Lisatuled

Lisatuled

Audio, elektrisüsteem, turva
Vasta
m
Marcuz
Foorumi kasutaja
Postitusi: 286
Liitunud: 05 Okt 2002 14:15
Asukoht: Tallinn/Harjumaa
Autod: Avensis 2.0i
Kontakt:

Lisatuled

Postitus Postitas Marcuz »

Mõtlesin, et panna siksile lisakaugtuled, kuna tuled ei näita just eriti hästi. Kas keegi oskab kommenteerida universaaltulesid, mida müüakse suurtes marketites autotarvete letil (vb ka mujal)? Hind on ca 250.- aga peale pole kirjutatud kuidas ja kui kaugele nad valgustavad. Ja veel küsimus: kuidas täpselt juhtmeid ühendada? Alguses mõtlesin et voiks panna kaugtuledega kokku, aga siis ei saa neid jälle eraldi lülitada kui vaja. Paneks näiteks oma lüliti alla, aga kust siis juhe tuua? Kas tuua otse akult ja kaitse vahele tinutada, võtta suvaliselt kusagilt armatuurist + ja - või oleks targem võtta tule juhtmetest vool või kuidas?
Hüvasti Punane Nool :\'( ..jäänud on mälestus hea...
j
jan007
Suletud kasutaja
Postitusi: 54
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas jan007 »

Ei soovita neid odavaid, see v6re mis klaasi kinni hoiab, ei ole tegelt yldse kinni ja mina pidin puidukruvidega panema, muidu kukkus klaas kohe maha peale karbist v2lja v6tmist. Odavatest soovitaks Ring toodangut. Tavaliselt releed kaasas, kui pole, osta ise. + v6tad akult, relee lylitusvoolu kusagilt originaalkaugtulede ahelast ja - kustiganes kerest v6i akult. Lisalyliti v6id siis panna kaugtulede ahela ja relee vahele, siis on v6imalus ka lisatuled kaugtulede syttimisel v2lja j2tta. Igatahes minul on bussil selline systeem hella lisatuledel ja ylevaatusel aktsepteeriti, spetsiaalselt kysiti muide, et kas lylituvad ja kustuvad koos kaugtuledega.
m
Marcuz
Foorumi kasutaja
Postitusi: 286
Liitunud: 05 Okt 2002 14:15
Asukoht: Tallinn/Harjumaa
Autod: Avensis 2.0i
Kontakt:

Postitus Postitas Marcuz »

Aga kuidas need odavad valgustasid? Ja nendega vist releed ei ole jah? :puzzled
Hüvasti Punane Nool :\'( ..jäänud on mälestus hea...
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

Korralik tuli algab hinnaga 1000eek. Need 250 eek on ühed vuflid. Kui sa hoolega asja uurid siis näed et seal on plastmassist reflektorid. Need ei valgusta õieti ja ei kesta ka kuigi kaua.
Tuledele tuleb panna vahele relee. Jõuahel tuleb akult läbi relee ja tuledesse. Juhtahel saab alguse kaugtulede juhtmest (tulede lüliti tagant). Siis läbi lüliti ja suundub rele juhtahelasse.
Kui tahad korralikke kaugtulesid siis pane originaaltule sisse teised pirnid. On müüa sellised pirnid kus kaugtuli on 100w lähituli aga harilik. On ka võimsama lähitulega aga neid ei soovita kaasliiklejate huvides.
PS: Need pirnid on ametlikult meie teedel keelatud. Siiani pole neid aga kontrollitud. Kui kaugtuledega mõistlikult ümber käia ei ole see kaasliiklejatele koormav.
C
m
Marcuz
Foorumi kasutaja
Postitusi: 286
Liitunud: 05 Okt 2002 14:15
Asukoht: Tallinn/Harjumaa
Autod: Avensis 2.0i
Kontakt:

Postitus Postitas Marcuz »

1. Kust neid pirne saada võib?
2. Kas üv-el ei tuvastata, et liiga tugevad tuled?
3. Need võimsama lähitulega, kas need siis niipalju tugevamad, et kaasliiklejatele ebameeldivad? Siksil muidu (vähemalt mul) ikka päris vähe valgustavad. Üks sõber ütles mu siksi tulede kohta: "Näed alles siis kui vanamutt juba all." Julm lause, aga tõesti valgustavad ohtlikult vähe mul tuled.
4. Kas need pirnid siksi tule elektrisüsteemiga sobivad?
Hüvasti Punane Nool :\'( ..jäänud on mälestus hea...
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

