2103, Raig0, 1975

2103, Raig0, 1975

Võimalus foorumi külastajatel oma Ladat lähemalt tutvustada
Foorumi reeglid
Autoteema pealkirja vormistamine:
Auto mudel, kasutajanimi, väljalaskeaasta n: 2107, Revolutsionäär, 1989
Tasuks lisada ka märgend kujul projekt-MUDEL n: projekt-2107

Teemasse palun lisada juttu oma masinast ja lisaks ka pildimaterjali.

Pildimaterjali üleslaadimisel kasutada võimalusel foorumi pakutud funktsionaalsust, sest välistelt saitidelt viidatud pildid kipuvad ajaga kaduma.
Kasutaja avatar
marzer
Foorumi kasutaja
Postitusi: 162
Liitunud: 06 Aug 2006 21:13
Asukoht: võru-tartu
Autod: vaz2103,74a

Postitus Postitas marzer »

 [quote="Raigo_DK"]Tervist.
Keegi hea inimene võiks aidata Mind noort poisikest. Kuidas neid sinisega ümbritsetud jublakaid ära eemaldada, et armatuur kätte saada? Või on armatuuri kätte saamiseks mingi muu võimalus ja neid ei peagi ära kakkuma?


Need plastikust otsad on väikeste nagade taga kinni. Lähedalt uurida, siis peaks märkama.
Kasutaja avatar
Raig0
Foorumi kasutaja
Postitusi: 144
Liitunud: 19 Aug 2011 12:12
Asukoht: Kagu-Eesti
Autod: ВАЗ 2103, ВАЗ 21033, ВАЗ 21061

Postitus Postitas Raig0 »

Tänud abi eest. :)
Kasutaja avatar
Raig0
Foorumi kasutaja
Postitusi: 144
Liitunud: 19 Aug 2011 12:12
Asukoht: Kagu-Eesti
Autod: ВАЗ 2103, ВАЗ 21033, ВАЗ 21061

Postitus Postitas Raig0 »

Täna siis sai peaaegu kõik tehtud - tagaistmealune sai ära, käigukangi ümbert sai ka ära, aga sealt täiesti eest ei saanud veel. Armatuuri sain ka välja võestud tänu foorumlasele marzer, kes jagas õpetussõnu. Mõned pildid ka.
Pilt

Pilt

Pilt

Armatuur ja kindalaeka alus välja võetud.
Pilt

Lahti kraabitud pigimatt, suuremad jupid viskasin ammu minema.
Pilt


Raigo.
Kasutaja avatar
Raig0
Foorumi kasutaja
Postitusi: 144
Liitunud: 19 Aug 2011 12:12
Asukoht: Kagu-Eesti
Autod: ВАЗ 2103, ВАЗ 21033, ВАЗ 21061

Postitus Postitas Raig0 »

Täna eemaldasin ära uksetihendid ja parempoolsetelt ustelt uksepolstrid - nüüd kõik uksepolstrid eemaltatud ja tahtsin ka laepolstrit eemaldada, aga vot - ei oska. Võtsin sealt uste kohtadelt nood mingid rauast värgid, klambrid vms vist, ära ja siis üritasin ära kakkuda - mitte kõvasti. Siis alles nägin, et need seal kuidagi veel kinni, mingite plastmass asjakeste otsas vms. Keegi oskab õpetada, kuidas ära eemaldada seda laepolstrit? Pilte kahjuks täna ei teinud.
Kasutaja avatar
GTA
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1316
Liitunud: 03 Dets 2003 21:37

Postitus Postitas GTA »

Esi- ja tagaklaasi pead ka eemaldama, et lage kätte saada. Polster on tihendi alt plekk-klambritega valtsi külge kinnitatud.

Terasvitstega pingutatud osa tuleb lihtsalt pesast välja võtta, veidi pusimist ja käes ta ongi.

Challenge selle asja juures on hoopis lae tagasipanek. Soovitatavalt sooja ilmaga, siis annab polster kenasti venima :)
Meskimeni seadus - Kunagi pole aega teha midagi korralikult aga alati on aega ümber teha
VAZ 2105 - "kopika" värskem teised, millele vaid ühe pika joonlauaga varustatud disainerite meeskond püüdis anda veidi nooruslikuma välisilme
Kasutaja avatar
Raig0
Foorumi kasutaja
Postitusi: 144
Liitunud: 19 Aug 2011 12:12
Asukoht: Kagu-Eesti
Autod: ВАЗ 2103, ВАЗ 21033, ВАЗ 21061

Postitus Postitas Raig0 »

Aga Ma mõtlesin juba, et Ma ei eemalda laepolstrit ära, sest sealt äärealt piiludes oli näha, et lagi on ilus. :)
Aga... Kui Ma värvima hakkan, siis... Väljast tahan värvida mingiks ilusaks siniseks ning kas seest peaks/tasuks/võiks sama värviga teha või teeks mingiks valgeks vms... Kaasa arvatud mootoriruum ja pagasnik? Väljast värvimiseks ostan Ma mingi kvaliteetse kalli värvi. :)

