2105, Sysi, 1991a

2105, Sysi, 1991a

Võimalus foorumi külastajatel oma Ladat lähemalt tutvustada
Foorumi reeglid
Autoteema pealkirja vormistamine:
Auto mudel, kasutajanimi, väljalaskeaasta n: 2107, Revolutsionäär, 1989
Tasuks lisada ka märgend kujul projekt-MUDEL n: projekt-2107

Teemasse palun lisada juttu oma masinast ja lisaks ka pildimaterjali.

Pildimaterjali üleslaadimisel kasutada võimalusel foorumi pakutud funktsionaalsust, sest välistelt saitidelt viidatud pildid kipuvad ajaga kaduma.
Kasutaja avatar
Sysi
Foorumi kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 18 Jaan 2009 23:59
Asukoht: Vihula

2105, Sysi, 1991a

Postitus Postitas Sysi »

Tere!
Sai siis üks 05 endale hobiautoks võetud. Tulnud on see auto soomest. Esmane registreerimine Eestis on 2003 aastal minu vanaisa poolt toimunud ja siiani on see meie pere käes olnud. Sõidetud on autoga pidevalt kuni 2011 aasta sügiseni nii suvel kui talvel. Peale soomest tulekut tehti talle kerge värviparandus aga nüüd on asi juba palju kurvem kui ta enne oli.
Igatahes olen auto nüüd enda valdusesse saanud ja plaan on sellest mingi huvitav pühapäevakulgur ehitada. Kindlasti ei tule siit originaali...
Praeguseks on asjad nii kaugel, et kokku on komplekteeritud 07 sisu, saabi elektrilised ja mäludega nahast esiistmed, 1,6l mootor on vaja sinna tõsta, palju muud mida hetkel ei julge veel avalikustada välimuse poole pealt(tujud muutuvad vastavalt ajale ja rahakotile kiirelt) ja loomulikult tuleb kere korda teha ja mingi põnevama tooniga see üle võõbata.
Aga lisan siis paar pildikest ka...
Pilt Selline oli see auto kunagi ammu..
Praegune seis on aga selline:
Pilt
Pilt
Pilt
Ja istmest pilt, mille seljatoe nahk saab hetkel natuke nõela...
Pilt
Kahjuks pean vabandama piltide kvaliteedi pärast.. Ei ole kuskilt otsast võrreldavad Kivisaare omadega aga mingi üldvaate asjadest saab ikka ehk. Ja loomulikult kui kellelgi on, siis pakkuge oma hinnaga kere plekke mis selle putuka taastamiseks vajalikud on:)
e
exideN
Foorumi kasutaja
Postitusi: 109
Liitunud: 01 Juun 2011 14:39
Asukoht: Paide
Autod: Vaz 2103

Postitus Postitas exideN »

Jõudu jaksu ja paksu raha kotti sulle .
Kasutaja avatar
Sysi
Foorumi kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 18 Jaan 2009 23:59
Asukoht: Vihula

Postitus Postitas Sysi »

Tuhat tänu !:lol
kui kellegil kere plekke on siis palun andke teada!!!:)
Kasutaja avatar
Sysi
Foorumi kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 18 Jaan 2009 23:59
Asukoht: Vihula

Postitus Postitas Sysi »

Väike teaser..:lol
Pilt

Sai siis uued veljed sebitud. Jama on selles, et need istuvad jubedalt koopas, et peaks flantside peale mõtlema hakkama. Kere pole jõudnud aja puuduse tõttu keevitama hakata ja seega käib põnevate asjade kogumine praegu. Tõenäoliselt tuleb auto kahevärviline... Alt ots must, ülevalt valge. Muidugi ei tahaks selle peale veel mürki võtta, sest huvitavaid värve on ju palju tegelikult... Esialgse plaani järgi peaks kaotama tagastange, sest 05 stange teeb selle tagumise otsa kuidagi iseloomutuks minu arust.
Kasutaja avatar
MuKi14
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1149
Liitunud: 01 Veebr 2007 21:41
Asukoht: Pärnu
Autod: 2106

Postitus Postitas MuKi14 »

Stangedega saab ka pilli täitsakenaks aga need tuleb vastu kere viia. :P Originaalis on tagastange nii kaugel, et töötab juba langevarjuna...:lol See alt must ja üleval valge teema on suht porr ma kujutan ette. Edu!
Kasutaja avatar
Sysi
Foorumi kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 18 Jaan 2009 23:59
Asukoht: Vihula

