pööratud veljed

pööratud veljed

Käigukasti, vedrustuse, pidurite ja veermikuga seonduv
s
siilike2
Suletud kasutaja
Postitusi: 24
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

pööratud veljed

Postitus Postitas siilike2 »

ma olen näinud et päris paljud on oma autol veljed tagurpidi alla pannud...aga autod tahavad kokku vajuda...või noh se pidi midagi kõverax painutama...kui ma tahan velgi tagurpidi alla panna kas ma pean siis midagi tugevdama kah kuskil või teised poldid panema...
a
asjamees
Foorumi kasutaja
Postitusi: 180
Liitunud: 11 Jaan 2003 21:39
Asukoht: Tallinn
Autod: Auto puudub

Postitus Postitas asjamees »

veljed käivad ikka autol õiget pidi all. :lol tahaks küll sellist lolli näha kes need teispidi alla topib:lol. kui tahadet velg rohkem kabariidist välja paistaks siis osta laiem valu või lase plekkvelg laiemaks keevitada . Aga ära neid tagurpidi küll alla topi :lol
z
zikz
Foorumi kasutaja
Postitusi: 346
Liitunud: 08 Veebr 2003 22:12
Asukoht: Tallinn
Autod: citroen,fiat,renault

Postitus Postitas zikz »

siukest nalja kuulen k[ll esimest korda:D:D:D



nujah, ma sain nats valesti aru:)
r
rs racing
Suletud kasutaja
Postitusi: 162
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas rs racing »

Esialgne postitaja zikz
siukest nalja kuulen k[ll esimest korda:D:D:D
Ega see tegelikult päris nali ei ole, mingisuguseid velgi pööratakse küll, olen isegi rallikate all näinud. Kui ma ei eksi, siis eelmisel aastal kusagil spirndil olid minu arust skahari puskal ka pööratud veljed all.
a
asjamees
Foorumi kasutaja
Postitusi: 180
Liitunud: 11 Jaan 2003 21:39
Asukoht: Tallinn
Autod: Auto puudub

Postitus Postitas asjamees »

aga ikkagi mis kasu see annab . hakkab lihtsalt pooltelje laagreid ja muud selle juurde kuuluvat lõhkuma. Sellest ei ole mingit kasu kui velje teist pidi alla topid:lol
s
serbin
Foorumi kasutaja
Postitusi: 194
Liitunud: 23 Sept 2002 09:25
Asukoht: haapsalu
Autod: krossi 01

Postitus Postitas serbin »

kui sellest midagi kasu on siis võibolla on see et rataste vahe läheb laiemaks
aga mina küll sellel mingit mõtet ei leia parem keevita veljed laiemaks või pane teised veljed alla............see velgede tagurpidi keeramine jääb ju rõve kah..siksidel.....ma keerasin sapparil tagurpidi alla.....voh see oli vinge, kuna sapakal mudu veljed mõlemalt poolt ühesugused aga seal taga pool oli nagu selline lai äär....nagu oleks all laiad veljed selline mulje jäi aga jah siksil ju teiselt poolt veljed jumala teistsugused ja nii jääb rõve :regan :regan :regan
r
rs racing
Suletud kasutaja
Postitusi: 162
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas rs racing »

Esialgne postitaja asjamees
aga ikkagi mis kasu see annab . hakkab lihtsalt pooltelje laagreid ja muud selle juurde kuuluvat lõhkuma. Sellest ei ole mingit kasu kui velje teist pidi alla topid:lol
Ega ta ilmselt muud efekti ei anna, kui laiendab rööbet. Samas ei ole ise ka näinud, et plekkvelgi pöörataks, need mis on pööratud olnud, olid mingid valukad, vist siin kohapeal tehtud. Vaadakse skahari autot lugejate autode alt ja esimene pilt: seal need tagumised veljed olid tal küll pööratuna all, käisin veel ise seda sprinti vaatamas ja uurisin asja.

Aga minu isiklik arvamus sellisele tegevusele on muidugi :cul:cul:cul
a
asjamees
Foorumi kasutaja
Postitusi: 180
Liitunud: 11 Jaan 2003 21:39
Asukoht: Tallinn
Autod: Auto puudub

Postitus Postitas asjamees »

mul sama arvamus :cul:lol:lol .
s
skahar
Suletud kasutaja
Postitusi: 348
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas skahar »

Vaadake skahari autot lugejate autode alt ja esimene pilt: seal need tagumised veljed olid tal küll pööratuna all, käisin veel ise seda sprinti vaatamas ja uurisin asja.

Aga minu isiklik arvamus sellisele tegevusele on muidugi :cul:cul:cul [/quote]


Selle jutu pelae tõusevad jälle ihukarvad püsti Miks te räägite asju vales nägemuses, kui pole endas kindlad!?
ennem "targa" jutu ajamist võiksite kysida midagi või VFTS'de ajalugu uurida!


