Lada müratase

Lada müratase

Välimusega ja salongiga seonduvad teemad
y
yellowboost
Foorumi kasutaja
Postitusi: 60
Liitunud: 24 Mär 2004 21:31
Asukoht: Talinn,Haapsalu
Kontakt:

Lada müratase

Postitus Postitas yellowboost »

Nii,selline küsimus:

Kui ma võtan kõik matid ja müraisolatsiooni salongist ära,siis kui palju müratase tõuseb?On ikka talutav sees siis istuda?
-
--sven--
Suletud kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas --sven-- »

Ära siis kruusatee peal sõida...müra on ikka väga kõva...
Kasutaja avatar
Jonx
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1451
Liitunud: 06 Nov 2003 21:53
Asukoht: Kärdla
Autod: 2101
Kontakt:

Postitus Postitas Jonx »

Võtsin ka seest kõik isolatsiooni välja, sest vaja põhja keevitada... Heli on muidu mõnus, aga raadio kuulamine on raskendatud :P
Autoorienteerumine, Linnaseiklused, Seikluskoolitused, Suvepäevad - http://www.seiklusministeerium.ee
j
jeejee
Foorumi kasutaja
Postitusi: 371
Liitunud: 14 Jaan 2003 21:06
Asukoht: Tallinn
Autod: 21051

Postitus Postitas jeejee »

Võta ära saad teada :lol
Kasutaja avatar
robi
Ladaklubi Liige
Postitusi: 494
Liitunud: 10 Sept 2003 21:43
Asukoht: Tallinn
Autod: 2107 1992
Kontakt:

Postitus Postitas robi »

Asoo Küsiks ka: kas veel keegi peale Motamehe on oma lada seestpoolt katusekatte materjaliga (ruberoid kummi baasil) üle löönud, ja kui on siis oleks tore, kui annaks teada, kui kardinaalne vahe on. Motamees pole veel valmis saanud ja huvi oleks ka teiste kogemustest kuulda:)
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

765AIX ka tegi omale nii. Vaata teemat "teeme ise" müraisolatsioon.
Kindlasti on sellest kasu. Milleks siis muidu kallitel autodel seda tehases pannakse. Ega siis ruberoid palju teistmoodi pole kui see tehase müramatt. Uks käib ikka väga magusa mopsuga kinni. Seda ma juba testida saan.
C
Kasutaja avatar
Jonx
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1451
Liitunud: 06 Nov 2003 21:53
Asukoht: Kärdla
Autod: 2101
Kontakt:

Postitus Postitas Jonx »

Tahan ka seda heliisolatsiooni autosse panna.... Huvitab et kuidas ma selle uste sisekylgdele saan...... Ja kas kui ma panex seda kapoti kaane alla, kas siis teex autot vaiksemax ka...
Autoorienteerumine, Linnaseiklused, Seikluskoolitused, Suvepäevad - http://www.seiklusministeerium.ee
Kasutaja avatar
PuZuP
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1734
Liitunud: 08 Aug 2002 23:52
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Autod: 2106 '79
Kontakt:

Postitus Postitas PuZuP »

Algselt postitas: Jonx666
Tahan ka seda heliisolatsiooni autosse panna.... Huvitab et kuidas ma selle uste sisekylgdele saan...... Ja kas kui ma panex seda kapoti kaane alla, kas siis teex autot vaiksemax ka...
Ukse siseküljele saad nii, et polster maha ja külge...ega seal miskit rasket pole...
Kapoti kaane alt nagu erilist vahet ei ole...lärm tuleb ju ikka läbi nn. firewall'i ja põhja sisse...
firewall = mootoriruumi ja salongi vaheline sein...
...parem kaotada üks minut oma elust, kui kaotada oma elu ühe minutiga...Pilt
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

Kapoti müramatt ikka päris tähtis asi. Sinna aga on väga raske otsida sobivat materjali. See peab olema kuumakindel. Kradan et pigimatt seal annab lahti (pole proovinud). Liimid seal küll hästi ei pea. Kõige kindlam ikka originaalmatt ja kinnitus.
Omal ühe variandina kaalumisel poes müüdav matkamehe küljealune. See on selline kõva poroloon pealtpoolt kaetud termokilega (hõbedane kile. Osad matid on ka ilma selleta). Uutel Nivadel on kapotialune taolisega kaetud. Aga liim annab ka lahti.
C
m
mess
Ladaklubi Liige
Postitusi: 847
Liitunud: 22 Apr 2002 11:45
Asukoht: Tartu
Autod: '95 Audi A6
Kontakt:

Postitus Postitas mess »

Äkki annab siin kasutada kuumakindlat silikooni, millega ahjude jms ümbert erinevaid vuuke (põrandate, seinte jne) tehakse. Seda peaks ehitusmaterjalide poodides vabalt saada olema.
Kas kerenumbri ümber saab auto ehitada?
l
Laada
Foorumi kasutaja
Postitusi: 260
Liitunud: 08 Juul 2003 10:18
Asukoht: Tallinn
Autod: Nokia, Nolada.

Postitus Postitas Laada »

Kapoti alla sobib väga edukalt tavaline poroloon. Eriti palju sellest muidugi abi ei ole. Eks rohkem tuleks tõesti tähelepanu pöörata mootori ja salongi vahelisele seinale.
k
killercop
Foorumi kasutaja
Postitusi: 52
Liitunud: 26 Nov 2002 20:06
Asukoht: hiiumaa jne
Autod: 2101 72.