Postitus Postitas Sysi »

Nagu ma ütlesin, on värviteema suht lahtine. Esialgne plaan on suvel masin liikuma saada, seega kiiret pole ja eks siis ole näha mis värv kätte jääb;)
i
iisak
Foorumi kasutaja
Postitusi: 351
Liitunud: 19 Aug 2008 11:14
Asukoht: Tallinn
Autod: 3.0 tdi Q '05

Postitus Postitas iisak »

Mustaks ära tee, kole kast on siis. Kollane, oranž, punane või mõni muu "rõõmus" värv sobiks.
Ostan ükskõik mis seisukorras "Togliatti" kirjaga esiebleeme.
Kasutaja avatar
Sysi
Foorumi kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 18 Jaan 2009 23:59
Asukoht: Vihula

Postitus Postitas Sysi »

Tõesti must on vähe jama värv selle auto jaoks, nüüd ringi googeldades sain ideid juurde, aga mis siin ikka ilastada, enne tuleb kere ja tehnika korda teha ikka:D
Kasutaja avatar
MuKi14
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1149
Liitunud: 01 Veebr 2007 21:41
Asukoht: Pärnu
Autod: 2106

Postitus Postitas MuKi14 »

Kasutaja avatar
Sysi
Foorumi kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 18 Jaan 2009 23:59
Asukoht: Vihula

Postitus Postitas Sysi »

Valge 05 on ilus, aga suure tõenäosusega ma siiski seda ei taha oma autole....
Ärge nüüd näkku lööge, aga nagu öeldud sai, ei saa sellest autost enam originaali.... Seega siht on hoopis midagi sinna poole võetud:
http://www.wall321.com/thumbnails/detai ... com_86.jpg

Ja noh... Aega ju veel on, seda värvi, mis auto jääb näeb alles siis, kui auto värvi all on:)
Kasutaja avatar
Sander
Foorumi kasutaja
Postitusi: 379
Liitunud: 28 Apr 2011 19:09
Asukoht: Tallinn
Autod: VAZ 2101, VAZ 21011
Kontakt:

Postitus Postitas Sander »

Ära nüüd solvu aga minuarust sellised tuuningud nagu su pildil olid moes 10 aastat tagasi. See valge on minu silmis perfektne, pole üle pingutatud jne. Rattaid ma väga palju väljapoole ei tooks, sest muidu ei saa lasta piisavalt madalaks ja ilmselt pead kasutama "stretchi" mis selliste velgedega kohe üldse ei sobiks. Kui tahad rohkem väljapoole tuula siis minuarust piisavalt suure randiga velg oleks sobilikum. Selle velje aga jätaks rahumeeli sinna samma.

See on küll minu arvamus ainult, tee mis tahad :D
www.autokleebised.ee - Läbi minu saab kleepse soodsamalt ja võite saada ka oma kujundatud kleepse jne.
i
iisak
Foorumi kasutaja
Postitusi: 351
Liitunud: 19 Aug 2008 11:14
Asukoht: Tallinn
Autod: 3.0 tdi Q '05

Postitus Postitas iisak »

 
Sander kirjutas:Ära nüüd solvu aga minuarust sellised tuuningud nagu su pildil olid moes 10 aastat tagasi.
Mis seal tuunitud on? Põllelisa ja peeglid. Põllelisa ainult kandilistele (04,05,07) sobibki, muudel tagaveolistel on inetu.
Ostan ükskõik mis seisukorras "Togliatti" kirjaga esiebleeme.
Kasutaja avatar
MuKi14
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1149
Liitunud: 01 Veebr 2007 21:41
Asukoht: Pärnu
Autod: 2106

Postitus Postitas MuKi14 »

 
iisak kirjutas:Põllelisa ainult kandilistele (04,05,07) sobibki, muudel tagaveolistel on inetu.
Vaidlen vastu.
Pilt
a
Arvos
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1109
Liitunud: 31 Jaan 2010 22:57
Asukoht: Tallinn, Saue
Autod: 2105, Volvo V70, Mazda 6 BMW 740Individual, mõned Transitid, mõned JAWA-d ja MF70-d ja ZIL-131

Postitus Postitas Arvos »

Maitseasi, Muki. Mulle küll see ei meeldi.
Üks VAZ peab autopargi hulgas alati olema.
Kasutaja avatar
Sysi
Foorumi kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 18 Jaan 2009 23:59
Asukoht: Vihula

