Kui lai kumm läheb originaalveljele?

Kui lai kumm läheb originaalveljele?

Käigukasti, vedrustuse, pidurite ja veermikuga seonduv
Vasta
w
wax
Foorumi kasutaja
Postitusi: 193
Liitunud: 13 Mär 2002 10:16
Asukoht: Tallinn/Võru
Autod: Ladasid enam pole
Kontakt:

Kui lai kumm läheb originaalveljele?

Postitus Postitas wax »

Kui lai kumm originaalveljele peale läheb? 195/70 R13 läheb kindlasti. Kas ka laiem?

[Edited on 13-3-2002 by wax]
p
pimik
Foorumi kasutaja
Postitusi: 47
Liitunud: 11 Mär 2002 19:10
Asukoht: Tallinn
Autod: 2107, 2109, 21214

Postitus Postitas pimik »

Isegi 185 tavaliselt juba pannakse laiendatud veljele... Mina vist kardaksin midagi laiemat originaalveljele panna.
f
fibo
Suletud kasutaja
Postitusi: 93
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas fibo »

MUL OLI KUNAGI 19560 13 JA KESTIS TERVE SUVE. KUMM OLI VEITSA IMELIKU VÄLJANÄGEMISEGA, KUID VÖID ISEGI AARVATA LAI KUMM JA KITSAS VELG. KENAM VAADE JÄÄB LAIA VELJEGA
s
Siim
Foorumi kasutaja
Postitusi: 179
Liitunud: 12 Mär 2002 09:54
Asukoht: Tartu
Autod: 1980 2101

Postitus Postitas Siim »

Parandage mind kui ma eksin, aga kas ei ole mitte põhiline probleem see, et eriti laia kummi pole lihtsalt arukas panna. Seda mitmel põhjusel:
-rehv võib hakata koopasse käima (oht eriti suur esitratal ja siis kui on logarid olemas) Sestap on näiteks rallizigulidel koopalaiendid.
-bensukulu suureneb veidike, kuna hõõrdumine suureneb
-väändega tekib mingi jama, mistõttu võivad osad katkisemapoolsed jupid puruks minna.
-manööverdamine muutub tülikaks, mistõttu tuleb kiiremini sõitma hakata.
175 sobib päris hästi.
Kasutaja avatar
Kert
Foorumi kasutaja
Postitusi: 118
Liitunud: 14 Mär 2002 07:50
Asukoht: Tallinn
Autod: 21013

Postitus Postitas Kert »

Kas kellelgi pollar pole ülevaatust tühistand laia velje pärast?Käisin hiljuti ametlikul ülevaatusel ja taadid pistsid kisama "lai velg- seda ei tohi olla,ise keevitatud politsei võtab ülevaatuse ära".Täitsa jobud.:mad:
Plaan oli osta tutikad 06 veljed ja lasta laiemaks teha aga peale sellist juttu läks tuju ära.Peab vist mingi kärg valuka kasuks otsustama.
p
pimik
Foorumi kasutaja
Postitusi: 47
Liitunud: 11 Mär 2002 19:10
Asukoht: Tallinn
Autod: 2107, 2109, 21214

Postitus Postitas pimik »

Just need taadid tegid suurt kisat kui eelmisel nädalal ise proovisin ülevaatust ära teha - et nii palju lisatule ja kõik need on valesti ühendatatud (et on võimalik kõik korraga põlema panna) ja rohkem kui kaks udululd ka ei saa... lisaks veel avastasid et minu küljeaknadel on 60% läbipaistvus - tuleb nüüd ka vahetada :mad: - see on juba tõsine jutt - ühel tuttaval politsei tühjendas ülevaatust just tonneritute aknade pärast... aga tuled võtan maha ja hiljem panen uuesti peale
Kasutaja avatar
Kert
Foorumi kasutaja
Postitusi: 118
Liitunud: 14 Mär 2002 07:50
Asukoht: Tallinn
Autod: 21013

Postitus Postitas Kert »

Kas kuidagi ametlikult ei saa velgi laiendada?Et tempel oleks passis ja pollaril poleks midagi öelda.Sama küsimus on ka sportrooli kohta.Olen kuulnud,et peab olema mingi tootja poolt kaasa antud sertifikaat,et seda rooli võib vastavale autole paigaldada.
r
ruudi
Foorumi kasutaja
Postitusi: 134
Liitunud: 14 Mär 2002 15:50
Asukoht: Viljandi
Autod: Lada05

velg

Postitus Postitas ruudi »