VFTS'i originaal veljed olidki asfaltil sõitmiseks need mis mul all olid tol talina sprindil!!!!
ilmselt pole te vist originaal 8" ATS'i näinud... kahjuks mul neid aind kaks tykki ongi ja needki juba päevi näinud:(

on ka 6" ATS, neid juba igal ühel jagub!



PS: kui tõesti kasutada sõna PÖÖRATUNA, siis jah ma vahetasin nad omavahel taga ära, sest enamus kurve olid ühte pidi ja seega "katsetasin" oma rehve:)
aga mingeid muud varianti ma nende velgedega pole küll teind:mad::mad:
a
asjamees
Foorumi kasutaja
Postitusi: 180
Liitunud: 11 Jaan 2003 21:39
Asukoht: Tallinn
Autod: Auto puudub

Postitus Postitas asjamees »

see on juba õigem jutt :) mulle jäi ka see alguses mõistatuseks et mida annab velgede teist pidi alla panemine (laiemaks seda küll ) aga kindlasti kohe mitte niimood. See oleks lollus.:lol
s
skahar
Suletud kasutaja
Postitusi: 348
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas skahar »

Sõltuvalt veljest - mõni annab lihtsalt hea FACE-Lift'i effekti ja kogu moos, aga mingeid sportlikke eesmärke sellise systemiga kindlasti ei saavuta kuna jõud mis mõjuma hakkavad on kolossaalsed!
k
Kristo
Foorumi kasutaja
Postitusi: 292
Liitunud: 22 Nov 2002 11:44
Asukoht: Tartu
Autod: Auto puudub

Postitus Postitas Kristo »

A skahar, kas sul paremat pilti pole nendest pööratud velgedest? Krdi ülbed näevad välja :cool:
Kasutaja avatar
viaccess
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1927
Liitunud: 19 Apr 2003 20:01
Asukoht: Valga
Autod: 2101, Izh Jupiter 5, Vis 23464
Kontakt:

Postitus Postitas viaccess »

Esialgne postitaja siilike2
ma olen näinud et päris paljud on oma autol veljed tagurpidi alla pannud...aga autod tahavad kokku vajuda...või noh se pidi midagi kõverax painutama...kui ma tahan velgi tagurpidi alla panna kas ma pean siis midagi tugevdama kah kuskil või teised poldid panema...
Mäletad kui Valgas liigus kastiga mosse tumerohelist värvi:puzzled, temal olid all Ford granada veljed ümber pööratud. Kusjuures oli väga illos ja ratastevahe oli suurem. Kumm oli vist 15'' aga laius 215:cool:
Jupid Venemaalt!
s
skahar
Suletud kasutaja
Postitusi: 348
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas skahar »

Esialgne postitaja Acid
A skahar, kas sul paremat pilti pole nendest pööratud velgedest? Krdi ülbed näevad välja :cool:
kuule jäta see RUMAL jutt minu "Pööratud" velgedest:mad:
MUL EI OLE pööratud veljed, loe korralikult postitusi!!!!!!

ülbed või mida iganes nad on jah nägemuselt aga point on asjal selles, et sinna mahutada vaz'ile tavakohasest laiem rehv, mul 215/50/13" YOKOHAMAD
r
rs racing
Suletud kasutaja
Postitusi: 162
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas rs racing »

Esialgne postitaja skahar
Vaadake skahari autot lugejate autode alt ja esimene pilt: seal need tagumised veljed olid tal küll pööratuna all, käisin veel ise seda sprinti vaatamas ja uurisin asja.

Aga minu isiklik arvamus sellisele tegevusele on muidugi :cul:cul:cul

Selle jutu pelae tõusevad jälle ihukarvad püsti Miks te räägite asju vales nägemuses, kui pole endas kindlad!?
ennem "targa" jutu ajamist võiksite kysida midagi või VFTS'de ajalugu uurida!


VFTS'i originaal veljed olidki asfaltil sõitmiseks need mis mul all olid tol talina sprindil!!!!
ilmselt pole te vist originaal 8" ATS'i näinud... kahjuks mul neid aind kaks tykki ongi ja needki juba päevi näinud:(

on ka 6" ATS, neid juba igal ühel jagub!



PS: kui tõesti kasutada sõna PÖÖRATUNA, siis jah ma vahetasin nad omavahel taga ära, sest enamus kurve olid ühte pidi ja seega "katsetasin" oma rehve:)
aga mingeid muud varianti ma nende velgedega pole küll teind:mad::mad: [/quote]

Sorry, panin natukene puusse siis võib-olla tõesti, vähemalt visuaalsel vaatlusel tundus asi sedamoodi. Aga arvamust võib ikka avaldada ja selle pärast ei tasu veel oma karvu püsti hakata ajama, niipalju kui mina olen rallisõitjatega suhelnud, siis tehnilisest aspektist lähtudes räägib igaüks oma rida ja tee sa siis selgeks, kelle jutt see kõige "targem" on. Peace :D
Kasutaja avatar
PuZuP
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1734
Liitunud: 08 Aug 2002 23:52
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Autod: 2106 '79
Kontakt:

Postitus Postitas PuZuP »

