K : vedrud

K : vedrud

Käigukasti, vedrustuse, pidurite ja veermikuga seonduv
Vasta
v
valu
Suletud kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

K : vedrud

Postitus Postitas valu »

selline mure et tahaks 01 orginaal vedrud keerata 04 omade sisse, oleks soovi autot tösta natuke, kuidas ma selle töö saaksin tehtud ja kas sellega saab üksi hakkama?
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

04 on juba tugevdatud vedrud.
Pannes need kaks üksteise sisse läheb asi liialt karmiks. Ka hakkab juba ainult 04 vedrudega tavalisel Ladal käsipiduri tross vastu kardaani käima. Amortikad lakkavad töökäigu puudumise tõttu töötamast.
Soovitan vedrude tugevdamiseks hoopis kasutada spetsiaalseid vedru vahekumme.
Teine variant on panna pool vedru teise vedru sisse. Sellisel puhul töötab tühja auto puhul üks vedru ja koormaga (ka läbilöögil augus) hakkavad tööle mõlemad.
Vedru tuleb lihtsalt teise sisse keerata ja otsad omavahel kokku keevitada. Teiste kohtade pealt toestada klambriga (keset vedru keevitada ei tohi).
C
v
valu
Suletud kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas valu »

mul peaks neid kummijunne iganes kuuri all olema, paar tükki on isegi vahel.
praegu on all 04 vedrud aga ikka jääb väheks.
aga jah, ma siis panen neid kumme sinna vahele kohe hulgi:)
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

Need välismaised kummijunnid ei ole head. Väga pisikesed ja vedru lõikab nad pooleks.
Vene ajal olid sellised 1/3 ringi. Need on sobivad.
Üle kolme sellise (täisring) ühele vedrule pole ma veel kellegil näinud.
C
Kasutaja avatar
Kytt
Ladaklubi Juhatus
Postitusi: 2075
Liitunud: 29 Okt 2002 11:32
Asukoht: Tallinn
Autod: 2x2102,21013 & Toyota

Postitus Postitas Kytt »

esiteks, soovitan sul uued vedrud osta. 02/04 omad on sedaanile liigagi jäigad - enda 06 panin alla ja taguots oli ikka suhteliselt taevapoole(naised saunas rääkisid, et kui väsind vaade vedrude asemel uued jäigad alla paned, oleks soovitav ka uued amordid "külge kruvida" ;) )
teiseks, kui uute vedrude raha pole, siis mul pakkuda neid kummijullasi, mis vedrude vahele saab toppida (paari õlle eest saaksid kaubale :spin ), tõstavad taguotsa ikka märgatavalt.
t
tuhajuhe
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 859
Liitunud: 11 Mai 2002 21:41
Asukoht: türi
Autod: Auto puudub

Postitus Postitas tuhajuhe »

Algselt postitas: valu
selline mure et tahaks 01 orginaal vedrud keerata 04 omade sisse, oleks soovi autot tösta natuke, kuidas ma selle töö saaksin tehtud ja kas sellega saab üksi hakkama?
Mul selline küsimus et miks seda tagumist otsa peab nii meeletult tõstma?Kui küljekarbi alumine äär on juba tagaratta tsentri kõrgusel siis läheb auto juhitavus oluliselt viletsamaks.Ja muidugi kardaani riste hakkab tunduvalt rohkem kuluma.
56506878
v
valu
Suletud kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas valu »

mul on juba 04 vedrud all ja mul ei olegi vaja seda niiväga taevapoole tösta.
panin ette ka 04 omad ja esiots on lihtsalt körgem kui taguots, sellepärast oleksgi vaja tösta:cool:
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

04 on ees samad vedrud, mis teistelgi
C
v
valu
Suletud kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas valu »

igaljuhul 92 aasta 04 alt on need romulas oma käega alt ära vöetud.
kust mina tean mille omad nad vöivad olla:sein::cool:
Kasutaja avatar
Kytt
Ladaklubi Juhatus
Postitusi: 2075
Liitunud: 29 Okt 2002 11:32
Asukoht: Tallinn
Autod: 2x2102,21013 & Toyota

Postitus Postitas Kytt »

no kui pole vaja taguotsa niivõrd tõsta kui esiotsaga samale kõrgusele lasta, siis parem lõika esivedrudelt 0,5-1 keerd maha ja asi ants, mitte ära hakka nende tagavedrudega mässama:sein


BTW, osta ikkagi need vedrude vahele käivad kummipuksid mu käest ära
t
tuhajuhe
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 859
Liitunud: 11 Mai 2002 21:41
Asukoht: türi
Autod: Auto puudub

Postitus Postitas tuhajuhe »

Algselt postitas: valu
mul on juba 04 vedrud all ja mul ei olegi vaja seda niiväga taevapoole tösta.
panin ette ka 04 omad ja esiots on lihtsalt körgem kui taguots, sellepärast oleksgi vaja tösta:cool:
Siiski mina ei soovitaks küljekarbi kesk kohta ratta tsentrist kõrgemale eriti tõsta.Ja kui esi ots on kõrgeks aetud siis hakkab ka sarniire rohkem kulutama,Ja pole ka mingi üllatus kui alumise õõtshoova puksid ruttu otsa saavad ja isegi õõtshoob ka pooleks ei lähe sarniiri juurest.
Olen ise need tuuningud oma rahakotil läbi teinud.Aga ega enne vist tarkus ei tule kui praktikas läbi ei tee;)
56506878
Vasta