Kuule Pimik mis veljed need sul seal all on kui ma õieti aru saan siis on sul 185 rehv all ja kas velg on laiemaks tehtud siis või ?
s
Siim
Foorumi kasutaja
Postitusi: 179
Liitunud: 12 Mär 2002 09:54
Asukoht: Tartu
Autod: 1980 2101

Postitus Postitas Siim »

Kert, velgede kohta ei oska öelda AGA sportrooli kohta peab olema sertifikaat. Seega maksab igaks juhuks vana rool alles hoida ja ülevaatusele minnes peale panna. Kui sportrool ikka väga kodus-tehtud ilmega on, ülevaatus läbi ei lase. Samas sellise rooliga, nagu mul sai läbi küll. Sertifikaati just pole, aga asi näeb tehasestoodetu välja.
p
pimik
Foorumi kasutaja
Postitusi: 47
Liitunud: 11 Mär 2002 19:10
Asukoht: Tallinn
Autod: 2107, 2109, 21214

2 ruudi

Postitus Postitas pimik »

Jah, kõik 4 on laiemaks tehtud. Kõik on 185, kuid tagumised isegi laiemat rehvi võimaldavad panna. Aga ei saa ju :)
r
ruudi
Foorumi kasutaja
Postitusi: 134
Liitunud: 14 Mär 2002 15:50
Asukoht: Viljandi
Autod: Lada05

to: pimik

Postitus Postitas ruudi »

A kus sa neid laiemaks teha lasid kui see saladus ei ole ?
p
pimik
Foorumi kasutaja
Postitusi: 47
Liitunud: 11 Mär 2002 19:10
Asukoht: Tallinn
Autod: 2107, 2109, 21214

Postitus Postitas pimik »

Nõukogide ajal neid tehti siin ja seal, arvan et täna on ka meistre - võib olla keegi teab kust saab? Minu olid ostetud kuulutuse teel kahe kaupa- ootasin kuni keegi müüs neid Kuldses Börssis... aga pidin uuesti värvima
w
wax
Foorumi kasutaja
Postitusi: 193
Liitunud: 13 Mär 2002 10:16
Asukoht: Tallinn/Võru
Autod: Ladasid enam pole
Kontakt:

Postitus Postitas wax »

ARK-is sportrooliga autot registreerides lüüakse teh. passi Märkuste alla tempel "Sportrool" :D Olen oma silmaga näinud.
Kasutaja avatar
berg
Foorumi kasutaja
Postitusi: 751
Liitunud: 31 Mär 2002 13:31
Asukoht: pealinnas
Autod: 210V8 - A6 - Chevy Van - Plymouth Valiant - Isuzu Trooper
Kontakt:

Postitus Postitas berg »

aga kui ülevaatusel on all valuvelg aga laiemapoolne, nagu et koopaga tasa, või isegi veidi väljas, kas siis ka võtavad ka kisa üles ve? nojaa nõmedad on nad!:cul
CSG AUTOHOOLDUS www.csg.ee Autohooldus, keretööd ja modifitseerimine. 58 100 793
Kasutaja avatar
Moss
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1069
Liitunud: 25 Mär 2003 15:06
Asukoht: Siuntio, Soome
Autod: erinevad illegaalid
Kontakt:

Postitus Postitas Moss »

Velgi laiendatakse Tallinnas kuskil kus neid offroad-masinaid ette valmistatakse (üks sepp rääkis et Juhkentali tn. kuid ei ole ise lähemalt uurinud)
Tehke hoopis nii et panete mingi 175 kummi aga veel laiema velje. Minuarvates näeb isegi ägedam välja kui vastupidine variant ja minu loogikakohaselt peaks aitama ka kurvides kummide läbipainet vähendada(pole nii alajuhitav jne). Palun parandage mind, kui eksin :(
Kasutaja avatar
Moss
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1069
Liitunud: 25 Mär 2003 15:06
Asukoht: Siuntio, Soome
Autod: erinevad illegaalid
Kontakt:

Postitus Postitas Moss »

...nagu Bergi VT pildil :)
Vasta