Täna aga sai eemaldatud veokonks ja tagatuled. ;)
Pilt


Raigo.
m
mopeed
Foorumi kasutaja
Postitusi: 91
Liitunud: 03 Aug 2011 11:29
Asukoht: märjamaa rapla
Autod: vaz 2103

Postitus Postitas mopeed »

Mina teeksin samavärvi kõik,sest ilus värv on tehases pandud Edu!!!!!!!!!
Omal käisl ka 76 aasta 03 hetkel.
Kasutaja avatar
Raig0
Foorumi kasutaja
Postitusi: 144
Liitunud: 19 Aug 2011 12:12
Asukoht: Kagu-Eesti
Autod: ВАЗ 2103, ВАЗ 21033, ВАЗ 21061

Postitus Postitas Raig0 »

Selge. Tänud.
Kasutaja avatar
Raig0
Foorumi kasutaja
Postitusi: 144
Liitunud: 19 Aug 2011 12:12
Asukoht: Kagu-Eesti
Autod: ВАЗ 2103, ВАЗ 21033, ВАЗ 21061

Postitus Postitas Raig0 »

Nii. Pole kaua-kaua enam kirjutanud. Asi küll seisab, aga midagi üritan siiski iga kord teha, kui maale lähen. Sai siis tehtud varjualusele või garaažile uks ette.
Pilt


Eemaldasin trummli ka ära ja kurntisin ära.
Pilt

Pilt

Trummlid värvin punaseks. Tahaks tagasilda ka alt võtta, aga ei tea kuidas seda kere nagu jätta... Või noh, mille peale Ma kere panen? Lasen isal keevitada mingit kolmnurksed värgid või puupakkudele kärab ka?



Raigo.
p
Peep7
Foorumi kasutaja
Postitusi: 178
Liitunud: 23 Dets 2007 18:56
Asukoht: saaremaa
Autod: 2101
Kontakt:

Postitus Postitas Peep7 »

Mis pärast seda silda vaja alt vötta?
Kasutaja avatar
Raig0
Foorumi kasutaja
Postitusi: 144
Liitunud: 19 Aug 2011 12:12
Asukoht: Kagu-Eesti
Autod: ВАЗ 2103, ВАЗ 21033, ВАЗ 21061

Postitus Postitas Raig0 »

No niikuinii tuleb ju põhja kallal nokitseda ja siis saab silla ära värvida ilusti.
Kasutaja avatar
Raig0
Foorumi kasutaja
Postitusi: 144
Liitunud: 19 Aug 2011 12:12
Asukoht: Kagu-Eesti
Autod: ВАЗ 2103, ВАЗ 21033, ВАЗ 21061

Postitus Postitas Raig0 »

Nii... Võtsime siis nädalavahetusel isaga tagasilla alt ära. Tahtsin puhtaks ära teha, aga siis isa ütles, et äkki saab ristiisalt parema silla, ja vist saangi varsti.
Pilt

Pilt

Veel sain siis ristiisalt korralikud uksed, korralikud kapoti- ja pagasnikuluugi, korraliku armatuuri, mingeid pisividinaid veel, uued esituled. Veel saan mingi tagastange (07'me või 05'e oma) ka varsti ja võib-olla kaks mingit valuvelge ka. Pilte ei jõudnud teha asjadest, mis sain.
Kasutaja avatar
Raig0
Foorumi kasutaja
Postitusi: 144
Liitunud: 19 Aug 2011 12:12
Asukoht: Kagu-Eesti
Autod: ВАЗ 2103, ВАЗ 21033, ВАЗ 21061

Postitus Postitas Raig0 »

Nii. Sai siis kaks päeva plekkvelgi puhastatud. Ühte velge puhastasin kauem, teist vähem. Eks eristate ise piltidelt ära, millist velge rohkem või vähem puhastasin.
Pilt

Pilt


Kruntisin siis korraga ära ka, värvin mingi päev punaseks need plekid.
Pilt
Kasutaja avatar
Raig0
Foorumi kasutaja
Postitusi: 144
Liitunud: 19 Aug 2011 12:12
Asukoht: Kagu-Eesti
Autod: ВАЗ 2103, ВАЗ 21033, ВАЗ 21061

Postitus Postitas Raig0 »

Nii, eks Ma üritan siin muid töid ära teha, kuna puudub CO-keevitus ja selle taga põhimõtteliselt kogu kere kordategemine seisabki. :fp:
Eile said plekkveljed ära ka värvitud, punaseks.
Pilt

Pilt


Täna puhastasin päeval Lada plekke, õhtul kruntisime isaga ära. Ühel pagasnikupõhjaplekil läks voolama krunti ainult, aga no savi see hetkel, peaasi, et rooste ei lähe. Mingi halli krundiga, mis sisaldab roostetõrjet, sai krunditud (pildid õhtul tehtud ja natukene halvad, sest kaameral ei tööta välklamp).
Pilt

