lihtne elektronsüüde

lihtne elektronsüüde

Audio, elektrisüsteem, turva
p
priit467
Foorumi kasutaja
Postitusi: 35
Liitunud: 05 Veebr 2009 21:01
Asukoht: Kuressaare
Autod: kuna mul on niva ja oleks vaja vahest nõu

Postitus Postitas priit467 »

See süsteem on tõesti he ja töötab päris hästi. Mul oleks aga siin kohal motamehele üks küsimus!
Nali selles et täna ja seda on vist kolm korda juhtunud kui ma ei eksi siis-äkitselt kaovad süüte voolud ära ja auto kakkab seisma jääma aga siis äki tuleb jälle vool tagasi ja kõik töötab ilust. Täpselt selline tunne on nagu võtaks süütepooli juhtme küljest ära. Vaatasin et kõik juhtmed on ilusti kinni ja kõik nii nagu peab aga aru ma ei saa miks ta nii teeb???
Äki oskad sina mind nati aidata või tead milles võib see veakene peituda.
Priit
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

Sellele küsimusele otseselt vastata ei oska. Mõned suunad saan küll anda.
Too üks eraldi juhe (ajutine) süütepooli pluss klemmilt tuppa ja pane sinna kontrolllamp külge. Teine ots massi. Sõidu ajal see tuli põleb. Kui nüüd jälle jupsib aga lamp põleb siis viga ikka seal TK poole peal. Ise millegipärast kaldun arvama süüteluku probleemi. Kas tahhokas kukkus rikke ajal nulli? Viga võib ka kontaktiplaadis olla.
Aeg toob selgust.
C
p
priit467
Foorumi kasutaja
Postitusi: 35
Liitunud: 05 Veebr 2009 21:01
Asukoht: Kuressaare
Autod: kuna mul on niva ja oleks vaja vahest nõu

Postitus Postitas priit467 »

Siis kui se jupsis kukkus tahokas ka ikka nulli ja mõne seki pärast nurrus jälle ilusti edasi. Nüüd ei ole seda jama enam olnud ja ma loodan et ta ei tee ka nii enam. Kui teeb siis annan kohe teada.
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

Kui tahhokas nulli kukkus siis ikka viga seal kontaktideja TK pool. Tahhoka miinus ju sealt tuleb.
C
p
priit467
Foorumi kasutaja
Postitusi: 35
Liitunud: 05 Veebr 2009 21:01
Asukoht: Kuressaare
Autod: kuna mul on niva ja oleks vaja vahest nõu

Postitus Postitas priit467 »

Rääkisin et minul jupsib see elektronsüüde. Asi oli selles et kui ma selle süsteemi peale panin siis ma ei puhastanud ilusti klambreid ära ja keerasin kõik juhtmed ruttu külge et vaadata kas see asi juba tööle hakkab. Kui ma nüüd juhtmed lahti võtsin ja puhtaks tegi, polke seda probleemi enam olnud. Tunnista et see oli minu süü.
f
FlammablE
Foorumi kasutaja
Postitusi: 45
Liitunud: 27 Mär 2007 00:07
Asukoht: Tallinn-Tartu
Autod: Auto puudub

Postitus Postitas FlammablE »

Kas ka mossele seda süsteemi õnnestub aretada? Mis juppe oleks vaja, et see 2140le peale panna? Oleks midagi, mille kallal vahelduseks nokitseda:bouncing
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

Algselt postitas: FlammablE
Kas ka mossele seda süsteemi õnnestub aretada? Mis juppe oleks vaja, et see 2140le peale panna? Oleks midagi, mille kallal vahelduseks nokitseda:bouncing
Ei ole vahet, millele seda peale panna, jupid on samad.
C
f
FlammablE
Foorumi kasutaja
Postitusi: 45
Liitunud: 27 Mär 2007 00:07
Asukoht: Tallinn-Tartu
Autod: Auto puudub

Postitus Postitas FlammablE »

Küsimus siis selle sama skeemi kohta, et millise konkreetse süütepooliga sealt kõige rohkem matsu kätte saab? Kuidas 08 pool seal vahel töötab? Või on lääne autode süütepoolid kõvema matsuga?
k
kopec
Foorumi kasutaja
Postitusi: 314
Liitunud: 17 Mai 2003 21:32
Asukoht: Kui kodus,siis Rakvere!
Autod: japs

Postitus Postitas kopec »

08 oma pidas ideaalselt vastu.soovitan soojalt!
Ära osta omale autot,mida sa lükata ei jaksa!-Al Bundy
f
FlammablE
Foorumi kasutaja
Postitusi: 45
Liitunud: 27 Mär 2007 00:07
Asukoht: Tallinn-Tartu
Autod: Auto puudub

Postitus Postitas FlammablE »

Ok, suured tänud. Üritan omale siis kuskilt leida.
s
Suprudko
Foorumi kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 13 Dets 2013 17:17
Asukoht: Muhu saar
Autod: VAZ 2121

Postitus Postitas Suprudko »

Kaevan üles vana teema. Kuna Dnepril töötab Oomipoe transistorsüüde väga hästi, tekkis mõte paigaldada selline ka Nivale. Ning kuna Gaz 53 oli omast käest võtta, otsustasin tarvilikud jupid sealt maha keerata.
Saagiks siis süütepool ja transistorsüüte karp (pildil). Samas kohe tekkis ka küsimusi.
Nimelt oli autol ühendatud kondensaator. Ja ometi ju aastaid tagasi see auto töötas. Oomipoe komplektil oli pea igal lehel õpetuses ära mainitud, et kondekas lahti ühendada.
Samuti puudus süsteemist variaator. Kas see on üldse siis vajalik?


Pilt
Vasta