Tahhoka kontroll

Tahhoka kontroll

Audio, elektrisüsteem, turva
Vasta
m
mess
Ladaklubi Liige
Postitusi: 847
Liitunud: 22 Apr 2002 11:45
Asukoht: Tartu
Autod: '95 Audi A6
Kontakt:

Tahhoka kontroll

Postitus Postitas mess »

Hakkas huvitama selline asi, et kuidas mootor mingil kiirusel pöördeid teeb.

Kõige sobivamaks mõõduks ilmselt 100 km/h. Huvipakkuv asjaolu see lihtsalt, et samal kiirusel mul tahokas vahel näitab pisut üle 3000 vahel aga veidi alla 4000 pöörde. Seda sirge tee peal. Ei teagi kumba näitu uskda. Mis kogemused teistel on?

Käigukast ja tagasild on 01 originaalid.
Kas kerenumbri ümber saab auto ehitada?
o
olaaf
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 4924
Liitunud: 12 Juun 2002 09:16
Asukoht: nõmme
Autod: 2105 s1300, 1119

Hakkas huvitama selline asi, et kuidas mootor mingil kiirusel pöördeid teeb.

Postitus Postitas olaaf »

100Km/h on mul umbes 4000rpm. Vist tiba alla selle tegelt..
Sa kontrolli endal impulssignaali juhe/kinnitused(see juhe mis läheb süütepoolist tahokasse) üle. Ja äkki kondekas ka. Muidu soovitan kasutada sellel juhtmel varjet mis on maandatud armatuuri poolt...
Männiku laiali Garage
"90 percent of carb problems are ignition related.."
m
mess
Ladaklubi Liige
Postitusi: 847
Liitunud: 22 Apr 2002 11:45
Asukoht: Tartu
Autod: '95 Audi A6
Kontakt:

Postitus Postitas mess »

Mul peamiselt sama moodi, et kuskil 4000 või õige veidi alla selle. Kusjuures, viimasel ajal nagu on sellele paika jäänud. Vahest harva olen nüüd näinud, kui on teine veel vibrand ebemääraselt, aga see pole mingi eriline probleem.

Ma arvan, et sellel oli probleem selles, et kuna ostsin kellad lammarist, siis need võisid olla ilgelt kaua seisnud ja lihtsalt näidikud tolmu ja muud kägu vahele võtnud.
Kas kerenumbri ümber saab auto ehitada?
s
Siim
Foorumi kasutaja
Postitusi: 179
Liitunud: 12 Mär 2002 09:54
Asukoht: Tartu
Autod: 1980 2101

Postitus Postitas Siim »

Tahhokas võib näidata täpselt neid numbreid, mida sa ise tahad. Mul näitas algul tahhokas pöördeid topelt (selle hetkeni kui ma sain aru, et tahhoka sees on üks kruvimoodi asjandus, millega asja regullitakse). Kui see mingil moel lahti peaks olema .. siis on ju teada.
m
Mel
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1391
Liitunud: 15 Juun 2002 11:54
Asukoht: Tallinn
Autod: 3x fwd, 5x rwd

Postitus Postitas Mel »

Ka minul teeb tahokas huvitavaid trikke. Kui sõidad linnas - kiirendamised, pidurdamised jne. on kõik korras. Maanteel lastes ühtlase kiirusega hakkab korraga 1000 pööret vähem näitama. Teine kord, harva siiski, kõigub osuti kahe kuni nelja tuhande pöörde jagu edasi tagasi. Mis seda põhjustada võiks?:puzzled
s
Siim
Foorumi kasutaja
Postitusi: 179
Liitunud: 12 Mär 2002 09:54
Asukoht: Tartu
Autod: 1980 2101

Postitus Postitas Siim »

Osuti on lahti/kinni liialt. Võta tahhokas lahti, et probleemi kõrvaldada. Nt talvel oli mul see jama, et tahhoka osuti jäätus teatud pöörete juures (osuti liikumise vastupanu küss).
o
olaaf
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 4924
Liitunud: 12 Juun 2002 09:16
Asukoht: nõmme
Autod: 2105 s1300, 1119

Tahhoka osuti käib edasi-tagasi

Postitus Postitas olaaf »

Kontrolli tahhoka detailide plokk üle, tihti esineb selles külmjoodet. Võibolla tekivad ka tahhoka sees parasiitsidestused (tahhokas näitab järsku 1000 pööret vähem).
Männiku laiali Garage
"90 percent of carb problems are ignition related.."
Vasta