Isetehtud sumpa

Isetehtud sumpa

Mootoriga ja sisse/väljalaskega seonduvad teemad
Vasta
m
marco123
Suletud kasutaja
Postitusi: 28
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Isetehtud sumpa

Postitus Postitas marco123 »

Tavaliselt on sixil ju kolm pütti all...üx vant rääkis et kui kaks esimest pütti vahelt ära korjata ja 1,5m sumpa lühemax teha...ning seejärel viimane pütt sinna otsa keevitada pidi kurjemat häält tegema ja paremini edasi hakkama liikuma...Mis te asjast arvate kas tasub proovida...01 vist tegelt on 2 pütti aga 03 ja 06 on vist kolm pütti(kui ma nüüd ei exi)
t
tamps19
Suletud kasutaja
Postitusi: 38
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas tamps19 »

06-el on esiteks 2 pütti ja esimene pütt jäta vahele sest see on leegi püüdja kui selle vahelt ära võtad võib sul pikemal paarutamisel sumpa toru kuumaks minna ja isegi põhja mastiika põlema minna. tee ainult tagumine pütt tühjaks ja keevita sinna sisse toru millele on ainult augud sisse puuritud (võid ka tühja püti jätta). tagumise pütti otsa keevita kindlasti jämedam toru. usu mind ääl on parem ja jõudu ka kohe tunduvalt rohkem. ainuke asi on selles, et siis su lada enam puhtalt ülevaatluselt üle ei lähe. (bensu kulu on ka sipa suurem, kuid mitte oluliselt).:bouncing
k
kaur
Foorumi kasutaja
Postitusi: 43
Liitunud: 06 Veebr 2003 14:34
Asukoht: Tartu
Autod: 2106 '80

Postitus Postitas kaur »

06'l on 3 pütti
m
marco123
Suletud kasutaja
Postitusi: 28
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas marco123 »

:cool:Minu teada on ka 06-el 3 pütti all...
v
VFTS.
Foorumi kasutaja
Postitusi: 70
Liitunud: 28 Dets 2002 12:10
Asukoht: tallinn
Autod: Auto puudub

Postitus Postitas VFTS. »

minu arust ka:o
o
olaaf
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 4924
Liitunud: 12 Juun 2002 09:16
Asukoht: nõmme
Autod: 2105 s1300, 1119

Postitus Postitas olaaf »

öeldi ju, et esimene pütt on nn leegipüüdja.. lisaks sellele 2 summutit..

PS! Endal 05 ja mingit leegipüüdjat pole.. ei ütleks, et midagi põhja all kohe põlema läheks..:lol.
kõva paarutamise peale pidi sumpast tuld küll lööma aga seda niii harva.. siis kui pöörded pidevalt 5000+..
Männiku laiali Garage
"90 percent of carb problems are ignition related.."
t
tamps19
Suletud kasutaja
Postitusi: 38
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas tamps19 »

minu 03 oli küll 2 pütti ja sõbra 06 on ka kaks, aga võibolla on neid erinevaid ka
Kasutaja avatar
viaccess
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1927
Liitunud: 19 Apr 2003 20:01
Asukoht: Valga
Autod: 2101, Izh Jupiter 5, Vis 23464
Kontakt:

Postitus Postitas viaccess »

Minu 01-le on keegi enne pannud ka 3 pütti:puzzled , muide mul on ka plaanis sumps ümber ehitada, äkki on mõned ettepanekud?
Jupid Venemaalt!
j
jeejee
Foorumi kasutaja
Postitusi: 371
Liitunud: 14 Jaan 2003 21:06
Asukoht: Tallinn
Autod: 21051

Postitus Postitas jeejee »

siksa sumpad lörisevad kõvasti, äkki oleks võimalik neid kuidagi ka vaiksemaks teha??????
t
tamps19
Suletud kasutaja
Postitusi: 38
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas tamps19 »

kui tahad vaiksemaks teha siis jääb ka jõudu vähemaks, mis ei ole eriti kohane lada mootori puhul:lol
2
2107
Suletud kasutaja
Postitusi: 165
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas 2107 »

