tagumised turvavööd

tagumised turvavööd

Välimusega ja salongiga seonduvad teemad
Vasta
p
piinaja
Foorumi kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 26 Juul 2009 15:12
Asukoht: Värska
Autod: Ostsin endale LADA 2106-e 1977.aasta oma ja oleks selle kohta paar küsimust.

tagumised turvavööd

Postitus Postitas piinaja »

Selline asi nüüd et Taga turvavööd puuduvad sest masin on nii vana. Kas politseil on selle kohta ütlemist kui mul keegi taga istub ja turvavööd pole? Ehk on kellelgi olnud kokkupuuteid politsei ja tagumiste turvavööde puudumisega?
v
Varblane
Foorumi kasutaja
Postitusi: 217
Liitunud: 12 Nov 2007 23:06
Asukoht: Tallinn,Nõmme
Autod: 2103

Postitus Postitas Varblane »

Kui pole olnud ei peagi olema.Kui aga kunagi pandud ja äravõetud aga kohad näha siis ei saa ülveaatuselt läbi, kui ei pane uuesti külge.

[Muudetud: 29-7-2009 Varblane]
Kasutaja avatar
Kytt
Ladaklubi Juhatus
Postitusi: 2075
Liitunud: 29 Okt 2002 11:32
Asukoht: Tallinn
Autod: 2x2102,21013 & Toyota

Postitus Postitas Kytt »

kui c-piilaritel turvavöö kinnituskohti pole, siis ei peagi tagumisi vöid olema. kui aga poldiaugud näha ja vöid pole, siis võimuesindajad susse hästi ei suhtu.
ja kogu jutt käib 70-ndate esimese poole masinatest, 70 teises pooles olid LADAdel tagumised turvavööd "standardvarustuses"
Kasutaja avatar
kapa
Foorumi kasutaja
Postitusi: 333
Liitunud: 05 Nov 2006 12:06
Asukoht: Tallinn
Autod: 2x2105

Postitus Postitas kapa »

Algselt postitas: Kytt
70 teises pooles olid LADAdel tagumised turvavööd "standardvarustuses"
:D:D:D 1999a. 21061-l (siseturu varaint, aga ikkagi) pole tagumisi turvavöid. Isegi kohti pole. Ja ülevaatuselt läheb kah puhtalt läbi...

Ma lihtsalt pidin nooo... :lol
Teeme tööd aeglaselt, aga see-eest sitasti...
Kasutaja avatar
Kytt
Ladaklubi Juhatus
Postitusi: 2075
Liitunud: 29 Okt 2002 11:32
Asukoht: Tallinn
Autod: 2x2102,21013 & Toyota

Postitus Postitas Kytt »

Algselt postitas: kapa
Algselt postitas: Kytt
70 teises pooles olid LADAdel tagumised turvavööd "standardvarustuses"
:D:D:D 1999a. 21061-l (siseturu varaint, aga ikkagi) pole tagumisi turvavöid. Isegi kohti pole. Ja ülevaatuselt läheb kah puhtalt läbi...

Ma lihtsalt pidin nooo... :lol
no siis ei ole mul midagi muud öelda, kui et venelane jääb venelaseks :D
seljuhul jääb ainsaks indikaatoriks ikkagi c-piilar ja selle kate, kui seal kohad on, siis peavad vööd olema, kui auke pole, siis saab ka ilma tagumiste vöödeta ÜVlt läbi
Kasutaja avatar
apsu
Foorumi kasutaja
Postitusi: 672
Liitunud: 15 Sept 2008 21:12
Asukoht: Võru
Autod: VAZ 2104
Kontakt:

Postitus Postitas apsu »

aga kui passis on 5 kohta ja turvavöid on neljale, kas tagumise keskmise puudumine võib tekitada probleeme?
Võidusõit on nagu seks, kõik mehed arvavad, et nad on selles hirmus osavad
Kasutaja avatar
ToM
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1066
Liitunud: 26 Juun 2007 00:24
Asukoht: Kohila/Tallinn
Autod: 2107, 2101

Postitus Postitas ToM »

