bensupumba jama (loodetavasti

bensupumba jama (loodetavasti

Mootoriga ja sisse/väljalaskega seonduvad teemad
Vasta
m
miq
Foorumi kasutaja
Postitusi: 122
Liitunud: 08 Dets 2002 19:24
Asukoht: Läänemaa
Autod: 2106&2121

bensupumba jama (loodetavasti

Postitus Postitas miq »

mul mure.kui hakkan benapumbast ise benssu üles tõmbama ei tule mitte m**nnigi üles.kui aga teise auto järel vedada, läheb u. 200m järel käima.kui nats aega töötab, siis kipub jälle välja surema ja benssu kätte ei saa.kusjuures proovisin pumpa nii, et toppisin ühe otsa vette ja lõin ning pumpas üles nagu vana mees.
kas keegi teab, kas tegu on siiski pumba kalaga, või tuleb probleemi kuskilt paagi poolt ostida.
ise loodan, et asi siiski benapumbas.sest sel juhul tuleb teha 170 eequne investeering ja auto on jälle korras.
f
FlammablE
Foorumi kasutaja
Postitusi: 45
Liitunud: 27 Mär 2007 00:07
Asukoht: Tallinn-Tartu
Autod: Auto puudub

Postitus Postitas FlammablE »

no kui ta vett pumpas, siis imelik, kui ta bena ei pumpaks. äkki tal pole piisavalt jõudu, et tagant peale tõmmata kui torud ka umbes? kas näpuga katsudes on normaalne vaakum? mul oli ka kunagi selline jama. ostsin uue pumba, ikka oli edasi. lõpuks vahetasin selle jupi vooliku, mis tuleb torust kuni pumbani, ja hakkas tööle. sealt sai õhku sisse. aga tõmmata ma enda oma ei proovinud, polnud millegagi tõmmata. ahjaa suures tuhinas puhusin kompressoriga bensiinitorud ka läbi, et äkki on seal prahti. ühesõnaga laena kelleltki pump ja proovi, kas läheb tööle.
m
miq
Foorumi kasutaja
Postitusi: 122
Liitunud: 08 Dets 2002 19:24
Asukoht: Läänemaa
Autod: 2106&2121

Postitus Postitas miq »

kusjuures asi ongi selles, et suuga tõmmates tuleb lõpuks üles.ise kahtlustan sama jama, et ei jõua tagant paagist üles tõmmata.
f
FlammablE
Foorumi kasutaja
Postitusi: 45
Liitunud: 27 Mär 2007 00:07
Asukoht: Tallinn-Tartu
Autod: Auto puudub

Postitus Postitas FlammablE »

no mina ostsin ka volgast siukse hinnaga. ta pakkus veel mingit pumpa. see teine oli natuke teise kujuga ja müüja sõnul pidi oopis parem olema. aga imesid mõlemad võrdselt minu arust.
kui suuga tõmmates tuleb üles ja benapumbaga bensiini pärast pumpa pole, kui pumbata, siis tuleks osta uus pump ja asi ants.
u
ussloom
Suletud kasutaja
Postitusi: 79
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas ussloom »

esineb ka selline jama et benapumba ja mootori vahel olev varras ei ole õige pikkusega

võib esineda jama et ei löö yles

siis tuleb seda tihendiga regullida, selline katsetamise värk

ning mul on ka kunagi olnud üks probla et lasin kytuse välja ja panin uuesti sisse ning tekkis nagu õhumull sinna vms, igatahes mõtles tykk aega enne kui tööle hakkas

maksab ylemisest otsast vaadata et kas tuleb või ei

yldiselt pump töökindel asi
m
miq
Foorumi kasutaja
Postitusi: 122
Liitunud: 08 Dets 2002 19:24
Asukoht: Läänemaa
Autod: 2106&2121

Postitus Postitas miq »

eile sai siis sutsu jännatud selle asjaga.
kiskusin bensupaagi pealt selle katte maha, mis nende voolikute ja anduri juhtmete kaitseks sinna pandud on.see voolik, kust paak õhku võtab oli nagu kuskil kinni aga selle sai lahti.siis proovisime nii, et tõmbasin paagi küljest bena vooliku lahti ja pistsin topsi kus sees oli bens ning isa pumpas kapoti alt.tõmbas üles nii et vähe polnud.siis proovisime pumba juurest kapoti alt sama moodi.ka kõik funkas.tirisime siis käima (aku oli labidas...) ning läks paugust.sain suts sõita ja viisin auto maja taha ära, et kui välja peaks surema siis on kohe kodu lähedal.lasin tühikäigul podiseda tal natuke ja suri jälle välja.siis proovisime uuesti seda topsi värki.saime bensu karbussi ja läks käima.vahtisime siis enne bensupumpa olevat benafiltrit, et kuda bensu peale saab.kui mõne aja tagant tuuri andisn, siis viskas üles küll.siit ka küss.kas benapump peab ühtlaselt bensu üles tõmbama või niimoodi äkki ja natukese aja tagant.enivei vaatasime siis seal, endal targad näod peas.proovisin siis nii, et tuuri ei andunud ja varsti enam benssu peale ei tõmmanud ja oligi vsjoo.ning enam ei saanud topsi meetodil ka bensu üles.
krt ja see jama pidi just juhtuma siis, kui jäärajal kõige mõnusam rallida on.:(
krt sai ikka pikk ja segane jutt.
anyway kui keegi aidata oskab, siis olen üks suur kõrv.;)
f
FlammablE
Foorumi kasutaja
Postitusi: 45
Liitunud: 27 Mär 2007 00:07
Asukoht: Tallinn-Tartu
Autod: Auto puudub

