värv lasti jooksma, kuidas sellest lahti saada??

värv lasti jooksma, kuidas sellest lahti saada??

Välimusega ja salongiga seonduvad teemad
Vasta
t
trioxide16
Suletud kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

värv lasti jooksma, kuidas sellest lahti saada??

Postitus Postitas trioxide16 »

lasin just oma auto üle värvida. asi jäi tip-top, aga paarist kohast jõudis mees ikka jooksma lasta värvi.
nüüd tahakski teada kuidas nendest jooksukohtadest lahti saada. ise olen kuulnud et poleerimisega peaks ka ära kaduma. aga andke siin ka head nõu
muidu jääbki auto koledaks. kurat just värvitud peab ka nendest sittadest kohtadest lahti saama:kuri:kuri:kuri
e
effekt
Foorumi kasutaja
Postitusi: 225
Liitunud: 26 Aug 2003 12:39
Asukoht: kristiine
Autod: 523i sedaan
Kontakt:

Postitus Postitas effekt »

kehva värvimise vastu aitab lihv pasta. olen isegi seda teinud (ise ei värvinud). päris tüütu tegevus, aga lõpptulemusega võis rahule jääda.
jahil
k
kummisuitsetaja
Suletud kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas kummisuitsetaja »

ülilahja liivakaga lihvid maha,siis poleerpastaga üle:cool:
t
trioxide16
Suletud kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas trioxide16 »

mis atribuut see veel on
kas seda on kõigist autopoodidest saada??
palju maksab
oodatud on ka teised arvamused!!!!!!
m
Mel
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1391
Liitunud: 15 Juun 2002 11:54
Asukoht: Tallinn
Autod: 3x fwd, 5x rwd

Postitus Postitas Mel »

Võtad ülipeenikese liivapaberi (vanasti öeldi nullise) ja lihvid rohke veega. Pärast tuleb masinaga poleerida. Kui on vaja rohkem poleerida, siis paksemad pastad. Muidugi peab värvikiht olema piisavalt paks. Kui on näha, et palju ei ole läike saavutamiseks vaja, siis valida vedelamad ained poleerimiseks.
j
jeejee
Foorumi kasutaja
Postitusi: 371
Liitunud: 14 Jaan 2003 21:06
Asukoht: Tallinn
Autod: 21051

Postitus Postitas jeejee »

Esialgne postitaja trioxide16
lasin just oma auto üle värvida. asi jäi tip-top, aga paarist kohast jõudis mees ikka jooksma lasta värvi.
:kuri:kuri:kuri
viid auto värvija juurde tagasi ja lased temal selle korda teha. see on ju tema süü, et jooksma hakkas. :kuri
aga üldiselt aitab jah see lihvpasta ja siis poleerimine, müüakse peaaegu igas poes, kus autovärvegi.

TO Mel-----> see liivapaber nüüd numbriga 2000, just käisin ise poes ostmas, maksis 9 eequ A4 leht.
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

Nagu jee-jee ütles võtad 2000 paberi ja paned selle kindlasti klotsi peale. Ja siis ämbriga kõrvalt vett ja lihvi, vett ja lihvi ....
Pärast tavalise autopoleerimise pastaga üle. Selline pasta mis on ette nähtud vana auto värvi jaoks. Käsitsi saab väga edukalt seda poleerida. Masinaga kogenematu mees võib värvi päris ära rikkuda.
Overspeed poleeris oma kapoti ja pagassi luugi niimoodi ära. Ma lasin a tal paar kohta jooksma. Kadusid ära kõik.
Pärast seda tööd oled ka poole tugevam/jõulisem.
C
t
trioxide16
Suletud kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas trioxide16 »

ma võib-olla päris jobu
aga mis see poleerimispasta sinna tekiteb siis, kas nagu uus värvikiht oleks peal siis v
või kuidas
mota palun seleta
P.S kas on siis olemas eraldi pasta kohe vana auto värvi jaoks???
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

See 2000 liivakas jätab mattpinna. Poleerpastaga hõõrub selle läikima. Poleerpasta on sama toimega mis liivakas ainult palju-palju peenem.
On olemas poleerpastad müügil. Need on sama riiuli peal kus vahad. Osa neist on karbi sees ja osad vedelad täpselt nagu vaha. Vahadele on peale kirjatud kas on vana värvi jaoks või uue. Vana värvi jaoks mõeldud vahadel on natuke poleerainet sees.
Paar korda aastas peaks poleerpastaga auto üle käima. Siis tal kohe teine nägu. Pärast vaha peale. See kaitseb. Neid asju ei poolda mis kõik korraga ära teevad- Siis ei tee nad sittagi.
Uuemad vana värvitaastajad on juba keemilisel teel taastavad. Nendel poleerainet vähem sees. Rohkem lahusteid, mis hapuks läind värvi maha võtavad.
Kui värv on matt siis need pastad teevad imet. Selles väga lihtne veenduda tehes kapoti nurk pastaga üle. Nurk oleks nagu üle värvitud.
Poleerides jääb kalts auto värviseks. Vahatades ei jää.
C
t
trioxide16
Suletud kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas trioxide16 »

nii et siis ainult nühka ja nühka niikaua kui sile on
siis poleerpastaga üle ja asi ants
aitäh sulle motamees
P.S äkki oskad veel öelda palju see pasta maksta võib
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

Mul jäi käe alla Turtle wax. Color back-finish restorer.Hind 55eek.
NB enne tarvitamist korralikult loksutada. Mitte töötada päikse käes.
C
k
Kristo
Foorumi kasutaja
Postitusi: 292
Liitunud: 22 Nov 2002 11:44
Asukoht: Tartu
Autod: Auto puudub

Postitus Postitas Kristo »

Ja trioxide, kui nühkima hakkad siis pead kuulama kah, et mõnda liivaterakest paberi alla ei satu, muidu kriibid vaod sisse. Ja vaata, et liiga palju kah ei nühi, muidu nühid värvi maha :lol
Kasutaja avatar
viaccess
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1927
Liitunud: 19 Apr 2003 20:01
Asukoht: Valga
Autod: 2101, Izh Jupiter 5, Vis 23464
Kontakt:

Postitus Postitas viaccess »

Aga pea meeles, et kui sul oli Tikkurila (endine Sadolin), siis seda saab lihvida alles 4-6 kuu p2rast, sest see v2rv kuivab v2ga aeglaselt.....:kuri
Jupid Venemaalt!
t
trioxide16
Suletud kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas trioxide16 »

to viacess::: oli tõesti tikkurila ja ma tean et see kuivab kaua
mul eelmine värvimine keerati puhta per**e, siis pidin uuesti matistama kogu auto, ja muidugi ega siis olid ka need jooksmalaskmiskohad ikka olemas paaaar tükkki ja kui sealt nühkama hakkasid oli värv alles jumala vedel kiskus kõik maha aint vana värv jäi alles oh seda vaeva et ta uuesti siledaks saada
rõve rõve töö
a ütleme siis nii et see oli naljatamisi nagu see vahevärv, mis vanasti veoautodele pandi, mul sama lugu, kuigi oleks hea old tõesti kui oleks kohe korda saand:kuri
Vasta