Pilt

Pilt
m
mopeed
Foorumi kasutaja
Postitusi: 91
Liitunud: 03 Aug 2011 11:29
Asukoht: märjamaa rapla
Autod: vaz 2103

Postitus Postitas mopeed »

Mulle jääb arusaamatuks miks neid präegu kruntida? keevitamisel põleb värv ära ju:o:o
Kasutaja avatar
Raig0
Foorumi kasutaja
Postitusi: 144
Liitunud: 19 Aug 2011 12:12
Asukoht: Kagu-Eesti
Autod: ВАЗ 2103, ВАЗ 21033, ВАЗ 21061

Postitus Postitas Raig0 »

Sest Ma ei tea, kuna Ma keevitada saan ja need asjad kippusid vaikselt juba rooste minema nagu kuskil eelmisel lehel piltidelt näha oli.
Kasutaja avatar
Raig0
Foorumi kasutaja
Postitusi: 144
Liitunud: 19 Aug 2011 12:12
Asukoht: Kagu-Eesti
Autod: ВАЗ 2103, ВАЗ 21033, ВАЗ 21061

Postitus Postitas Raig0 »

Täna sai jälle natukene tehtud. Nimelt sai tagasillalt võetud välja poolteljed ja eemaldatud differ. Hea on, et läksin enda plaani järgi ja tahtsin ristiisalt kiirema ülekandega diffrit ning ära vahetada seda, sest ühel poolteljel oli laager ära läinud, kuulid kadunud. Äkki saan ristiisalt uue pooltelje ka. Homme panen pilte ka, kui digikat koju ei unusta.
Kasutaja avatar
Sander
Foorumi kasutaja
Postitusi: 379
Liitunud: 28 Apr 2011 19:09
Asukoht: Tallinn
Autod: VAZ 2101, VAZ 21011
Kontakt:

Postitus Postitas Sander »

 
Raig0 kirjutas: Arvos, ega ei jäägi, aga Mulle meeldib siis rohkem, kui kaheukseline on.


Pean selle koha pealt lihtsalt oma arvamust väljendama.
See on üks väga kole ja mõttetu asi mida teha šigullile. Ta muutub ju siis 2 ukseliseks sedaaniks mitte kupeeks, sest kupeel on uksed pikemad. Coupena on šigull väga kena aga no 2 ukselise sedaanina... (uzzaci auto ei ole kupee, siiski 2 ukseline sedann!)
Pärast tahaistmele saada on ka paras jama.
www.autokleebised.ee - Läbi minu saab kleepse soodsamalt ja võite saada ka oma kujundatud kleepse jne.
Kasutaja avatar
Raig0
Foorumi kasutaja
Postitusi: 144
Liitunud: 19 Aug 2011 12:12
Asukoht: Kagu-Eesti
Autod: ВАЗ 2103, ВАЗ 21033, ВАЗ 21061

Postitus Postitas Raig0 »

 
Sander kirjutas: 
Raig0 kirjutas: Arvos, ega ei jäägi, aga Mulle meeldib siis rohkem, kui kaheukseline on.


Pean selle koha pealt lihtsalt oma arvamust väljendama.
See on üks väga kole ja mõttetu asi mida teha šigullile. Ta muutub ju siis 2 ukseliseks sedaaniks mitte kupeeks, sest kupeel on uksed pikemad. Coupena on šigull väga kena aga no 2 ukselise sedaanina... (uzzaci auto ei ole kupee, siiski 2 ukseline sedann!)
Pärast tahaistmele saada on ka paras jama.
Sellele on ka juba mõeldud ja seda lollust Ma ei tee. Aga kupee oleks küll väga ilus, näiteks see: http://www.youtube.com/watch?v=-N6H3TuySrM - ülim lihtsalt.
Kaotan lihtsalt tagaukse lingid ära. Ühes foorumis arutasime seda natukene ja Mulle pandi mõistus pähe. Aga kui kunagi suuremaks saan, siis tohib sellele kupeele mõelda vaikselt.
Kasutaja avatar
Sander
Foorumi kasutaja
Postitusi: 379
Liitunud: 28 Apr 2011 19:09
Asukoht: Tallinn
Autod: VAZ 2101, VAZ 21011
Kontakt:

Postitus Postitas Sander »

Mis plaan sul selle autoga üldse on?
Tagaukselinkide kaotamisel ei oleks ju tegelikult samuti mitte mingit põhjust kui auto tänavale jääb, esiteks sellega ei saa ülevaatuseltki läbi ja endal on lihtsalt elu mitu korda keerukam.
Kui rallikas, siis on jah teised lood.. kuigi isegi rallikal ma ei viitsiks neid tagumisi ukselinke ära kaotada, sest no milleks vaja oma aega raisata mõttetu töö peale?
www.autokleebised.ee - Läbi minu saab kleepse soodsamalt ja võite saada ka oma kujundatud kleepse jne.
Vasta