K: Akude vastupidavus/kestvus.

K: Akude vastupidavus/kestvus.

Audio, elektrisüsteem, turva
t
tiit
Foorumi kasutaja
Postitusi: 622
Liitunud: 06 Nov 2003 09:52
Asukoht: hiiumaa
Autod: 21083 1995
Kontakt:

Postitus Postitas tiit »

minu samaral originaal vene aku ja vanust 4,5 aastat minu käes. kaua eelnevalt kuskil seisnud-?????.
Minu lada 110 originaalaku pidas vastu 4 aastat ja 4 kuud. Ca 85 000 Km. Praegu on peal Oboron aku. Tundub päris korralik.
ostsin poest suht odava auto 112ne.2002 aastal.järgmist talve se aku üle ei ela
gened on neil autodel samad ja omast kogemusest vabriku pingeregulaatoril laadimispinge oli 13,3V. Ostsin uue ja sellel 13,0V Tuleb vahel "käsitsi" laadida.

Traktoril (RS-09) ostsin exide caltcium aku 65Ah 6 aastat tagasi. Generaator puudub, laen ainult käsitsi (vastavalt kasutusele). Peale laadimise mitte mingit hooldust teinud ei ole, seni ühtegi probleemi pole olnud (ka talvel)

Akut ei tohi KUNAGI täiesti tühjaks lasta(0V) juba alla 10V (koormuseta) on paha
r
rotu
Suletud kasutaja
Postitusi: 51
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas rotu »

mul isal on garaa? mittetöötavaid akusid täis:D
mul endal punasel kopikal on 2 akut peal, yx pagassis ja teine mootori juures:cul
c
chp
Foorumi kasutaja
Postitusi: 211
Liitunud: 10 Dets 2009 12:44
Asukoht: Tallinn
Autod: informatsiooni kogumine,varuosade ost-müük

Postitus Postitas chp »

Algselt postitas: Rotu
mul isal on garaa? mittetöötavaid akusid täis:D
Hakkate happepommi koostama ? Sellised asjad tasuks ikka ilusti taastöötlusesse viia....
r
rotu
Suletud kasutaja
Postitusi: 51
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas rotu »

njah, ma ei tea selle taastöötluse kohta midagi.. kas ma viin nagu oma aku sinna ja saan selle eest mingi summa? nagu metallikokkuostus vms?
m
marks
Foorumi kasutaja
Postitusi: 356
Liitunud: 15 Mär 2003 19:41
Asukoht: Kohila
Autod: Audi, BMW, Moškvitch

Postitus Postitas marks »

Ohtlike jäätmete kogumispunkti vii. Pappi sealt ei saa. Metallikokkuostus neid minu teada ei taheta.
z
zikz
Foorumi kasutaja
Postitusi: 346
Liitunud: 08 Veebr 2003 22:12
Asukoht: Tallinn
Autod: citroen,fiat,renault

Postitus Postitas zikz »

teistmoodi küsimus kui akus väike auk on muu aga korras, kuidas saaks selle augu kinni lappida?
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3999
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

Raske juhus. Vanade "pigiakudega" ,millel purgid välja käisid oli lihtne.
Kroonus vahetas akumees kogu aeg akukestad ringi nii ,et väljast uus sai vana sisu ning vanasse kesta pakitud uued purgid müüdi maha. Samuti pesi ja lappis siis ka vigaseid eksemplare. Ikka juhtus ,et keegi ,kel sõrmed kui sallinarmad ,aku maha pillas.
Kui auk kuskil põhjas pole ,siis saab ehk selle ka kuidagi plastikuga kinni keevitada.
Aga ehk oskab Mota sel teemal paremini vastata. Ta ju akude alal kunagi isegi leiba teeninud.
z
zikz
Foorumi kasutaja
Postitusi: 346
Liitunud: 08 Veebr 2003 22:12
Asukoht: Tallinn
Autod: citroen,fiat,renault

Postitus Postitas zikz »

täica üleval ääres on auk, ma mõtlen et kuidagi ajutiselt saaks kinni panna, vaja seda akut mingi kuu aega, praegu on lahtiselt, plastiliin ei sobi?
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3999
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

Proovisin metsas selle kahekomponentse vedelmetalli ja autoapteegist võetud sidemega lappida klemmi kõrvale põlenud auku (tulekahju :o ). Ennem tegin piduripuhastusvedelikuga pinna puhtaks. Kestis suvest sügiseni ,esimeste külmadega andis aku nagunii otsad - see metsakate juures tavaline kui akud tehasest kapoti alla pandud.
Aga paik hakkas kah vaikselt lahti kooruma ,happeaurud tegid ikka oma töö. Vähemalt okkasoga ei läinud rohkem sisse.
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

Tänapäeva akupurke ei saa enam kinni lappida. Varem/hiljem annab ikka lahti.
Kui akut vaja ainult kuuks ajaks (väheusutav - mul ikka aastaringselt aku peal), siis las olla lihtsalt vähem lüüti sees (auk ju ülal ääres).
C
Vasta