90 percent of carb problems are ignition related.."
Kasutaja avatar
kaspaar
Foorumi kasutaja
Postitusi: 88
Liitunud: 18 Sept 2010 16:56
Asukoht: rakvere, lääne-virumaa
Autod: Lada Samara, 2105,

Postitus Postitas kaspaar »

95 nitro annab küll karpaga tömmet juurde
Projekt - Sõidukorras Lada.
[img]pilt[/img]


Pilte minu autost alates 18.04.2011:
http://www.photobucket.com/ladaklubi
s
Suurmiis
Foorumi kasutaja
Postitusi: 42
Liitunud: 10 Nov 2008 00:09
Asukoht: Saku
Autod: Vajalik info!!

Postitus Postitas Suurmiis »

Kütte kulu kompu arvates stabiliseerus ja jäi paigale nüüd siis 6,1L/100km. Kummaline küll :)
Vasta