1) Autovaruosapoed
2) Siiani pole keegi valgusjõudlust kontrollinud.
3) Võimsam lähituli on 90w.
4)Pirni tüüp H4. Sobib siksile.
05 on väga head esituled. Kui sul halvasti näitavad siis on reflektorid läbi. Reflektorit ei tohi kordagi puudutada - ka mitte väga pehme riidega puhastamise eesmärgil. Või on ostetud uued tuled mis on vuflid. Neid praegu palju liikumas (hulga odavamad kui peaks olema).
C
m
Marcuz
Foorumi kasutaja
Postitusi: 286
Liitunud: 05 Okt 2002 14:15
Asukoht: Tallinn/Harjumaa
Autod: Avensis 2.0i
Kontakt:

Postitus Postitas Marcuz »

Võibolla mul lihtsalt tuled paigast ja vaja reguleerida. Reflektorist ma suurt midagi ei tea, uusi tulesid pole ostetud, vähemalt mitte viimase kahe aasta jooksul kui auto minu käes olnud. Aga aitüma hüva nõu eest, tõenäoliselt ostan võimsamad pirnid.
Hüvasti Punane Nool :\'( ..jäänud on mälestus hea...
j
jan007
Suletud kasutaja
Postitusi: 54
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas jan007 »

100W pirne ei soovita mingil juhul, esiteks keelatud, teiseks el. systeem ei pea suure t6en2osusega vastu. Proovisin Transitil kunagi neid pirne, tagaj2rjeks sulanud pirnipesad ja asja avastasin alles siis kui juhtmed kah maha p6lesid... t88kaaslane kah proovis, temal pidas systeem vastu aga tuleklaasid kuumenesid isegi talvetingimustes niiv6rd, et kogu sodi kuivas hetkeliselt ja peale paari km l2bimist valgustasid 100W tuled v2hem kui n6rgemad pirnid ..
Yhes6naga 2ra pane neid pirne tuledesse, mis pole selleks ette n2htud(n6rgim lyli ahelas p6leb maha, v6ibolla terve auto..), lisaks ei taha, et sa mulle siis vastu s6idad nende tuledega kuskilt kynkatagant n2iteks.
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

Jama jutt. Mul olid volvol need ees ja praegu datsunil. Ei mingeid mahapõlemisi ega pimendusi. Tavapirniga läheb ka klaas nii soojaks et pori peal ära kuivab. Kui ühendused kärssama hakkavad siis on halvad ühendused. Kaugtulede õigeaegset vahetust sai juba mainitud.
Kusjuures jutt käib 05-est millel tuledel relee ja laternad üüratu suured (jahutamise mõttes). Mul datsunil tavalised ümarad (kuumenevad rohkem kui plokktuled) tuled ees.
C
j
jan007
Suletud kasutaja
Postitusi: 54
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas jan007 »

>Aga kuidas need odavad valgustasid? Ja nendega vist releed ei ole jah?

Odavatel olid releed ja skeem siiski olemas. Valgustasid rahuldavalt, Transitil andsid ikka mingil m22ral valgust juurde v6rreldes kulunud originaaltuledega. Praegu kasutan yht allesj22nut orienteerumisel k2silambina autost m2rke otsides.
Aga Ring odavamad tuled samas hinnaklassis ja kvaliteet juba teisest klassist. Ise vaatan Niva jaoks just Ring tulesid, plaanis hankida nii kauged kui udukad. Hella v6ib kyll parem olla aga hind liiga k6rge.
o
olaaf
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 4924
Liitunud: 12 Juun 2002 09:16
Asukoht: nõmme
Autod: 2105 s1300, 1119

Postitus Postitas olaaf »

tuled näitavad kehvalt 4 põhjusel:
1. kehvad reflektorid (kui vahel tuli seest niiske-aurune siis see on jube kiire tulema)
2. nõrgad või mustad pirnid (vanad)
3. el süsteemi kõikvõimalikud kalad
4. valesti reguleeritud tuled

mul reflektorid vahetatud ja 65/55 pirnid ees. ei ütleks et nad kehvemad kui teistel on. valgustavad küll

