Sidur või käigukast talveunes

Sidur või käigukast talveunes

Käigukasti, vedrustuse, pidurite ja veermikuga seonduv
Vasta
Kasutaja avatar
kaaler
Foorumi kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 24 Sept 2012 20:34
Autod: 2101 '80
Kontakt:

Sidur või käigukast talveunes

Postitus Postitas kaaler »

Nii, teadjamad mehed, palun hüva nõu. Panin täna üle talve seisnud 2101 käima ja läks kolmandal katsel kenasti. Aga käigud on kutud - sidurit võid vajutada, aga ükski käik sisse ei lähe. Seisva mootoriga proovides mõned käigud lähevad, aga kas vajutad samal ajal sidurit või mitte - pole vahet. Mis otsast ja mida ma nüüd koputama, õlitama ja paluma pean, et asi oma jõududega korda saada? Viimati sõitsin oktoobris, masin talve veetnud hästi ventileeritud soojustamata garaažis.
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

Ketas kinni jäänud. Tavaline tõbi.
Kui õnnestub, tuleb sõiduga lahti. Mul kunagi õnnestus.
Treppi sõidetud kruusateel sai esimese ja teise käiguga gaasi peale-maha tallatud niimoodi, et rattad vahepeal lennus olid. Lõhutud natuke kokkuvõttes, aga abi sellest oli. Siduripedaal oli kogu sõidu vältel alla vajutatud ja aega ei läinud minutitki.
e
Edel
Foorumi kasutaja
Postitusi: 453
Liitunud: 28 Dets 2007 22:28
Asukoht: Lehola
Autod: VAZ-21061`84, Moskvits-2140`81, Audi A4 1.8 `99
Kontakt:

Postitus Postitas Edel »

Aja asi starteriga sõitma ja esimese käiguga sõidu aeg tallu kõike kolme pedaali korraga (sidur seejuures hoia põhjas). Mina sain nii ketta kohe lahti.
Minul on Ziguli, aga mis on sinul?
a
Arvos
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1103
Liitunud: 31 Jaan 2010 22:57
Asukoht: Tallinn, Saue
Autod: 2105, Volvo V70, Mazda 6 BMW 740Individual, mõned Transitid, mõned JAWA-d ja MF70-d ja ZIL-131

Postitus Postitas Arvos »

 
EdR kirjutas:Aja asi starteriga sõitma ja esimese käiguga sõidu aeg tallu kõike kolme pedaali korraga (sidur seejuures hoia põhjas). Mina sain nii ketta kohe lahti.
Õige jutt. Kuid isegi lihtsam on üks tagaratas õhku tõsta. Asi toimib juhul kui on efektiivselt töötavad tagapidurid.
Üks VAZ peab autopargi hulgas alati olema.
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

 
logman kirjutas:Ketas kinni jäänud. Tavaline tõbi.
Kui õnnestub, tuleb sõiduga lahti. Mul kunagi õnnestus.
Treppi sõidetud kruusateel sai esimese ja teise käiguga gaasi peale-maha tallatud niimoodi, et rattad vahepeal lennus olid. Lõhutud natuke kokkuvõttes, aga abi sellest oli. Siduripedaal oli kogu sõidu vältel alla vajutatud ja aega ei läinud minutitki.
Ma kasutan ikke asfalteed ja 4 käiku. Nii on koormus sidurile kõikse suurem. Muus osas sama siin.
C
Vasta