Postitus Postitas killercop »

karta võib et tavaline poroloon hakkab sulama..........:( kuid "vaikne" six, selle nimel tasux pingutada:D
Kasutaja avatar
PuZuP
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1734
Liitunud: 08 Aug 2002 23:52
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Autod: 2106 '79
Kontakt:

Postitus Postitas PuZuP »

No samas võib ju proovida ka kivivilla: kuumakindel, summutab heli, ja veel sada asja...
Isiklikult nõustun Motamehega, et Lada originaal kate on kõige parem...tähelepanu pöörata veel muidugi põhjale ja sellele teatud seinale :D
...parem kaotada üks minut oma elust, kui kaotada oma elu ühe minutiga...Pilt
a
allah
Foorumi kasutaja
Postitusi: 282
Liitunud: 23 Okt 2003 18:48
Asukoht: Tallinn
Autod: 02, 013, 083

Postitus Postitas allah »

Ma võtsin originaal matid välja kuna nad olid märjaks saanud ja ära lagunenud, kuid nüüd ei tea mida asemele panna. Uus mürasummutus peaks olema odav ja põhjaküljest eemaldatav, et kindlaks teha ega sinna juhuslikult roosteuss pole roninud. See tõrvapappi ei sobi vist kuna ta tuleb põhja külge kinni liimida (sulatada), muidu liigub paigast ära või ma saan millestgi valesti aru :puzzled
Kasutaja avatar
viaccess
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1927
Liitunud: 19 Apr 2003 20:01
Asukoht: Valga
Autod: 2101, Izh Jupiter 5, Vis 23464
Kontakt:

Postitus Postitas viaccess »

Mul originaalid 011 matid ka olid väsinud, pidin minema viskama. Asendasin paksu pigi kihiga ja peale 06 originaal vaip. Tulemus :wow
Jupid Venemaalt!
Kasutaja avatar
PuZuP
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1734
Liitunud: 08 Aug 2002 23:52
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Autod: 2106 '79
Kontakt:

Postitus Postitas PuZuP »

Algselt postitas: allah
Ma võtsin originaal matid välja kuna nad olid märjaks saanud ja ära lagunenud, kuid nüüd ei tea mida asemele panna. Uus mürasummutus peaks olema odav ja põhjaküljest eemaldatav, et kindlaks teha ega sinna juhuslikult roosteuss pole roninud. See tõrvapappi ei sobi vist kuna ta tuleb põhja külge kinni liimida (sulatada), muidu liigub paigast ära või ma saan millestgi valesti aru :puzzled

Nende pigimattide paigaldamine (sulatatakse niiöelda põhja külge) eeldabki, et ennem on tehtud ära korralik eeltöö...niisama augulappimiseks pole neid sinna ju mõtet panna...ikkagi asja eesmärk vähendada salongi tulevat müra...
...parem kaotada üks minut oma elust, kui kaotada oma elu ühe minutiga...Pilt
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

Algselt postitas: Laada
Kapoti alla sobib väga edukalt tavaline poroloon
Tavaline poroloon imab vett ja mustust (õli) oma sisse ja seda raske puhastada. Poroloonil peaks siis olema mingi kate. hea kui sooja peegeldav.
Viacessi pandud paks pigi võrdne pigimatiga. Oleks ise ka seda pannud aga praegu see piisavalt kallis juba poes. Läksin odavamat teed. Kohad kuhu matti liimida ei saa läheb Via meetodiga.
C
Kasutaja avatar
robi
Ladaklubi Liige
Postitusi: 494
Liitunud: 10 Sept 2003 21:43
Asukoht: Tallinn
Autod: 2107 1992
Kontakt:

Postitus Postitas robi »

Kuidas lõhnaga jääb. Mul endal jäi katuseehitusest umbes pool ämbrit bituumenmastiksit üle, aga see haiseb ju. Korralik kummibaasil "ruberoid" see veel äkki sobib, aga kui möginat panna, siis jääbki auto seest pigi järgi haisema, eriti kuumad kohad.:yllatunud
r
Rocky
Foorumi kasutaja
Postitusi: 220
Liitunud: 06 Apr 2002 17:04
Asukoht: Otepää
Autod: 2103

Postitus Postitas Rocky »

Mul endal peale kere tegemist põhi seest korrosioonivastase mastiksiga üle tehtud ja seejärel poolnätskelt põhja täies ulatuses toorkummi pandud! igaljuhul praegu on päris hea!
Kasutaja avatar
berg
Foorumi kasutaja
Postitusi: 751
Liitunud: 31 Mär 2002 13:31
Asukoht: pealinnas
Autod: 210V8 - A6 - Chevy Van - Plymouth Valiant - Isuzu Trooper
Kontakt:

Postitus Postitas berg »

kapoti alla käib mürasummutusmatt... romulast peaks mingi lääneka kapoti küljest ära kiskuma... mul on mingi ford focuse oma ja vähendab müra küll...

mul sellesse tõrvapappi usku ei ole... st et kindlasti summutab müra, aga roostetegevus mis selle all toimima hakkab on kindlasti kohutav! paari aasta pärast peaks suht ära mädanema... sead saaks panna ainult siis kui põhi oleks sõna otseses mõttes täiesti uus... aga kuna mul on juba praegu roostekirme peal, siis tuleb midagi muud välja mõelda :(
CSG AUTOHOOLDUS www.csg.ee Autohooldus, keretööd ja modifitseerimine. 58 100 793
Vasta