Postitus Postitas Sysi »

Velgede näol tuleb kindlasti ravi leida, need on lihtsalt ajutiselt all. Kui tuleb mingi käre pakkumine laiemate plekkvelgede peale siis loomulikult ma haaran need ligi.
10 aasta vanuse tuuningu kohta ma ütlen et plaan on lihtsalt auto eredamat ja silmapaistvamat värvi teha. Autost ei tule nagunii igapäevamasin, siis miks mitte? Mingeid läti moosiriiuleid sellele autole külge ei tule, seda ma luban. Lihtsuses peitub ilu...
Kahju muidugi et see 05 on, 06 on minu arvates vähe ilusam toorik mida aretada.
Eks näis mis välja tuleb. See nädalavahetus on plaan auto kodunt vähe eemale tassida, aiste vahelt minema visata mootor ja alustada keevitamisega. Kuna rajale minekut ei plaani, siis ei ole tänavamasinale vast vaja ka mingeid tugevdusi ka aretada. Mida soodsamalt ja kiiremalt see ehitus kulgeb seda lihtsam ju on. Kui aega üle jääb siis peaks 1.6 mootori uuesti pulkadeks kiskuma ja vähe ilusamaks ja korralikumaks ta tegema. Talvel sai see kiiruga kokku pandud eeldusel, et läheb hirmsaks ralliks.
Lõpulauseks ütlen, et hernest ma ninna ei tõmmanud. Igal ühel on oma arvamus, väga tore kui rahvas on abivalmis ja oma arvamust avaldab.;)
Kasutaja avatar
Sysi
Foorumi kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 18 Jaan 2009 23:59
Asukoht: Vihula

Postitus Postitas Sysi »

Tere!
Vahepeal pole toimunud autoga midagi erilist. Sai see käima pandud ja keevituslaborisse sõidutatud, kus ta jäi ootama, et keegi hakkaks juppe maha kruvima. Ajaga on väga kitsas käes ja selliste ilmadega pole nagu väga huvitatud ka ehitamisest. Istme katted on ka vahepeal korda õmmeldud aga ei ole aega isegi istmeid kokku laduda.
Vahepeal sai ka väike velje diil tehtud... Peaks vähe edevamad olema nüüd. Auto alla istusid ilusti, seega võib julgelt nina maale ligemale tuua. Veljed ise on pärit selle auto alt: http://www.ladaklubi.ee/foorum/viewthread.php?tid=12498
Lõpuks üritan auto nii madalaks ajada kui kannatab nende velgedega, et ei oleks võimalust sõidu nautimiseks...:P
Kui midagi toimuma hakkab sisustan teemat piltidega ka.....
Kasutaja avatar
MAZ
Foorumi kasutaja
Postitusi: 239
Liitunud: 13 Juun 2008 17:30
Asukoht: Elva
Autod: VAZ 2103 75,

Postitus Postitas MAZ »

Veidi teemaväline küsimus aga kust kasutaja MuKi14 selle punase lada foto sai?
Ehk leidub veel pilte samast sõidukist.
Lada, remondi ja ehitamise rõõmud aastast 1971
Kasutaja avatar
Sysi
Foorumi kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 18 Jaan 2009 23:59
Asukoht: Vihula

Postitus Postitas Sysi »

Head uut aastat siinsele rahvale!
Täna hakkasin MAZ-i postituse pärast ka seda punast nullkuut vaatama ja tekkis küsimus, et kust selliseid koopa laiendeid saada võiks?:)
p
Priidic
Ladaklubi Liige
Postitusi: 614
Liitunud: 14 Mär 2002 00:25
Asukoht: Tallinn
Autod: Samara Baltic

Postitus Postitas Priidic »

 
Sysi kirjutas:Täna hakkasin MAZ-i postituse pärast ka seda punast nullkuut vaatama ja tekkis küsimus, et kust selliseid koopa laiendeid saada võiks?:)
Näiteks siit: http://www.fibrewolf.ee/details.php?id=83

Hind on ilus:)
9x mõtle, 1x postita!!! :cool:
Kasutaja avatar
zajetz
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1085
Liitunud: 14 Nov 2002 15:31
Asukoht: Tallinn, Nõmme(Pääsküla)
Autod: 4x 2101x ; 626 ; Auris hybrid

Postitus Postitas zajetz »

siguli jaoks jäävad need suureks kui just 17" velge ei pane.
Vasta