rooliotsade vahetamine?

rooliotsade vahetamine?

Käigukasti, vedrustuse, pidurite ja veermikuga seonduv
Vasta
s
skill125
Foorumi kasutaja
Postitusi: 58
Liitunud: 02 Nov 2003 12:25
Asukoht: Võru
Autod: 1975 VAZ 2103
Kontakt:

rooliotsade vahetamine?

Postitus Postitas skill125 »

Mul selline probleem, et on vaja rooliotsad vahetada(või roolivardad, eitea mis on mis, või on need ühedsamad asjad?) Ühesõnaga mõtlen neid vardaid mis lähevad roolikarbist ratasteni. Kokku on neid 5! 2 lühikest, 2 pikemat ja keskmine kõige pikem. Jama on aga selles, et ei saa vanu kuidagi küljest! Võtan splindi ära, keeran mutri maha ja siis taon vasaraga niiet vähe pole! Kas neid vardaid võetakse jõuga maha või on siin ka mingi nipp? Tänud!
Eks Lada üks tank ole, aga igas asjas peitub võlu;)
o
olaaf
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 4924
Liitunud: 12 Juun 2002 09:16
Asukoht: nõmme
Autod: 2105 s1300, 1119

Postitus Postitas olaaf »

selleks spets tõmmits..
mina sain osad lahti kuvalda tehnoloogiaga. äkki saad mõnelt tõmmitsa laenata :)
Männiku laiali Garage
"90 percent of carb problems are ignition related.."
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

Vasaraga tuleb taguda vastu seda külge mille sees on koonuspolt. Mitte varda vastu. Äärmised on piisava massiga neid võib niisama peksta. Keskmistele tuleb suurem vasar teisele poole vastu panna. Lüüa tuleb nii nagu tahaks sa seda koonusosa lõmmi peksta.
C
r
reljo86
Suletud kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

kõige parem võte kui tõmmitsat pole

Postitus Postitas reljo86 »

Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

Esialgne postitaja reljo86
pilt sellest
See on täpselt see õige võte. Mingite muude kohtade peale on mõttetu peksta.
C
2
2107
Suletud kasutaja
Postitusi: 165
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas 2107 »

Kui olete kahekesi, siis las üks paneb kangi või heebli veel varda ja silla vahele, et asi pinges oleks ja teine annab siis kuvaldaga küljepealt.
s
skill125
Foorumi kasutaja
Postitusi: 58
Liitunud: 02 Nov 2003 12:25
Asukoht: Võru
Autod: 1975 VAZ 2103
Kontakt:

Postitus Postitas skill125 »

Tänud õpetuste eest, aga tõmmitsa järele on nüüdseks nii suur janu tekkinud! Eile sai sõbraga proovitud teie õpetuste järgi, kuid vaid üks õnnestus lahti saada!:( Eelmine omanik sellel autol oli pensionieas vanamees, temalt poleks nende mutrite sellist kinnikeeramist oodanudki, et koonused niikõvasti kinni on jäänud;) Täna ärgates olid mul käed ja kael valusad :P Aga jah proovin kuskilt tõmmitsa saada ja loodan et siis saab asi :cool:
Eks Lada üks tank ole, aga igas asjas peitub võlu;)
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

Kellel on tõmmits olemas see kasutab seda. Kui tõmmitsaga lahti ei saa siis järgmisena meie pakutud variant.
Ma usun et sa ei ole seda matsu saanud korralikult anda. Seal peab selline terav kõva mats olema. Väiksest koputamisest pole abi.
C
s
skill125
Foorumi kasutaja
Postitusi: 58
Liitunud: 02 Nov 2003 12:25
Asukoht: Võru
Autod: 1975 VAZ 2103
Kontakt:

Postitus Postitas skill125 »

Eks ma lähe ja ürita siis kolmanadat korda ka:) Muidu tõmmitsat sõpradel pole ja poes on 120.- Selle raha eest saaks üht teist muudki kasulikku ning palju seda ikka vaja läheb! Annan teada kui lahti saan. Tänud teile
Eks Lada üks tank ole, aga igas asjas peitub võlu;)
s
skill125
Foorumi kasutaja
Postitusi: 58
Liitunud: 02 Nov 2003 12:25
Asukoht: Võru
Autod: 1975 VAZ 2103
Kontakt:

Postitus Postitas skill125 »

Nii, lahti nad tulidki (üks aind ei tulnud, aga eks selle ka saab) Suured tänud kõigile! Üks küsimus veel, et rooliotsade kummikübarad on venelastel kuidagi nigelavõitu ja ei pea eriti vastu! Ega keegi ei ole mingeid muid "lääne" kübaraid kasutanud?
Eks Lada üks tank ole, aga igas asjas peitub võlu;)
Kasutaja avatar
Jonx
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1451
Liitunud: 06 Nov 2003 21:53
Asukoht: Kärdla
Autod: 2101
Kontakt:

Postitus Postitas Jonx »

Nu nii minul siis probleem järgmine:

Rooliotsad läbi ja tahax need ära vahetada.. Nu võtsin siis splindi välja, keerasin mutreid kuid need nii kinni kiilunud.... Võtsin siis relaka kätte ja lasin mutrid maha.. Kuid ikka ei tule rooliotsad lahti... Kas nad on sisse pandud niisama torgates, või on nad vindiga keeratud... Vaatasin et siin motamees on õpetanud, kuid ei saa sellest aru.. Mida ma siis pexma pean et need rooliotsad lahti tulex.. Kas seda polti mille kyljes mutter oli, või midagi muud?

