2106T, Sysi, 1982

2106T, Sysi, 1982

Võimalus foorumi külastajatel oma Ladat lähemalt tutvustada
Foorumi reeglid
Autoteema pealkirja vormistamine:
Auto mudel, kasutajanimi, väljalaskeaasta n: 2107, Revolutsionäär, 1989
Tasuks lisada ka märgend kujul projekt-MUDEL n: projekt-2107

Teemasse palun lisada juttu oma masinast ja lisaks ka pildimaterjali.

Pildimaterjali üleslaadimisel kasutada võimalusel foorumi pakutud funktsionaalsust, sest välistelt saitidelt viidatud pildid kipuvad ajaga kaduma.
Vasta
Kasutaja avatar
Sysi
Foorumi kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 18 Jaan 2009 23:59
Asukoht: Vihula

2106T, Sysi, 1982

Postitus Postitas Sysi »

Tere!
Teen siis oma väikest viisi projektist ka teema et jagada oma muresid ja kindlasti tahaks paljudes asjades nõu saada.
Igatahes masin on 2106. Sain selle tuttavalt vähese kehtiva raha eest esialgu eesmärgil aparaat lihtsalt lõplikult surnuks sõita. Kuna auto sattus minu kätte mingi lollaka veaga lendas sinna vahele kohe viimaseid hingetõmbeid teinud 1,6 mootor. Need hingetõmbed tegi see mootor tõesti selle sama kere peal. Tuli kerge seisak ja mootori remont, kus sai vahetatud väntvõll, saaled ja plokikaanest võeti 1mm maha. Toitma hakkas seda kasutaja olaaf poolt näpitud 09 karbuss. Umbes samal ajal sai meisterdatud ka uued õõtsad ette et keeramist natuke paremaks saada. Keerab nüüd palju, aga see on ka nende õõtsade aretuse ainuke pluss... Seega varsti tuleb uued ja paremad teha.
Väike stiilinäide:
Pilt
Igatahes mootor oli hea ja kõik oli tore niikaua kuni halva õli pärast uue kolksu sisse lõi ja pilli korraks suurest vihast põõsasse jätsin niikauaks kuni tekkis võimalus ühe kuuspaki eest omale 04 soetada. Kuna kere sellel aparaadil ei olnud sai mootor 06 peale tõstetud. Mootoriks on 1,5 ja see on seal vahel siiamaani. Minek oli talutav ja kannatas kergelt ka rehve puruks põletada. Lisa kilowattide saamiseks sai auto montana spray värviga matt punaseks tuisatud.
Aga mingi hetk jäi jõust ikka puudu ja sain omale Renault r5 karbussi, mille margiks peaks olema Solex 32DIS. See sai korralikult puhtaks pestud ja 09 karbussi rem. komplekti abil ka esmase hädavajaliku hoolduse. Turbo valisin bmw 525tds-i oma lihtsalt selle saadavuse pärast. Originaal bensupumba asemel on nüüd loomulikult elektriline pump ja sellele on juurde pandud kütuse rõhu regulaator. Cooler on pärit 5. seeria 3.0 diisli küljest. Ja segu jälgin Zeitronix wideband kit-iga.

Auto töötab, korra sõitis ja tõi ka naeratuse näole. Esialgu sõitis see auto 0,5 barise ülerõhuga, aga seda vale süütega ja natuke lahja seguga (13,x). Praeguseks on vaja külge visata uus bensu pump ja hirmus tung oleks süsteemi vastu, mis suudab detonatsiooni tuvastada. Kerge mõte käib ka vesi-meta pritse juures aga eks näis mis saab...:D
Igatahes mõni halb pilt ka selle pika ja kuiva jutu juurde:
Pilt
Pilt
Pilt