Postitus Postitas FlammablE »

benapumpa ajab mootor ringi. niiet vastavalt mootori pööretele peakski ta ju teoreetiliselt töötama. aga kui ta tallates töötab, siis peaks bensiinipumba viga olema, st et ei tekita piisavalt kõva vaakumit. kõige lihtsam oleks proovida mõnda teist pumpa.
m
miq
Foorumi kasutaja
Postitusi: 122
Liitunud: 08 Dets 2002 19:24
Asukoht: Läänemaa
Autod: 2106&2121

Postitus Postitas miq »

nonii nüüd on siis täitsa v*ttus.ostisn uue benapumba ära.ronin siis suure õhinaga õue, krutin vana pealt maha, uus käppelt asemele.vajutan ka paar kordas ja bensu tuleb niiet vähe pole.hüpaan autosse annan starterit, auto läheb käima jess.saab 8 sek. töödata ja sureb välja.ning enam ei tule ise pumbates ka üles.proovisin siis uuesti vana head topsinippi ning topsist tõmbas ilusti.lükkasin siis uuesti vooliku paagi külge ja proovin.nothing.siis uuesti topsi ja ise pumpama.topsist tõmbab ilusti.proovin siis nii, et jätan vooiku topsi, aga käivitan mootorit.mitte midagi.nüüd on siis minu mõistus otsas.homme võtan veel karbussi lahti ja tsekin nõelklapi üle.tekkis teooria, et nõelklapp ei kuku lahti, ja benssu peale ei lase.aga kui seal ka viga pole siis mina enam ei tea...:(:(:(
u
ussloom
Suletud kasutaja
Postitusi: 79
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas ussloom »

irw, 2 pumpa on abix ikka

peale selle et vardaga on tegu võib olla tegu ka miski õhumulli värgiga, mis võib sind omajagu hullutada

seda varrast võid regullida nii et võtad pumba ja mootori vahel olevat tihendit vähemaks või paned juurde

kytuse pumpamist karpasse reguleeritakse nii et see kuulklapp lihtsalt
paneb bena voolu kinni ja bensiini pump vaatab ka et kui rohkem ei saa siis ta rohkem ei pumpa

kui pump töötab sul käes siis ta töötab sul ka auto peal, ainult muttida ja timmida...bockid ja rockid kuluvad marjaks ära :)))

egas muidu vanad mehaanikud hommikuti 2xbock ei tee, ex ikka vaja head õnne päevaks teha :)

suhtumine peab õige olema :)
m
miq
Foorumi kasutaja
Postitusi: 122
Liitunud: 08 Dets 2002 19:24
Asukoht: Läänemaa
Autod: 2106&2121

Postitus Postitas miq »

eino enda arust ma suhtun piisavalt õigesti.enivei seda varda jama ma ei usu, sest autol pole siiamaani selle bensupumba võimisiganesasjagategu veel probleemi olnud.s.t et varras ei saa ju lihtsalt äkki lühemaks kuluda.seda õhumulli asja kahtlustan ise ka väheke.mõtlesin, et äkki on kuskilt mõni toru või voolik nii hõre, et saab õhku vahele ja ongi vsjoo.
o
olaaf
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 4924
Liitunud: 12 Juun 2002 09:16
Asukoht: nõmme
Autod: 2105 s1300, 1119

Postitus Postitas olaaf »

pane enne bensu pumpa kapoti alla plastikpudel bensuga ja käsitsi bensiin üles.
Võimalik, et käsitsi ei tule üles.. seda põhjustabki see varras. ta on just nuki peal nn lõppasendis.
siis anna korra starterit ja proovi uuesti käsitsi pumbata..
.. nüüd kui oled bensu üles saanud on mõtet edasi vaadata.
pane mootor käima ja vaata. muide äkki on sul mingi sodi bensiinipumba klappide vahel??
Kui sul enne pumpa filtrit pole on see väga tõenäoline.
Samuti võib sodi olla Peale pumpa ja enne karpat. Seal on selline sõelfilter, enne ujukiruumim, käib poldiga lahti allapoole.
selle soovitaks kohe lepikusse visata.
kui peale pumpa korralik filter pole seda junni seal vaja. samuti vaata üle nõelklapp.