Nojah...kui nyyd ausalt kõik ära rääkida, siis kas rahvasuus ei kutsuta ''pööratud velgedeks'' just neid laiemaks ''keevitatud'' originaal plekkvelgi???:puzzled
...parem kaotada üks minut oma elust, kui kaotada oma elu ühe minutiga...Pilt
s
skahar
Suletud kasutaja
Postitusi: 348
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas skahar »

Esialgne postitaja PuZuP
Nojah...kui nyyd ausalt kõik ära rääkida, siis kas rahvasuus ei kutsuta ''pööratud velgedeks'' just neid laiemaks ''keevitatud'' originaal plekkvelgi???:puzzled
keevitatud laiemaks ei = pööratud veljed!
jätke see meelde ja To RS: peace küll aga Sinu postitust lugedes jäi silma, et :"seal need tagumised veljed olid tal küll pööratuna all, käisin veel ise seda sprinti vaatamas ja uurisin asja. "....et selline tekst ei = minu arvates olid tal või mulle tundus, et...

ok, ma lihtsalt selle, et ei taha endale mingit nö. "lihtsameelse lõuna-eesti rallimehe" mainet endale..... kui sa pikemalt järgi mõtled siis tead mis tunne on kui ralli seltskonnas vaadatakse sinu poole ja öeldakse, et vaata too skahar sealt lõuna eestist sõidab pööratud velgedega, on ikka loll JNE.
sama hea on kui ütlen kellelegi, et see RS on ikka "kõva" vend, pani autole karteri kaitsme ja rääägib, et masin nüüd 1sek km peal kiirem.... ok, vast said aru mida ma silmas pean:)

rahu leivategijatele tõesti!!!:cool:
r
rs racing
Suletud kasutaja
Postitusi: 162
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas rs racing »

Esialgne postitaja skahar
Esialgne postitaja PuZuP
Nojah...kui nyyd ausalt kõik ära rääkida, siis kas rahvasuus ei kutsuta ''pööratud velgedeks'' just neid laiemaks ''keevitatud'' originaal plekkvelgi???:puzzled
keevitatud laiemaks ei = pööratud veljed!
jätke see meelde ja To RS: peace küll aga Sinu postitust lugedes jäi silma, et :"seal need tagumised veljed olid tal küll pööratuna all, käisin veel ise seda sprinti vaatamas ja uurisin asja. "....et selline tekst ei = minu arvates olid tal või mulle tundus, et...

ok, ma lihtsalt selle, et ei taha endale mingit nö. "lihtsameelse lõuna-eesti rallimehe" mainet endale..... kui sa pikemalt järgi mõtled siis tead mis tunne on kui ralli seltskonnas vaadatakse sinu poole ja öeldakse, et vaata too skahar sealt lõuna eestist sõidab pööratud velgedega, on ikka loll JNE.
sama hea on kui ütlen kellelegi, et see RS on ikka "kõva" vend, pani autole karteri kaitsme ja rääägib, et masin nüüd 1sek km peal kiirem.... ok, vast said aru mida ma silmas pean:)

rahu leivategijatele tõesti!!!:cool:
Nojah, võimalus sõnadega mängida on tõesti suur ja lai ja äkki siis väljendasin ennast valesti. Igatahes kui su auto seal parklas seisis peale sõitu, siis kõndisin kõrvalt mööda ja sõbraga kahekesi vaatasime, et huvitavalt laia randiga veljed, mispeale kergelt põhja alla kiigates tundus, et tegemist on tõepoolest nn. tagurpidi külge pandud velgedega. Aga samas kuna ma ise olen rallisõidu alal tühi koht ja pealekauba seda kusagile pasunadama ka ei lähe, siis vast ei tasu siin mind küll karta.

Ja kui aus olla, siis peale karterikaitsme panekut läks km peale 1 seki kiiremaks küll, sest ei ole vaja enam kividest mööda põigata :P:lol

Aga selle asemel, et tähti närida ja üksteist siin tühja koha pealt sõimata, siis võtan sõnad tagasi ja enam mingisuguse võidusõidu teemal sõna ei võta, sest mis ma ikka räägin, kui midagi ei tea. Loodan, et saad omale varsti jälle uue auto ja siis saab vähemalt kaema tulla. Seega edu tegemistes :cool:
s
sigle
Suletud kasutaja
Postitusi: 159
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas sigle »

Pööratud velg selline, et ssisu(nö kilbiosa) on punktidest lahti puuritud, teistpidi ja uuesti kinni.Ahjaa, seda minuarust, et jälle mingeid tülisid ei tekkiks
k
kopec
Foorumi kasutaja
Postitusi: 314
Liitunud: 17 Mai 2003 21:32
Asukoht: Kui kodus,siis Rakvere!
Autod: japs

Postitus Postitas kopec »

see sigle jutt on minu teada õige küll.mul üks tuttav kuli kes neid ehitas,seletas ära ka miks neid nii kutsutakse
Ära osta omale autot,mida sa lükata ei jaksa!-Al Bundy
Vasta