Igatahes, praegu olen ma kogu selle ürituse üle suhteliselt õnnelik ja kavatsen sealt välja võtta niipalju kui selle süsteemiga kannatab.
Kahjuks rohkem näitamist väärt pilte hetkel ei ole ja kindlasti jäi palju asju ka rääkimata...;)
Kasutaja avatar
Hulkur
Foorumi kasutaja
Postitusi: 697
Liitunud: 14 Juun 2006 11:43
Asukoht: V-Maarja Vald
Autod: Uaz,Gaz ja Lada + Lugematul hulgal läänekaid.
Kontakt:

Postitus Postitas Hulkur »

Ohtlik värk.
Kasutaja avatar
kristjan92
Ladaklubi Liige
Postitusi: 836
Liitunud: 08 Jaan 2007 22:14
Asukoht: Tamsalu
Autod: Lada Nova 21053 92' , Seat Cordoba 01'

Postitus Postitas kristjan92 »

Rõõm näha , et aina enam hakatakse kajastama Lada turbo mootoriga masinaid ning ka sinna juurde know-how'd :) ! Edu masinaga !
Tehnika lolli käes on vanaraud!
Autosõit on nagu keeleoskus – seda tuleb praktiseerida; lõputult praktiseerida.
Kasutaja avatar
zerosix
Foorumi kasutaja
Postitusi: 155
Liitunud: 18 Veebr 2009 13:07
Asukoht: Võrumaa Kõrgepalu
Autod: 2106 Turbo, Audi A6 C5 TDI

Postitus Postitas zerosix »

Lõpuks ka avalikustasid oma plaanid. Kuidas stressi ajal mootor töötas? Segu rikastamisega saab karpa ilusti hakkama? Oleks vaja teada kui palju need renood tehasest rõhku toodavad, et sellest piirist väga üle ei lähe. Muidu tuleb lisa rikastussüsteeme jne juurde mõtlema hakata. Vesi metanooli pritse oleks juba kõrgem pilotaaž ;) Kas detot on kõrvaga kuulda? Endal ka deto probleemid ja täitsa salongi kuulda klõbinat. Edu edasiarendamisel!
Kasutaja avatar
Sysi
Foorumi kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 18 Jaan 2009 23:59
Asukoht: Vihula

Postitus Postitas Sysi »

 
zerosix kirjutas:Lõpuks ka avalikustasid oma plaanid. Kuidas stressi ajal mootor töötas? Segu rikastamisega saab karpa ilusti hakkama? Oleks vaja teada kui palju need renood tehasest rõhku toodavad, et sellest piirist väga üle ei lähe. Muidu tuleb lisa rikastussüsteeme jne juurde mõtlema hakata. Vesi metanooli pritse oleks juba kõrgem pilotaaž ;) Kas detot on kõrvaga kuulda? Endal ka deto probleemid ja täitsa salongi kuulda klõbinat. Edu edasiarendamisel!
Mootor töötas stressi all uskumatult hästi, ei uskunudki alguses et asi nii lihtsalt ja nii puhtalt tööle hakkab. See karbuss peaks stockis kannatama 0,8 bar ülerõhku minu mälu järgi. Kui sellest rõhust puudu jääb, pidavat aitama ühe pisikese düüsi suuremaks puurumine. Nagu ma aru olen saanud siis segu rikastamine käib suhteliselt ülerõhuga mida peale antakse, aga muret teebki just see stabiilne segukella 13.x näit gaasipedaali läbi tulemüüri lüües, mis pole turbomootorile just kõige parem nagu ma olen aru saanud. Võimalus on proovida suuremat peadüüsi veel, äkki muutub midagi. Detonatsiooni tuppa ei ole veel kuulnud õnneks... Mingi aeg sai sigulli jagaja küljes olev vaakum klapp või mis iganes till seal küljes on vastupidi toimima pandud, ehk siis et ta rõhu all süüdet hilisemaks lükkaks. Kõik oli ilus ja kena niikaua kuni testimise käigus selle membraani puruks lasin. Kohekohe teen uue jälle. Igatahes asi on veel väga toores ja teha on veel palju, tahaks selle kompoti ideaalis vähemalt 1 barise rõhuga ohutult sõitma saada :P
Vasta