100w pirnid on maitse asi. nende kasutamisel on soovitav tulede toide korralikult korda teha.. juhtmeid ei tohi lappida ja jätkata jne.. kontaktid peavad olema puhtad..
Männiku laiali Garage
"90 percent of carb problems are ignition related.."
2
21083
Suletud kasutaja
Postitusi: 13
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas 21083 »

osta hella 3000 need on head mul olid need peal ja sõitsid nagu päeval
l
laios
Suletud kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas laios »

kui autol on tuled ikka väga kehvad siis annavad need keelatud pirnid täpselt sobiva valguse mis pole liiga nõrk ega tugev. mina toppisin endale carina e'le ka 80/100 ja keegi pole veel midagi kobisenud ja maanteel tuledega ei vilgutata, kuna tee on nati valgem siis näen inimesi ka teeääres:)
m
Marcuz
Foorumi kasutaja
Postitusi: 286
Liitunud: 05 Okt 2002 14:15
Asukoht: Tallinn/Harjumaa
Autod: Avensis 2.0i
Kontakt:

Postitus Postitas Marcuz »

Isetehtud on ikka hea ja odav :) teisalt võib tuua näiteks nike ja nicce tossud ja selleüle pole mõtet siin vaielda.

Praegu kaldun ikka rohkem sellele, et paneks võimsama pirni. Lihtsam teostada, aga peaks vaatama üle tulede juhtmed nagu aru saan.

Kas esitulesid saab regullida nendest nuppudest tule korpusel voi on need nagu tagatuledel et kinnitused? Ükspäev korra vaatasin ja näppisin neid, tuledel midagi ei muutunud ja pikalt ei uurinud.
Hüvasti Punane Nool :\'( ..jäänud on mälestus hea...
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

Esitulel on jah need kaks nuppu reguleerimiseks. Need aga tihti üle keeratud ja siis ei reguleeri. Proovi pimedas kui valguvihk on vastu seina suunatud. Üks nupp liigutab külgepidi ja teine üles-alla.
55/100w pirnidega olen sõitnud Volvoga umbes 40 000km ja Datsuniga umbes 50 000km.
C
Kasutaja avatar
berg
Foorumi kasutaja
Postitusi: 751
Liitunud: 31 Mär 2002 13:31
Asukoht: pealinnas
Autod: 210V8 - A6 - Chevy Van - Plymouth Valiant - Isuzu Trooper
Kontakt:

Postitus Postitas berg »

jaa osta hella tuled
need väga head! :cool::cool::cool:
CSG AUTOHOOLDUS www.csg.ee Autohooldus, keretööd ja modifitseerimine. 58 100 793
s
sigle
Suletud kasutaja
Postitusi: 159
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas sigle »

Ja kui lisakaugtulesid ostate, kontrollige ikka nende u- arvu, ka, muidu teeb onu polla ata-ata:cul
m
Marcuz
Foorumi kasutaja
Postitusi: 286
Liitunud: 05 Okt 2002 14:15
Asukoht: Tallinn/Harjumaa
Autod: Avensis 2.0i
Kontakt:

Postitus Postitas Marcuz »

Täna maksis vaatasin, olid sellised pirnid: H4 50W/60W 70.-/tk ja H4 80W/100W 40.-/tk ja firma minumeelest sama niiet hinnavahe imelik. Kas need muidu sobiksid? Mis võimsused muidu originaalis ette nähtud on? Täna reguleerisin tulesid, päris maha olid keeratud.
Hüvasti Punane Nool :\'( ..jäänud on mälestus hea...
p
punnsilm
Suletud kasutaja
Postitusi: 23
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas punnsilm »

originaalis vist 55w
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

60/55w on origunaalis ette nähtud. Soovitaks siiski valida 100/55w mitte 100/80w. Viimane võib kaasliiklejaid häirida.
100/55w on vähe liikumas kuid siiski leidub. Ka maksavad nad neist kõige rohkem. Mina sain ühe satsi 90eek tk.ja teise 75 eest
C
Vasta