Algselt postitas: apsu
aga kui passis on 5 kohta ja turvavöid on neljale, kas tagumise keskmise puudumine võib tekitada probleeme?
Kui keegi seal istuma peaks, siis avarii korral kindlasti.
m'kay
t
taurikazz
Foorumi kasutaja
Postitusi: 76
Liitunud: 06 Nov 2008 20:23
Asukoht: Võru
Autod: 21063

Postitus Postitas taurikazz »

Mul on taga piida sees vindid olemas ja seal kate peal.
Aga istmete all pole midagi kuhu nagu turvavöö kinnitada ja ül. lasti läbi, kuna pole turvavööde kohti lihtsalt.
h
hautz
Postitusi: 2276
Liitunud: 08 Jaan 2007 22:55
Asukoht: elva
Autod: 2x lada2101

Postitus Postitas hautz »

Algselt postitas: taurikazz
Mul on taga piida sees vindid olemas ja seal kate peal.
Aga istmete all pole midagi kuhu nagu turvavöö kinnitada ja ül. lasti läbi, kuna pole turvavööde kohti lihtsalt.
Mul 71a kopikas isegi alumised kinnitused olemas ,kuid punnid ees lihtsalt poltide asemel, lihtsalt ülemine kinnitus puudu (mitte kauaks :) )
.._____
./_____\ -KOPIKAS :)
(OIIIIIIO)
.U........U
Kasutaja avatar
ToM
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1066
Liitunud: 26 Juun 2007 00:24
Asukoht: Kohila/Tallinn
Autod: 2107, 2101

Postitus Postitas ToM »

Mul -73 aasta masinal on ka alumised kinnitused olemas, piilaris mitte. Panin siis taha kolm üle kõhu käivat vööd, üldse ilma ei tahaks ka sõita. ÜV-l aga öeldi, et ise ei tohi vöid panna kui tehasest ei ole ja soovitati mul need istme vahele ära peita:P

Isegi selle kohta oli ütlemist, et ees olid rulliga vööd :sein

[Muudetud: 1-8-2009 ToM]
m'kay
Kasutaja avatar
SexSix
Foorumi kasutaja
Postitusi: 2501
Liitunud: 22 Juul 2007 17:18
Asukoht: Viljandimaa
Autod: 013

Kuuldud kunagi.

Postitus Postitas SexSix »

Kuskilt kuulnud, et alates 1980 aastast noutakse turvavoid!? On see jutt oige?
Kasutaja avatar
arvi100
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 875
Liitunud: 07 Sept 2004 09:52
Asukoht: Jõgeva
Autod: Vaz 2101'73 - Lada 1300 SL'85

Postitus Postitas arvi100 »

Pilt

Nõue hakkas kehtima 1.jaanuar 1976.Turvavööde kinnitused
on olemas kõikidel Lada`el.Kui ongi mõni puudu,siis ilmselt
on see mõne remondi(keevituse)tagajärg.


Pilt

1975 aastal hakkas AvtoVaz ka ära märgistama kinnituste
asukohti.
Allikas:Autoajakiri Za Rulem(Rooli Taga) 1975 aasta 12`es nr.
Masin on kasin - Grigori Šaakašvili
t
taurikazz
Foorumi kasutaja
Postitusi: 76
Liitunud: 06 Nov 2008 20:23
Asukoht: Võru
Autod: 21063

Postitus Postitas taurikazz »

mul 85. a. masin ja polnud mingid probleemi, kohad olid ainult piilarites.
Kasutaja avatar
ToM
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1066
Liitunud: 26 Juun 2007 00:24
Asukoht: Kohila/Tallinn
Autod: 2107, 2101

Postitus Postitas ToM »

Algselt postitas: arvi100

Nõue hakkas kehtima 1.jaanuar 1976.Turvavööde kinnitused
on olemas kõikidel Lada`el.Kui ongi mõni puudu,siis ilmselt on see mõne remondi(keevituse)tagajärg.
Päris kindel? Mul on piilaris küll ainult mingid augud, keermeid ei ole. Katust nagu ka vahetatud ei ole....
m'kay
Kasutaja avatar
corrado
Foorumi kasutaja
Postitusi: 805
Liitunud: 27 Veebr 2006 08:28

Postitus Postitas corrado »

Mul 74a kopikal piilarites poldiaugud olemas. 73a oma kohta ei oska öelda kuna pole sealt lammutanud, aga võin vaadata kui tarvis.
Ülevaatusel kommenteeriti küll, et miks turvavöid taga ei ole. Ütlesingi siis, et tehasest pole olnud ja ei peagi olema, tuhniti paberites mingi 5 minutit ja leiti, et nii ongi:P
Kasutaja avatar
SexSix
Foorumi kasutaja
Postitusi: 2501
Liitunud: 22 Juul 2007 17:18
Asukoht: Viljandimaa
Autod: 013

Vaidlen vastu.