PS! Viimases hädas kui kõik on läbi proovitus ja miski ei aita osta uus bensupump ja tükk aega jälle muretu
:)
Männiku laiali Garage
"90 percent of carb problems are ignition related.."
k
Kristo
Foorumi kasutaja
Postitusi: 292
Liitunud: 22 Nov 2002 11:44
Asukoht: Tartu
Autod: Auto puudub

Postitus Postitas Kristo »

Ta ju ütles, et ostis uue benapumba aga seegi ei tööta.
m
miq
Foorumi kasutaja
Postitusi: 122
Liitunud: 08 Dets 2002 19:24
Asukoht: Läänemaa
Autod: 2106&2121

Postitus Postitas miq »

nii.nüüd on siis kõik kummivoolikud torsutikus ära vahetatud ja kõikidele korralikud klambrid otsadesse pandud, et õhku vahele ei saaks.tulemus=0.
proovisin ka nii, et valasin torudesse bensiini ja siis andsin starterit.läks käima küll, aga niikui see benss, mis ma ise sisse valasin otsa sai, oli kõik.
krt nüüd on siis ainult veel paak ja torustik.kui sealt ka viga ei leia siis on vist mootori või auto vahetus.
m
miq
Foorumi kasutaja
Postitusi: 122
Liitunud: 08 Dets 2002 19:24
Asukoht: Läänemaa
Autod: 2106&2121

Postitus Postitas miq »

ja veel.benafilter on mul olemas ja suht uus teine.sodi ei saa klappide vahel olla, kuna pump 1 päev peal olnud.selle karbussis oleva sõela tsekkisin ka ära ja see oli OK.ning nõelklapis ja ujukis ei saa asi olla, kuna benss ei jõua karbussinigi.
u
ussloom
Suletud kasutaja
Postitusi: 79
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas ussloom »

kui bena ei jõua karpasse ehk siis ei tule yldse läbi sealt, siis on mingi jama benapumba käitamisega,

kontrolli et see varras seal edasi tagasi liigub

siis katseta mitu korda erinevate paksusega tihenditega mootori ja pumba vahel

sisseminev ots ja väljaminev ots topi tavalistesse plastikpudelitesse

et oleks sõltumatu benapaagist

niimoodi peaks tõde selguma

edukat starteri kärsatamist!
o
olaaf
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 4924
Liitunud: 12 Juun 2002 09:16
Asukoht: nõmme
Autod: 2105 s1300, 1119

Postitus Postitas olaaf »

äkki on uus bensupump mootorile lähemal kui vana ja see varras ei liigu pumba suhtes piisavalt tagasi??
(see küll utoopia kuid mul oli uue piduri peasilindriga sama jama.. miski muudatus konstruktsioonis ja oligi jama. Panin vaakumvõimendist 2mm eemale ja töötab norm..) keera bensu pumba poldid lahti nii 1mm jagu ja proovi siis.. äkki aitab.
Männiku laiali Garage
"90 percent of carb problems are ignition related.."
m
miq
Foorumi kasutaja
Postitusi: 122
Liitunud: 08 Dets 2002 19:24
Asukoht: Läänemaa
Autod: 2106&2121

Postitus Postitas miq »

nonii.korras see asi.viga oli tprus, mis oli pealt katki ja mis lasi õhku vahele.
kuid nüüd on jälle uus jama.benss ei taha kuidagi karbussini jõuda.ise mõtlesin 2 teooriat välja.
1. Kui mootor töötab, siis pump ei löö ja bena karbussini ei jõua.
2. Ujuk või nõelklapp jääb kinni. Arvan sellepärast, et kui ma karpa maha võtsin, siis oli üks koht, kus ujuk kippus kinni jääma.
enivei ma homme uurin asja edasi, kuna täna läks terve päev auto peale ja tõsine masendus hakkab tekkima.
m
miq
Foorumi kasutaja
Postitusi: 122
Liitunud: 08 Dets 2002 19:24
Asukoht: Läänemaa
Autod: 2106&2121

Postitus Postitas miq »

AUTO KORRAS!!! :)
panin vana bensupumpa peale ja töötas.;)
d
deathdog
Suletud kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas deathdog »

neid uue kujuga benapumpasid ära nii väga igatsege need vaemad kus see filter ka sees on tunduvalt paremad ja pealegi uutel ei ole kõigil seda käsitsi pumpamise võimalust aga mis on väga mõnus kuju bena kogematta otsa on lõppend
Vasta