Sama ka ylemise sarniiriga, keerasin pealt kolm polti lahti, alt mutter ei tulnud ja selle lasin ka relaka maha, kuid edasi ei saa ikka lahti..... Mõistus on täiesti otsas

A ja millist koonust te mõtlete, et seda pexma peax....
Autoorienteerumine, Linnaseiklused, Seikluskoolitused, Suvepäevad - http://www.seiklusministeerium.ee
Kasutaja avatar
GTA
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1316
Liitunud: 03 Dets 2003 21:37

Postitus Postitas GTA »

need otsad mille ära lõikasid, nende all ongi koonus. st otsas on vint ja kinnisurumiseks koonus. lahti nad sellepärast ei tulegi et koonus väga tugevalt kinni. otste äralõikamine minu arust väga hea mõte polnud:P endal puudub selliste töövõtetega kogemus, ei tea kas nüüd tõmmitsatki kasutada saab? aga jah, kangiga kanalis varrastel pinget peal hoida, vasaraga koputada korralikult samal ajal munaka külje peale (ringiratast on veel parem koputada minu kogemuste järgi). endal on mul tõmmits olemas ja sellega pole mul siiani ühegi rooliotsaga lahkarvamusi tekkinud:)
?arniire sain lahti kahe mehega opereerides - üks hoiab kangiga pinget peal ja teine kolgib siis kuvaldaga, torni läheb ka selleks vaja et hästi ligi pääseda
Meskimeni seadus - Kunagi pole aega teha midagi korralikult aga alati on aega ümber teha
VAZ 2105 - "kopika" värskem teised, millele vaid ühe pika joonlauaga varustatud disainerite meeskond püüdis anda veidi nooruslikuma välisilme
k
kriisa
Suletud kasutaja
Postitusi: 408
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas kriisa »

Üheksa korda mõõda, üks kord lõika :)
Mul olid nad nii kõvasti kinni mõned, et tõmmitsagagi ei tahtnud lahti tulla. Loomajõuga pidi keerama, enne kui hakkasid tulema lõpuks.
Kasutaja avatar
Jonx
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1451
Liitunud: 06 Nov 2003 21:53
Asukoht: Kärdla
Autod: 2101
Kontakt:

Postitus Postitas Jonx »

Asjaga nyyd nii kaugel, et sarniir lahti saadud ja ära ka vahetatud. Lahti sain ka juhipoolse pikema rooliotsa ja seegi vahetatud, kuid see juhipoolne väike ei tule ja ei tule.. selline tunne et taon selle rooliotsa kinnitus koha kõverax...

Mõlemalt poolt olen seda rooliotsa ka relakaga hakkinud ja mõte on ta lihtsalt läbi puurida.... Või mida teie soovitax veel ettevõtta?
Autoorienteerumine, Linnaseiklused, Seikluskoolitused, Suvepäevad - http://www.seiklusministeerium.ee
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

Kui enam kuidagi ei saa ,siis viimane võimalus on ära nöökida see toiming ,et harutad kogu kupatuse ühes tükis alt ära (roolikarp ,hoovad ,pendelhoob)ja teed kruustangide vahel kiirelt 1:0.
Aga see võtab palju lisaenergiat mis kuluks muidu abilisega kahekesi
toestades-pekstes marjaks ära.

Sa ikka proovid nii ,et ühele küljele lüües on teiselpool kuvalda tugi vastas ,et ei põruks ja samas ka heebli pinge peal juhuks kui koonus järgi annab ,siis see otsik ka kohe sealt koonusaugust välja kargaks?
Kambakas masinale selle töö juures parem ,kui üksi nu....des!;)

Ja muidugi jääb veel võimalus ,enne "viimast" pakutut ,
lihtsalt balloonid kohale tirida ja sooja anda (mitte kuuma!). Aga see rooli juures mu arust küll hädavariant ,pole hea detailidele.
Kasutaja avatar
Jonx
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1451
Liitunud: 06 Nov 2003 21:53
Asukoht: Kärdla
Autod: 2101
Kontakt:

Postitus Postitas Jonx »

Nu nii, asi sellex korrax tehtud, ostsin endale tõmmitsad(63 eeku) ja rooliotsad tulid mingi paari minutiga lahti... Uued asemele ja nyyd vaja minna silda reguleerima... Soovitus - ostke endale tõmmitsad ja yx asi saab palju kergemini tehtud :)
Autoorienteerumine, Linnaseiklused, Seikluskoolitused, Suvepäevad - http://www.seiklusministeerium.ee
Vasta