Postitus Postitas SexSix »

Kristeri VAZ 2101-el aastast 1972 C-piilarites on augud aga keermestatud mutrid puuduvad. VAZ 2101-el aastast 1978 puuduvad ka tagumised turvavööd ja kuna salong 100 % orginaal siis järelikult ei ole ka sellel autol kunagi tagumisi turvavöid olnud. Lammutama ei hakka aga väga võimalik, et siiski sellel autol keermestatud mutrid C-piilarites olemas.

[Muudetud: 2-8-2009 SexSix]
t
taurikazz
Foorumi kasutaja
Postitusi: 76
Liitunud: 06 Nov 2008 20:23
Asukoht: Võru
Autod: 21063

Postitus Postitas taurikazz »

Mul ka auto 100% originaal ning 85. a. Piilarites augud olemas koos keermetega ja sinna on keeratud must punn ette, mida saab eemaldada.
ÜL. öeldi, et kui nende punnide all on keermed, siis peavad olema turvavööd.
Siis võtsime tagumised istmed välja, aga seda polnud kuhu turvavööde kinnitit kinnitada ja neil polnud lihtsalt midagi teha ja pidid läbi laskma.
Vabandust kui segane jutt.
k
krister
Foorumi kasutaja
Postitusi: 249
Liitunud: 09 Aug 2004 12:53
Asukoht: Tallinn, Lilleküla
Autod: 2101 '80

Postitus Postitas krister »

Algselt postitas: SexSix
Kristeri VAZ 2101-el aastast 1972 C-piilarites on augud aga keermestatud mutrid puuduvad. VAZ 2101-el aastast 1978 puuduvad ka tagumised turvavööd ja kuna salong 100 % orginaal siis järelikult ei ole ka sellel autol kunagi tagumisi turvavöid olnud. Lammutama ei hakka aga väga võimalik, et siiski sellel autol keermestatud mutrid C-piilarites olemas.

[Muudetud: 2-8-2009 SexSix]
Turvavööd saab panna ka kõige vanematele VAZ tüüpi sõidukitele! Vaadeke palun oma autodega kaasas olevaid tehase kasutusjuhendeid, seal lausa skemaatiline pilt, kuidas nii ette kui ka taha turvavöösid paigaldada. Koduvabariigi patriootidena tuleb kindlasti kasutada TK "Norma" toodangut. Võib juhtuda, et C-piilaril turvavöö kinnitamiseks auk puudub, siis võib see olla tagumisel mütsiriiulil.

Ehk tagumisi turvavöösid saab paigaldada. Alumised kinnituste keermestatud augud on istmete all kummipunnidega kinni. Kui neid pole aga viimase 30 aasta jooksul kasutatud, võivad need keermed olla üsna roostesed ja vastutusrikkal momendil lihtsalt järgi anda.
n
Nullüks
Foorumi kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 20 Okt 2013 18:29
Asukoht: Tallinn
Autod: Lada 2101

Postitus Postitas Nullüks »

Minu väga viimase otsa (1982) 01-l pole ka taga turvavöösid, samas ees on eksportvariandile kohaselt isegi rullikutega. Tegelikult oleks soov need ka tagumisele istmele lisada. Nii võib tekkida võimalus, et saaks kogu perega selle autoga mõne rahuliku kruiisi teha - nimelt on laps alles turvatoolis. Ja ega vööd suurtelegi inimestele kahjuks ei tule.

1) Kas piilarites vajalike avade kontrollimiseks on vaja polster päris lahti katkuda või saab mingi "günekoloogia võttega" seda kusagilt serva vahelt tuvastada. Või äkki lihtsalt peale vajutades tunda? Nõme oleks asi lahti lõhkuda ja siis mitte midagi leida.

2) Kas kellelgi äkki 01-le sobiv tagumiste vööde komplekt üle?
Vasta