Kui ikka kolm korralikku pütta all on, siis käib igal juhul mootori müra sumpast üle. Vana sumpa saab vaikseks kui villa ümber mähkida, aga siis roostetab ruttu ära.
j
jeejee
Foorumi kasutaja
Postitusi: 371
Liitunud: 14 Jaan 2003 21:06
Asukoht: Tallinn
Autod: 21051

Postitus Postitas jeejee »

mul on päris uus sumbutaja ja ka n.ö 3 pütiga (üks siis see leegipüüdja) ja ei ütleks, et mootor üle käib, pigem ikka sumbutaja.
Kasutaja avatar
viaccess
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1927
Liitunud: 19 Apr 2003 20:01
Asukoht: Valga
Autod: 2101, Izh Jupiter 5, Vis 23464
Kontakt:

Postitus Postitas viaccess »

Minu mootor plagiseb kõvemini kui sumpa häälitseb. Tahaks teha nii et jõudu oleks ja hääl oleks ilus. Kas on keegi proovinud ainult leegipüüdjaga sõita:puzzled Minuarust ta ei tohi väga kõvasti röökima.
Jupid Venemaalt!
s
serbin
Foorumi kasutaja
Postitusi: 194
Liitunud: 23 Sept 2002 09:25
Asukoht: haapsalu
Autod: krossi 01

Postitus Postitas serbin »

ma tegin endal nii sumpa:
võtsin rellaka kätte ja lõikasin selle väikese püti keskelt välja ja keevitasin toru jupi vahele, sis leidsin ühe roostevabast materjalist väikese püti mis oli siksile kunagi selleks keskmiseks (mis ma endal vahelt ära võtsin) pütiks ise tehtud. see pütt oli natuke teise ehitusega kui see orikas ja suurem oli kah , sis vutsin selle suure püti ära ja panin selle väikese roostevabast püti sinna taha ja otsa keevitasin 70 toru (tulevikus plaanin panna suurema).lihtsalt keevitasin suurema toru otsa ei lõiganud püti sees auku suuremaks. hääled on väga vinged algul kui kaasi annad sis sellised jämedad ja kui väga palju kaasi annad ning sis maha lased hakkab sedasi lörisema :o :wow aga ma veel mõtlen kas äkki peaks seal püti sees kah augu suuremaks lõikama :puzzled aga ma praegu otsin 50 toru ja sis panen pärast pükse 50 toru (panen selle nii et sealt pükstest kust need kaks toru tulevad lähevad kohe 50 kokku see jupp mis seal veel otsas on pükstel seal kus torud juba kokku läind on selle viskan minema muidu jääb ikka üks selline kitsas koht sisse) 50 toru tuleb kuni taha välja sirgeltaint silla koha painutan sis jääb pütt umbes pagassi keskele (olen näinud et vfts on nii tehtud)ja sis see sama pütt otsa mis mul praeguki on aint suurem toru otsast välja ;)
aga kas see leegi püüdja ei ole äkki see mis seal pükste otsas on :rolleyes
t
tamps19
Suletud kasutaja
Postitusi: 38
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas tamps19 »

endal mul on üldse plaan panna 2 toru eest lõpuni ja mõlemad jämedamad siis on norm.
Kasutaja avatar
berg
Foorumi kasutaja
Postitusi: 751
Liitunud: 31 Mär 2002 13:31
Asukoht: pealinnas
Autod: 210V8 - A6 - Chevy Van - Plymouth Valiant - Isuzu Trooper
Kontakt:

Postitus Postitas berg »

viige pükstest üks toru paremale, teine vasakule poole külje pealt tagarattajuurest välja, toru otsa kroomitud 50mm otsad ... mõlemale torule vahele keevitada 08 reso. hääl on väga madal ja jõudu tuleb jõhkralt juurde :) aga jah... ülevaatus on probleem :(
Nb! Torud peaksid olema ühepikkused! Rallikas sai nii tehtud ja töötab :)
CSG AUTOHOOLDUS www.csg.ee Autohooldus, keretööd ja modifitseerimine. 58 100 793
Vasta